Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

UhLee

(8,5/10). Mission: Impossible - Rogue Nation je prvním dítětem amerického režiséra Christophera McQuarrieho a musím konstatovat, že se této role zhostil s grácií a přinesl do celé série něco nového. Něco dosud nevídaného, protože ten film byl perfektní a překonal v mých očích nepřekonatelný třetí díl. Momentální pořadí série je tedy následující:  MI 5>MI 3>MI 4>MI 2>MI 1. Začínám si říkat, že tato série konečně našla po několika hledáních svoji pravou tvář a konečně stojí pevně nohama na zemi. Tento díl je toho jasným důkazem. Máme tady hned několik ikonických scén. Jedna z nich je určitě scéna v opeře, která číší souborem nápadů. Dostáváme zde nového člena týmu, kterým není nikdo jiný než Rebecca Ferguson. Žhavá diva, která je tím pravým kořením a protějškem hvězdného Toma Cruise, který opět posouvá laťku svých šílených psí kusů. Bohužel tady kope za druhý tým Jeremy Renner, který byl odsunutý na vedlejší kolej. Takže jej Rebecca prakticky nahradila. Dostáváme tady po dlouhé době opět hrozivého a slizkého záporáka, ze kterého jde respekt a konečně dokáže konkurovat i fenomenálnímu Philipu Seymour Hoffmanovi. Sean Harris se předvedl na výbornou a jeho huhňavý hlas mi zní v uších ještě teď. Celkově mám nesmírnou radost z výsledku, který předvedlo Rogue Nation a Tom by se měl držet Christophera jako klíště. ()

Johnny.ARN

Ja som rád, že žijem v dobe, kedy kolujú vtipy a Chuckovi Norrisovi. Tie vznikli tak, že si naša generácia pozrela jeho staršie filmy, jeden seriál a vtipy boli na svete. Generácia po nás ( možno dve ) si pozrú túto sériu ( hlavne tento diel ) a vtipy o Cruisovi zaplavia vtedy aktuálne sociálne siete a Youtube ( ten je večný ). Lebo tento film je taký dríst. Cruise je nesmrteľný, všetko všetkým presne vychádza, dokonalý timeing, neschopný strelci a podobne. No to už kde sme? Mad Max bol uveritelnejší ako toto. Ale malo to aj svoje plusy. Ferguson a čo do krásy na Patton nechytala, ale celkom ušla, tučný neger bol len na obtiaž, Renner ako boss nepasoval. Ale Baldwin mal vierohodnú úlohu, čo ma potešilo. Ďalej to má niekoľko skvele zrežírovaných akčných scén, ktoré zaujmú a strhnú. Taktiež to má dobrý dej, nie príliš zamotaný, ale ani povrchný. No a samozrejme, predvádzačka všemožných Hi-tech vychytávok a krásnych, nezničiteľných BMW. Predchádzajúci diel bol síce reklama na i8-čku, tu nebol predstavený žiadny prototyp, ale ukázali nám, ako s BMW hacknúť vrátnicu a ako ho odomknúť. To bolo fascinujúce. A pri šestke si veľmi rozmyslím návštevu kina. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Jizni Tlapa

Jedna mise? Houbeles. T tomhle Impossible je všechno obráceně a vlastně jediné, co se drží puvodních dílů je sám Tomík, který vypadá, jako by se nechal zakonzervovat a po xx letech restartnout. Tyhle všechny zásadní změny způsobují příjemný šok, který napovídá, že to nebude úplně naposledy! ()

ivan_drago

Lepčí tři... leda by to tak chtěl Lane... závěr předčí zbytek filmu... předimenzované, spousta nelogické akce a scén, které nemají v příběhu místo a jsou pouze efektní, nikoliv efektivní... ()

LadyPupu

Dobrý akční film, nic víc, nic míň. Sem tam i humor se objevil. Fajn. Ale tak nadšená, jako kdysi z jedničky, jsem z toho nebyla. Holt člověk stárne. Jen ten Tom asi ne. Zatímco my tady budeme za 20 let (napůl senilní) ťukat roztřesenou rukou naše komentáře do klávesnice, Cruise bude excelovat v MI s pořadovým číslem 23 a zase všechny zrychtuje. Ok. Budiž mu přáno. Ale za mě jen 3 hvězdičky, protože prostě mi to zase tak úchvatné nepřišlo. ()

