Pot a krv

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (viac)

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý vo voľnom čase myslí len na to, ako bezbolestne zbohatnúť. Keďže je presvedčený, že mu to celkom páli, vymyslí odvážny plán, do ktorého zasvätí dvoch kumpánov, Adriana Doorbala (Anthony Mackie), chlapíka totálne rozhaseného steroidmi, a čerstvo prepusteného recidivistu Paula Doylea (Dwayne Johnson), z ktorého sa stal vo väzení hlboko veriaci človek. Ten plán je geniálne jednoduchý. Unesú Danielovho bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub), a výmenou za kufor plný peňazí ho zase pustia na slobodu. Keby všetci zúčastnení aktéri neboli úplní hlupáci, možno by to aj vyšlo. Plán ale zlyhá hneď v samom zárodku a nasleduje smršť šialených, násilných a tragikomických udalostí. Sú také neuveriteľné, že nemožno pochopiť, ako sa mohli odohrať v skutočnom živote. Tento film sa však inšpiroval pravdivým príbehom... (TV JOJ)

3DD!3

Bay v nejlepší formě. Zvrácený příběh o tom jak několik kulturistů zamířilo ke slávě a bohatství. A Bůh vyslyšel jejich prosby. POT A KREV jsou uzemění MIZEROVÉ 2, kdy realita (příběh vychází ze skutečné události) je mnohdy neuvěřitelnější než ten nejholywoodštější kýč. Strejda Mike pořád točí popkornovou zábavu, tentokrát levněji, ale... nu zábavněji. Výsmývání se americkému snu nebylo nikdy tak krutě satrické. Herecky výborně zvládnuté charaktery, přičemž The Rock s přehledem vláde v roli hloupého věřícího fěťáka (škoda, že jsme ho na tom skateboardu neviděli jezdit) a Marky Mark jako všemi mastmi mazaný koumák bandy, definitivně získává své renomé. Ed Harris si stárnoucího detektiva v důchodu "jen" vychutnává. Multiúhlové vyprávění, kdy v některých chvílích divák vidí svět za mozkovou oponou až k chatrným myšlenkám hlavních hrdinů, nabízí možnost sympatizovat s každým z nich, protože všichni do jednoho mají perfektně obhajitelný důvod proč co a jak dělá (grilování rukou). ()

Hitman_47

Based on a true story ... jop, ten pravdivý příběh jsem si jako správný mobhead nastudoval předem a tihle "sympaťáci", které sledujeme ve filmu byli ve skutečnosti pěkně chladnokrevné juicehead like hovada, které si to posraly svou blbostí, jelikož neměli vůbec tušení o tom, jak se to dělá správně. Nicméně udělat z nich skvělou partu sympatických idiotů, dokáže jen Bay ! Jeho rukopis je tu znát více než dobře a většinu filmu se budete nahlas smát všem těm groteskním hláškám a píčovinám, kteří hlavní antihrdinové dělají. I když někoho zrovna mučí nebo prohazují lidi skrz CRT televizory. Navíc jako ve správné Bayovině tu skvěle funguje kamera střílející jeden cool-shot za druhym a naprosto nadupaný soundtrack, který sedne všem záběrům jak prdel na hrnec. Jednoznačně skvělá letní řachanda hodná biografu ! ()

Kaka

Celkové vyznění chápu, je velmi výstižné a trefné, ale raději mám starého dobrého epického Michaela Baye s robustní akcí, kamerovými filtry, podhledy a dvěma vrtulníky v západu slunce. ()

Spiker01

Takže, vyplatilo se to 3 a půl měsíční zpoždění tolerovat, nestahovat kinoRip a zajít do kina? Bylo to těžké, ale stálo to za to! Bay se má po čtyřce konečně vykašlat na Transformery, který zvládne natočit kdejaký pablb a točit si to svoje. Tenhle jeho "menší" projekt patří podle mě k tomu nejlepšímu, co kdy natočil. Trio Wahlberg, Mackie, The Rock do filmu neskutečně skvěle sedí a u prvních dvou zmíněných jsem až nevěřil, jak na sobě zapracovali. Trojici doplňuji také skvěle zmordovaný Tony Shalhoub a Ed Harris (starý Bayův parťák ze Skály) a v neposlední řadě skvělá hudba, slow momenty a nepřetržitě prosluněné prostředí Miami. Tato kombinace na mě prostě zafungovala a někdy jsem se až řezal smíchy. Ovšem netvrdím, že je to film pro každého. Snímek je plný toho nejčernějšího humoru z nejčernějších a vůbec takové typické Bayovské nadsázky, že se až těžko věří, že se tvůrci snažili adaptovat skutečnou událost. Skutečné zúčastněné musí tenhle biják fakt ku*evsky srát, protože si Bay s fakty očividně vytřel prdel a udělal si to po svém. Což je pro diváka super, ale zasvěcené film zcela určitě pěkně naštval a pobouřil. PS : Prostě Bay v nejčistší formě...100%...[09.08.2013_Cinestar_Černý most] ()

