Pevnost Boyard

(relácia)
  • Veľká Británia Fort Boyard

Skupinka soutěžících se pokusí dobýt legendární pevnost Boyard. V několika náročných disciplínách musejí ukořistit klíče a indicie, aby měli co nejlepší výchozí pozici pro závěrečné získání zlatého pokladu... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Viděl jsem na COOLu dva díly a velmi slušně se pobavil. Myslím, že začnu sledovat pravidelně. Originál je mi neznamý, ale musím říct, že anglická verze je velmi, velmi slušná. Ta nádherná pevnost, co tam stojí sama uprostřed moře, může být poctěna takovouto show. Jsou tu příjemní průvodci a postavy a opravdu zajímavé úkoly a vlastně celý námět. Prostě další suprová věc. 60%, ale možná časem zvednu... ()

mrx.friend

Je fakt, že mi momentálně chybí možnost srovnání s originálem, kterej jsem tak hltal jako malej, nicméně: britská verze, jak jsem četl, je prý hodně okleštěná, ale jednotlivé úkoly se mi nostalgicky vybavují, stejně jako celý postup, jak se dostat k pokladnici, boyardové postavy, atd., což je plus - svým způsobem jsem si oživil klasiku. Jenže největší mínus vidim v tom, že tomuhle nějak chybí původní kouzlo, za což můžou jednak soutěžící, možná i ona zkrácená stopáž (hraje se tu strašně na fofr), ale hlavně moderátorská dvojice - Bože, jak ti mi jsou nesympatičtí! Ženská, která má na sobě víc plastiku, než všechny moje hračky z dětství dohromady, co pobíhá po pevnosti v sandálcích na podpatku a chlápek, kterej si posiluje ego fexírováním a zesměšňováním kdekoho kolem, co cení zuby jako v reklamě na Paradontax, kulí oči jako při zácpě na záchodovym prkýnku a řehtá se jako potrefená kobyla. Tak trapný, až tím celou tu soutěž shazuje. Pak se přidávám ke zdejší většině v tom, že i na mě je to strašně uřvaný - jak se všichni hecujou navzájem, křičí jeden přes druhýho, včetně tý blonďatý moderátorky od Matella... :-/ ()

phoorecek odpad!

Bože bože, co se to točí na tom světě. Blonďatá, kozatá, věčně se smějící moderátorka, jenž vydává skřeky velice podobné skřekům z pavilónu opic v ostravské ZOO a běhá po hradě se soutěžícími v podpadkách, aby se vůbec vešla do záběru se ZLÝM OTCEM FÜHREREM kterému zapoměli říct že hraje záporňáka. Celou tuto skupinku doprovází 2 nevkusní skřeti pravděpodobně bratranci Gluma. A televize C()()L si myslí že zrovna tento pořad je vhodný na páteční večery.NE NE NE, celé špatně,hnus. ()

MaryLynn

Jednu hvězdu za to, že jsem se na to vydržela dívat celý jeden pořad. Asi jen z nostalgie. Tupá kozatá blondýna, nudnej pan Boyard, který si nadávání zvyšuje sebevědomí. O dědkovi z věže nemluvě - výsměch. A pak ten přihlášený tým! Jeden svalovec vedle druhého, ale holku na ramenou skoro neunese a nevyšplhá po laně. Prostě jen přehlídka fotomodelů. Jo a dělat na tohle dabing taky musí být peklo. "Máš na to, děláš to dobře, ještě máš dost času, dělej, zrychli, pospěš, hlavně klid, .....krát 10 ................. už musí ven, pojď ven, honem!" ()

Mičl odpad!

Tohle má na COOLu nahradit Kdo přežije? Zařazením (ještě k tomu této trapné britské verze) do svého programu ztratila stanice minimálně 50% diváku (můj odhad), včetně mě. Ani z nostalgie nedám hvězdu, směle to posílám do odpadu a na coolu to bojkotuju. Chci zpátky Survivora, ideálně od první série, nebo alespoň pokračování po Mikronésii. ()

• Pevnost se nachází u západního pobřeží Francie na souřadnicích 45°59'59.006"N, 1°12'49.717"W. (Ficik)
  • Stavba pevnosti začala za vlády Napoleona v roce 1801 a trvala 56 let. Je široká 31 metrů, dlouhá 61 metrů a vysoká 20 metrů. (Ficik)
  • Kvůli natáčení byla v roce 1990 přistavěna na západní straně plošina 20x20 metů, která na místě zůstala dodnes. (Ficik)