Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

3dgeorge

V podstate Jurský Park pre novú generáciu, z úcty k prvému filmu len **** ale je to veľkofilm ako má byť, videné v IMAX 3D čo jednoznačne filmu pridalo, v prvej časti je človek trocha na pochybách či je to len reštart už známeho ale postupne si film ide inou (súčasnejšou) cestou a naberá grády, ...akčný veľkolepý, skvelé efekty a hudba no proste blockbuster ako má byť, a ja som to zožral aj s navijakom. ()

marrrrian

Zaslúžilo by si to všetky hviezdy čo tu sú, plus aspoň polku z hviezd nočnej oblohy k tomu, pretože som pri tom na dve hodiny takmer úplne zabudol na všetky svoje problémy. Z triezvejšieho hľadiska si však film musí vystačiť so štyrmi, lebo aj napriek veľkoleposti a uáu efektom, sa nedokázal vymaniť z tieňa pôvodného Jurského Parku. Je síce všetko väčšie a besnejšie a novšie a vymakanejšie a sentiment z toho tečie ako olej z môjho prvého auta, ale zároveň znateľne plytšie, občas nevhodne sebeparodické a za niektoré nápady snáď ani nemali dostať zaplatené. Keď sa ale človek nechá vtiahnuť do toho sveta, kvôli ktorému prišiel do kina, tak sklamanie neexistuje. Kvalitatívne by som ho radil za jednotku a dvojka by bola v tesnom závese. Som nadmieru spokojný. Tak ako svojho času zaplnili dieru na trhu prví Piráti z Karibiku, tak teraz boli (po rokoch očakávania a dúfania) ranou do čierneho dinosaury. ()

Ace.A.T.L.

Rozhodně úžasnej film. Vizuální efekty masakrální, rychlost naprostá, dinosauři opět upoutaji. Samozřejmě je i tady, pár ohraných scén(2 lidi skáčou z vodopádu a dinouš sklapne těsně za nima apod.). 1* to u mě ztratilo, kvůli konci, kterej byl až neuvěřitelně nesmyslnej a dost směšnej. Tohle je jedna věc, která u mě hodně shodila celej film o tu jednu hvězdu. Pokud se na to díváme, jako na pokračování JP 1,2,3, tak to je dost přemrštěný a chvílema nesmyslný. Pokud to bereme, jako samostatnej film, kterej je jen inspirovanej JP, tak je to bomba :) Pro mě, byla třeba naprosto úžasná chvíle, kdy kluci seberou, spadlou reklamní plachtu, která spadla v JP1, při řevu T-Rexe v hlavní budově :) Za plno věcí děkuju a nad pár věcma nevěřícně kroutím hlavou. Suma sumárum, za mě velice silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Optical

Jurský Svět je vlastně ve své podobě remake jedničky. Nepřináší skoro nic nového a originálního. Příběh jde ve šlépějích prvního famózního dílu a tak tu máme opět jednoho uniklého dinosaura v zábavním parku, ale to mu neubírá na zábavnosti a celý film příjemně odsýpá. CGI dinosauři jsou kvalitně zpracovaní, ale dávno ztratili ten wow efekt, který mi přichystal svého času Steven Spielberg. Jurský Svět je průměrné pokračování, které diváka předchozích dílů neohromí, ale ani neurazí. ()

Bediczek

Kdyby mi bylo 13, bylo by to mozna i za *****, ale jelikoz se rohlikem ozrat nenecham je to jen za 3. Ale misty to byla i celkem napinava blbinka, to musim uznat. Mimochodem mi prislo ze dinosauri vypadali lip v jednicce. ()

