Honba na bin Ládina

(TV film)
  • Česko Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina (viac)

Príbeh elitnej jednotky amerického námorníctva SEAL Team 6, ktorá v roku 2011 dopadla a zabila Usámu bin Ládina v jeho úkryte v Pakistane. Členovia jednotky špeciálnych síl sa počas výcviku pripravujú na ďalšiu misiu, ktorá vyvrcholí odvážnym nočným útokom na úkryt nebezpečného teroristu. Vojaci spočiatku netušia, že ich cieľom je najhľadanejší muž na svete. Keď sa konečne ukáže, na koho sa v skutočnosti zamerali, drsní muži čelia neskrývaným emóciám - jasne si uvedomujú, že majú osobnú príležitosť zlikvidovať najnenávidenejšieho nepriateľa Spojených štátov a pomstiť teroristický útok z 11. septembra 2011. (TV JOJ)

Inozuka

Když jste viděli 30 minut po půlnoci, nemůžete tomuhle filmu dát víc jak dvě hvězdy. Je s podivem, že v Hollywoodu si to neuvědomili a buď produkce nedokázala dostatečně špízlovat u konkurence nebo si naivně myslela, že natočí lepší film než Katheryn Bigelow. Navíc, když své dílo doslova nacpe těmi největšími klišé, co vás napadnou, oseká rozpočet na nejnutnější minimum a rejžovi umožní, aby dal průchod své obscesi v zazrněném černobílém domácím videu. Patos z toho cáká na dálku a kolikrát se dá jen těžko zadržovat smích, jak je to pitomé. ()

Shitonit

Asi mám v poslední době smůlu na výběr filmů o něčem, a neustále se mi dostávají před kukadla filmy o hovně. Toto pojetí americké demokracie je výsměchem čemukoli, páč pouze přiblble ukazuje a dialogy potvrzuje, odhodlání Mírotvorců zasahovat kdekoli na světě, ovliňovati tajné a bezpečnostní služby, a bez mrknutí oka nasazovat jakoukoli sílu k dosažení svého. Měl-li bych před zahájením sledování filmu úmysl nevěřícně kroutit hlavou jak beran, byl bych nepochybně spokojen. Leč úmysl před mě minul, po skončení této bohulibé oslavy marnosti jsem tedy s nepochopením závěrečného proslovu, jenž mi připomněl doby mého dětství, kdy na mě z tv promlouvali osoby typu Hus ák, nasraně usnul. ()

Felisr

Ušlo to, ale myslím, že forma dokumentu by tomu sedla více. Jinak jsem si od začátku říkala, že Kate Beckinsale to v tomhle filmu vůbec nesluší - a ejhle, ona to byla úplně jiná herečka. A nad snahou tvůrců přidat hlavní hrdince na serióznosti pomocí hyzdných brýlí se musím jen pousmát ;-) ()

Aywes

V Americké válce umírají jen ti špatní a ti dobří ne. V pauze se řešej sračky z minulosti a hraje Halo. Všichni vojáci jsou šťastní a dokonalý. Už chybí jen symbol Uncle Sama a je to komplet propaganda. ()

rigby

Podprůměrná počítačová hra, u které se hráč moc nebaví, ale ví, že ji musí dohrát. Konec je lepší, ale prokousat se k němu znamená utrpení. ()

Ace.A.T.L.

Film je hodně silnej a ukazuje další stránku celýho příběhu. A to vnitřní myšlení, rozpoložení,účast a značně větší část týmu, co akci udělal. Na rozdíl od Zero Dark Thirty, je tohle vyprávění spíš o akci a lidech, než o vyšetřování a politice. Jde o to, že nelze říct, kterej z těch dvou filmů, je lepší nebo horší. Pro mě skvělej zážitek. Platný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

zekon

3 1/2! Rozjetý film je přerušený kecama a řešením osobních problémů což vadí, a největší průšvih jsou záběry z kamer vojáků. Naprosto k ničemu. Kdyby tam byl černý obraz se zvukem vyjde to naprosto nastejno, páč tam jde takřko kulové vidět a v tom zmatku je to ještě horší. To se těžce nepovedlo teda. Celkově dokumentární styl až tak nevadil, ale zase se střídali divně styly a bylo to až moc vnímatelné. Jak dalece je to reálný příběh asi nikdo nezjistí, a jednotka zarostlých veteránů se mi taky moc nezdála teda :) ()

