Britská verze bláznivé sportovní game show. I tentokrát na 24 soutěžících čeká několik překážek, které je mají za úkol nejen zpomalit, ale také způsobit co možná nejkrkolomnější a nejzábavnější pád do vody či bahna. Pokud se soutěžící dostanou přes 4 úseky, včetně závěrečného kola, čeká je tučná finanční odměna a titul šampióna. Pořadem provází Richard Hammond. (oficiálny text distribútora)

Okara

Daleko raději mám anglickou verzi tohoto eliminačního závodu, kde na konci nikdo nezůstane suchý a mnoho bláznivých účastníků skončí bonusově s mydlinama, blátem nebo všemožnými barvami. Zajímavá trať, atraktivní moderátorka, vtipné připomínky komentátorů a zpomalené záběry s dokreslováním elektronickou tužkou. To vše vytváří na obrazovce uvolněnou atmosféru, před kterou se nejen nasmějete, ale sem tam zažijete i nějaké vzrušení při fandění svému favoritovi. 70% ()

Holusacek

Tento komentář budu zasvěcovat porovnávání s britskou a americkou drtivou porážkou,takže:soutěže Drtivá Porážka aneb Wipeot se chytli brité a...nedopadlo to zle.Překážky se díl co díl střídají,zábavný moderátor(který se bohužel Johnu Hensonovi nevyrovná,no co),zábavní soutěžící(to však do hodnocení neberu,nepřipraveno tvůrčím týmem),avšak nezábavná moderátorka Amanda,nevtipné působení na trati(beze zvuku lámajících kostí,žbluňkání a plaskání),stejné songy,zdlouhávé.Připadá mi,že jsou briti větší máčky než američané,samé úrazy britů,odborný plavčík po boku-to byl důvod proč mě tento pořad díl co díl více omrzuje.Možná deset dílů a dost-jednorázovka americký Wipeout výrazně převyšuje.A vracím se zpět k moderátorům-máme zde jen komika a zaroveň komentátora,to někdy není moc zábavné.Jednošeji nevtipné,ale lze zabavit-50% menší +...lepší popis soutěžících,zabírání pocitů jak se poražení cití,ale toto moc nespravilo.Jinak můžu zpola doporučit... A CO SE TÝČE DRUHÉ SÉRIE:ta mě velmi výrazn překvapila a svou zábavou a vším se vyrovnala Americkému předchůdci a možná i více.To co jsem řekl špatného k první sérii,ve druhé bylo pravým opakem.80% mám již mnohem čistější svědomí a s klidnou hlavou můžu pořad skutečně doporučit... ()

Big Bear

Při delším sledování je to už na jedno brdo, ale vzpomínám na ty záchvaty smíchu při prvním sledování tohohle pořadu. Některé držkopády byly opravdu neuvěřitelné a klobouk dolů před všemi odvážnými, kteří se na dráhu ,,smrti'' vydali. Tady opravdu nejde o to vyhrát, ale zůčastnit se. Hezká Amanda a Top Gearový Richard navíc vtipně komentují a tak je čas od času příjemné podívat se na to jak do těla dostává od osudu někdo jiný než vy. * * * * ()

Slavníkovec

Mně připadá tento soutěžní cyklus parádní, nevím jestli je to tím, že jsem fanoušel Richarda Hammonda, jeho gagů a specifického bláznovství. Jednotlivá kola jsou sice trochu nevyrovnaná, nejslabší mi připadá závěrečné kolo, naopak nejlepší jsou překážky či kola, kde soupeří všichni najednou. Hodnotím 85 %. ()

Potjoc

Za začátku, když jsem to viděl, jsem si myslel, že to bude zábava, jak tam pořád někdo vráží do míčů a padá do vody. Jenomže po shlednutí více dílů, jsem si všiml, že se právě ty míče a voda dokolečka opakují. Málokdy ukážou další kola. Takže dávám nižší hodnocení. Mnohem rozmanitější je Takešiho hrad ()

• Českou stopou v seriálu je Symfonie z Nového Světa od Antonína Dvořáka, která zazní v 8. dílu 6. série. (vyfuk)