Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

Hogun odpad!

Že dám filmu s Deppom odpad, som naozaj až doteraz netušil, ale tak trápnu cocotinu som ešte nežral. Toto hádam súdny človek ani komédiou nazvať nemôže. Miestami som dostával empatický dávivý reflex. 0/10 ()

Lucasion

"Obávám se, že bych měl přitvrdit, má drahá. - Prosím? - S tvým dovolením, samozřejmě." Moje první projekce 2015. Nečekal jsem nic a krásně jsem si film užil. Mortdecai připomíná Růžového pantera (2006), nebo spíš je to americký Panter se vším všudy. Absurdní a situační humor v tom nejlepším možném kabátku. Navíc s vytříbeným obsazením. Johnny Depp zběsile (a už i klasicky) přehrává, Ewan McGregor v parádní roli agenta MI5 a objeví se dokonce na minutku i Jeff Goldblum. Pak se samozřejmě musí i zmínit Gwyneth Paltrow, protože její role vnesla do filmu i trochu půvabu. Grandiózní případ je přesně ten typ komedie, nad kterou se nemá přemýšlet, ale naopak si to užít se vším všudy. Tak jako v případě Pantera je zde na pořadu absurdita i místy nechutnost scén. Nicméně Mortdecai umí, svou délkou nenudí a i do konce zbyde pár gegů a humoru. Samozřejmě vždy to může být lepší, ale je zbytečné kritizovat Mortdecaie za to, že se jen snaží jít v zajetých kolejích. Johnny Depp je prostě k sežrání a jeho "Jocku..." je i po několikáté stále k smíchu. Ano já jsem spokojený. Neumím si představit, jaké bude moje reakce po druhém zhlédnutí, ale napoprvé v kině to bylo skvělé. (80 %) ()

BoPo

Ak sa Vám páčila séria Ružový panter, tak tu máte k dispozícii niečo veľmi podobne pôsobiace. Na miesto legendárnych týpkov (Insp. Clouseau, Cato) dvojica v zložení Mortdecai, Jock. Majú podobne trapne netrapný šarm a chovajú k sebe rovnako "obhľaduplný" cit. Som rád, že som sa nenechal odradiť nízkym hodnotením a mohol som si tak odfrknúť u silne nevážnej vyšetrovačky. ()

GeusX

Pár skromných zajímavých okamžiků a zvědavost z vyřešení kriminální zápletky bylo pokaždé smeteno trapnými scénami, které zřejmě měly být zábavné, ale na tváři mi nepřivodily ani úsměv. A přitom to potencionál mělo.Tak buď to zábavný nebylo nebo jsem měl paralyzované obličejové svalstvo dávkou sedativ a nebo tomu atmosféru totálně zničil český dabing, v kterémž jsem to sledoval. Fakt nevím. ... jo on tam hrál Johny Depp!?! Jsem ho ani nepoznal...no, dobrý... :) Lepší dvě hvězdy. ()

Tommassi3 odpad!

"Já však tajně doufal, že můj nový knír jí zvedne náladu.." Grandiózně nevtipný biják grandiózně mimo knižní předlohu slovinského Brita Bonfiglioliho.. Mortdecai snad nabídne pár vtipných momentů, ovšem coby adaptace i blockbuster platí za naprosto zoufalý projekt, jehož paradoxně a snad i překvapivě táhne ještě níž hvězdný, zde ovšem naprosto tragický, Johnny Depp, a to tím více, čím více se snaží.. Davida Koeppa sice lze považovat za veskrze výtečného scenáristu, ovšem jako režisér je občas opravdu bezradný, podobně jako zde téměř všichni jeho herci, kteří netuší, jak své role vlastně uchopit.. Navíc svou neschopnost poradit si s literárními adaptacemi již s Deppem potvrdil v jiném Případě, totiž Kingova Tajemného okna.. Jednoduše neskutečně příšerný film, v němž Depp navíc jednoho přímo irituje.. Napadá mě, že se zřejmě inspiroval Peterem Sellersem, ta asociace se přímo nabízí, který však byl jako blbec k smíchu, i když netlačil na pilu ani zdaleka tolik jako Depp.. ()

Terva

CITÁT - Každý, kdo mě zná, mě miluje. Já jsem lord Charlie Morddechai............. Vtipně vyprávěné, zajímavá kamery a bervičky, příjemná hudba...jen,...jen ten Johnny mi tam vůbec neseděl. Možná Jim Carrey by byl lepší. CITÁT - Jedná se o záležitost národní bezpečnosti.............. Je to cáklé, srandovní, trapné a praštěné a celkem jsem se bavil. CITÁT - Já v ruce žádný prso nedržím........... Ale na víc jak tři hvězdy to nemá. ()

corpsy

Zaraďujem si ho do zoznamu vysokorozpočtových blábolov, ktoré sú tak zlé, až sú dobré. Johnny Depp je tu starým známym Jackom Sparrowom, ale v homosexuálnejšej a strachopudnejšej verzii, pričom ťahá snímok ako sa len dá. Zvyšní herci a ich postavy sú drahé ( a slušne hrajúce ) doplnky, ktoré dávajú najavo, že táto produkcia je predsa len ligotavejšia, ako nejaké bulharsko-rumunské bééééčka. Spočítané podtrhnuté, ide o zábavu, kde sa u divákov vytvoria dve skupiny. Tá, ktorá to vezme a tá, ktorá to zožerie. ()

liquido26

O tomto filmu jsem vůbec neměl potuchy, že existuje. Nicméně se jedná i přes zdější negativní názory o poměrně stylovou a neotřelou zábavu se zvláštní poetikou, divnými postavami a cool sekvencemi přeletů mezi městy :-) ()

berny2468

Tenhle rok už je to druhá povedená komedie (první byl Kingsman: tajná služba). Výborně bylo natočeno cestování, takže se nedalo ve filmu ztratit. Skvělé herecké obsazení filmu hodně pomohlo, hlavně skvělý Johny Depp, ale nesmíme zapomenout na jeho sluhu. Moje očekávání bylo dost vysoké, ale film mě nezklamal, protože to je komedie u které se docela dost zasmějete. 80%. ()