Luciaaas2

Milé překvápení na televizní film. Code Name jsem zkouknul během dne se Zero Dark Thirty a musím uznat, že se snímek náramně vydařil. Sice filmu od Kathryn Bigellow nemůže konkurovat. Ale i tak sem si ho moc užil. Jediné co mi na snímku vadilo, že vojáci v podání herců byli topornější a taktika nebyla tak vypilovaná jak u hrdinů ze Zero Dark Thrity. Je vidět, že film, byl určen pro televizní obrazovky, řekl bych, že film je hodně nadprůměrný, svižný, zajimavý... ()

v0jt1s3k

Mozna az 4 hvezdy na to, ze to je tv film. Sice to jede v klasickych patriotistickych kolejich a charaktery jsou ponekud hranate cernobile, ale koukalo se na to moc dobre ()

111a111

Po Zero Dark Thirty je toto úplne zbytočný, amatérsky a nepresný film, navyše obsahuje kopec zbytočných a pár trápnych scén na úrovni gameplay videa z Call of Duty. A celé to asi zaplatili z reklamy na iPady. ()

LuccaS27

Je vidět, že se jedná o přepracovaný dokument, kdyby se toho ujal třeba Ridley Scott, tak by to mohlo konkurovat očekávanému Zero Dark Thirty... Rozhodně silnější, než Act of Valor, i když taky výborně zpracovaný. Udělejte si o tom obrázek sami, jak jinak to natočit... aby zůstalo jádro filmu tak autentické... u mě 100%. Kluci ze Seals Team Six jsou machři, klobouk dolů. ()

hajner

Nenápadný film s vysokýmy ambíciamy.Aspoň o tretinu lepší ako jeho "väčší", oscarovský brat Zero dark thirty. Dĺžka filmu primeraná k tématu a akcia prepracovanejšia a lepšia ako pri spomýnanom oscarovskom filme. Domyslená akčná pohodička s postavamy ktoré v Zero dark thirty zaberajú Dve hodiny(vrátane mučenia a vyšetrovania),čo bolo mimochodom veľmy otravné.V tomto filme sú tieto postavy uvádzané stručnejšie,ale o to lepšie a prehladnejšie. ()

Igwar

Film ma na svedomí National Geographci, takže ide skôr o hraný dokument ako plnohodnotný film. Tým pádom je veľmi zrejmá snaha a prvoradý cieľ autorov, natlačiť do filmu čo najviac reálnych faktov a situácií podobne, ako keď sa tvorí dokument. Toto všetko je však pospájané tak, že scenár filmu ako celok vyznieva príliš skratkovito, naivne a miestami až propagandisticky. (SPOILER) Napr. je tam situácia, keď sa rozhoduje, čí sídlo UBL zničiť raketou, alebo vykonať tam zásah vojenským výsadkom. Argumetny pre možnosť A sú, že veď už sme to tak urobili mnohokrát predtým pri zásahu na iných ľudí al-kaidy, tak prečo nie teraz. Argumetny proti možnosti A sú, že sa nebude dať "telo" po zásahu raketou identifikovať ani podľa DNA. Preto sa volí možnosť B, zásah a zrazu každého vrátane zasahujúcich vojakov úzkostlivo trápia civilné straty (ženy, deti), čo je veľmi chvályhodné, ale nič to nemení na fakte, že ešte pred chvíľou reálne uvažovali, že ich všetkých jednoducho rozprášia dobre miereným "tomahawkom" tak ako mnohokrát predtým... ()