Špecialistku na analýzu rizík Lee Wathersovú (Kate Maraová) vyšlú na odľahlé, prísne utajené pracovisko, kde má prešetriť a vyhodnotiť desivú nehodu. Zistí, že ju spôsobil na prvý pohľad nevinný človek, v skutočnosti umelá bytosť s ľudskou podobou a syntetickou DNA, ktorú vedci vyvinuli v laboratóriu v snahe vylepšiť evolúciu človeka. Experimentálna bytosť Morgan (Anya Taylor-Joyová) je však tajomná a nepredvídateľná. Bioinžinieri ju obdarili protikladnými osobnostnými rysmi a schopnosťou pracovať s emóciami, ktoré stierajú hranicu medzi ľudskou a umelou inteligenciou. V prvom mesiaci života sa naučila chodiť aj rozprávať, v šiestich mesiacoch prekročila aj tie najdivokejšie očakávania svojho stvoriteľa. Čo sa však stane, ak výtvor prekoná svojho tvorcu? (TV JOJ)

Ayax odpad!

Syn Scotta to nedal... Ťažkopádne, herecky mrzuté, nedomyslené, trápne. Čo to má s hororom, nechápem... Samozrejme Marceloo ako komentár zasa ,,zabil" vnímajúc to ako romantickú komédiu :))) A Living na správnu mieru, ako vždy (RSS od neho)... ()

Vital

Podobných snímků byo natočeno již více,tohle je sterilní,a snímku se mi nepodařilo ani si najít vztah k nějaké postavě,k mizivé abstenci děje,nejvíc ale film zabil český dabing,který byl silně podrpůměrný a upírá ještě víc na příběhu filmu,smažte se! ()

Smashed

Co se stane s autem, když prorazí ocelový tři metry vysoký vrata? NIC. Je to přeci ve filmu :-). Ale k filmu samotnýmu, jak bylo řečeno na konci, projekt L9 selhal. ()

Krocan

Tak špatné jsem to nečekal. Hezký vizuál, zajímavé obsazení. Proboha jak z toho mohlo vyjít tak špatné béčko. Dialogy přihlouplé, pointa přímo pitomá. To snad i Andersonovi pop-corn-zombie-filmy jsou lepší. Alespoň si nehrají na vážné sci-fi a divák ví, že má mozek nechat doma. Vůbec nechápu, proč něco takového vůbec vzniklo. Totální ztráta času. ()

Mark1983

Kdyby film měl to nudné tempo, jak bylo na začátku - přes půl hodiny, věnoval bych mu odpad. Avšak došlo ke zvratu v ději a film začal být o něco zajímavější, po pravdě řečeno. Samotné scény s robotem dokázaly upoutat moji pozornost bez ohledu na celkový obecný pohled dle ostatních diváků na ČSFD. Koneckonců - jsem byl spokojen. ()

Lord_Denvil

Docela povedeny prikvel k Bladerunneru... ani "Horor" ani "Mysteriózní" tam rozhodne nepatři - proč take? Dávám 5 hvězd za filozofii - co je lidskost? co je přátelství (jsem tvůj kamarád, ale bez váhaní ti píchnu smrticí injekci, protože je to moje práce)? co je život? proč je špatně/dobry zabit toho, kdo chce zabit tebe? Chápu - kdo čekal horror a napětí - musí byt hodné zklamán. Tohle je film na přemyšleni. ()

Catchless

Bavilo ma to celý čas, malo to rýchly spád a film dokázal udržať moju pozornosť. Hlavná hrdinka bola pekne creepy, Anya to hrala skvelo. Zápletku som vôbec neodhalila, hlavne som sa ani nesnažila predvídať, len som sa tak unášala dejom a za mňa teda ****. ()

askhael

Myslím že se z toho dalo vytěžit mnohem více. Závěr nebyl moc překvapující, dal se odtušit už v půlce filmu. Potěšili ale dobře zvolení herci. 60% ()

Naby

Scenar byl takovej trosku strohej a trochu i previdatelnej. Nicmene nejaky prekvapeni jsem si taky nasel. A jelikoz scifi filmu je posledni dobou po malu, tak se mi to zdalo cely dobry a vuci jinejm filmum i nadprumerny. Celkem 3,7* ()

Pythonator

Sympatická Rose Leslie a brutálně terminátoroidní Katka Mařa v podivně pseudohumanoidní romanci o malé červené karkulce, která nakopala prdel nejen vlkovi. ()

ciapok

Prečo sa, do kelu, takmer všetky americké filmy musia končiť kovbojkou ? Ale zas, naháňačka na lesnej ceste nebola zlá. Úvod filmu príjemný, herectvo ok, pekný vizuál, napätie ... skrátka piata hviezda už visela na vlásku. Prečo nepadla ?SPOILER ! Bola výučba bojových umení súčasťou konceptu vytvorenia mierumilovnej AI ? Alebo sa schizofrenicky rozhodli tvorcovia zdôvodniť to vlastne výcvikom budúcich agentov ? To bol značne upatlaný koniec, ktorý mi pokazil náladu. ()

Mrliš

Mě se to líbilo. Sice jsem čekal, že to bude ještě o něco lepší, ale atmosféra, kterou film má, mě chytla a dovedla až na samý konec. ()

JancakV

Zcela předvídatelné, až jsem očekával zvrat z jasné linie někam jinam každou chvilkou. Přál jsem si ho, abych byl překvapen. To se nekonalo. Již zmíněný vizuál a tempo, byli příjemné, výběr herců taky. Škoda však nevyužitého potenciálu. ()

Calabria

v roce 1990 by to byl trhák, ale na 2016 je to ohraný a nudný děj a příliš táhlý děj, v podstate az v pulce filmu zacla lehká akce...2 hvezdy ()

neskvik odpad!

Morgan vypichne oko. A scenárista ju drbne samu do miestnosti s pólom g. akoby nič. Morgan mu odkusne z hrdla a ostatní ju chránia. Scenár písal tupý überphallus, nech už je jeho tatkom ktokoľvek. Posledných pár minút, kde sa vyjasni ako je to s tou k... Mara má byť akože šokujúcich? Mohla jej radšej vyletiet z hlavy helikoptéra. ()

Martin29

Těžce průměrné sci-fi, které vykrádá podobnou http://www.csfd.cz/film/351140-ex-machina/komentare/. Morgan je robot, který jednoho dne komusi ublíží. Je k ní poslána kontrola, aby zjistila jak moc je nebezpečná a případně ji navrhla k likvidaci. Samozřejmě se vše zvrtne a Morgan utíká a zabíjí (tady to hodně vykrádá Ex-Machinu). Narozdíl od ní, ale bylo tohle kratší a pro mě osobně lepší. Bohužel to kazí nesmrtelná ženská z té kontroly co přežije více smrtí než John Rambo a i celkově děj, který je předvidatelný až to bolí. ()