Dr. Kessler, fyzik z laboratoří Jet Proulsion pozorováním zjišťuje, že zanedlouho dojde ke střetu ledové komety se sluncem. podle výpočtů na Zemi dojde ke snížení teploty až na -40 °C a to po dobu několika let. Této šílené zprávě z přicházejícím létem nevěnuje nikdo pozornost. Je polovina léta a Los Angeles již není to co bývalo. Je pokryto ledem a ti kteří katastrofu přežili, se pohybují pomocí skútrů a snowmobilů. Policista Drake se společně s Dr. Kesslerem vydávají na bývalé pobřeží, kde má kotvit ledoborec. Podle neověřených zpráv má být v oblastech okolo rovníku poněkud tepleji. Ale nejdříve se tam musí lidé nějak dostat. (oficiálny text distribútora)

klerik

Ako nemecký TV film to celkom ujde... Ako "niečo viac" je to príliš obyčajné. Ale ozaj sa na to (zrejme vďaka charizme Granta Showa) nedíva až tak zle... ()

Cappuccino

Nostalgia je nostalgia. Ak by som bral do úvahy tú neuveriteľne lacnú scénu záchrany života (záver "a sme si kvit" duplom), maximálne nelogické prechádzky v -50°C, striedajúce akčné scény, kde po sebe nejakí mončičáci bezhlavo strieľaju, tak by Ľad dostal odpad. Ale ako vravím, nostalgia je nostalgia, zákerny Udo Kier je Udo Kier a pre katastrofické filmy - nech už sú akokoľvek tupé - mám jednoducho slabosť. ()

Acrobat odpad!

Pocas filmu Mimic 2 kde sa nic nedeje a hlupost kvitne, kliknem na rezisera francuzskeho slachtica. Najprv pozriem komenty a nasledne skoncim na Lade. Pozriem galeriu a ano je to tam. Prestrelka v snehu so skutrami a nezmysel nad nezmysly vsetko v lacnom ponati bez potreby sokovat. Variacie Xkrat videneho. Kde hlavny hrdina bez ciapky ide svoje... Vsetko navyse v kludnom tempe, kde vascie napatie sposobi kolisanie indexovych fondov. Lad je katastrofa videba v minulom zivote velakrat. A nic sa nezmenilo. Dakujem. ()

Ampi

Tento film jsem kdysi viděl tvz. kině Palcát. Kdyby tento film vznikl po Dni poté, tak je to plagiát, ale Ledová apokalypsa je starší a tak je Den poté tak trochu plagiátem. Dodnes si pamatuji vrány z Toweru, Udo Kiera jako ne moc kládnou postavu a černošské hlašky o ochlazení, způsobené bělošským oteplením. Byť je to Bečko, tak Bečko s velkým B. A tenkrát ani teď mně to nepřijde. ()