Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Borrtex

Ale jo. Tohle si 5 hvězd zaslouží. Sice to byla klasická americká přehnanost s typickým happy endem, ale výborné efekty, stálé akční dění na obrazovce, nečekané a překvapivě dobře zahrané herecké výkony to všechno perfektně vyvážily a já se tak u filmu výborně bavil. Channing Tatum ukázal, že v něm to herectví fakt je. Nadupaná korba v roli ochránce prezidenta mu sedla perfektně. Co mě ale překvapilo o něco víc je role Jamieho Foxxe, o kterém, když jsem se dozvěděl, že má hrát prezidenta jsem začal trošku pochybovat. Nedokázal jsem si ho představit v takové "slušné" roli. Ovšem akční dění filmu udělalo i z prezidenta celkem zajímavý charakter, který přestože byl prezident, tak se párkrát popral, a celkem slušně se držel svého agenta, který jak už jsem zmiňoval, měl výbornou kondici. Samozřejmě, že Roland Emmerich v tomhle filmu hodně zariskoval, takovýto námět, a odvaha se toho vůbec ujmout "Uděláme divákům podívání, zničíme prezidentův Bílý Dům, a skoro začneme 3. světovou." to chtělo zcela určitě jistou odvahu. Ale konec konců film se mi líbil, byl napínavý a dokonce jsem se u něho i párkrát příjemně pousmál. 85% ()

Litsarch

Pokud někdo šel během CSFD projekce okolo sálu, musel si myslet, že právě dávají nějakou hrozně vtipnou komedii. Situace, kdy valná většina sálu několikrát za snímek až puká smíchy, není moc běžná. Místo komedie byl ale promítán Emmerichův nový film White House Down a jak už u Rolanda bývá zvykem, znovu se ničilo. Důvodem onoho smíchu bylo kvantum různých situací a hlášek, které pocházeli jak o samotných "teroristů", jednotlivých postav, tak i od prezidenta USA. Ten dokázal až výtečně zaperlit několikrát. Říkám si ale, za byl úmysl udělat z filmu z většiny komedii, parodii a až sebeparodii, a nebo je film prostě jen tak přiblblý. Když si totiž odečteme všechnu tu srandu, ježdění v prezidentské limuzíně po zahradě a podobné blbosti, nezbude nám vlastně vůbec nic zajímavého. Step Up tanečník Channing Tatum má totiž tu nejprofláknutější roli, co asi může v podobných filmech být. Jakožto normální policista se pokouší dostat do tajné služby a chránit tak zadek prezidentovi, jenže jeho výsledky na daný post naprosto nestačí. Nutno podotknout, že důvod jeho snahy vyvolal v sále menší výprsky smíchu (stejně jako hromada jiných hlášek, které měly býti myšleny naprosto vážně). Při útoku na White House se hrdinsky chopí příležitosti, a hnán záchranou své dcerušky nakonec dělá to, co chtěl. Hlídá zadek prezidentovi. Jak se celé skončí nemusím myslím psát, jelikož je to naprosto jasné a všichni to musí vědět po pár minutách filmu. Takovédle filmy prostě nemůžou končit špatně a čím více amerikánství, tím lépe (zde je na každém rohu a z projevů prezidenta jsem málem dostal nějakou nemoc). Zbytek divák jen čeká až se děj doplouží k nevyhnutelnému závěru, přičemž se koukne na téměř nezranitelného hlavního hrdinu (i když s ním několikrát vysklí okna, spadne z cca 15ti metrů apod.), na prezidenta který má vlastně jen dělat kladnou reklamu Obamovi a který po pár minutách vůbec nevypadá že byl těžce zraněn, na hrozně důležitě se tvářící politické dohady a plány, které ale akorát diváka nudí, uspávají a jen natahují stopáž, či také na velice statečnou mladou dívenku, která umí moooc krásně mávat prezidentskou vlajkou. Celou tuhle maškarádu, z níž jsem vypsal pouhý zlomek, zakončuje "úžasné" odhalení, fakt, že ani ne 5 min po celém tom hrůzném a smrtelně nebezpečném zážitku jsou všichni vysmátí jak lachtani a že film zakončuje stejně dementní scéna, jako film začínala. A to nemluvím o hudbě použité ve filmu, která je sama o sobě vtipným soustem. Nicméně vyšší hodnocení u lidí bude tento snímek mít hlavně kvůli té švandě, která po celou stopáž krásně zakrývá fakt, že je to vlastně hrozná debilita. P.S.: Channing Tatum stejně nemá na kapesní hodinky, jelikož ty jsou nejlepší ochránkyně hlavy státu a celou tu debilitu jen podtrhují. ()

