Biely dom už dobyli a teraz si teroristi zoberú ešte väčšie sústo. Na pohreb britského premiéra sa zídu lídri celého západného sveta a vďaka bezpečnostným manévrom by Londýn v tej chvíli mal byť tým najbezpečnejším miestom na zemi. Namiesto toho sa však stane smrtiacou pascou. Prekvapivé a drvivé útoky za sebou zanechajú svetových vodcov v pozíciách mŕtvol, výbuchy šíria skazu a monumenty anglickej metropoly sú v plamenech. Londýn a západný svet sa behom chvíle ocitnú na kolenách. Hrozivej situácii a budúcnosti v totálnom chaose sa znova postaví Gerard Butler s britským agentom po boku. Záchrana nespočíva v predvídateľných vojenských manévroch, ale v poctivej ručnej práci. (Bontonfilm SK)

Shakers

Ďalšia fajn akčná jednohúbka zo skvelým Buttlerom, ale je to slabšie ako jednotka. Príbeh je po predošlom diely akýsi nemastný - neslaný, ničím nestrhne ani nezaujme, takže všetko to stojí iba na Buttlerovi, ktorý si to pekne odmaká. Pekná strielačka, ale to je všetko. Prvý diel zaujal aspoň prostredím. 65% - 3* ()

nash.

Jasně je to blbina. Jasně, je absolutně nelogická a plná nesmyslů. Jasně, velká akce by se utajit nedala, zejména pokud se plánuje roky. Navíc je to celé zbytečně komplikované, když stačilo nenápadně podminovat hřbitov. Ale zase by to nebylo tak efektní a svým ujetým způsobem zábavné. Ani mi nevadilo, že Najafi naládoval snad všechna existující žánrová klišé do kulometného pásu, natáhl a pak to do publika pustil v jedné dlouhé nepřerušované ohlušující dávce, včetně duchaplných řečí při umírání, předčasného jásání "zvládli jsme to", potlesku řídícího centra a závěrečného motivačního proslovu. Prostě nenáročný akční výplach, kde jsou prodlevy mezi jednotlivými akčními sety minimální, akce odsýpá tak, že není čas vydechnout, a k tomu nepřemožitelný Butler hláškuje rychleji než nabíjí a bez výčitek kuchá všemožné Kumary (teď nevím jestli by na film neměla EU uvalit embargo a neziskovky ho zažalovat nebo alespoň veřejně odsoudit). Není to nic pro ortodoxní myslitele, ani nic co by fanda akce musel vidět dvakrát, ale jedenkrát jsem si to užil a nenudil se. A to dokonce ani u akčním filmů není pravidlem. ()

Pepinec

Tentokrát si americkej prezident jako každej správnej tramp vyrazí na vejlet do Anglie, aby tam spolu s nastávajícím tatínkem pobíháním po prázdnejch ulicích zachránili svět. Ideální film na lince Praha - Londýn a výborná reklama pro pobyťák v Británii. Miluju prostoduchou zábavu a moc mě baví vtipná filosofie, že štěstí naší planety leží v rukou politiků, ale tohle bylo tak přitažený za vlasy až jsem na konci měl chuť filmu koupit paruku. ()

dO_od

// Holy shit tentokrát střída bloody hell, nicméně tím ty rozdíly asi tak končí. Pokračování Pádu Bílého domu je stejně tupé, jako jeho předchůdce, na rozdíl od něj se mu ale díkybohu daří nezabíhat tak příliš do těch nudných keců okolo, většinu stopáže tak tvoří jenom nasraný Butler, efektivně zneškodňující desítky teroristů skrze celý Londýn a to až do celkem nabitého finále, ve kterém potěší nejen poměrně lahodná akční sekvence na jeden záběr (jako něco z Call of Duty), ale i jedna, či dvě lepší hlášky. Jako celek je to ovšem pořád bída, která sice ani nemá ambice být něčím víc, ale o to spíš mě mrzí, že k ní nemám žádnou alternativu. Seriózní pohled na státní bezpečnost, dejme tomu třeba Francie, by mě totiž zajímal daleko víc, jak pokračování téhle rádoby drsné chlapské série bez hlavy a paty. A hlavní roli bych z fleku dal Charlotte Riley, kterou po dvou filmech začínám naprosto nepokrytě milovat. London Has Fallen - 5/10 ()

Ainy

Musím to brát tak, že každý film z továrny na sny, bude hýřit přehnaným patriotismem, hvězdami s pruhy a jediný, kdo má v tomhle bijáku z prdele kliku je i jejich prezident jak jinak. Pokud chceme mít své vlastní vesmírné bohatýry, potom musíme točit vlastní filmy s celosvětovou produkcí. Pokud se tak nestane, tak se musíme smířit s tím, že jedinými hrdiny snášející spásu všem je Kapitán Amerika a spol. V hodnocení se zaměřím na akci, která mě nenechala vydechnout, brutalitka ucházející a konec jako vždy ..., což se dalo čekat. 3,5* ()

• Kromě amerických filmových ateliérů se natáčelo i v Bulharsku - konkrétně v Sofii. (herr_carter)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 60 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (viac)