Aréna národů

Súťažný
Česko, 2012, 70 min

Účinkujú:

Aleš Háma, Aleš Valenta

Nejzábavnější soutěžní pořad pro celou rodinu. 15 soutěžících reprezentuje Českou republiku v zábavných hrách, kde vítězí humor nad výkonem. V Aréně národů platí, že "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se"! Moderuje Aleš Háma a Aleš Valenta  Zbrusu nový zábavný soutěžní pořad přichází od této soboty na obrazovky Prima family! Čekají vás v něm především zábavné hry, v nichž humor vítězí nad podaným výkonem. Patnáctičlenná družstva z osmi zemí světa od Velké Británie po Čínu se musejí vypořádat s nejrůznějšími nástrahami i s faktem, že soutěžící při plnění zadání mnohdy nevypadají ani trochu důstojně. Proto je náš tým složen sice z fyzicky zdatných závodníků, ale zároveň z lidí se smyslem pro humor, kterým nedělá problém udělat si legraci i sami ze sebe. Do soutěže Aréna národů, která se natáčela ve Francii, se přihlásili nikoliv kvůli slávě, medailím nebo finančním výhrám, ale čistě proto, aby si tu "zablbli". V tom jim budou velkou oporou i oba moderátoři - Aleš Háma a Aleš Valenta.
Diváci budou mít kromě sledování zajímavých soutěžních disciplín možnost seznámit se s českou partou, která se během natáčení neuvěřitelně rychle stmelila a šířila kolem sebe dobrou náladu, ale i nahlédnout do zákulisí celé soutěže, které patřičně okomentují oba moderátoři. Chybět nebude ani trocha humoru na účet ostatních družstev, z nichž některá přijela s úplně jiným posláním. V Aréně národů se sešly týmy z Arménie, Běloruska, České republiky, Číny, Francie, Ruska, Ukrajiny a Velké Británie. Jak si povede český tým v takové konkurenci? Uvidíte už od dnešního večera na Prima family! (oficiálny text distribútora)

Olík

V současné době mi přijde, že pokud se na televizní obrazovce zrovna nezpívá, tak tam mezi sebou určitě soupeří postkomunistické národy. Když jsem byl ještě zákony a rodiči nucen navštěvovat vzdělávací zařízení, byl pro mne každý nový díl Her bez hranic něco jako malé vánoce, ale tohle?!? Možná jsem už podobným taškařicím odrostl, nebo je důvod mého nezájmu prostší a úkoly made in rok 2012 jsou zkrátka divácky méně atraktivní..………..tak nebo tak, setkání celé rodiny u televizní obrazovky v sobotním primetimu si představuji úplně jinak. ps: účinkování nebohých býčků, kteří nejen že mohou ublížit soutěžícím, ale bohužel i samy sobě, snad ani nebudu komentovat!!! ()

MrGregor

Celkem vydařená show se schopnými soutěžícími, pohotovými moderátory (Aleš Valenta mile překvapil, i když na něm jde vidět, že moderátor úplně není) a poměrně bláznivými úkoly - zejména úkoly zahrnující býka byly vtipné, zajímavé, ale zároveň děsivé a napínavé... ale i když je to dobré, pořád to bohužel není na víc než na 2* ()

fililipekk odpad!

Tak tohle je to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. Neuvěřitelně mě to nasr_lo, proč to dávaj v sobotu v osm? No fuj. Háma možná trošku, ale Valenta tam namá co dělat, neni to žádnej moderátor a je to sakra znát. Jediný opravdu malý plus je že tam netahaj naše takzvaný celebrity. Ale stejně se ptám sám sebe proč mě to jako má bavit??? Prima začíná Nově pěkně šlapat na paty co se týče trapnosti. ()

Kejtlin

Hry bez hranic jsou už dávno pryč, ale Aréna národů je poměrně důstojný nástupce. Oproti nováckému Wipeoutu je to 100% zlepšení. 3* , hrám bez hranic se to prostě nevyrovná. ()

RypavaDvojka

Když si člověk chce trochu odfrknout, je třeba zvolit trochu jednodušší žánr a co může být jednoduššího než soutěže. Jsem ochotný strávit počiny jako Drtivá porážka, Ninja faktor, Takešiho hrad, Boyard a všechny počiny podobné tomuto. S tímhle počinem si však lámu hlavu CO TO SAKRA MĚLO BÝT? Vezměme si to od začátku. Vybereme lidi, kteří by se tohohle chtěli zúčastnit. Jejich představení navlíknem jako seznamku a každej si pak zařve nějakej slogan. Pak je pošleme "bojovat" na nějaké dementní "hry" jako třeba sjeď do bazénu a vyšplhej na ponton (Nebo oběhni býka, když tě rýpne, lidem se to bude líbit... Ach...). Budete bojovat s různýma zeměma (Který podle p. Hámy a Valenty reprezentují atleti, my si nevzali atlety tak budeme kurva nadšení když něco vyhrajem a když ne, budeme se na to vymlouvat...). Do toho tam řve francouzskej rozhodčí, kterej si asi šňupnul moc bagetového prášku, štáby zemí a všechno se to natáčí. Všechno zaobalené v dementních oblečcích (Proč oblečky? Proč? Vyloženě to posiluje stupiditu...). Zkrátka po delší době vyloženě stupidní soutěž se stupidníma hrama, stupidníma oblečkama a ostatní doufají, že jednoduchý čech se tomu bude smát a vesele tleskat. 1* jen za přítelkyni, která mi zakázala dát odpad. 20% ()

johhny007

Tak sem se včera podíval a musím říct , že tohle byl stejný výplach jak Wipeout , jenže tady jak je řečeno v obsahu vítězí humor nad výkonem jo? a jakej humor ? Komediálně (nevtipné) duo Valenta-Háma to doopravdy nezachránili a poslali to ještě níž Háma at se vrátí do Taxíku a dělá to kde se humor nepotřebuje , protože v tomhle to doopravdy zazdil. Jinak disciplíny byly celkem šikovné , a proto asi dávám ty 2 hvězdy abych to zhodnotil v kostce : MODERÁTOŘI:5% ZÁBAVA:15% DISCIPLÍNY:25% Sumasumárum:45% ()