LiborGondek

Člověk by mohl myslet, že v pořadí již pátý Ethan Hunt - o dvacet let starší - přesto v zásadě pořád stejný, už nemá divákům co nabídnout. Popravdě, taky jsem si to myslel a proto jsem se k filmovému plátnu s tímto trhákem zrovna dvakrát nehnal. Tyto obavy se nyní ukazují jako neopodstatněné a ano, v podstatě i velmi hloupé... Opak je totiž pravdou. Ono je to i po páté pořád stejně dobré! Bez zbytečných skrupulí - Národ grázlů je zatím asi dokonce to nejlepší z celé série. Obsazení se nám pomalu, zato neustále mění. K tomu si dovolím poznamenat, že to současné se mi hodně zamlouvá. Pegg, Ferguson, Renner, Rhames a Baldwin sekundují Tomovi na výbornou. Myslím, že jsem zvědavý co se stane v šestce... :D A ještě zvědavější, jestli Mission Impossible konečně dosáhne na plný počet hvězd (tedy co se mého hodnocení týče). Zatím k tomu má našlápnuto tím správným směrem! 80% ()

Mrkvič

Simon Pegg, trocha vtipu a parádní ujetost při startu letadla hned na úvod. Zbytek filmu drží už spíš jen slušní herci. A to většinou nemají co hrát. Spousta, ale fakt děsná spousta většinou zbytečné akce, která je stejně z obrovské často udělána na počítači. Naštěstí je ale na tom malém zbytku vidět také spousta umění, které stojí za to vidět. ()

Mirokukii

Souboj agentů roku 2015 vyhrává Tom se svou další Impossible štací. Tedy alespoň po akční stránce. Studenou válkou poznamenaného "strýčka" mám přece jen, z mnoha důvodů, radši. A i když by se dalo nalézt několikero důvodů, proč kompletní hvězdičkovou škálu neudělit, tak to tentokrát neudělám a prostě se přes Toma IM HATE HIM přenesu. Akce je totiž špičková a téměř nepřepálená (jak už to dnes v žánru bývá). Zejména honička bajků je fakt jízda, jakou jsem snad nezažil (ne, na Maxe s Tomem a Charlize jsem nezapoměl). Taktéž příběh ani na moment nenudí a ještě si pohrává s postavami (kdo je hodnej a kdo zlej). Jaké štěstí, že Tom nabral úžasnou ReBeccu, která na dálku nakopala obě Bondgirl, vždy vtipného Simona, a sexy ReBeccu. Že jsem ji již zmínil? Já vím, ale přišlo mi to tak důležité a významné, že jsem ji zmínil hned dvakrát. Zkrátka Rogue Nation je zábavná akční pecka, a pro mne (po katastrofálním předchozím díle) obrovským překvapením, takovým, že i tomu Ethanovi jsem fandil, ale Ilse víc. ()

Lachtaan

Můj srpnový MI maraton se konečně přesunul k velmi kvalitní akční jízdě, kde jsem až na návrat přiblblých masek absolutně nepomyslel na méně jak pět hvězd. Nebudu lhát, že jsem většinu času neslintal nad mou švédskou múzou Rebeccou Fergusson. Její sex appeal si snad ze všech již mnou zhlédnutých snímků nechala právě pro Rogue Nation. Ale abych byl objektivní, v Cruisově pátem dobrodružství šlapalo naprosto všechno a jedině doufám, že Fallout bude třešničkou na dortu. Už jen kvůli slizké roli Henryho Cavilla a opět kvůli nejkrásnější švédské herečce. ()