Hwaelos

Pozoruhodně dobrá chemie mezi Tatumem a Foxxem vytahuje film z průměru akčních blockbusterů. A pokud jste si mysleli, že do tohohle desetiletí už mávání zlomenou prezidentskou vlajkou nepatří, pak vás vyvede Emmerich z omylu. Patetické, přiměřeně hloupé, hodně zábavné. ()

argenson

"Pane prezidente, doufám, že v rezidenci máte nějaké zbraně." - "Ano, v kuchyni máme nože." Tady se to v komentářích hemží "Emmerichovou dosavadní tvorbou" a splněním či nesplněním zásad akčního filmu. Já jsem se ale pobavil maximálně, má to švih, náramně sympatickýho prezidenta a i když trochu absentuje napětí, kompenzuje to slušná várka vtipných hlášek. A nakonec jsem se i vzdělal, protože jsem si musel nastudovat 25. ústavní dodatek, o kterým se tady furt mele. Trochu ruší dcerka hlavního hrdiny, ale to koneckonců až tak neva, protože uječenej drzej spratek kazí i spoustu jiných filmů. ()

CiTrus007

Čekal jsem tisící recyklaci patetického patriotismu jako v Olympus Has Fallen – nikdy jsem se asi nemýlil více. Emmerich se tentokrát odvázal a po prvních 30 minutách nudné expozice odpálil bombu, která celý snímek přetavila do zvláštního koktejlu Die Hard, Policajta z Beverly Hills a guilty pleasure hraničícím s parodií sama sebe. Nacházíme tedy Channinga McClana, jak v usmoleném tílku prochází Bílý dům se samopalem v ruce společně s Barrackem Foxxem, který po rychlém vystřízlivění z vážnosti prezidentování obuje Jordans a hodí se do pohody. Společně se schovávají, utíkají, procházejí úžasně vybavenými místnostmi a hlavně drsně zabíjejí ikonické padouchy. Co víc si můžeme přát? Například malou přechytračelou Joey King a.k.a. Chloë Moretz 2., nerozhodnou a panikařící vládu, která jmenuje dva nové prezidenty v jedné hodině, nejtrapnější product placement všech dob, trapného hackera nebo nejkýčovitější únik kulce desetiletí. Tento film zkrátka nabízí vše, jen si nemůžete být jisti, jak moc vážně to s vámi Emmerich myslí. Když ale po tolika vtipných drsňárnách nechá vše zachránit malou holčičkou mávající prezidentskou vlajkou před rozbořeným Bílým domem ve slow motion, máte jasno.... – O třídu výš než Olympus Has Fallen a svým osobitým humorem neodolatelné. 9/10 ()

MoiJe

Emmerichovka v dobrom slova zmysle. :) Ak to aj nie je najlepší, rozhodne je najzábavnejší tohtoročný blockbuster (zatiaľ), nasmiala som sa dobre. Channing možno nezostreľuje zlých chlapcov s takým prehľadom ako Gerard, ale vynahrádza to hláškami a aktívnejším prezidentom pod ochranou. Možno časom zvýšim na plný počet, je jasné, že som to nevidela naposledy. :) ()

Terva

CITÁT - Přestaň.........mi..........ničit..........Bílý dům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......... Emmerich opět nezklamal, ba co více, i hodně přidal. Jeho patriotismus hned z ůvodní scény musel američanům pořádně rozproudit slzné kanálky. Průlet helikoptér okolo památníku Abrahama Lincolna byla síla i na méně amerického Čecha nebo českého Američana. CITÁT - To si děláte prdel!!!!!........... Pak ovšem nastane Peklo. V domě to hrkne, ve sklepě šustne (Marilyn Monroe to není), v zahradě pukne a všude létají vzdušné stroje - tedy spíš klesají k zemi a to nejlépe do míst, kde se to zdá nejméně přirozené (kašna Jižní zahrady) Ta vlastně trpí i automobilovou a nutno dodat, že ikdyž jedinou, tak velmi povedenou, výbušnou a srandovní honičkou. Ostatně humoru a ironie je kopec a divák je nucen tleskat i během promítání. CITÁT - Nešahej mi na Jordanky!!!!!!!......... Celý příběh jsem se silně bavil a musím dodat, že víc než u Dnu nezávislosti. Ten je ostatně zmíněn i v tomto filmu, protože průvodce po Bílém domě povídá návštěvníkům, že tam dál je i část Bílého domu, která byla zničena při Dni nezávislosti - Emmerich si tu uděla malinkou reklamu a nebyla jediná. Scénář Jamese Venderbilta překvapil svou jednoduchostí a legrací. Byl prostě napsán "perem a ne mečem". Velká spokojenost a už netrpělivě očekávám prodej DVD - tohle okamžitě kupuju! CITÁT - Konec prohlídky................... ()