Radko

Chlapci žijúci posilňovňou a anabolikami sú zväčša jednoduchšieho razenia, to je zrejmá vec. Takže fakt, že tupé nabúšené tupelá sú nabúchanými tupelami, a tak sa celý čas i správajú, sám osebe žiadnu iróniu ani pridanú hodnotu neprináša. Rovnako žiadny humor nevzbudzuje fakt, že si aj primitívnejší ľudia chcú zrealizovať svoj americký sen. Prečo nie? A ako inak si ho majú splniť, než tak, nakoľko siaha ich znížená mozgová kapacita? To nie je irónia, to je fakt. Rovnako je faktom mediálna plejáda kadejakých miss Rumunsko, silikónových krások, penisových poradkýň, podpriemerných zabávačov, či magnátov pornopriemyslu. Ako v Amerike, tak u nás. To, že politická korektnosť sadla i na uvedené typy ľudí je smutnou vizitkou propagandy anti diskriminačnej lobby. V tejto línii film trafil párkrát do čierneho a za to (a za škaredo krásnych psíkov) dávam aj 40%. Inak je to stupídna anabolická pičózia a filmársky je to podpriemer, kvalitatívne maximálne tak na úrovni motivačných videí kadejakých kariérnych guruov. ()

castor

Cool vizuál ještě jaro nedělá!! Bicáky, tricáky, titěrné plavečky, jdeme na to!! Je přetransformerováno, utrousil zřejmě Michael Bay se svým megalomanským týmem a pustil se na první pohled do skromnějšího projektu. Osobně u mě Bayova do té doby „skvostná“ tvorba přestala existovat právě po prvních Transformerech. Dvojici pokračování jsem doslova protrpěl, a další efektní výbuchy a zpomalovačky mě nutili přidat plyn u ovladače. Pot a krev mělo být odlehčenou kriminální komedií. Není!! Bay nám předkládá tragikomickou gangsterku, kterak si parta kulturistů plní svůj americký sen. Zápletka je mělká jak voda ve studních po červencových vedrech. U těch pitomých blockbusterů ještě leccos odpustíme, tady se ovšem chvíli loví v temnějších (vážnějších) vodách, pak se zase sklouzává k absurdní komedii. Což o to, fungovalo to jinde, proč ne tady? Protože BAY. Je to hlavně o přístupu k látce jako takové. Měl od začátku hloupý příběh a od začátku k němu přistupoval se svým samolibým stylem – všechno pere na maximum, a i když se to příliš nehodí, přidá přesto další rychlostní stupeň. Chybí mu cit balancovat mezi několika žánry, eskaluje absurdní momenty, přepaluje už přepálené. Nedokážu si představit, co by režisér udělal třeba s takovými komornějšími kousky jako Město, Drive nebo Nelítostný souboj, které se stylové akce nebály? Je třeba rozlišovat styl a přeplácanost. Bayův běžný záběr začíná projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, aby se pak mohl dostat k postavě, která to zanedlouho schytá. I pitomá diskotéka je o tom, že by člověk hned chtěl naklusat k jedné z tyčí se striptérkou a doufat, že mu bodyguard dovolí dopít aspoň jednu matonku. Prostě všeho je nějak nezdravě moc. Před kamerou navíc pobíhají vesměs duševně vyšinutí idioti, kteří na jednu slušnou hlášku vytrousí čtyři laciné vtípky z Kameňákova. Ve výsledku spokojený nejsem. A nebyla ani ta hrstka lidí, která se mnou seděla v kině. Po těch třech robotích fantasmagoriích je to asi krok dopředu, jen zdaleka nechytne každého!! ()

*CARNIFEX*

Traja priatelia sa rozhodnú navždy zmeniť svoje nespravodlivo ohodnotené životy. Už ich viac nebaví poctivá práca za ktorú nedostávajú adekvátnu odmenu v podobe nadštandardného života či krásnych žien. Plán je jednoduchý - únos milionára. Jediným a najväčším plusom tejto nudy je herecké obsadenie. Neviem totižto kde sa podela všetka tá údajná zábava, ktorú tento snímok údajne ponúka, ale humor mi prišiel trápny a primitívny rovnako ako celý príbeh. ()

