Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

ReneeS

Když je film vtipný, dokážu odpustit hodně. Při vší nelogičnosti a hlouposti některých scén, tohle vtipné bylo. Záporáci předvidatelní, holčička přemoudřelá (občas si opravdu říkám, že děti v amerických filmech by měli odpravit hned na začátku - s výjimkou nejnovějšího Ironmana), ale ten hláškující prezident mě prostě bavil. Jen tomu zlodušskému ITakovi by někdo mohl říct, že už tady byl větší borec, kterého v klíčových scénách obklopovala klasická hudba - nic proti, ale na Hanse Grubera neměl. ()

penylane

Smrtonosná past v Bílém domě. Emmerich se v akční komedii osvědčil. Celé kino včetně mě se smálo téměř od začátku do konce. Obvzlášť chválím výkon Jamieho Foxxe. Nemohu se dočkat dvd. Jen scéna s vlajkou mi trochu pokazila celkový nadhled amerických filmů. ()

Ilicka

Nemůžu si pomoct, ale setkání Die Hard a The Rock po dvaceti letech vyšlo parádně - poctivý destruktivní oldschool. A na závěr Emmerich v troskách Bílého domu přislíbí i světový mír :) ()

kajda.l

V propagačních materiálech k White House Down by měl stát dodatek s varováním: "Nevhodné pro abstinenty". Protože bez minimální hladinky minimálně jedné promile alkoholu v krvi by měl být vstup do kinosálů snad i zakázán. Troufám si tvrdit, že už mám celkem nakoukáno, ale podobný náhul wtf. scén jsem zatím neměl možnost vidět a podle toho se bude odvíjet i mé hodnocení se kterým si prostě nevím rady :) Takže prozatím (níže nepůjdu) zůstanu u tradičního Emmerichovského dvojhvězdí. Nebýt otravně zdlouhavého ukecaného úvodu (dialogy Emmerichovy opravdu nejsou blízké) a neustálého střídání záchvatů smíchu s nevěřícným kroucením hlavou, tak bych s trojkou neváhal, už jen za sympaticky odlehčené "herectví" Foxxe s Gyllenhaalovou. Po Godzille patrně nejlepší Emmerichův film. // Nemůžu se dočkat komentářů pseudointelektuálů a zdejších přemoudřelých dětí, co zde budou sypat jeden odpádek za druhým :) // S týdenním odstupem přidávám hvězdu, jelikož z filmu si pamatuji až nečekané množství scén a hlášek. Na tom Emmerichovi prostě něco je :) ()

SLOTH

Roland to opět dokázal: jeho naprosto nadsazená vize sjednocené ameriky nakopává všem akčním filmům (kromě expendables 2) zadek. Film měl úplně všechno a něco tak zábavného jsem dlouho neviděl! za mě je to jeden z nej akčňáků za poslední dobu. A teď trocha skandování : USA USA USA ()

Ištván87

Je to lepší než ultradementní Pád Bílého domu, ale jelikož to má minimálně o půl hodiny přepálenou stopáž, tak zas ne o tolik lepší. Scény mezi Tatumem a Foxxem jsou super, záporáci ujdou, ale nemuselo by to tolik vykrádat Smrtonosnou past (televize záporákům odhalí člena rodiny) a někdo měl přijít, vzít nůžky a závěrečnou půlhodinu zredukovat na deset minut. Pak by to byla příjemná, sympatická ptákovina. ()

MeanWhile

A máme tu komedii roku, a to doslova. Zábavou je film až přeplněnej, naopak akční scény jsou ještě směšnější, že i samotnej Barack až to uvidí bude klepat na čelo. Jediná výhra pro celej film je Jamie Foxx aka prezident of the US a jeho bílý Jordany. Emmerich to zase vychytal až je mi z toho smutno. 2* = 40 % PS: Kdybych porovnával s Olympus Has Fallen - ten má alespoň pořádnej rozjezd, tady aby si člověk přinos asi tak na prvních 45min něco na hraní.. ()