Ouwen

Porovnávat akční nářez s Butlerem s komediálně laděným Útokem na Bílý Dům, no podle mě je to blbost. Zatímco Olympus sází na surovou řezbu, tenhle film sází na vtip, takže každý snímek si jde vlastní cestou a vyšlo to nastejno, Olympus se mi víc líbil v akci, tady byl lepší humor, takže jsem s obojím spokojený nadmíru. Akce je zde požehnaně, je parádní, přestřelkám nechybí nápad, jedna automobilová honička se najde, spousta explozí, sem tam slušná bitka, akci doprovází neustále napětí, furt se něco děje, střílí se, mlátí se, exploduje, skáče, proskakuje, takže jsem fakt spokojený, akce je především destruktivní, občas něco vyletí do vzduchu, vrtulníky se sypou, jako domečky z karet, prostě lahůdková řezba! Herecké obsazení je top. Hlavnímu hrdinovi Tatumovi jsem hrdinství věřil, v akci působí docela přirozeně, fyzičku určitě má, jen nepůsobí tolik profesionálně, je to takový zelenáč, benjamínek, ale nic proti němu nemám. Foxxovi jsem prezidentství věřil víc, než Ekhartovi, pronáší skvělé repliky, jako Tatum, hodně mě rozesmála scéna s Jordanama (boty), takže chemie, mezi hlavní dvojicí klape naprosto skvěle. I další kladné postavy jsou fajn, s nikým nemám problém, totéž ani s těmi zápornými. Jde z nich kousek respektu, taky mi přišli přirozený a mají zajímavou motivaci. A celé herecké obsazení je vlastně fajn, spousta známých tváří a zajímavých charakterů. Jak jsem psal, je tu neustále napětí, strach o kladné postavy, emoce fungují dobře, jsou na místě, akce je přehledná, až na 30ti minutový rozjezd má film zběsilé tempo, minimum dialogů a i dialogy působí buď vtipně, anebo zajímavě, dynamika je taky ve stavu online, prostě pecka! // Vypíchl bych obyčejný konec, opět všechno dopadlo dobře, až na výjimky všechny kladné postavy žijí, mohlo být luxusní pokračování o 3tí světové válce, to bych bral nejvíc. Dál, mohlo být víc soubojů, nejlepší scéna je ta s nožem, jak Tatum oddělá dvě záporné postavy, ta je však bohužel několikasekundová. A moc mi nesedí role jeho dcery, která tam má velký prostor a to s tou vlajkou, to mi absolutně nesedlo a sám jsem kýval hlavou. // Je to pecka. Plné hodnocení rozhodně dám, ale Olympus mi asi sedí o trošku víc, až na ten humor, obsahuje všechno, co tady trošku pokulhává, nebo to není dotažené do dokonalosti. Jinak naprostá spokojenost, až na pár detailů nelituji, že jsem do tohohle filmu vložil svoje dvě hodiny a klidně se na to podívám ještě, minimálně jednou. Díky, 10/10! ()

Dale

Emmerich to jednoznačne natrel Fuquovi, jeho Biely dom je lepší vo všetkých aspektoch, s výnimkou krvavosti, ktorá tu dosť chýba a trošku znižuje tento film na úroveň rodinnej zábavy na nedeľné odpoludnie, ale podarenej rodinnej zábavy. ()

evilmind

Die Hard to sice nebyl, ale i tak prijemne prekvapilo, oldschool akcni rezba jen s celkem snesitelnou davkou patosu. I pomerne dost fungujicich hlasek, jen kdyby to melo nejakeho vic cool hlavniho hrdinu... ()

JohnCZ

V porovnání s tématicky podobným Olympus Has Fallen přeci jen White House Down vítězí. Připomněl mi totiž klasické akčňáky (styl, humor), ale oceňuji poměrně promyšlený a do poslední chvíle nepředvídatelný scénář. Film kombinuje retro i novodobé filmové postupy a to jednoznačně ku prospěchu věci. Roland Emmerich holt umí a opět dokazuje, že je vlastenec tělem i duší. Ve skutečnosti by s tím vlastenectvím mohl občas trošičku ubrat, ale je to holt Emmerich. Už jsem si na to zvykl. ()