Koropororus

Nehorázná slátanina, velké zklamání, zprvu jsem alespoň očekával posun oproti předchozím dílům, ale zklamání je veliké....příběh, kterému nejde věřit, postavy hrají tak strojeně až to bolí a "příšera", která se umí vypnout před vystopováním a odstraní si implantovaný čip, no tak to je silný kafe. Chápu, že kategorie dětí od 7-13 let musí být v extázi, ale já nemohu jinak než za 2 a to jen proto, že když se člověk prokousal dějem - nedějem, tak v tom lejnu našel Trošku kamenný komedie. ()

Jifo

Blockbuster jak má být. Vrcholné triky, jednoduché postavy - které vám jsou lhostejné, ale dobře se na ně dívá - rádoby cool hlášky a prostý příběh, takže se divák může soustředit jen na ty velkolepé scény a vychutnávat si pohled na skvěle vymodelované dinosaury. Sice mám radši tvorbu, která si vaši pozornost udržuje obsahem, a ne tím, jak vypadá. Na druhou stranu, rád si někdy zajdu do kina na film, jako je Jurský svět, na film, který si na nic nehraje a je opravdu tím, čím se snaží být. 75% ()

pds

Film, ako už mnohí spomínali, hodne pripomína prvý diel. Producent Štefan HracíVrch sa nezaprie :) Inak digi efekty na veľmi slušnej úrovni, hudba tiež. Trocha som čakal väčšie zblíženie bratov, ale aj tak to nebolo zlé. 3D efektov sa mi zdalo dosť málo v porovnaní napr s Mad Maxom. Videné v IMAXe. 80% ()

doriana.g

Začínám na pěti *, protože jsem se těšila. - Scénář jak přes kopírák s Parkem. Dva nezletilci + ten, co se o ně má starat, je má u prdele. Akorát místo dědy je tu tentokrát zrzavý šíleně se tvářící v podpatcích běhající android., naprogramovaný na mód "jsem kráva". A tohle hovězí má jako Pratt chtít? Vážně?! - Mínus 1 *. Vincent, ok, ale fakt mysleli vážně, že bychom věřili, že by věřili, že ty raptíky vycvičí? E-e. Debila, který vymyslel líbací scénu mezi útočícíma pterodaktylamačicotobylo bych nechala poslat pro smrt. A režiséra taktéž, že to dopustil. Taky za to, že dopustil kecy o rozvodech a brečící sesterské rozhovory, které akorát nudí a nikam nic neposouvají - Mínus 1* A další -1* za to, že nepozvali někoho s mozkem, kdo by vyřešil to hromadění lidí při evakuaci. Těšila jsem se, že tam Ičko vlítne, ale ne, oni se tam jen zbytečně potili, ačkoli by měli být už všichni pryč. A to si tam plkají, že se I-rex stahuje k jihu, páč cítí to teplo z lidí. Měli být buď odsunuti, nebo sežráni. Pak by pro mě vize jurského světa byla uvěřitelnější. - Dvě nechávám za Henryho a za krokodýla, i když ten už byl jasný v momentě, kdy prcek začal počítat. Jsem zklamaná. ()

Emperor1

Asi už není možné pobláznit v dnešní době svět filmem o dinosaurech tak, jako tomu bylo v případě Jurského parku. Nic moc jsem od tohoto snímku nečekal, ale měl jsem na výběr mezi Jurským světem a nějakým animákem. Dobře Máňo, povídám své šestileté dceři, půjdeme do kina, ale film vyberu já. Kupodivu se mi za to nehorázné vstupné dostalo celkem osvěžující podívané a rovněž Máňa řičela nadšením ....Příběh stál za houby, ale čert vem příběh, dinosauřích orgií jsem se dočkal a o to šlo především. Nejlepší herec v hlavní roli byl ten zmutovaný ještěr, v rolích vedlejších excelovali raptoři ... ()

