Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

P1tr

První Avengers přišli do kin již v roce 2012 a od té doby nám studio Marvel naservírovalo několik sólových dobrodružství svých hrdinů a ačkoliv se jednalo vesměs o kvalitní filmy, diváci se přesto těšili hlavně na další společné dobrodružštví těchto postav. Marvel rozhodně platící diváky nechce zklamat a proto nás nyní zve do kin na pokračování společné cesty svého superhrdinského týmu. Avengers: Age of Ultron na nic nečeká a hned na úvod vtáhne do děje hravou a intenzivní akční scénou, která servíruje přesně to, co diváci od tohoto filmu čekají. Tento start dává jasně najevo, že tentokrát nemůžeme čekat pomalejší tempo, jako v případě předchůdce a noha z plynu jen tak nesleze. Ačkoliv párkrát na brždění dojde, lze s jistotou říci, že druzí Avengers odsýpají mnohem rychleji, než jednička, která především v první půlce pokoušela trpělivost diváků. Bylo to dáno zejména nutností dát tým hrdinů dohromady, což je problém, který pokračování řešit nemusí. Age of Ultron již pracuje s kompletním, sehraným týmem, čehož tvůrci využívají naplno nejen v akčních scénách, které jsou díky utužené spolupráci nápaditější, ale také ve slovních přestřelkách, které nabízejí tradiční Whedonovský humor. Zatímco v prvním dílu byl premiérový společný záběr týmu v bitvě velikou událostí, pokračování nabízí takových záběrů několik a bere Avengers pohromadě jako samozřejmost. Což ve výsledku lze brát jako výtku, neboť se tím pádem vytratil punc výjimečnosti a spolupracující Avengers působí již spíše jako rutina, nicméně to je taková výtka/nevýtka, neboť brát kvalitní filmy nacpané superhrdiny k prasknutí jako samozřemost není škoda, ale spíše dárek pro diváky. Nicméně pořádnou výtkou je nevýrazný záporák, jehož motivy jsou prapodivné a jen potvrzuje dlouhodobý problém Marvelovek s chabě vykreslenými antagonisty, kteří působí pouze jako figurky, jejichž jediným posláním je na konci zemřít. S motivy Ultrona a jejich překažením souvisí také slabší příběh, který příliš nenadchne, ovšem plní svůj účel a obstojně propojuje povedené akční scény. I přes několik zmíněných chyb jsou druzí Avengers přesně tím, čím být mají a v mých očích jsou lepším filmem, než předchůdce, neboť lépe pracují s týmem jako celkem i jednotlivými postavami, které tentokrát mají férověji rozdělený prostor na plátně a každá má svůj zářivý moment. A hlavně, super AKCE! ()

Almásy

nedá sa nič robiť, ten Marvel to skrátka kurva vie a DC teda má čo robiť. ultron je dokonalý záporák,taký tu už dávno nebol a scenár teda o tri triedy vyššie než naposledy. len tak ďalej! ()

ZinedineCR7

Veľmi zle. Celkom sa pozastavujem nad tým, že pri takomto filme si nepostrážili trailer, ktorý vlastne ukázal celu podstatu filmu. Protivník veľmi slabý. Silnejšia by bola asi aj Olsen(jej dramatický vstup na scénu po príhovore od Hawkeyho je najlepšia komická scéna z filmu), kde ma tiež upútalo, že s Aaronom uz stihli byť za tú krátku kariéru súrodenci aj manželia. V ďalšom filme bude jeho matka asi. ()

Jello Biafra

Akční hrdinovia sa po troch rokoch vracajú do akce a tentoraz budú musieť čeliť nebezpečnému programu Ultron, ktorý sa transformoval do podoby nezničiteľného robota. Dotyčný program bol pôvodne projekt Tonyho Starka, ktorý sa vymkol spod kontroly a teraz ohrozuje existenciu sveta. Je jasné, že námet je variáciou na tisíckrát videné, ale o zápletku tu až tak nejde. Všetko stojí a padá na efektnej akcii, digitálnych trikoch a komixových hrdinoch, z ktorých má každý svoju sériu. Je nutné dodať, že tentoraz je dobrodružstvo našich hrdinov o niečo dlhšie a akcie je dvakrát toľko ako v jedničke. Rovnako tak sa tu objavuje aj viacej postáv vrátane dvoch mutantov, ktorí si odskočili zo série X-Men. V závere film vygraduje až do epických rozmerov a finálna bitka je len ukážkou čo všetko sa dá dnes pomocou digitálnych trikov vytvoriť. Každopádne jedná sa o dobrú zábavu a rozhodne sa v kine nudiť nebudete. ()

Hugo01

Konečně jsme se dočkali! Dlouho očekávané pokračování Avengers je tady a opět se bylo na co koukat. Místní kino se sice naplnilo tak z 25% (to víte, nejsou to Babovřesky), ale ti, co přišli, se nemohli nudit ani vteřinu. Hned na začátku nás Whedon vhodil do akce, takže na nudu prostě čas nezbyl. Kamera byla super, ani možná trošičku přehnané digitální efekty u některých scén nevadily. Když už to vypadalo, že by mohla přijít nějaká delší pasáž bez děje, říznul to jeden z Avengerů (ať už Thor nebo Cap nebo Rhodey se svojí historkou :D) nějakou hláškou a poté přišla opět akce. Co se týče nových postav, tak skvěle zapadly. Ani Ultron se co se humoru týče neztratil (viz hláška s frisbee) a rolička Andy Serkise byla taky skvělá. V podstatě nemám, co bych vytknul. Jo, a abych nezapomněl, Samuel L. Jackson - jako vždy - 'cool' čepice :D. 100% ()

Andrew78

Joss Whedon měl před sebou nesmírně obtížný úkol, kterému nešlo dostát už jen z principu, protože si před lety dokázal nastavit laťku až nebývale vysoko. Ostatně to je možná důvod, proč mi pokračování Avengers úplně nesedlo, zvlášť když vezmu v potaz abnormálně vysoká (a pravděpodobně nesplnitelná) očekávání z mé vlastní strany. Je to v podstatě jeden velký digifest plný dialogů, které celkem obstojně tahají za uši, ale na tři hvězdy to přece jen stačí, zvlášť v rámci žánru. Milerád uvidím Whedona u nějaké budoucí sólovky, ale v tuto chvíli neskrývám radost nad tím, že do příštích dílů vnesou nový vítr bratři Russoové. Nezbývá než doufat, že se Jamesi Gunnovi s druhými Strážci zadaří podstatně líp. ()

Hollohlaway

Ten. Film. Nemá. Koule! Melodramatická partička filosofujících hrdinů mě opravdu zaskočila, jsem celkem zklamán. Chápu, že chtějí autoři popcornové řachandě dodat hloubku a vyšší myšlenku , ale rozdrobení děje na jednotlivé linky a zápletky plus snaha dodat každému hrdinovi " lidské " pozadí a zázemí se jim trochu vymkla. Nebýt špičkování mezi postavami a závěrečné megabitky tak mě natahování stopáže dokonale otrávilo. Triky a efekty standartně dobře , ale to už se očekává. Vážně se to vleklo a hluchá místa jsou nějak moc častá. ()

Darth_AK

No dobrá, pro mě to na ty 4* nemá. Jsou to ty nejslabší 4* které jen jdou a to jen proto, že ze 3 hvězd to zvedl Fury s Kapitánem při hlášce s helicarrierem (Fury, you son of b.tch)..no však to znáte. K samotnému filmu (jako vždy se SPOILERY)-Avengers 2 jsou vlastně 1, akorát s jiným (resp. horším a nezajímavějším) záporákem. Film bohužel působí dost násilně smontovaným dojmem, už jen to že záporáka musí vytvořit Stark s Bannerem aby se mělo proti komu bojovat, to mluví za vše. Samotný Ultron je zvláštní postava, nějákým způsobem zajímavá a nějákým zas nezajímavá, nevím co k němu říci. Samotný děj je taky dost zvláštní. Po všech těch událostech z tzv. 2. fáze se nakonec Avengeři shromáždili jen proto, aby našli poslední základnu Hydry?! Dobře, toleruji. Pak však Stark chytne úplně senilní nápad-postavíme si robůtka, umělou inteligenci, ta nás ochrání a všichni budeme happy. Jenže se to podělá-byť se tomu těžko věří a pro mě je zápletka narozdíl od 1 o dost hůře uvěřitelná. No dále-Ultron si zajde pro vibranium na jakousi loď do Afriky (??!), aby ho tam Avengers dostihli a Hulk se porval s Ironem v dost divné bitce (jak z omalovánek) v nějákém městě? (pořád mi vrtá hlavou jak se tam v Africe objevilo) Od té chvíle už děj docela jde, obzvláště akce v Jižní Koreii (či kde) je docela pěkná, pokud teda pominu nepochopitelné zastavení vlaku myšlenkami. A závěr na Sokovii? No nevím teda, digibordel jak něco, ale výsledný dojem taky nic moc, nad vodou to drží sympatičtí hrdinové a dobré hlášky ("Je děsivé lehké." "No, kdyby bylo těžké, neměl bych takový švih, takže" :)). Závěr dost zvláštní, na to že Sokovia leží někde na Balkáně tak její trosky dopadnou ehm-do jakéhosi moře vedle velehor? Občas mě marvelácký zeměpis taky dost uchvacuje. Herci-stará klasika jako vždy dobrá, pochvalu obdrží Thor, Iron, Cap, Hulk/Banner, Hawk (proklínám u něj český dabing), Fury, Rhodes, kdo ještě docela šel byla Black Widow, i když Scarlett mi furt nějak do té role nepasuje, uvidím ještě v Civil war. A nové osazenstvo? Ti dva "vylepšení" ze Sokovie..no kluk mi přišel jako úchyl s melírem, ale měl zajímavé schopnosti, holka byla prapodivná a její schopnosti se mi popravdě už nezamlouvaly, takže tihle dva si moje sympatie nezískali (teď už jen jedna). A Vision. To je hodně, hodně divná postava. Nějak nejsem schopnej věřit takový předělání inteligence do podivně plastelínového člověka, takže pro mě zatím podprůměr, taky čekám na Civil war. Shrnuto, podtrženo-děsivě slabé 4*. EDIT: Aranžéři, s delším odstupem buďte rádi za slabé 3*. ()

Trapper33

Digitalizace všude. Už je toho fakt moc, jeden superhrdinský film za druhým a mě už ty filmy, kde je nic moc děj a pořád stejné schéma záchrany světa nebaví. Bohůžel Avengers nepřinesli vůbec nic nového a bojím se, že tomu nepomůže ani nový tým. ()

jefff

Po skvělé jedničce přišel tupý výplach bez zajímavého záporáka a s nulovým překotným dějem. Efekty na skvělé úrovni, ale jakoby pokračování mělo jiného režiséra nežli jednička. Whedon se blockbusterově vyplácal a nabídl jen hodně pofidérní podívanou. ()

Fisek

Říkal jsem si: „Josh Whedon… to nemůže dopadnout špatně. Kéž by režíroval i třetí díl“. Po zhlédnutí dvojky to musím vzít zpět. Josh Whedon absolutně ničím nepřekvapil. Akční scény, např. Hulkbuster a Hulk, byly podány v očekáváném měřítku, stejně tak vtipné dialogy… to vše bylo očekávaný. Filmu bohužel nepomohl temnější nádech, ani nové postavy, které na mě působily trochu chaoticky. Alespoň zde dostali větší prostor Hawkeye a Black Widow (možná i trochu Hulk), kteří byli v jedničce přímo zanedbání, zatímco Iron Man (v podstatě tahák jedničky) byl posunut stranou, takže prozatím je vše vyrovnáno. Na druhou stranu Ultron jako záporák považuju za vynikající tah. Takže suma sumárum, film potěšil, ale jedničku nepřebil. Jsem rád, že dalšího pokračování se ujmou bratři Russové. ()

herr_carter

Nemám moc, co bych vytknul - snad jen, že od postavy Paula Bettanyho jsem podle průběhu ve filmu očekával o dost více. Jinak se ale jedná o trikově absolutně revoluční záležitost a člověk si tak říká, kam až ta triková destrukce všeho může jednou dojít. Jsem rád, že je ve dvojce hlubší záběr a film postupně rozebírá vztahy jednotlivců - to vše doprovázené skvělou hudbou a jak jinak než všudypřítomnou nadsázkou, režírovanou většinou z úst R.Downeyho Jr, za mě tedy naprostá spokojenost - dostal jsem na 100 % to, pro co jsem si dnes do kina na 3D přišel...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Toupi

Daleko rozmáchlejší (postavy, akce, CGI) než první týmovka, ale bohužel už to není tak čistě odvedená práce jako minule. Whedon je zkrátka fanoušek a je to vidět, ale ve filmu toho chtěl stihnout až moc a to mu podráží nohy. Tempo vyprávění je až moc nekonzistentní, motivace některých postav jsou buď nejasné (teda aspoň pro mne), nebo hrozně jednoduché, aby se vyprávění rychle posunulo dál. Pokračování není oproti předchůdci skoro ničím ozvláštněno. Nezapomenutelná jízda kamery přes celé bojiště v prvních Avengers apod. Nápaditost a hravost jedničky se tady někam vytratila a drtivá většina akčních sekvencí jen ostrými střihy rychle přeskakuje mezi jednotlivými hrdiny, aby se toho opět za krátkou dobu stihlo co nejvíc. Pořád je to zábava. Atrakce, na kterou by určitě každý měl zajít, ale tentokrát si Whedon ukousl až moc velké sousto a nepopasoval se s tím úplně skvěle. ()

Kaceris

Keď porovnám prvých Avengers s druhými, tak z druhých mám o 75% lepší pocit. A viem presne prečo. Avengers 2 bol jeden z najočakávanejších filmov tohto roka. Ja Marvelovky mám rád, a preto som si ich užil v 3D. A čo na to viac povedať. Film nás hodí do deja, kde sa všetci začínajú rozhádavať, a Ultron sa to snaží zneužiť v jeho prospech. No však tá jeho "ochrana ľudstva". Najviac sa mi na celom filme páčil asi on, keďže on bol priam vynikajúci záporák. A ostatné všetko čo som očakával, film má dosť veľa efektov, čo sa niekomu nemusí páčiť, no mne sa to tam proste hodilo. Len predsa, ďalší Avengeri nás čakajú až o 3 roky, a takto ma to navnadilo vyčkávať tri roky. ()

kenkaku

Upřímně? Od Avengers jsem vykrádání sebe sama nečekal... To nemůže MEGA projekt jako je Avengers přijít s něčím novým? Proč zase Lokiho hůlka? Proč se zase musí Avengers stavět proti sobě? Proč se opět dívám na změnu charakteru postav? Ano, příčiny jsou různé, ale efekt je stejný. Ještěže "kapitánovi" trochu (opět) přešili obleček. V prvních Avengers vypadal jako mega kokot. Z filmu jsem tedy rozpačitý, ale to jsem byl z #1 také... a postupem času si k němu našel cestu. Dám proto #2 šanci a uvidíme co udělám s hodnocením po druhé, třetí... čtvrté projekci. Ty 4 hvězdy jsou tedy celkem mizerné, nicméně i tak o něco lepší než první počin. Řekl bych snad že jako remake prvních Avengers to bylo mnohem lepší :). ()

core.2

Digitální nepořádek, jemuž zlomil vaz. Jednička se mě zdála daleko zábavnější, smysluplnější. Čekal jsem, že se více ukáže nová postava v podobě Ultrona. Nebylo to wow"wtf" se mi líbí - jak u jedničky... ()

Maynard.

Na plnej počet hvězdiček to nebude. A něco mi říká, že ani když to uvidím víckrát. Co mě nejvíc zamrzelo, tak že po titulcích (tak jak je originálním zvykem Marveláků) nebyla už žádná scénka. To sem moc nepochopil, že upustí od této tradice. Co mě dál naštvalo, tak složení Avangers pro další pokračování (bez Thora a Iron mana to už prostě nebude vončo). Na druhou stranu se není čemu divit, že z tohodle tihle dva chlapíci vycouvali. Co se mi líbilo, tak všechny ty bitky, to je prostě už tak vychytaný a uvěřitelný,prostě kvalitka. Hlavní záporák celkem slušnej, ale jeho konec mohl bejt víc kulervoucí. Sem rád, že byl na plátně hodněkrát Iron man a Hulk. Těším se na dalšího Cpt.USA a Thora, na Avangery samosebou taky pak zajdu, ale už nebudu tak natěšenej jako na tenhle díl. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)