becki_tu

Akčních hrdinů není nikdy dost a tak se Emmerich rozhodl digitálně zdemolovat ikonické budovy Washingtonu a zrecyklovat zápletky z podobných patriotických žánrovek. Scénáristé navíc zakomponovali do scénáře snad všechna možná příběhová klišé, ale díky celkovému nadhledu a vtipu je to rozhodně přijatelnější než o něco vážnější Olympus Has Fallen. Emmerich nevybočil ze zajetých kolejí, jeho rukopis je cítit z každé druhé scény, ale díky parádnímu tempu, hlavní herecké dvojici Foxx - Tatum a nepřebernému množství akce jde o překvapivě zábavnou záležitost bez výraznějších hluchých míst. Nad reálností děje, některých akčních scén a sofistikovaností zápletek ale radši nepřemýšlejte. 70% ()

mm13

Pakáreň, ale zodpovedne napísaná a adekvátne natočená. Tu sa nelepilo, nepackalo, ľahostajne nekývalo rukou, tu sa nad príbehom a postavami aj chvíľu posedelo, tvorcom záležalo na tom, aby v rámci filmu pôsobili dôveryhodne. A pôsobia! Prezidentove "džordany", dcérenka a jej mobil, kopanie do mŕtvych teroristov, nekompromisné popravy záporáckej dvojky, hlavný hrdina, ktorého motiváciu zachrániť prezidenta znásobuje strach o dcéru, americká vlajka iba vo vedľajšej úlohe, hrozba z vnútra, nie od Rusov či Arabov a absencia šťastného rodinného stretnutia na záver, to sú momenty, ktorých v tomto type filmov takmer niet, ktoré si ale u mňa získavajú obrovské divácke sympatie. Zároveň sa musím Emmerichovi ospravedlniť za poznámku o kŕčovitom humore v komentári na Pacific Rim, tu mu to aj v tomto smere šliapalo ako ešte nikdy. Keby takto vyzeral každý blockbuster, je zo mňa razom naplno odovzdaný fanúšik takejto produkcie! (a White House Down dostane 3*, nie 4*... lenže ojedinelosť sa u mňa kurva cení!) ()

Morholt

Emmerich si pochopitelně ten patos, tolik charakteristický pro jeho filmy, nemohl odpustit, ale přestal se brát vážně. U klasické komedie se člověk kolikrát nezasměje tolik, jako tady a není to tentokrát kouzlem nechtěného. Své si odvedlo i herectvo a samozřejmě že tu byla i obří porce povedené akce, takže ve finále u mě vládla spokojenost. Jen jsem narozdíl od průměrného Američana neuronil slzu, ale to beru spíš jako plusový bod. Takhle by to šlo pane E. 70% ()

Lucasion

"I lost the rocket launcher. - You lost... How do you lose a rocket launcher?!" Tak tu v jednom roce máme dva útoky na Bílý dům. Je vidět, že si tuhle tématiku režiséři nějak oblíbili. White house down má trošku delší stopáž a pravda, začátek se trochu táhne. Při sledování Olympus has Fallen, jsem měl pocit bezmoci a úzkosti. Tento počin je spíše více akční a komediální. Ve srovnání tedy s druhým snímkem s Butlerem, je tohle mnohem méně depresivní a více hláškující film. Channing Tatum je po vzoru Johna McClanea ve špatnou dobu na špatném místě. Ne, že by mu to bránilo vzít do ruky kulomet a zachránit prezidenta. Film jsem si jako akční, oldschool poměrně dost užil. Místy jsem se smál a musím říct, že Tatum je fakt sympaťák. Navíc ho tu doplňuje krásná Maggie Gyllenhaal (The Dark Knight) a Jamie Foxx (Django Unchained). Nápaditý akčňák s dobrými scénami a slušnými hláškami. Ve výsledku ale je to parádní nadprůměr. (83 %) ()

d.beseda

Tak tohle jsem si opravdu užil! Už dlouho jsem neměl takový příjemný pocit po návštěvě kina. Čekal jsem katastrofu, ale ona to katastrofa opravdu nebyla :-) ... Naštěstí to tvůrci nepojali jako vážně míněný katastrofický velkofilm. Přesně vyvážený poměr napětí i humoru. Některé scény z vládní americké byrokracie mohly působit až absurdně, ale popravdě řečeno, mi to dost připomínalo dění v mém zaměstnání (takže nebudu raději komentovat). Každopádně nutno vidět v kině - hromadný zážitek s ostatními diváky je (až nakažlivě) žádoucí! :-) -- Viděno: 17.07.2013 (ČSFD projekce) -- Mé hodnocení: 95%. ()

