Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

DEXTER099

Ve stejném roce jako vznikl podobný film -pád bílého domu tak se natočil i tento film o útoku na bílý dům a musím říct,že kvalitou je to pro mě tak na podobné úrovni,ale co už nemůžu tak je ten přehnaný smysl američanů pro to být strašně správný,morální a atd.Kdyby natočili jednou film kde to holt ze zachránou bílého domu nevyjde tak teprve pak zatleskám,protože jinak je to stále jak reklama na to jak USA jsou pomalu ráj na světě a vše tam mají dokonalé a i holka ,které je 11 let a každý jiný by se v jejím věku nejspíš bál tolik ,že by si káknul do trenek tak ona v tomto filmu veme mobil a nahraje ty zlé lidi na svůj čupr telefon a hodí to na svůj blog a aby toho nebylo málo tak na konci veme vlajku OSN a začne s ní mávat tak,že zachrání bílý dům před borbardováním stíhačkami.Sice v tomto filmu je pár světlejších prvků (jako když Rochard Jenkins nečekaně střelí prezidenta v podání Jamieho Foxe),ale pak jak už to bohužel tradičně u těchto velkorozpočtových filmu o záchraně prezidenta je sníží strašně vtipné vsuvky (jako například když průvodce po bílem domě udeří záporáka ,aby mu už nerozbíjel vzácné kousky a nebo když se po celém prostranství před bílým domem prohání ústřední dvojice,tedy Channing Tatum coby zachránce a Jamie Foxx jako prezident a honí auto s jedním z útočníku a přitom Foxx bouchne jednou raketou Tatuma do hlavy a jednou mu zase spadne na zem),které mi prostě do těchto filmu nesedí a upřímně už mě serou.Na druhou stranu ,abych jen nekritizoval tak akční scény jsou ucházející,ale vše výše zmíněného pro mě film sráží na průměrnou úroveň ,ale je mi jasné ,že pro milovníky ameriky nebo spíš určité povahy američanu se to muselo líbit a to nemluvím o američanech samotných kde určitě chrochtali blahem.Za mě celkově 65 % a tři hvězdy. ()

monsieurR

První minuty filmu jsou nepředstavitelně nudný, po asi nějaké půl hodině ale ten film začíná bavit a nakonec se z toho vyklube celkem slušná akční komedie s několika velmi dobrými scénami. Je to tak 70%. Přeci jen Tatum nevypadá vůbec drsně a tak mu divák nemůže věřit, že by dokázal někoho zastřelit. Ale ten prezident byl fak super komická figurka. ()

ledzepfan odpad!

U téhle kokotiny se nemohli bavit snad ani ti amíci.... Nechápu jak tohle může někdo vyplodit, hrát v tom, financovat to... Prostě úplně mimo mé chápání-jiný svět, planeta, vesmír...tvl-jiná realita. ()

baribal

Prezident co nosí jordany, prezident střílící z raketometu, prezident driftující v osmnáctitunový limuzíně kolem fontány na zahradě svojí "starý chaloupky", prezident co mluví sprostě, prezident co žvejká nikoret a nekouří a prezident co když má střílet z automatu, tak si nejdřív musí vzít brýle. Tak za tohle má film tři hvězdy.. za všechno ostatní má mínus dvě. ()

maddy

Neprekvapivo na úplne rovnakej (čítaj priemernej) úrovni ako tohtoročný Olympus Has Fallen, akurát ten svoju úlohu akčného béčka celkom pochopil a nehral sa na zbytočne pompézny blockbuster ako White House Down. To by ale nebol Emmerich keby si z každého filmu neurobil opulentnú show. Zase si zohnal premrštených 150 mil. a tak sa musí zapáčiť, čo najväčšej skupine divákov (súdiac podľa tržieb sa tak ale nestalo). Nízky rating prístupný pre čo najširšiu skupinu divákov, pár zbytočných trikových sekvencií s rozpadajúcim sa Bielym Domom, padajúcim lietadlom, preletom helikoptér cez mesto a pod. Emmerich však tento krát klame telom, lebo pod pokrývkou nabitého letného blockusteru sa skrýva rovnaká oldschool akcia ako aj v prípade Olympusu. V jadre to je totiž skôr „Die Hard in White House“ ako tradičný deštruktívny Emmerich verzia „2012“. Celkom slušne rozohraná línia so záporákom, trefne hláškujúci hrdinovia (Tatum/Foxx), poriadna dávka humoru, plno popkultúrnych odkazov (blog, YouTube a pod.) a prevažne fyzická akcia bez zbytočného CGI (až na tých pár menovaných scén) vytvárajú odľahčený akčňák za ktorý by sa Bruce Willis v prvej polovici 90. rokoch určite nehanbil. V takom prípade ani nevadí aké to je celé totálne predvídateľné. Čo už vadí viac je premrštená stopáž vyše 2 hodín, kde úvod je zbytočne naťahovaný viac ako pol hodinu, ale hlavne to neustále odbiehanie z „odľahčeného akčňáku“ do „otravnej rodinnej drámy“. Obzvlášť línia s premúdrelou dcérou je k nevydržaniu a do toho všetkého sa ešte mieša až nezdravá dávka pátosu (to záverečné mávanie vlajkou by som ešte pochopil ako paródiu, ale nadmieru presladený rodinný záver a scény s uslzenými postavami skĺzajú až k trápnosti). Nie, Emmerich, táto kombinácia jednoducho nemôže fungovať. Zo scenára vystrihnúť rodinnú drámu a pátos, radšej pridať na drsnejšom ratingu ako v prípade Olympusu a mohla to byť tá pravá „guilty old-school pleasure“. V tomto výsledku však len neškodný priemer. CELKOVO: 3* ()

agentmiky

No,co k tomuto filmu říct.Takový remake Pádu Bílého domu,jen o malilinko lepší.Film byl vtipnější než jeho starší kolega,ale zase hlavní herec byl lepší ve starším.Gerard Butler umí více přesvědčit než novic Channing Tatum.Ale příběh v zásadě stejný.Prostě na jedno brdo.Hlavně byl zase k smíchu prezident,který se ničeho nezalekne.Lepší tři hvězdy.Hodnocení:70% ()

VojinRyan

Lepšie ako Olympus Has Fallen. Už len kvôli ústrednej dvojici Tatum, Foxx a ich lepšej charizme, akčnosti a hláškam. Film pôsobí lepším dojmom, aj keď scenár je veľmi typický a ničím výnimočný. Najlepšia hláška filmu je, ako prezident umláti teroristu zato, že mu ničil Jordan tenisky. Emmerich to opäť zobral z lepšieho konca ako Faqua pri svojom "páde". Priemerný ale vtipný akčný film. 65% - 3* ()

Adasin

Končím s filmy o útocích na Bílý dům. Nechci riskovat, že znovu uvidím něco podobného, co se ukáže být naprostou ztrátou mého času (no, vlastně jsem přitom napsala dva nové komentáře). Opravdu mě překvapuje zdejší množství čtyřhvězd, když přece muselo být každému již od začátku jasné, že je hlavní hrdina superpolda, co se nakonec s prezidentem samosebou spřátelí a přitom při bombastické akci z*ebe všechny, kteří ho odmítali a podceňovali. A jistěže je u toho i "cool" hacker, banda idiotů, konspirace, zrádci ve vládě a válka na východě, aby to bylo moderní. A pro sichr dojímavá sentimentální vložka, kdy je dcera pak snad ještě větší hrdina než její taťka. No zkrátka hrozně super filmek. A zas mi tu silně vadil Jason Clarke, který svým neherectvím zničil i pátého Terminátora. Jdu si na uklidnění pustit úvodní scénu z druhých X-Menů. 4/10 ()

Wysch

Prostě bezkonkurenční letní prdel. Chtěl jsem napsat víc, ale postupem času jsem zjistil, že ta první polověta vystihuje film ve všech ohledech. ()

wikked

Nečekané překvapení, celkem mě zaráží zdejší hodnocení, obzvlášť v kontrastu s Olympus Has Fallen. Tam, kde se Fuqua s Butlerem bere příliš vážně a utápí se v rozplizlém patosu, Emmerich svěžím stylem kombinuje akci s humorem v nejlepším duchu old school Smrtonosných pastí. Poctivá letní akční zábava s nadhledem i drobným nodem k ikonické Skále. Postavy trousí cheesy hlášky na každém kroku, ale Roland už má v malíku správný timing, takže nikdy nepřesáhnou únosnou mez. Duo Tatum - Foxx taktéž bez výhrad. Palec nahoru. ()

MartinezZ

Odlehčené akční překvapení. ~ Do kina jsem šel na americko heroicko-patrioticky pitomou akční emmerichovsky epickou podívanou, takový nádavek k vážně míněnému a o to trapnějšímu Olympus Has Fallen, kdy se Gerard znovu snažil ukázat, že '300' byl jen jeho začátek. Neuspěl, u mě tedy určitě. ~ U 'White House Down' (WHD) mě ale jak Emmerich, tak Jamie a nečekaně i Channing skutečně v dobrém překvapili! Čekejte od toho přesně to, co jsem psal výše - koninu plnou heroických, patriotických, klišoidních a ohraných výjevů, které jsou tu ale podávány se skutečně skvělým nadhledem a skvěle zapadajícím pitomým a očekávaným humorem - jenže tady to funguje. Tahle konina skutečně dává vzpomenout na Bruceovi Pasti, kdy hláškovací hrdina, který umí jak nakopnout tak i dostat přes papuli, běhá patro po patře a se svým sparring partnerem, tady zrovna prezidentem USA, který mu skvěle sekunduje ve všech vážných i nevážných (hlavně nevážných, tady nic vážného nehledejte) chvílích. Jak Channinga nemusím, tady si skutečně vybral roli, ve které je jeho topornost skoro až plusem. Emmerich zase ukazuje, že destrukce jdou udělat efektně, byť místy ty CGI efekty vypadají trochu jak namalovaný obrázek, do okolí příliš nezapadající. ~ Samozřejmě, že jsou tu nelogičnosti, mnohdy jsou dialogy a dění možná až přepálené a mnohé chování postav a jejich okolí nedává smysl, ale... Srát na to - tenhle film si fakt zaslouží vypnout mozek a konzumovat tu hromadu po sobě jdoucích pitomostí a užívat si to. ~ Gerard se svým Olympem ať se jde zahrabat. Tady vládne dcerušce lhající tatík, černošský mírotvorce, banda zlounů a kupa naprostých blbostí, gagů a hlášek. Tohleto se prostě povedlo :) ~ Prohlídka skončila. (což sál odměnil smíchem a potleskem). ~ PS: Díky za projekci! ()

Alqarin

Až "neemerichovsky" lehká zábavná pecka s ultra silným koncentrátem charakterové sympatičnosti. Foxx je nejvíc cool prezdient, Tatum zas nejvíc cool táta od dob Johna McClanea. To možná nejlepší (vedle odsýpávající akce) ale je, že záporáci jednou konečně nejsou bezduší, nejsou jen pitomí a nejsou zapomenutelní, ba právě naopak - Jason Clarke parádně skrze malé roličky dokazuje, že je osobnost, a já mu přeju , ať ho Úsvit planety opic vyšvihne konečně do vyšších hollywoodských kruhů - už je totiž načase. V každém případě jsem se už dlouho u žádného akčňáku nebavil tak jako u White House Down. Way to go, Rolli! ()

FromHell

Toto fakt bolelo.Pro-Americký bullshit plný fejkovej národnej hrdosti pozostávajúcej z hamburgerov,hranoliek a popcornu. Tatum a.k.a Rambo hrdo háji vlajku a je mi z toho na grc... ()

SaNcHeZ_cz

Roland Emmerich a jeho pád... tedy útok na Bílý dům. Obávám se však, že i kdyby Rolandův snímek neměl k porovnání daleko vydařenější "lacinou kopii" v podobě Pádu Bílého domu, obstál by stejně uboze. Kýčovitá přehlídka všemožných klišé, patriotismu a patosu prostě nefunguje lépe, než v hranicích průměrně přestřelené a hloupé podívané, které přes všechen ten patriotismus zapomněla na to, co dělá tyhle filmy takové, ke kterým vzhlížejí malí kluci a ti odrostlejší se k nim rádi vrací. Navíc i přes docela solidní obsazení je jedinou světlou stránkou skvělý Jamie Foxx. Pokud za tohle v Sony utratili 3 mega, asi se dám na scenáristiku. Srozumitelnější a méně kýčovitou věc bych možná spíchl i za víkend na chatě. [55%] ()

Korbitch

Znáte to. Ležíte po páteční palbě na gauči a rozdýcháváte žaludeční nevolnost. Jít, či nejít. Toť otázka. Kolikrát se už zvedáte a... nic. A tomu je teď v mém případě konec. Až se mi to zase někdy stane, pustím si tenhle film cca ve 40 minutě a do deseti minut je vymalováno. Megastříkanec americkýho patriotismu, klišé a patetických situací s dobrými akčními scénami. Bohužel přes ten amerikanismus se už dostat nedokážu. A mám docela strach, co provede Emmerich s pokračováními Dne nezávislosti. ()

javak810i

Tak nám po pár týdnech zase zbořili Bílý dům...chůdáci Američani. Roland Emmerich přichází po "Dni nezávislosti" se svým dalším megalomanským dílkem, ve kterém opět navštívil (a zbořil) chloubu USA. Už od shlédnutí prvního traileru - aniž bych věděl, o co se jedná, mi bylo jasné, že to je Emmerichův výtvor. Jeho rukopis je totiž nezaměnitelný a právě díky zavedené "kvalitě" většiny jeho filmů, jsem i u "White house down" neměl velká očekávání (k čemuž přispěly i spíše negativní prvotní dojmy). Byl jsem tedy smířený s tím, že po příběhové a scenáristické stránce to nebude žádné terno, a že půjde hlavně o zábavu, efekty a akci. V tomhle ohledu byl začátek filmu celkem zklamáním. Rozjezd je pomalý a úvodní půlhodinka vyloženě nudná. Po letmém seznámení s hlavními postavami a neodmyslitelnou ukázkou leteckých záběrů na Bílý dům se ale dostaneme k jádru věci. Tady se hodí malé srovnání s podobným počinem "Olympus has fallen". Hlavní hrdinové jsou prakticky identičtí. Oba v zásadě pro tajnou službu Bílého domu nepracují a přesto se do všeho pletou. Tematicky je ale "White house down" někde jinde. Spíš na chlácholení národní hrdosti se zaměřuje na aktuální "populární" problémy USA (východ, wikileaks, nsa...) s čímž je spojen i prezident, který je nyní "adekvátního" zbarvení pleti (a má to nejvíce "americké" jméno, co si lze představit). Také hrozba Bílému domu tentokrát nepřichází z venčí, ale zevnitř. V zásadě jsou si ale filmy (nečekaně :D) velmi podobné. Dalo by se říct, že Emmerichova verze je o něco "hloupější" (logika a alespoň nějaká ta realičnost nejspíš zůstaly při natáčení doma), ale očividně to o sobě ví a společně s vyšším rozpočtem toho efektivně využívá k vytvoření velmi zábavné a hutné akce. Opravdu se divím, že zde film není zařazen i do sekce "komedie", protože takhle jsem se nenasmál ani u Lone Rangera. Trochu smutné je možná to, že tak 70% scénám se nebudete smát proto, že by tak byly zamýšleny, ale spíše z toho důvodu, že jsou někdy tak absurdní, až jsou k smíchu. Opravdu zde bylo mnoho momentů, kdy jsem si v duchu říkal :"Oh, Roland, you didn't" :D. Například vtipné odkazy právě na "Den Nezávislosti", kvalitní německé hodiny, kterými průvodce po Bílém domě umlátí jednoho z "bad guys", vtipný product placement, scéna s vlajkou... zkrátka je jich dost. Objektivně tak na slabé 3*, ale vzhledem k té švandě dávám 4* a 9/11 :D. P.S. Ještě pár poznatků po shlédnutí: 1. Zlaté kapesní hodinky dokáží zastavit kulku. 2. Channing Tatum ve své nezničitelnosti předčí Terminátora. 3. Jedna neposlušná holčička se Sony smartphonem je schopnější, než vláda a pentagon dohromady. Emily for president! ()

Praxis

Takový klasický Roland. Spousta barev, výbuchů, neuvěřitelných až šílených hlášek a především amerického patosu, který tenhle Němec ve svých filmech umí vykreslit lépe než 99% průměrných Američanů. Akční scény občas působily komicky včetně extrémně předvídatelného scénaře a spousty klišé. Na druhou stranu, kde jinde můžete svěže vypnout mozek, aniž by Vám koncentrace výstřelů, výbuchů, akčních scén, raket, vrtulníků a kdovíčeho dalšího, způsobila nějakou psychickou újmu, než právě u Emmerichových filmů. Sranda musí bejt, paňmámo! A propó, když už v 2012 zničil svět, tak si musí zase pěkně na začátek - jen rostřílet, podpálit, odstřelit takový obyčejný bílý barák někde ve Washingtonu. 70% za sympaťáka Foxxe a roztomile sladkou Gyllenhaal. ()

Ellmariachi

Jestliže u Pádu Bílého domu s GB jsem v duchu neustále nadával, jak to vykrádá Smrtonosnou past a Přepadení v pacifiku a hraje si to na strašně drsňáckej a krutě originální počin, tak zde je vše jinak. Ono si to tu nehraje, ale vzdává to hold a poctu. Vlastně to křičí do světa a hrdě se ke svým předchůdcům hlásí. Jako by tu Johm McClane měl nastrčenýho nemanželskýho synka. Křišťálově čisté a nádherně žánrové jak dlouho nic.Prostě návrat do minulosti jako vyšitej. Hodně mě baví jak film dokáže ubrat na vážnosti když je třeba a naopak trošku přibrousit, když napětí uvadá. Celý je to fajně zabalený a pokud se Channing Tatum bude podobných rolí držet, začnu ho snad i mít rád. Takže za tenhle čistej žánrovej "kýč a klišé" dávám 75 procent, protože takhle to mám rád. ()

Popluh

Nejzábavnější blockbuster letošního léta. McClanenovitější než poslední McClane sám, záměrně vtipný a skvěle pracující s různými prezidentskými klišé a podvratně chytřejší, než by se mohlo na první pohled znát. Roland má koule neamerické výroby naplněné popcornem té nejvyšší kvality. ()

Mr. Filuta

Vypisovat chyby, kterých se film dopouští by bylo vyčerpávající a zdlouhavé. Zbývá tak jenom svěží a nahláškovaná akce v rytmu Johna McClana, vycpaná totálně sebeparodickými prvky na Emmerich style, která navíc hodně zatíná pařáty do žánru komedie, což u mě teda zafungovalo. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)