Playman

Tom Cruise je fenomén a nevídaný úkaz a jakkoli ho nemám rád jako člověka - už jen z principu, že je to scientolog, tak před ním smekám. Je docela možný, že papírově jsou největšími hvězdami současného Hollywoodu a filmu obecně Robert Downey jr. nebo The Rock a tak dále, jenže pravdou je, a těžko tenhle fakt někdo může vyvrátit, že skutečně největší hvězdou je právě Cruise. Však je to úplně holy shit, už ani nevim, jak to popsat. Kdyby jste si zašli před 30 lety (1985, pro upřesnění, aby bylo vidět jak moc šílený to je) do kina, uvidíte jako hl. hvězdu na plakátech Cruise... a zajdete si do kina v roce 2015 a vidíte na plakátech jako hlavní hvězdu v jednom z největších blockbusterů letošního roku opět Cruise. Jak je tohle kurva možný? A jak to že nestárne? Loni mě naprosto rozsekal filmem Edge of Tomorrow, letos tímhle. Tím nechci vyloženě říct, že za kvalitu těchto filmů může on, ačkoliv jeho snaživé zapálení (kaskadérské tríčky apod.) obdivuju. Má ale zkrátka neuvěřitelný štěstí na neuvěřitelně talentovaný produkční týmy a režiséry, výbornejch čuch na super projekty a tak nějak je prostě lucker. Tak nějak jsem si vyplácal prostor pro zhodnocení filmu, už takhle je to nejspíš moc dlouhý. :D Co tedy dodat a proč má PÁTÁ Mission Impossible 5 hvězdiček a je nejlepším dílem této série? Mno... um, řekl bych že všeříkající je scéna v opeře, ta mluví za tisíce slov... je to naprostá filmová symfonie, jako celý tenhle film. ()

ywo666

Toľko kriku pre tento film. Nejedná sa o žiadne veldielo. Len o podarenú MI 5. Najobdivohodnejšie na tom je, že ani po 5 dieloch sa to neokuká. Dočkáme sa klasických vecí ktoré sme čakali. Cruisove kaskadérske kúsky, zbesilá akcia, konšpirácie, vtipné hlášky, technologické serepetičky, zrada a samozrejme Ving Rhames, ktorý je už širší ako dlhý. Film rozhodne nenudí. Bavil som sa celú stopáž. Problém je, že neponúka nič extra naviac, prečo by som si to mal pamätať aj za dva týždne. Zaujalo ma prečo nemá Renner žiadne poriadne akčné scény. Nechce sa mu? Cruise musel byť naj macho? Je zranený? A inak som jediný, alebo je na Cruisovom pohľade zjavne, že mu z tej scientológie šibe. Možno to chcel iba hrať, ale celý film vyzeral, že je postihnutý. Film má 82% na csfd. A presne to si podľa mňa zaslúži. Poctivých 82%. ()

terunka003

Taková pěkně nenásilná naprosto nereálná slátanina dokonalých, úžasně inteligentních, nesmrtelných lidí. ..prostě jsem se smála už od první vteřiny a na konci jsem si v paměti opakovala chemickou tabulku prvků.. ()

neoBlast

Mission: Impossible série je, vedle té s 007 Danielem Craigem, asi mojí největší akční srdcovkou současnosti a dělá mi radost, že Tom Cruise i s padesáti křížky na krku rozhodně nepolevuje. Národ grázlů je tou správnou dobrodružnou jízdou, kde je snad vše správně - humor, akce, napětí, sympatické postavy (je obdivuhodné jak Simon Pegg a Jeremy Renner do původní "party" sedí). Snímek nemá snad slabých míst, je konzistentní, ač na úkor "wow momentů", kterými se předešlé díly vždy chlubily především (úvodní scéna s letadlem je jenom taková chuťovka ve srovnání se závraťovou Dubají či Šhanghají ve třetím setkání s Ethanem Huntem). A pro feministky a SJW: Rebecca Ferguson servíruje jednu z nejvíce badass hlavních hrdinek od... no vlastně asi jenom od Furiosy o dva měsíce dříve v návratu Šíleného Maxe. 80 % ()

hanagi

Od doby, kdy agent 007 už není to, co býval, se ráda a vděčně setkávám s partičkou kolem Ethana Hunta. Tam to srší vtipem a nadhledem, tam je akce pořád stejně zábavná a dotažená až do extrému, tam se stále používají různé "technické vymoženosti", tam je prostě všechno tak, jak se mi to líbí. Na mě tentokrát až fyzicky zapůsobila motocyklová honička, podobně jako minule šplhání po mrakodrapu - z obojího se mi regulérně zatočila hlava a rozhoupal žaludek! ()

venison

Nejsem zrovna fandou Toma Cruise, ale musím říct, že Mission Impossible mu relativně jdou.. Nejde tu o hloubku, ale především o akci a vše hlavně na efekt.. Nejsympatičtější postava, která se na plátně mihne je Simon Pegg.. V akčních filmech upřednostňuji syrovější chlápky než je princeznička Cruise, takže trošku mimo můj šálek kávy, ale i přes zabijáckou stopáž (více než 2 hodiny) jsem se nestihla nudit ;-) ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz