Cisárov pekár a pekárov cisár

• Československo Císařův pekař - Pekařův císař (viac)

Legendárna historická veselohra, v ktorej Jan Werich exceluje v dvojúlohe cisára Rudolfa II. a pekára Mateja, ktorý sa cisárovi veľmi podobá, len je o 25 rokov mladší. Cisára viac ako vládnutie zaujíma umenie, krásne ženy a najmä jeho alchymistická dielňa. Kým robí všetko preto, aby našiel legendárneho Golema a elixír mladosti, dvorania pripravujú spiknutie, v ktorom ho chcú pripraviť o trón. Vďaka náhode sa však vládnutia ujme pekár Matej... (RTVS)

Kaučuk03

Kdo chce v tom vidět budovatelský počin, určitě si zde něco najde. Ale řekl bych, že to není divákovi tak podsouváno, jak mnozí píší. Rozhodně to není nějaký film propagující komunismus i když je ideologický a nádech tomu nechybí. Dívat se na to z politického hlediska nemá význam, jde přeci o to, aby jste se pobavili a odreagovali a to tenhle film splňuje. ()

Manhattan

Kdo by tuhle krásnou , českou Werichovku neměl rád. Klasika přes všechny klasiky, na kterou se těším každý rok, moderní braky se můžou jít bodnout. ()

Nail

Si nemohu pomoct, ale kde je Jan Werich v hlavních rolích to stojí prostě zato. Snad je to i vánočníma svátkama, ale na takové pohádky koukám velice rád. ()

truby

Klenot mezi českými pohádkami, nadčasové, vtipné, s nezapomenutelným Janem Werichem. Nelze Janu Werichovi vyčítat ony budovatelské písničky a zejména ten konec filmu, protože, pokud to muselo být, aby vznikla taková pohádka, pak je vše v nejlepším pořádku. ()

Torgal

Bravúrna rozprávka s geniálnym Janom Werichom v hlavnej dvojúlohe. Škoda tej povinnej politickej agitky v závere, ale dojem z krásneho filmového zážitku skaliť nemôže. Absolútna klasika. 9/10 ()

Haide

Pěkná pohádka, která není příliš pro děti. Nicméně ani dříve ani dnes mě to příliš nebaví. Popravdě nevím co vytknout, ale ani co pochválit. Prostě mě to nezaujalo. ()

albionlady

Úžasný film. V detstve sa mi veľmi silno zapísal do pamäti, pretože z Golema som mala príšerný strach a často aj nočné mory. Tá postava ma doteraz fascinuje. ()

hribisko

Co že to stálo na tom šému? -šemhamforaš-? A ne náhodou -všem nám hoř haš-? No že i v našem spořádaném Československu budou tyhlety efekty, totiž drogy, a ani nikterak pokoutně, nýbrž docela veřejně, ba přímo takříkajíc oficiálně, to je teda věc. To tehdá neměli ani ti věčně na cestě a věčně ušmudlaní bítníci v té své zkažeností prolezlé Americe. A ze závisti na naši milovanou vlast z letadel shazovali mandelinku a kvíleli u toho jak pominutí a divoce křepčili! ()

Biopler

Komédia, ku ktorej si sadnete a schuti sa smejete na vynikajúcej dvojrole Wericha, na jeho výbuchoch smiechu, na jeho hereckom umení. Frič nakrútil ozaj kúzelnú komédiu s plejádou veľkých hereckých es a ani budovateľský zámer v závere neberiem ako niečo strašné. ()

Ozzy2

Glorifikaci Wericha nějak dobře nechápu.Kydá moudra o blbcích na všechny strany a pak sám ze sebe udělá blbce a hajzla největšího úplně zbytečným podpisem Anticharty. Když vidím tohohle nabubřelého dědka,tak se mi zvedá žaludek. Poprvé souhlasím s Verbalem.Je to opravdu odpad, jako všechno, kde film znesvětí komunistický poskok, lhář a pokrytec Werich. ()

tranquill

"Patláma, patláma" Ano, Martin Frič upatlal krásnou a velkolepou pohádku s velkou exhibicí Jana Wericha. A samozřejmě Golema :-) Budovatelské popěvky tam sice jsou, ale vzhledem k době vzniku měli lidé právo být bláhoví a jistě to mysleli dobře. Ostatně hláška "Pane profesore, to je byrokracie, ale to se časem poddá..." ve své ironii vrcholí především nyní :-) ()

Razzor_82

"A my se jdeme historicky znemožnit." Tahle pohádka je balzám na duši i srdce. Geniální dvojrole Jana Wericha. Brilantní výprava a krásné zpracování legendárního Golema. Geniální a moudrý humor zdobí tuhle dvojdílnou veselohru. 10/10 ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014

12.03.2014

Ve věku 85 let dnes zemřela Věra Chytilová, svérázná režisérka a scénáristka. Studovala architekturu, později FAMU. Pracovala jako manekýnka, kreslička, poté na Barrandově jako klapka a pomocná… (viac)