Honba na bin Ládina

(TV film)
  • Česko Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina (viac)

Príbeh elitnej jednotky amerického námorníctva SEAL Team 6, ktorá v roku 2011 dopadla a zabila Usámu bin Ládina v jeho úkryte v Pakistane. Členovia jednotky špeciálnych síl sa počas výcviku pripravujú na ďalšiu misiu, ktorá vyvrcholí odvážnym nočným útokom na úkryt nebezpečného teroristu. Vojaci spočiatku netušia, že ich cieľom je najhľadanejší muž na svete. Keď sa konečne ukáže, na koho sa v skutočnosti zamerali, drsní muži čelia neskrývaným emóciám - jasne si uvedomujú, že majú osobnú príležitosť zlikvidovať najnenávidenejšieho nepriateľa Spojených štátov a pomstiť teroristický útok z 11. septembra 2011. (TV JOJ)

gumli

Môj názor je taký, že tento polodokument je skôr vládna propaganda, ktorá ma veľmi málo do činenia s faktami. Politická agenda je tak veľmi evidentná, až to bolí...politická reklama, nič viac. Film mal premiéru akurát keď boli v USA voľby, Obama tak v klipoch diškuruje s republikánmi, takže to vypadá na prezidentskú kampaň pána Obamu. Dokonca tam tára niečo aj Romney. Film sa tvári tak, že najväčší hrdina je v tom filme práve Obama...Politická propaganda vo filmoch mi nejako moc nevadí, je to dosť bežné hlavne vo vojnových filmov, ale v tomto sa mi to úplne hnusilo. Film sa ale nenatáčal v Pakistane, kde sa to odohrávalo, ale v Indii. Chudák "Geronimo", ten sa musí v hrobe obracať...takto zneužiť meno jedného z najväčších indiánskych náčelníkov, hanba. ()

Langy10

Co se týče příběhu, tak vynikající spracování. Mělo to děj z pohledu vojáka. Líbili se mi ty scény na přípravu a trenink zabití Bina Ldyna. Jen malinko se mohla doladit ta výstroj vojáků. A závěr mohl být víc do detailů. Ale něják mi to nakonec nevadí, závěrečná lehce dojemná skladba vítězná byl povedená. Filmu určitě konkuruje film Zero dark thirty, který vyšel o chvilku pozdějc. Rozhodně ho budu chtít zhlédnout a porovnat, ale Code name: Geronimo splnilo mé očekávání. Takže 90% ()

Johnny.ARN

Pri porovnávačke s Zero Dark Thirty síce neobstojí ( priamočiary dej, televízny herci, žiadna gradácia, napätie až v samom závere ) ale aj toto ma niečo do seba ( pohľad vojenských kamier, tréning, Knepper v kladnej úlohe ). Škoda toho zlého strihu pri jedinej fight scéne Gigandeta. Hudba nebola zlá, kulisy ušli a malo to ja zaujímavý začiatok. Celkovo však bolo cítiť tú TV produkciu. Rozhodne nie zlé a rozhodne to prináša svojský pohľad na celú akciu a iný ako ZDT. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Prišlo mi to ako lacnejší braček filmu: 30 minút po polnoci, ktorý je predsa len prepracovanejší a kvalitnejší. Braček sa však vzhľadom na rozpočet pochlapil a nesklamal. Len škoda, že pôsobil neskutočne chladne a postavy samé, boli nevýrazné a k nezamilovaniu si (pre diváka). **/*** ()