JohnZ87

Ne tohle nejsou legendrární Hry bez hranic, ani trochu. Nudné repetetivní úkoly s jen drobnými obměnami postavené hlavně na aréně s býkem mají jen malou šanci výrazněji zaujmout. Z Her bez hranic si pořad půjčuje snad jen vtipné kostýmy, které byly ale i v prvním jmenovaném pořadu o mnoho hezčí. Moderátorské duo pánů Alešů Hámy a Valenty je kapitola sama pro sebe - oba neprojevují jakékoli emoce či náznaky fandění nebo zklamání z výkonu našeho týmu, snaží se být pouze za každou cenu vtipní a nad věcí, což jim ale bohužel moc nejde. Po pár dílech příšerný stereotyp. 40% ()

BruceW odpad!

Televizní zábava opět klesla do nových hloubek. Nyní nás už TV Prima učí tomu, jak se smát situaci, kdy býk nabírá soutěžícího na rohy. To celé je zasazeno do podivných her, jejichž smyslem je právě pouze co nejvíce kolizí se zvířaty. Doufejme, že ojedinělý pokus o tento typ zábavy se už snad nebude znovu opakovat. ()

Boudyy

Moderátor Háma je fajn, disciplíny jsou zábavné a naši soutěžící nejsou trapní a dá se jim fandit. Když do toho ještě podávají dobré výkony (tedy přesný opak toho, co předváděly novácké primadony v Argentíně), musím přidat ještě jednu hvězdu. ()

Kubi21

Nepovedená variace na Hry bez hranic, které byly vtipné a hlavně se tam soutěžící opravdu bavili. Tady mi to přijde dost krkolomné, některé úkoly jsou stupidní, všechny úkoly s býkem v ohradě jsou debilní a vůbec nechápu logiku, proč tam ten býk je, a závěrečná soutěž je úplně zbytečná a kopíruje ninju z hory Midoriama. Proč se máš snažit celý večer, když stačí mít v týmu opravdové atlety nebo gymnasty, kteří dokáží zapomoci tyče neskutečné výkony. Viz. Čína, která byla beznadějně poslední, ale vyhrála, protože zocelení muži z lidové republiky jsou nabušenci. Ne úplný propadák, ale jako večerní sobotní zábava to neuspěje. Víc tomu vyhovuje dopolední sobotní opakování. ()

madame.Hi

Pro Cesko naprosto nadprumerna zalezitost. Uz dlouho tady zadna podobna soutezni hra nebyla a myslim, ze je to skoda. Bavi me obycejni lidi a ne zadne celebrity. Sice jsem byla prvni dil v soku z toho ziveho byka a trnula jsem aby se nestalo nejake vazne zraneni, ale vypada to ze poradatele to maji pevne v rukou. Je to proste pohodova, zabavna oddechovka, ktera je i svizne sestrihana (mozna az prilis). A nevim proc vsichni narikaji nad tim, ze to neni jako Hry bez hranic. Pritom i Arenu narodu vymyslel ten samy clovek. Akorat tohle je modernejsi verze a rozdil je hlavne v tom, ze zde soutezi mi narodu. Jinak tak velky rozdil mezi AN a HBH nevidim. A navic je mi strasne sympaticky ten francouzsky rozhodci Olivier ;-) ()

Lula.cz odpad!

Hry bez hranic byly jen jedny a nemělo cenu oživovat starý formát, který v dnešní době už nemůže obstát...nevím proč, ale když jsem si na Arénu národů vzpomněla, hned mě napadlo prohodit písmenka...Aréna nádorů :D nemůžu si pomoct. ()

JP84

Vyrostl jsem na Hrách bez hranic, takže s podobnými soutěžemi nejenže nemám problém, ale marně čekám, kdy se objeví nějaký jejich následovník. Zatím to vypadá hodně dobře, mnohem lepší než ta loňská novácká parodie. PS: Jsem zvědav, jestli jsme od 90. let nezlenivěli a budeme porážet Evropu stejným způsobem jako tehdy v Hrách. ()

The_God

Bál jsem se, že to bude nějaká kopie Her bez hranic a taky že jo. Naštěstí pro diváka (tedy i pro mě) je to kopie i co se týče nápaditosti a zábavnosti disciplín. Co mi ovšem chybí, je původní a originální komentář té komentátorky z Her na ČT. Občas mi připadalo, že je snad zhulená :) ()

John Dunbar

Na ty dva rušivé ksichty se už vícekrát dívat opravdu nebudu. Z obrazovky prakticky tihle kašpárci neslezou. Jedna hvězdička z nostalgické vzpomínky na nepřekonané Jeux sans frontieres. ()