ScarPoul

Vtipnejšie v tom smere, že je do celého procesu zaiklinovaný aj samotný prezident. Ten si nikdy neodpustí utrúsiť nejakú tú hlášku. Oproti Olympus Has Fallen je toto film, kde je hlavným hrdinom avarage Joe (John), a len zhoda náhod ho uväzní v nie práve závidenia hodnej situácií. Všetky postavy sú akčnejšie a vzťahy sú viacej posplietané dokopy. Čo je veľká výhoda. Emmerich vie natočiť akciu aj vygradovať príbeh a aj keď ten film znova zaváňa prehnanou americkosťou je jej tu podstatne menej ako v prípade Fuquovho počinu. Ale tam, kde si Fuqua trúfol nešetriť krvou na nikom, je Emmerich viacej rodinnejší. Nie je to chyba, ale tým pádom to nedokáže priniesť nič nové. Ale pozerá sa na to ľahšie ako na Butlera. Hlavný hrdinovia majú super chémiu medzi sebou a aj to malé dievčatko je vlastne roztomilé. Citácie Patriota a ID považujem za skvelé odkazy a finálna pieseň od Rolling Stones len utvrdzuje skôr pozitívny dojem. Stále je to ale hlúpučké. Ale ako chutná jednohubka uspokojí film dostatočne. ()

Genero

Zlé kanady zase podupaly záhon prezidentských macešek, do kterého tak rád chcával už Franklin Delano Roosevelt, když si to za ranního kuropění kličkoval na svém vozíku z Jalty, pěkně potichounku, co kolo kolo mine, aby nevzbudil Eleanoru, a děsně láteřil, že má po těch Churchillových doutnících v hubě jako v udírně. Tolik akademická vložka, pojďme k filmu. V krátkém časovém sledu tu máme další tlupu bídáků, kteří by se rádi zmocnili červeného tlačítka, k němuž vedou kabely z každého jaderného sila, a vrátili pidlivizaci na technickou a ekonomickou úroveň mladší doby kamenné. Film je to barevný, hořlavý, hloupě patetický, hraje na veselejší notu než konkurence a Emmerich hrubé násilí vyměnil za legrační gagy. A to je smutné. Pan Tatum je v porovnání se zachmuřeným Butlerem vyloženě žoviální a chvílemi se zdá, že čichal ke koksu, který si v šuplíku u psacího stolu šetřil Kennedy, až se vrátí z Dallasu. Většinu času pobíhá po Oválné pracovně jenom v tílku, což s ohledem na sexuální orientaci pana režiséra samozřejmě není žádné překvapení. Asi ani nespoileruji, když vyzradím, že na konci chytí pana prezidenta za ruku, v překrásném duetu virtuózně vykrkají The Star - Spangled Banner a běží bosky vstříc zapadajícímu slunci. ()

Lacike odpad!