MAXIKILLER

Nene pane Trevorrow, já se rohlíkem opít nedám. Sice vám to po vizuální stránce funguje perfektně, a musím uznat že efekty působí líbivě a povedeně, přesto mi prvek který by mě přikoval do sedadla chyběl. Nejsem si totiž úplně jist, kterým směrem se film chtěl vydat. Na jedné straně čistě cílené na Blockbuster, na té druhé se pokouší jít ve stopách Spielbergova Jurského parku. Scénář ovšem působí dost neuceleně a nepropracovaně, a to ani Chris Pratt svým nadprůměrným výkonem nezachrání. Přesto jako oddychovka poměrně dobře zabaví. Kreativní rozpracování úlohy Raptorů potěší, a "Cameo" T-Rexe je perfektní návrat ke klasice. 3,5*. ()

sydney

Film je samozřejmě postavený na obvyklém klišé - láska, napětí (ale ne až tak moc) , krev, dobrý konec. Postrádám ale plynulost děje a lépe postavenou zápletku. Jako kdyby to bylo všechno narychlo. Koukat se na to sice dalo, ale na žádný ze Spielbergových křídových potvor zdaleka nemá. ()

krt7236826

očakával som od toho niečo nové (nie gen mod) ale zistil som, že dinosauri sú tu už moc dlho aby niečim prekvapili. 75 mil. rokov. v skratke ... pozerateľné no klišé alebo lepšie... gýč snažiac sa spraviť z nudného námetu hi tech modernú akciu. nevyšlo. chýbala atmosféra a kvalitný herci. tie dve decká na to, že boli v papuli dinosaura a stále znova blízko smrti (bližšie to nejde) nato všetko sa z toho vždy až pozoruhodne rýchlo spamätali. postavy sa chovali irelevantne nelogicky. z toho čo sa tam dialo by sa posral aj marv zo sin city a tie decká pohode ešte sa zasmejú. jurasic park sa mi páčil keď som mal desať. už to prešlo ()

kramatos

Tohle bylo špatné, hodně špatné. Vrcholně dementní je scéna, kdy mám vrtulník a gatling a místo toho abych si pěkně potatosaura po ostrově povodil, pošlu ho rovnou do komplexu plného bohatých židů a indů a za potlesku křídel skočim šipku rovnou doprostřed voliéry, jenže ne s papouškama. Jinak zrzka nemá dostatečně namalované líce a je hrozně fajn, ne kecám. Tohleto je nedůstojný reset série. ()

hony23

To se nám ty genetické hrátky s praještěry zase po letech vymkly z rukou! Musí se nechat, že po trikové stránce nelze filmu nic vytknout a závěrečný jurský masakr dinosauří tlamou přináší solidní akci, jako celek však film nijak nenadchne. Scénář slabý, herci podprůměrní a nepětí díky předvídatelnému happy endu žádné. ()

Jack_F.

Tož to byla jízda plná překvapení. :D Už sem se lekl, že se tam budou řešit noční poluce mladého Cassanovy...jenže ouha..stačilo naskočit do skleněné koule, sjet z cesty a byla to celkem zábava. Plusy za to, že to bylo i poměrně vtipné a co si budem povídat, tetička je píchatelná...a Chriss Pratt aka Badass "přítel" je sympatický frajer. No abych to zase tak nevychvaloval, tak je třeba říct, že je tu klasicky hromda klišé a ...no..fantasmagorií....ale co čekat od Jurského parku. :D Za mě spokojenost. Ovšem co do napínavosti to na jedničku holt nemá a tady je starej dobrej Rex spíše za hodný strejdu. :)) Lepší tři, protože 4 jako Mad Maxovi tomu dát nemůžu. ()

PatrikP4

Hodně dobré... Člověk se nenudí doopravdy... Pořád se něco děje v podstatě už od začátku... Musím se přiznat že jsem čekal že to bude přetočená jednička, ale bylo to jiné a to je to co člověk potřeboval po tak dlouhé době a když už to má tak slavné předchůdce a myslím že se jim to vyrovnalo možná i o malinko předčilo ale to díky tomu že jsou lepší efekty než před těmi 20 lety... ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru