Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Riddick77

Mělo to být výrazně kratší. Emmerich by se tak mohl vyhnout celé řadě nesmyslů, které působily místy až komicky - nadhled je jedna věc (a zde má své pevné a opodstatněné místo), nezamýšlená stupidita vedoucí k úsměvu je věc druhá (četnost takových situací je příliš vysoká). Ale i tak si člověk nevydechne, což se cení. 7/10! ()

UncleG

"Výbuch jest základní stavební prvek dobrého filmu"....Na to, že jsem vyloženě alergickej na filmy s větším než velkým množstvím stupidního nacionálního patosu a na filmy, který naprosto nedávaj smysl, dopadla tahle nablblá báchorka ještě docela dobře... Kdyby měl hlavní hrdina za nehtem aspoň špetku Brucewillisovskýho charisma, možná bych přisolil i druhou hvězdu. Ale herec, ktrerej vypadá jako nepovedená vycpanina sama sebe si vážně nezaslouží jakoukoli diváckou náklonost. Nu což, alespoň, že productplacement měl tentokrát pořádný koule. ()

buldock

Roland vytěžil z daného tématu prakticky maximum a v souboji s Fuquovým "Olympus Has Fallen" rozhodně zvítězil. Prostě natočil ultra americký film tak, aby byl konzumovatelný i pro zbytek světa. Za to má u mě plus. Film: 76% ()

erased

Nadšením z překvapivě svižné akce jsem byl víc než první hodinu a půl odhodlaný hodnotit výše. Možná i ten úvod se dal zkrátit, ale chvílemi mi to připomnělo dokonce i Skálu, Tatum ani Foxx nebyli tak otravní, jak jsem čekal, i James Woods má konečně dost prostoru, dokonce i ten patos vypadal sebeuvědoměle, a celkově to prostě odsýpalo tak jak mělo. Jenže dvě hodiny jsou na tak přímočarý film příliš a spolu s blížícími se závěrečnými titulky začaly prosakovat na povrch i žlučí hýbající kiksy. Především malá Coleovic holka se s každou vteřinou stávala stále nesnesitelnější (a její mávání vlajkou vypadalo spíš jako nepovedená parodie na výše zmíněnou Bayovu akční klasiku), jinde skvělý Jason Clarke dostal vyloženě idiotsky napsanou postavu, a při odletu do západu slunce mi došlo, že jsem vlastně všechny povedené vtipy a hlášky viděl už v traileru. Nakonec i v porovnání s Olympus Has Fallen tak Emmerichovi ty silnější tři sluší víc. ()

Alementina

Puvodne jsem si myslela, ze jdu na totalni sracku, jakou umi natocit jen Emmerich, ale ono to nakonec bylo fakt krasny Becko, u kterho jsem se luxusne bavila. Je to narvany hlaskama a klise, kdy spousta z nich je prekvapive prijemna, ale nektera i tradicne velmi otravna (proc ta dcera proboha?!), prekvapeni, i kdyz osobne doufam, ze Emmerich se vrati k natoceni kousku jako byl Anonym. PS: K CSFD projekci: Uz dlouho jsem neslyselo kino tleskat uprostred filmu "prohlidka skoncila", ale hlavne, takovej potlesk po skonceni filmu uz jsem dlouho neslysela, tak proc je film v modrych cislech.... vzdy film ma bavit a tohle je v zanru Becko 5* kousek bez diskuze. ()

Wolodja

Velky prekvapeni! Skoro typickej letni hollywood, jenom tady i ten patos funguje bez problemu, navic si ze sebe tak nejak dela srandu. ()

Tony.cs

Ačkoli mám Butlera rád (stejně jako Tatuma), tak musím uznat, že White House Down je mnohem megalomančtější, akčnější, zábavnější a lepší než Olympus has Fallen. Peckovej film, který si rád pustím znovu. ()

kaylin

Možná, kdyby "Pád Bílého domu přišel do kin později a nehrál v něm Gererd Butler, tak se mi snímek "Útok na Bílý dům" i zamlouval. Dva stejné filmy během jednoho roku, to už je producentská ubohost. To opravdu nešlo ten druhý posunout? Emmerichova smůla. Tohle je finanční průser a nakonec i průser filmový. Snaha sem tam o cool vtip rozhodně nepřebije patriotismus, který z toho číší do všech směrů. Toliko další americká antidestrukce amerických hodnot v podání rodilého Němce. ()

gogos

Typický Emmerich. Solidní akce, spousta, převeliká spousta amerického patosu, ultimátně suché béčkové hlášky, kterým se prostě člověk musí smát (stejně jako celému ději) a neskutečně kýčovitá limonáda na závěr. A přes to všechno se na jeho filmy dá krásně koukat a užít si je. White House Down není vyjímkou. Z bitvy s Pádem Bílého domu sice vychází jako jasný poražený, ale přesto jsme se dočkali tradiční podívané, kterou nedokáže natočit nikdo jiný na světě. Zasloužené 3* ()

vorheese

Nestíhal jsem valit bulvy, s jakým nadhledem si Emmerich dává tuhle báchorku. Šlape to jak hodinky, humorem to strčí do kapsy drtivou většinu současných komedií a navrch to má asi nejlepšího filmového amerického prezidenta od Dr. Divnolásky. ()