D.Moore

V souvislosti s Potem a krví se často mluví o černočerném humoru a šílené zábavě. Ničeho takového jsem si ale nevšiml, a to mám prosím černý humor rád a byl jsem docela zvědavý, jak Michael Bay natočí příběh o lidech, kteří posilovali všechno kromě mozku, jako stvořený pro bratry Coeny. Což o to, natočil ho dobře, má jeho styl a šmrnc, jenže jediná postava v něm mi nebyla sympatická, humor byl stále na jedno brdo, jediný světlý bod více než dvouhodinové podívané Ed Harris moc prostoru nedostal... Cítil jsem se zkrátka dost nepatřičně, když se na obrazovce dělo něco, čemu jsem se podle všeho měl smát, ale nesmál jsem se. Nejhorší film Michaela Baye. ()

kulyk

Tak takhle dobře jsem se naposledy pobavil někdy v květnu, když nový popík František přišel s tezí, že i nevěřící se mohou dostat do nebe, čímž torpédoval onu dvoutisíciletou hierarchickou svoloč více, než kdyby v přímém přenosu Noe tývý na plácku před svatým Petrem s mocným funěním prozkoumával pětiletému ministrantovi tlusté střevo. Tasím jen dva dotazy - kdo finančně tyl z prodeje práv na onen příběh (tipuji Kershawa, ani Vám nevím proč)), a kdy se z Johnsona stal herec. ,,Zakoupením" tohoto sqostu nemůžete nic pokadit, přísahám na svou čest švitořivé panny. ()

Spooner

Je příjemné vidět zase jednou Michaela Baye v jeho osobitém ze řetězu utrženém stylu, a že navíc po těch všech robotích bitkách konečně nejede na autopilota. V jeho kulturistické šílenosti je totiž skoro z každého záběru cítit ta upřímná radost, že si to Bay i všichni zúčastnění náramně užívají. A navíc je to nehorázná zábava, která musí potěšit snad všechny Bayovy fandy. Wahlberg žere Kmotra, The Rock zase Ježíše a kokain a oba sem perfektně padnou. Jen ta forma zkrátka nemusí sednout každému, Bay to ve svých bizarnostech možná někdy malinko přehání a menší zkrácení stopáže by tomu jen prospělo. I přesto ale výtečná zábava, která dokazuje, že král výbuchů to umí i bez akce. ()

MMR

Forma vypravování mě nesvědčí. Zde to vážně nefungovalo a sám za sebe musím říci, že se jedná o zbytečně nadhodnocený film, protože jsem opravdu nedokázal najít žádný vtip, ani pomalu jsem nemohl najít ani akci. Pro mě to je pouze slátatnina. Opravdu nedoporučuji. ()

Wacoslav1

Tak vazeni pratele ano tohle mne rozsekalo! kdyby mi nekdo rekl ze to delal Michael Bay a ja to predtim nevedel tak mu to fakt neuverim tenhle film se totiž naprosto vymyka jeho dosavadni tvorbe a poprve mne presvedcil ze neni jen mr blockbuster ale opravdovy pan filmar tenhle film je mixem krimi dramatu a neskutecne absurdni cerne komedie to se tezko popisuje to se proste musi videt!!! a pokud je to podle skutecny udalosti cemuz jsem se teda zdrahal uverit tak je to jeste o to vetsi zasah na komoru a dukaz ze ty nejneuveritelnejsi pribehy dokaze opravdu napsat jenom sam zivot jinak herecky osazenstvo super Rock mne poprve presvedcil ze kdyz chce tak hrat opravdu dovede a Wahlberg pak opravdu doslova exceluje a musim rict ze poslední dobou se mi zacina libit vic a vic takze co jeste dodat? je to neskutecnej ulet a pro mne osobne zatim nejhustsi film co jsem v roce 2013 zhlednul a muzu hrde prohlasit ze všechny ty nalesteny vypatlany blockbustery na jedno brdo z miliardovymi rozpocty se muzou jit vycpat Bay prekvapil a je v nem rozhodne vic nez by se dalo cekat tady si naprosto nekompromisne vytrel prdel z takzvanym Americkym snem a velmi drsnou zvracenou a tezce cernohumornou formou tu ukazuje co vsechno jsou lidi schopni pro ten Americky sen udelat proste a jednoduse luxusni zalezitost a uz se tesim az budou fanousci predchozich Bayovych filmu rvat ze nedostali to co cekali protoze pravda je takova ze jeho predchozi kousky byly svizny akcni zabavny coz je fakt ale vesmes vypatlany az na pudu snad z vyjimkou Skaly takze zapomente na jeho predchozi tvorbu a uzijte si film kterej vas nejenom uplne rozseka ale zaroven i donuti k zamysleni a mozna budete po jeho zhlednuti tak jako ja naprosto nepokryte a fanaticky nadseni tohle je proste po nejaky dobe opet naser kterej mne naprosto nekompromisne oddelal jsem Daniel Lugo a verim v kondici ()

