Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

r3musko

Lepšie ako som čakal. Tieto psycho sci-fi ja môžem. Baví ma analyzovať postavy a ich rozhodnutia. Tu to bolo jednoduché, všetky postavy až na hlavnú predstaviteľku sú jednorozmerné a predvídateľné. A napriek tomu (a možno práve pre to) to bolo zábavné. ()

Maratonec

Velmi naivní a místy postrádající duchapřítomnost a logičnost některých okamžiků,to jsou hlavní výtky tohoto zajímavého příběhu,který se po většinou odehrává za branami skrýtého pozemku v lesích,kde se malá skupinka lidí žijících v komunitě a izolaci zabývá pozorováním svého tajného zdařilého vědeckého experimentu.Výborně ztvárněná postava zavřeného tvora s umělou inteligencí,bohužel kazí zcela rapidně klesající IQ celého personálu,zvláště po příjezdu vynikajícího P.Giamattiho to nabere zdrcující obrátky,ať už z hlediska bezpečnosti nebo úniku manažerky z uzavřené pasti.... ()

Cezar209

umelá inteligencia je horúca téma a zo dňa na deň aktuálnejšia...aj presne takto by to celé mohlo dopadnúť. z môjho uhla pohľadu primerané 4 severky. Stopáž odrátava sekundy filmy bez náznaku nudy a Luke Scott prezentuje potenciál, ktorý v ňom iste je. Thriller/sci-fi na tému experimentov s tvorbou "umelého" človeka...lepšieho, chytrejšieho ...ale ako to býva evolúcia nepustí a bumerang ktorý hodíme sa vracia v inej konštalácií ako bol...plán. ()

Duffson

Na konci jsem premyslel, co to melo divakovi vlastne sdelit a jaky zanr to mel byt..?! Horor urcite ne. Kdyby napsali scifi,dal bych mozna i 2, ale celkove nudna podivana bez spetky napeti a ty role postav byly fakt trapny ()

TomKey

Nabízí se otázka, zda u vojenského robota není lepší definice třeba AD (umělá demence) :-). Každopádně, je to pěkně natočeno, bohužel potenciál každé slibně rozehrávané situace je vystřílen v prvních sekundách či minutách. Soundtrack místy působí, jako byste poslouchali film uprostřed trafostanice v rozvodně proudu. Vzhledem k "ordinačně-uličním" výkonům herců, nelze se než spolehnout na akci, která naštěstí konec filmu vyplňuje bez zbytečných přestávek k filozofování. Takže, na Plhu to není, ale je to trojka. Pojď, mámo. ()

stret

Jednohubka s áčkovým obsadením a prevedením, a pár béčkovými chybami. Katka Marová do nás ládovala stále intenzívnejšie čo je ona zač ale nebola zďaleka tou najhlúpejšou postavou. Tými boli vedci, ktorí sa - aj po započítaní emocionálnej záťaže - správali ako kreténi. Žeby tým režisér chcel skritizovať súčasné módne slniečkárske snahy zachrániť a tolerovať všetko? Kiežby, ale nemyslím si, že to bol zámer. Zrejme vplyv Ridleyho Scotta vytiahol tento snímok na priemerné hodnotenie. Čo nie je vôbec zlé. ()

mikomus

Noo, není to zrovna nejlepší hraní s umělou inteligencí, ale docela to fungovalo a ten konec byl pro mě docela příjemně překvapující. Jen docela nechápu obsazení hereckých hvězd do vedlejších rolí, ale asi to byl jen takový bonus. ()

themuseof97

Už od první minuty, co Lee dorazila do laboratoře, mi bylo naprosto jasné, co mají tvůrci za lubem. Bohužel to bylo podáno nudným, nezajímavým způsobem. Ani s jednou postavou jsem nesympatizovala, bylo mi jedno, jak to celé dopadne, což je docela škoda u tohoto filmu - mohlo to být natočené tak, aby to donutila diváka něco cítit, aby ho to šokovalo. Jediné plus je Anya Taylor-Joy, ta byla skvělá. 2/5 ()

Sebik.

Slabý "horor" od ktorého som čakal viac režiséri neprišli z ničím revolučným a v skoro celý film je len strata času. Aspoň že posledných 20 minút ako tak využili. 40% ()

JerryPilsen

Solidní scifi,které se ale ztratí samo v sobě.Postupně budovaná atmosféra se na konci zhroutí v něco úplně jiného,přestože nechybí pointa. ()

Salsecnew

Podobný film k filmu Ex Machina. V první polovině celkem klidné, v druhé polovině začíná drama, které se změní v pořádné drama. ()

vw.cobra

Těžké rozhodování mezi odpadem a jednou hvězdou. Film naprosto o ničem, tupá vyvražďovačka není ničím novým a závěrečná pointa byla jasná už od poloviny filmu. Nuda a tuctovka, jakých bylo natočeno už mnoho a zbytečně. ()