Kolonie

• Kanada The Colony (viac)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

viperDavid

Zase jsem dal jednou na Verbala a zničil si tak necelé 2 hodiny života. S toho však plynne ponaučení, že komentáře jsou někdy zábavnější než samotný film. Každopádně pokud hledáte lidožrouty s nadpřirozenou sílou, za kterou pravděpodobně stojí zmutovaná chřipka H2hollywood0 tak jste káply na to pravé. 2* a s toho je polovina Verbalova :) ()

ivan_drago

Obstojně natočené „post-apo“, ale i „disaster movie“ šmrncnuté kanibalismem…. K atmosféře by se spíš hodilo pomaleji zvolené tempo a plíživější vyznění filmu, zvolené klipové a ty zpomalovačky ve trapném stylu MTV mi k tomu moc nesedli…. Stejně jako vyloženě prkenné představení všech zúčastněných… No ale nemůžeme mít všechno, co chceme a tak lze bez mučení a sekání končetin přiznat, že ta hodka a půl uběhla tak jako asi přibližně hodka a půl… a moc se to netáhlo… ()

Johnny.ARN

Vonku sneh a zima, vo filme sneh a zima. Osobne ma viac zaujal príbeh ľudí neustále rotujúcich vo vlaku po Zemi, ako tieto záchranné kolónie. Ono myšlienka to nie je zlá, len to malo nejaké nezrovnalosti a všetko bolo povedané. 2 z 5 ()

PiLgRiM

Konečně béčko které mi sedlo jak žánrem, tak tempem a zároveň provedením. Efekty akorát, akce akorát ( občas nějaké nechutné násilí, ale i to je díky bohu zredukováno na minimum, takže jsem neměl jediný důvod si tuhle post apo jednohubku pořádně neužít. Je fakt, že námět k filmu měl větší potencial než na obyč řežbu, ale nevadí. Za mě příjemné čisté 4*. A ty frajírci co si tu ledabile dávaj odpady a srovnávají to s áčkovými tituly, by se měli probrat -.- ()

noriaki

V marné snaze se ochladit jsem si pustil tohle postapo ze zasněžené budoucnosti. Čekal jsem bezútěšný paranoidní thriller s pomalu houstnoucí atmosférou a dostal jsem klasickou béčkovou zombiárnu bez zombií. Twist bych dokázal přejít bez zklamání, pokud by druhá půlka filmu měla alespoň úroveň Land of the Dead, nebo pokud budu neskromný, Descent. Jenže nemá, všechno už bylo k vidění jinde, lépe natočené, hutnější, zajímavější a napínavější. Ani efekty nebyly nic moc, i když modelace krajiny ani interiéry rozhodně nekladly žádné velké nároky. Laurence Fishburne nemá zapotřebí hrát v takovýchhle podprůměrných filmech. ()

elanius

(84/2013) / Chcel som dať tomuto kúsku šancu a dúfal som, že napriek slabučkému hodnoteniu film ponúkne aspoň priemerný post-apo zážitok. Bohužial The Colony budí dojem podpriemerného dielu v priemernom seriály. (4/10) ()

Duoscop

Jestli máte rádi katastrofické filmy s prvky napětí a akce, tak je to film právě pro vás. Pravda sice je, že to není nic nového pod sluncem a podobných filmů už bylo natočeno opravdu dost. Ale přesto to má něco do sebe. Film nabízí klasický scénář co se stane, když začnou docházet potraviny a s ní i rozum. Nejhorší je, že by to tak skutečně bylo a v lidech by se projevilo zvíře, které máme všichni v sobě ukryté. ()

lennyd

Po nevydařených experimentech s ovládáním počasí je Země zasypána tunami ledového sněhu, a zbytky obyvatel přežívají v podzemních koloniích, kde při pokusech o pěstování zeleniny, sní o teplých slunečních paprscích. Když se ale jedna z kolonií náhle přestane ozývat, rozhodne se šéf Kolonie 7 (Laurence Fishburne) vyslat průzkumnou jednotku (a jako správný šéf se sám ujme velení). Z obyvatel náhle ztichlé Kolonie 5 naleznou jen jediného přeživšího, který jim prozradí vše o brutálním útoku party kanibalů, kteří zabíjí (a sní) vše co se hýbe. A protože se zásoby (rozuměj obyvatelé) z Kolonie 5 začínají tenčit, začínají kanibalové pokukovat po sousední Kolonii 7... Postapokalyptické filmy docela můžu, a je mi upřímně jedno, jestli je apokalypse následkem jaderné války, pádu meteoritu či jen rozmarů počasí. Samozřejmě ve skutečnosti by podobnou situaci málokdo chtěl začít, ale ve filmu (příp. v knize, hře) to působí dobře. Proto se mi Kolonie, i přes svoje chyby (a jako každé správné béčko jich má požehnaně) dost líbila, a podobným nadšencům jako jsem já ji s klidným srdcem doporučuji. Ještě k těch chybám - nedá mi to nezmínit tu nejzásadnější - kanibalové na první (i na druhý, i na jakýkoliv další) pohled vypadají, že neumí do pěti počítat a jen zběsile pobíhají po podzemní kolonii. A i přesto že, naši hrdinové nejdříve vyhodí do vzduchu vstup do kolonie č. 5, pak most přes propast, a nakonec se zabarikádují ve své díře, kanibalové je v pohodě pronásledují, bez jakékoliv časové ztráty, který by alespoň trochu odpovídala překonávání vyrobených překážek. Ale jak jsem už psal - u podobně laděných filmů se s takovými drobnostmi musí počítat... ()

Phietros

Nevím proč to má tak nízké hodnocení, když je to docela dobrá (ikdyž nedotažená) podívaná! Atmosféra na ty poměry ujde, efekty post-apokalyptického světa pěkné,příběh o ničem a předvídatelný, krom toho že se Fishburne odpálí na mostě a je po něm...65% ()

venison

Neměla jsem velké očekávání, takže můj odhad byl naplněn dokonale :-) Kanadský béčkový horor s levnými efekty a částečným Fishburnem (pár scén).. Začátek zní celkem slibně = post-apokalyptická ledová Země + pár přeživších skupinek lidí v industriálních prostorách + snaha o přežití.. Zápletka v podobě zmagořených lidí, kteří se rozhodli pro kanibalismus, upilovali si zuby do špičky, začali bezhlavě vraždit, mluvit a animálně vřískat.. Možná kdyby z "bubáků" udělali normálně uvažující bytosti nebo zombíky zasažené zmutovaným virem, tak by to bylo o hvězdičku koukatelnější, takhle ale je to celé dost o ničem.. ()

Pump

Začnu "ostrou" kritikou... Zima je tuhá tak, jak se filmařům hodí a padouši jsou profláknutí jako Pražští taxikáři. Jinak film ujde. Koukatelné a radost mi udělal Laurence Fishburne! Hraje velmi dobře a jakmile nehraje, je o stupeň horší a nemá to říz. Taková blbůstka když nevíte co si pustit. ()

JohnSmith

Další zbytečný horor, který mě alespoň v tomto teplém počasí ochladil výpravou. Jinak je to zbytečná vykrádačka všeho možného bez hlavy a paty. ()

Aven

Přímočará postapokaliptická řezničina, které bohužel láme vaz neskutečně levný vizuál a otřesně debilní chování záporáků. ()

VanTom

Kdyby úvodní polovina nevytvářela dojem vážného, přemýšlivého "postapa" v kompletně zmrzlém světě, asi by ten béčkově nesmyslný útok / diletantská obrana / rozbroje v kolonii nepůsobily natolik debilně. Pročež lehkou nudu vyměnilo těžké kroucení hlavou např. nad rychlostí, odolností a schopnostmi šílených krvelačných primitivů (když třeba sledují stopy ve sněhu i po mnoha hodinách hustého sněžení). ()

Kalidor_

První půlka dobře budovala atmosféru a děj byl celkem zajímavý, ale po příchodu záporáků na scénu to začalo být nebetyčně nudné. Akční scény byly debilně sestříhané a nad finální bitkou s nejzubatějším záporákem jsem nestačil kroutit hlavou. Chtěl jsem dát 2*, ale za Fishburna jednu přihodím. ()

Dagoussek

Napínavý akční film, hledáním přeživší v různých koloniích ve zmrzlé, zasněžené Zemi. . .a najednou konec a já mám plno otázek : "A před kým vlastně utíkali? Čím byli ti lidojedi nakaženi? A kdo nakonec přežil? " Jo, pěkná rytmická hudba. A kde bylo to sci-fi? ()

zolo23

Mám určitú slabosť pre postapokaliptické filmy v zasneženom prostredí, preto dávam o jeden puntík navyše. Atmosféra je parádna to sa musí uznať a je vidno, že s tak malým rozpočtom sa dá natočiť naozaj kvalitný film, o hercoch ani nehovoriac. I keď ide o prostý scenár (ideme z bodu A do bodu B - spätne z bodu B do bodu A - medzi tým nejaký ten masaker) stále sa je na čo pozerať. Po vizuálnej stránke je to poslabšie, niekedy je dosť citeľne vidno, že exteriéry sú točené v štúdiu, ...ale čo už "Emmerichove" rozpočty na výrobu efektov sú na míľe vzdialené. Ja som sa pobavil a som rád, že som po dlhšej dobe videl na obrazovke Billa Paxtona, ktorého mám docela rád. ()

Pecival

Po půhodině jsme si říkali: Hlavně ať tu nejsou zombíci :) Kanibalové jsou tak přijemným překvapením, ikdyž v konečném důsledku to vychází skoro nastejno. Ze začátku je zde (relativně úspěšný) pokus o jakousi atmosféru (hudební motiv ne úplně nepodobný legendární Věci). Druhá půle už se láme ve standartní naháněčku, kde některé postavy prodělávají lobotomii. Zcéna, kdy parta opičáku s nožíkama porube jenom o trošku menší partu s kvérama, je snad ještě horší než obdobná šaškárna z poslední planety opic. Tzn, extrémně dementní. Aspoň, že se najde tu a tam trocha toho gore. Pokud člověk nic nečeká, asi ho to vysloveně neurazí. ()

Trapper33

Místy ucházející film, jinak hodně slabé béčko.. Některé postavy se chovají tak moc hloupě, až jsem měl chuť tenhle film vypnout. Ale když už člověk v práci kouká na film, tak se spokojí s čímkoliv. ()

BMAJTZ

Atmosféra nic moc, přeživší povětšinou jak z módního žurnálu a post apokalyptický pocit se nedostavil ani v závěrečných titulcích. Kouká se na to dobře ale jsou lepší. ()