Davies182

Michael Bay má rád Big Hit, Davies má rád Big Hit = everybody's happy? No. Sice to kvůli nehorázně nudné polovině skoro nevyšlo, ale prča to je, uznávám. Jestli ale bude TOLIK fórků v dalších Transformerech, nedopadne to dobře. Find the chains, people, he's unleashed again! ()

gogo76

" Verím vo fitnes a Ameriku..." Po druhom pokračovaní Transformerov som M.Baya nadobro odpísal. Po filme Skala som netrpezlivo očakával každý jeho film, ale okrem Pearl Harbour ma nepotešil žiadny. No pain, no gain je preto u mňa jeho najlepší film od Skaly. Nebudem tu chváliť Baya osobne, pretože hlavnú zásluhu na výsledku nesie scenárista. Bay tu opäť napchal kopu spomalených záberov (aj keď sa krotil), gýčových farebných obrázkov a zábery amerických vlajok. Bay to síce zrežíroval, ale tak absurdný príbeh troch vymletých kulturistov by bolo umenie posrať. Príbeh napísal sám život a tie najdivokejšie scény sú vraj do bodky pravdivé. Počas sledovania som si viackrát spomenul na bratov Cohenovcov, ktorí sú známy práve týmito drsnými a neuveriteľnými príbehmi plných zvratov. Osobne by som to radšej videl v ich rukách, ale s výsledkom, hlavne príbehom a dialógmi som bol spokojný. Napriek spokojnosti ma už ďalšie Bayove pokračovanie Transformerov nezaujíma. 80%. ()

pepo

Michael Bay je buď absolútne sofistikovaný filmár, alebo nebezpečný psychopat, ktorému by mali zakázať vyjadrovať svoje názory. Dúfam v prvé, bojím sa druhého. Pain and Gain je morálne asi najviac škodlivá vec čo som videl.A bojím sa, že to uvidí niekto, kto si nebude schopný myšlienku filmu správne preložiť...Ale inak je to samozrejme úplná pecka! ()

Tom_Lachtan

I stalo se, že Bay vyplul ze svých obvyklých lehce zatuchlých zátok plných robotických nesmyslů a stvořil cosi vtipného, žel Velké želvě A'Tuin, v některých svých oblíbených zátokách asi stále staví z písku falická sousoší, protože tenhle film mohl být dobrý, kdyby mu hrůzyplně nezavazelo pár věcí, třebas délka, zkrátit o půl hodinu by pomohlo snad všemu, stejně jako přidání nějaké alespoň trošku sympatické postavy (ačkoli, pravda, kde ji v tomhle námětu vzít), dále se zbavit hroznejch, ale trýznivě, mučivě hroznejch vnitřních promluv jednotlivejch postav a stejně tak i naprosto nepraktického flash forwardu (či jak se tomu nadává). I když je absurdita skvostná, někdy ani ona nestačí. [ Viděno v příjemné společnosti vezdejší na Filmové noci čsfd II. ] ()

Xmilden

Michal Bay is back! Úplně jsem zapomněl že Bay dokáže točit něco jiného než blbé roboty z vesmíru a že se jedná o akčního režiséra, který se uvedl skvělým debutem Mizerové. Pain and Gain je přesně tímhle typem filmu, který je hodně ovšem ještě mnohem více ulítlý. Neskutečná porce akční zábavy, které dominuje hlavně Wahlberg a zdatně mu sekunduje čím dál lépe hrající Johnson. Kadence blbosti po celou první hodinu nebere konce. Škoda závěrečné honičky po Bahamách, která již v mých očích představuje spíše nastavovanou kaši. Vzhledem k tomu jak to s našimi hlavními hrdiny dopadne bohužel nemůžeme doufat v druhý díl. ()

lesumir

Míša Bay natočil film roku 2013! Tohle je přesně můj šálek, hodně ironie, tuna absurdity, špetka sarkastickejch vtípků a naprosto skvěle odlehčený hrecký výkony! Vuaaaa, jdu si to pustit znovu! ()

Gimp

Film o blbcích a primitivech, kteří kradli, aby si mohli dovolit životní styl, na který jim chybí IQ. Z toho jak smýšlím o Michaelu Bayovi si myslím, že on je nejlepší možný řežisér pro film takového typu. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (viac)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (viac)