DH3Factor

Do našich kinosálů dorazilo nečekaně vtipné letní překvapení. Od tohoto kusu jsem toho popravdě příliš nečekal, protože Emmerichovy v posledních letech postupně docházel dech. Tahle odlehčená a sebeironizující etýda, dotýkající se Amerických top témat (patriotismus, militarismus, byrokracie), se mu ale vážně povedla na výbornou. Foxx si to v roli prezidenta jede s grácií (mimochodem tenhle černoch herecky roste jako kvalitně hnojená řepka olejka) a hláškující čahoun Tatum do toho tak nějak pasuje. Výjmečně promíjím i jindy otravný prvek dětí, zde v podání 11leté chytré horákyně. Akční pasáže pan režisér také ukočíroval, tudíž fiasko se nekoná. Je to taková akční šachová partie, kdy na jedné straně máte černého a bílého krále a na té druhé zpočátku plné, ale postupně zredukovávané hrací pole. Dobrá věc, doporučuju! ()

Kaluž

Všechno to tam bouchá, furt se tam střílí, hláškuje se o sto šest… mně je najednou zase třináct, očka mi blýskají vzrušením a volám na mámu, kam že mi schovala ten bílý nátělník. Děkuji pane Emmerichu! ()

Philcze

Velmi zábavná akční buddy komedie a asi celkově nejlepší Emmerichův film. Zdaleka nejlepší na White House Down není napumpovaná akce, ani sympatická ústřední dvojka Tatum/Foxx, ale spousta vážně i nevážně míněných žánrových odkazů na osmdesátky a devadesátky. Beethoven, propocený tílko, old-schoolový záporák a cheesy hacker s lízátkem v hubě. To všechno dělá z White House Down šarmantní béčko, které hravě přeskakuje jarní pád s Gerrym Butlerem. Nikdy bych neřekl, že PG-13 s Tatumem bude lepší než Rko s Butlerem. 75% ()

MATADOR

Souboj o Bílý dům snad v žádném roce nebyl filmově nabitější. Ničitel Emmerich přichází s trikově nabitou a příběhově klišoidní akčňárnou. Popravdě, nebýt Fuquovo Olympus Has Fallen, který se opravdu snaží být reálnějším a uvěřitelnějším, možná bych se v hodnocení více přibližoval ke čtyřem. Butler prostě je v tomhle souboji lepší střelec než Tatum. Nebere si servítky, nemá v domě dceru, která by ho zdržovala od akce, nemá stupidní triky i na scény na toaletách a hlavně baví, což se mi u White House Down nepoštěstilo. I přesto Emmerichovo tvorbu mám rád, ale mohl to pojmout trošku klasičtějši! ()

salalala

Strašlivě hloupý film, který sice je chvilku zábavný (zejména začátek je v rámci možností velmi dobrý), jenže chvílemi se bere strašně vážně a to ho zabíjí. Kdyby se Emmerich vykašlal na patetické záběry a momenty a soustředil se na hlášky, mohlo to alespoň v mých očích dopadnout lépe. Takhle je to ale zbytečně dlouhé (tři konce filmu hodně ubližují) a jelikož to striktně drží žánrovou šablonu a je to hloupé i v rámci letního blockbusteru, absolutně tu chybí napětí, protože tak nějak víte, kdo může umřít a kdo ne. Akce je sice slušná, ale dost rutinní, takže nenabízí nic moc originálního a brzy omrzí. Lehký problém je i v obsazení, neboť Foxxovi jsem bezbranného prezidenta moc nevěřil (i když hraje dobře a je cool) a Tatum ač je sympatický, tak tenhle film ještě sám neutáhne a pokusy o hlášky a variaci na Die Hard jsou vysloveně trapné. Dál už asi není moc o čem mluvit. Záporáci jsou poměrně zábavní (a taky od první chvíle je jasné, kdo je řídí), ale to je tak všechno. Pro mě lehký podprůměr a snadno zapomentuelná záležitost. Olympus Has Fallen poráží Emmericha o třídu. 40% ()

Falconica

Totální překvapení. Chtěla jsem jen zabít nesnesitelnou nudu snesitelnou nudou a nakonec jsem se minimálně hodinu a půl řehtala uplně necivilizovaně:-D V životě bych netipla, že existují i nějací Amíci, kteří si ze svýho naivního patriotismu a kýčovitosti dokážou udělat prdel. Natož takhle moc:-D Jestli tento film uspěje v Americe, bude to jedině proto, že ho tamní masy nepochopí:-D Smažte někdo ten popisek "drama":-D ()

kovi55

Olympus has fallen je lepší... Ve srovnání dvou hrdinů je jasným vítězem Butler, Channingovi jsem to prostě nemohl uvěřit... Dlouhá stopáž pokulhává na nudném začátku. 60% ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)