Najhorsia buddy movie dvojica aku som kedy videl. Akcne sceny su prekrapivo tiez dost slabe a hlavne ich tu je minimum. Ten megarozpocet asi padol na lokacie, ktorymi sa tak chvalili v dokumentoch. Jedno velke sklamanie. Takyto nudny film som od Emmericha necakal. edit 2022: Tento film si nezaslúži ani jednu hviezdičku. Je to extrémne dementná ale tým nezábavným spôsobom a je nepochopiteľne kam sa vyparil ten magarozpočet. V celom filme je len absolútne minimum akcie. Pár prestreliek v ktorých aj tak nevidíme žiadne zásahy, lebo PG-13 rating. Jedna nudná autonaháňačka na záhrade. A viacero odporných CGI trikov, hlavne vrtuľníkov a sem tam nejaký výbuch. Do tohto filmu bol Emmerich za frajera, ktorý posúval trikovú stránku na ďalší level. Od tohto filmu točí filmy s trikmi jak packalovia od Asylum. Nechápem. Čo oceniť?  James Woods ako záporák v jednej zo svojich posledných rolí je akotak charizmatický, ale má tu tak neschopných poskokov, že aj tak žiadne hrozbu nevzbudzuje. Moja súčasná obľúbenkyňa Joey Kingová, je roztomilá, ale ešte je príliš mladá. No a Tatum a Foxx, tých regulérne neznášam. Takže celkovo sračka. 0/10. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ne-sa-hej mi na moje jordansky, hajzle !!" ;) Na nejnovější Emmerichův blockbuster jsem se těšil velmi dlouho, a tak i má očekávání byla velmi vysoká, a ta byla, přiznávám, naplněna měrou vrchovatou !! Ničitel Emmerich přivezl další žánrově krystalicky čistou záležitost, vybavenou nadprůměrným soundtrackem režisérova dvorního skladatele Rakušana Harolda Klosera, která tak dokonale voní, či páchne, chcete-li, tvorbou přelomu 80. a 90. let minulého století, že mi prostě nezbylo, než se tetelit blahem a prostě si tu další zběsilou vpravdě béčkovou akční jízdu bezezbytku užít, on si totiž Roland na nic nehraje, nikoho nekopíruje, byť vykrádá sám sebe a ještě na to velmi zábavně, umně a hlasitě upozorňuje, a ve výsledku prostě jen dělá to, co ovládá nejlépe, a to ještě tak bezchybně jako nikdo jiný !! Maximálně zábavnou a vtipnou variaci na Smrtonosnou past, jen by mě zajímalo, jak moc byla tato skutečnost režisérem cílená, tvůrci scénáristicky vybavili velkým množstvím, které by běžně postačilo na dva, tři další filmy, tak úderných replik, že už teď se začínám obávat, jak se s tím poperou naši dabéři !! No, budu doufat !! ;) Ta skvostná dávka klišovitého patriotismu, včetně ad absurdum ikonické scénky, kdy Molly třímá v rukou vlajku, mává s ní jako o život, a zabrání tak konečné devastaci Bílého domu, je divákovi servírovaná s takovým nadhledem a lehkostí, s jakou to opravdu dokáže provést jen stuttgartský megaloman Roland Emmerich, aniž by tím rozzuřil americké publikum !! Nechci opomenout, že Joey King jako přemoudřelá Johnova dospívající dceruška Moly - "Zlato, nešikanují tě ostatní děti ve škole ??" ;) - není ani v nejmenším otravná, jsem zvědavý na její další roli, a určitě nestojí ve stínu skvělých hereckých partnerů Jamieho Foxe, který je pro mě tím nejlepším a nejvíc cool filmovým prezidentem všech dob, či Channinga Tatuma. I jména jako James Woods, Maggie Gyllenhaal, Richard Jenkins či stále více oblíbený Jason Clarke svědčí o tom, že v tomto případě se hereckým obsazením Roland skutečně vytáhnul !! A tak nezbývá, než poděkovat panu Emmerichovi za můj pro letošek největší filmový (kino)zážitek a také za to, jak mi dal za pravdu, když jsem se před několika měsíci zamýšlel nad tím, že by právě ultrasympatický Tatum do role McClanea Juniora seděl jako ulitý !! ()

maseer2

rozhodně lepší než Fuquův tragický Olympus Has Fallen, přesto u mě jednoznačně i zde převládá zklamání.. chybí tomu totiž v porovnání s jinými Emmerichovými filmy buď více hlášek, vtipu, nadhledu a odlehčenosti (Den nezávislosti), nebo pořádná porce kulervoucnosti (2012), která by to vykompenzovala.. White House Down nabídne všehovšudy jen pár neurážejících explozí a jednu jedinou opravdu zábavnou scénu, která názorně ukazuje, jakým směrem se to mělo celé spíš ubírat (offroad v prezidentských kárách po zahradě Bílého domu.. zejména pak Jamie Foxx s raketometem je kouzelný).. P.S.: konečné "vysvětlení" toho, proč se celý útok koná, je taky pěkně debilní, ale to je u tohoto typu filmů bohužel tak trochu pravidlo.. ()

GeusX

Adrenalinová akční palba. Škoda, že adrenalin mi nezvedala jen akce podpořená padnoucí hudbou, ale i nesmyslně dementní neschopnost přispěchavší armády, která -dle scénáře- jen tak očumovala za plotem. Brzy po začátku mi děj připomenul Smrtonosnou past, z které si trošku vypůjčil. Ale John McClane je jen jeden. Kdo se rád baví nad destrukcemi, které si Roland Emmerich ve svých filmech užívá, však nebude nespokojen. 80% ()

6thSun

Po vážně se brané debilitě zvané Pád Bílého domu jsem se Emmerichova bijáku bál jako politik pravdomluvnosti, netušíc, že půjde o něco úplně jinýho. A to jen díky jedné jediné odlišnosti, kterou se stal moudře odlehčený nadhled a sebeironie. Jinak něco takového totiž natočit NELZE. Tleskám, že to tvůrci tohoto filmu pochopili. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)