honza7

Mno... Film určitě zajímavý, to se upřít nedá, ale až zbytečně zdlouhavé scény z USA a jejich kanceláří, zbytečně dlouhé scény z příprav, z čtvrtky válečný film, z čtvrtky rodinný a z půlky... já ani nevím.. spíš telenovela. Myslím, že se s tímto námětem dalo naložit mnohem lépe, nebo dokáže mi někdo vysvětlit smysl scény, kdy jsou na sebe dva vojáci nasraní, protože si chrápou s jednou ženskou? To, že se kurví jinde je mi líto, ale absolutně jsem postrádal význam tohoto děje, když při akci ho za to frajer ani nestřelí "omylem" do nohy, nepohodí ho na chvíli na pospas islamistům nebo se mi jinak nepomstí. Mít to kratší stopáž, udělali by asi lépe a Bin Ladena mohli dát aspoň do nějaké scény, a ne mu jen zabírat samopal, nohy a kus hábitu, stejně jako mi přijde divný, že podle zbraně agent, který ani není odborník na balistiku zjistí, že tam je, ač mi zbraně přišly obě úplně stejné. ()

Trustme

Bylo otázkou času, kdy se američtí filmaříci chopí tématu eliminace nepřítele č.1. Televizní verze trvající 86min., která je více ukecaná a dokumentární je přestříhaná do akčnější (blu-ray verze) 100 minutové stopáže. Sledujeme zákulisní přípravy od fáze, kdy kancelářské krysy se ujišťují o místu pobytu bin Ládina, přes řešení o způsobu akce (bomba=nejistota, zda je prokazatelně mezi kaší mrtvol i teroristický vůdce), týdny pozorování objektu agenty, problémy s místní policií i politickými aspekty činu. Podobně jako Act of Valor je tento film určený divákům oblibující vojenské operace 21. století a jakožto film americký disponuje vlastenectvím a armádní hrdostí (na což si zřejmě někteří uživatelé ČSFD nemohou stále zvyknout). Tento film není přesnou rekonstrukcí operace dopadení bin Ládina a jde o filmovou dramatizaci. V subžánru special force movies jde o výborný film s nakouknutím pod pokličku fungování tajných služeb a následné akce úderného týmu SEAL. (Hodnocena 100 minutová verze) ()

JohnSmith

Tady někdo zkoušel dělat reklamu připravovanému filmu Kathryn Bigelow. Jako návnady by to nebylo špatný. Tvůrci se snažili udělat spíš dokument než klasický film, ale bohužel je to místy tak špatné, že to ani nemůže být horší. Machovské manýry a žvásty příslušníků Seals jsou fakt hrozný a každý, kdo o tomto něco ví, si bude klepat na čelo. ()

Autogram

Svetový policajt píše dejiny aj cez takéto filmy, prečo nie, kinematografia je súčasťou propagandy odnepamäti a nemožno ju zanedbávať. Keď si odmyslím hrdinský pátos, tak natočiť film o akcii, o ktorej sa veľa nevie a trvala asi 10 minút, nie je jednoduché hoci sa zvolí polodokumentárna forma. Tak som sa prenudil cez prípravy, politické snahy o povolenie akcie od prezidenta, prehliadky špionážnej techniky a súkromné rozhovory vojakov až k akcii, ktorú sledoval celý americký výkvet pekne online na veľkej obrazovke. –––– Preferujeme zabiť, nie zajať. ()

kenkaku

Film je jedno překvapení za druhým. Na to že jde o "blbou TV produkci" je v něm nasázeno "provařených ksichtů až hanba. Na to že jde o americký film se tam ale vůbec neřeší nahota. Na to že to má být propagační masírka (hrdost a patriotismus nadevše), se tam zcela normálně ukazují i "stinné stránky"... Přiznávám se, že nebýt prostřední - vlažnější - části dal jsem plných 5. Prostě je to film vyvážený akorát a nezatěžkaný americkým pokrytectvím (tzn.: "ani nejhrubší násilí nevadí, ale nesmí se při něm mluvit sprostě a ukazovat nahá těla"). Vážně překvapení. ()