Petrson17

To je tak když člověk něco odsuzuje a přitom nemá páru, jaké to pod slupkou je ! Podceňoval jsem tento film od samého začátku, nakonec jsem dostal nafackováno! White House Down je úžasný komediální akčňák ! Emmerich mne tímto filmem dosti překvapil, jsem spokojen, pobavil jsem se, dokonce mi naběhla husí kůže u vlajkové sestavy a konec pěkně završen náležitým potleskem ! 76% ()

Pegas1632

Příjemná akční podívaná ve stylu Smrtonosné pasti. Docela jsem se bavila, rychle to uteklo (teda až na začátek, kterej se trošku vlekl), takže po dlouhé době letos film s lepším hodnocením než 3 hvězdy. ()

corpsy

Máloktorý americký režisér je tak patriotický, ako práve neameričan Roland Emmerich. Jeho spektákle sú nabité neskutočnou dávkou heroizmu a už spomínaného patriotizmu. Rovnako aj tento jeho najnovší opus je podľa rovnakého vzorca. Vybuchujú tu architektonické ikony americkej kultúry, máva sa nad nimi americkými vlajkami a zo všadiaľ sála lepkavá americká atmosféra. Ak by som ho predsa len zrovnal s komerčne úspešnejším predchodcom OLYMPUS HAS FALLEN nebolo by to víťazstvo, ale ani prepad. Je to dostatočne iný film, aspoň v konečnom vyznení. Rkový rating proti prístupnému Emmerichovmu trháku. Je len na vás, na čo máte práve chuť. Mne chutia obe. ()

Suzie05

Jednoduchý a milý film. Velmi příjemně se mi na Channinga koukalo... o něco méně pak na Foxxe. Byla to sice neskutečná kravina, ale klidně bych se podívala znovu. ()

ConanVJ

Tak od tohohle filmu jsem čekal pouze odreagování u pěkné akce a to jsem víceméně dostal, takže spokojenost. Od Emmericha jsem si představoval víc dechberoucích výbušných pasáží, které by mi otevřely hubu dokořán. Celkově mi přišel film spíše vlažnějšího pojetí, zaměřený na vtipné scény, někdy hláškující hlavní duo a na otravnou holčičku, která je taková vlastenecká hrdinka, že to svět neviděl. Akce je pěkná, ale díky přístupnosti nekrvavá. Já se u filmu nenudil a dávám mu 70% :) ()

PauloZ

Ronald rules! Hned z kraje to srovnám s Fuguovou verzí, protože se to vyloženě nabízí. Navíc dva filmy na stejné téma v jednom roce je v podstatě kinematografická raritka. Tak tedy. Nemůžu sice říct, že je Ronaldovo pojetí lepší, protože každá verze má své. Fugua to pojal jako klasický dravý akčnák 90. let s výborným Gerardem, kdežto Ronald vsadil na nadhled a efektní stránku věci. Obě zporacování mě bavily, ale Ronaldova je mi trošku blíž. Ronald točí velké filmy a tady tomu není jinak. Výsledek je velmi vydařená akční jízda prošpekovaná fórkama, svěžím nadhledem, Emmerichovsky výborným vizuálem a příjemnou naivitou a v podstatě od scény s veverkou jsem se jen tetelil. Tatum je totiž skvělý, máte ho ve filmu rádi, stejně jako Foxxe, který si ze sebe jako prezidenta nebojí lehce utáhnout a jejich slovní výměny kouzlí nejeden usměv na rtu. Potom je tu několik crazy scén jako honička po zahradě, nebo Foxx střílející z bazuky. To jsem se fakt málem vykotil z křesla :). Přičemž funguje i vážná stránka věci, napětí, nekompromisní kills a formování příběhu až do vcelku vydařeného konce. Tohle všechno dostaneme návíc bez zbytečných keců, románků nebo hloubavých proslovů. Ronald uvařil podle velmi dobrého receptu. Já tu schutí zkonzumoval a náležitě to ocením. V kontextu mě mrzí jen jedna věc, tak jak už tu mnozí psali. Proč takhle nemohla vypadat pátá past? 4,5*. ()

Astaroth12

Biely dom je v kurze. Každí ho chce zničiť,a týmto by sa to aj podarilo keby nebol nablízku policajt J.Cale(CH.tatum). Veľmi prepracovane vizuálne efekty,robia s tohoto filmu dobrý filmový zážitok ale aj má veľmi prehľadný dej.Za par minút viete,kde sa bude uberať tento film a kto je záporak. Je film útok a pád bieleho domu.Viem si tam predstaviť B.Willisa..J.McClane z vnučkou by išli do bieleho domu na prehliadku,vzápati by biely dom napadli teroristi,a koniec si domyslite.Volalo by sa to Pasca v Bielom dome. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)