SG-1

"Jestli si myslíte, že jste důležtý, strčte prst do kýble s vodou, vytáhněte ho a uvidíte, jak se hladina zase vyrovná.Každej je nahraditelnej." -velitel- ()

kusaj

Docela dobrej kousek. Čekal jsem TV béčko nebo céčko a dostal jsem překvapivě slušnej "polo-dokument". Žádná velká akce, trochu střílení, které vypadá uvěřitelně. Někdo píše, že je ve filmu občas patos. Jo,je, ale to k amíkům patří, jinak by to ani dělat nemohli:) Jo a líbí se mi ta muzika, k tomu tréningu dokonale sedí. ()

RomeroIsGod

Filmově zpracovaná akce zavraždění UBL. A taky propagandistickej škvár, kde hrdý a hrdinný kucí z "síl tým six" melou o americe, "hodnotách" a dalších nesmyslech. Za zpracování 4* a za obsah odpad. Takže hezký 2* a 30% ()

Caaslav

Zero Dark Thirty balancovalo mezi 3 a 4 hvězdami..rozhodl jsem se dát 3 kvůli zbytečně dlouhé stopáži....tenhle film balancuje mezi 1 a 2*,herecké výkony nic moc, akce hodně na pi.u, nuda k uzoufání. ...vzhledem k tomu že jsem se vážně těšil na to až ten film skončí a ve skutečnosti jsem ani moc nevnímal děj tak dám jen 1* ()

mackey

Na televizní věc docela dobrý. Potěšil Knepper a Fichtner. Co se týče věcnosti, tak to ponechám dějinám, ale vzhledem k tomu, jak trapně bylo dle oficiálních informací údajně s OBL zatočeno a s jeho tělem naloženo, resp. nenaloženo (což tenhle film logicky jen kopíruje), je vlastně docela symbolicky legrační, že ho ve filmu odbouchnul zrovna T-Bag. ()

Raziel_cz

Na televizi to má produkční hodnoty překvapivě vysoko, v hlavních rolích ty lepší z méně známých herců, ale do poslední dvacetiminutovky je to celkem nuda, pramenící především z toho, že výcvik, politikaření a osobní problémy hlavních hrdinů jsou vzaty strašně na honem. Ve výsledku se o všem dozvíte jen velmi málo a protagonisté jsou snad až na Roberta Kneppera strašně zaměnitelní. Závěrečná akce oukej. Čekal jsem trochu víc, ale pořád je to TV film, nadto se snažící držet reality. Lepší průměr. ()

ISAJ

Takúto propagandu nie je možne vidieť každý den, ale čo čakať od objednávky pentagonu ktorú ešte servíruje žid Weinstein cez televíziu podobného pôvodu. Trochu televízne a dokumentárne, ale aj tak stále lepšie než dozadkupchanie od Bigelow. Vdaka krátkej stopáži určite svižnejšie ako už spomenutá tohoročná konkurencia, a obsahovo ´reálnejšie´ zobrazenie postupov spravodajskej služby. Samozrejme že sa to nezaobíde bez občasných režijných failov, ale ambície to tiež nemá ktovieaké. Záver je happyendpatriotistický, lenže ešte raz rozhodne napínavejší a vôbec o dosť lepší než ten v Zero Dark Thirty . Kto hladá väčšiu autenticitu z podobného prostredia nech si radšej pozrie taktiež tohoročný Act of Valor , no a ten kto hladá perfektný film o terorizme nech sa nechá pozdraviť od Scotta z blízkeho východu. 3.9/10 ()

Likan7

Zajímavý polodokumentaristický počin. Občas je vidět, že se jedná o televizní produkci, scénář a všechno okolo, co film dělá filmem není nějak záživný, ale co musím pochválit je akce. Finální střet a vlastně celá příprava k němu je fantastická a s dorpovodnou hudbou je to nesmírně hutná a atmosférická akce ze které jsem byl nadšený. Stejně tak musím pochválit takové to zosobnění vojáků, kteří tu nejsou jen jedni z mnoha a splete si jednoho s druhým, scéna s voláním příbuzným je moc povedená a dává prostor k zamyšlení, kolik vojáků se vůbec těchlech operací účastnilo a jaké byly jejich osudy. ()