DEXTER099

Další z divných rolí pro Johnnyho Deppa,který už opravdu nehraje v ničem co by alespoň trochu přípomínalo realitu.Za mě celkově 45% a dvě hvězdy. ()

PauloZ

Potrefený film v rovině britského připubertálního humoru s ugrimasovaný Johny Deppem. I přesto mě to ale dokázalo vcelku bavit. Samotný Depp mě v několika místech opravdu pobavil, stejně tak výborný Paul Bettany s jeho rolí "všechno přežiju" a naivně zamilovaný Ewan! Všeho všudy je to sice krávovina, ale nijak mě to nenasralo. Každopádně Depp už potřebuje vážné role, takže sem s tím Black Massem! ()

hous.enka

Mortdecai je úplně stejný jako jeho knižní předloha: neuraz, nenadchne. A stejně vnímám i herecké obsazení, prostředí (trapné přelétávání z jednoho místa do druhého s podivnými záběry hlavních měst) a zápletku samotnou. Mortdecai mě nebavil tolik, jako mě bavil Mortdecaiův sluha Jock a všechny ty jeho nadržené sexy kočičky, které se kolem něj motaly. Johnyho (ach, pardon, Mortdecaiovy) vtípky mi připadaly stejné jako v jiných Johnyho filmech. On už je zkrátka parodie sebe samého. ()

maddy

Mortdecai: Grandiózní propadák alebo Johnny Depp po tisíc a piaty krát v úlohe šaškujúceho idiota po vzore Jacka Sparrowa, akurát to už minimálne 8 rokov nie je nijako zábavne, akurát mu to doteraz evidentne nikto nepovedal. Mortdecai je tak ďalším klincom do rakvy jeho hereckej kariéry. Depp sa zase len strúha grimasy a je to ešte menej zaujímavé ako minule (Into the Woods, Tusk), predminule (Lone Ranger, Rum Diary) alebo predpredminule (Alice in Wonderland). Jeho postava Charlieho Mortdecaia je tento krát ani štipku sympatií nebudiaci, namyslený kretén s dementnými fúzmi a snobským správaním. Nechápem ako mohol niekto v dnešnej dobe odklepnúť takémuto filmu zelenú, veď toto nemohlo mať kúsok potenciálu snáď ani na papieri. „Akčná“ komédia (aj keď akčná je žánri uvedená skutočne iba omylom), ktorá má síce obstojnú kameru, hudbu, kostýmy a nejakú tú výpravu, ale vtipná je asi tak ako čumenie vodiča MHD na obedňajšiu dopravnú zápchu v centre Prahy. Ono to nie je iba neskutočne nevtipné, ale aj vrcholne trápne, kde sa divák má smiať tomu, že Johnny Depp niekomu dva krát zozadu vlepí jednu po hlave a tvári sa, že tam mal komára ?! Ehm, ČOŽE! Nijako to nezachraňuje ani „detektívna“ zápletka, v ktorej vlastne nikoho, vrátane hercov, nezaujíma čo sa v nej deje. Väčšinou sa tak divák pozerá na pár slávnych hercov, ktorí chodia z miestnosti do miestnosti, vedú debaty absolútne o ničom a chovajú sa ako slizkí snobi. Dožiť sa tak v tejto takmer 100-minútovej nude konca je priam utrpenie, pretože tu nie je nič čo by bavilo. Nie je to vtipné, nie je to napínavé, nezíska si to kúsok divákových sympatií, nie sú tú zábavné, ani nijako zaujímavé postavy, neboj príbeh a ani jeden dobrý vtip alebo hláška. Prirovnávať Mortdecai v niektorých komentároch ku Grand Budapest Hotel, prípadne všeobecne k Wesovi Andersonovi, rovná sa rúhaniu. Myslím, že o najhoršej komédii roka je tento krát rozhodnuté celkom skoro a takmer s určitosťou. CELKOVO: 1* (2/10) ()

Adasin

Jedna z postav si ve filmu povzdechne: "Pane na nebi." To sedí na celý tento film, kdy si při každém nechutném pokusu o vtip řeknete, jak tohle mohlo Deppovi projít a jak se mu do takové slátaniny povedlo ukecat tolik dobrých herců. Asi jim museli nabídnout hodně, jelikož se i oni sami chvílemi tváří, jako by je natáčení otravovalo. 1/10 ()

zdepapepa

Nemohl bych být detektiv. Alespoň ne ten filmový - i když rád tenhle typ filmů sleduji a rád se nechávám unášet proudem gambitů a podrazů, tak kdybych v tom měl figurovat já osobně, tak to se mnou dozajista dobře neskončí. Ale když jsou kvalitně napsané a zahrané postavy a kvalitní setting, tak se promine leccos - setting je zde zcela průměrný, postavy kromě Drama™ páru Charles+Johanna a Jockeyho tuctové a zapomenutelné. Na jedničku se ale povedl soundtrack/score, kdy jsem zavzpomínal na nejeden špionážní film z minulého století, přitom písně jsou melodické, hravé a poslouchatelné i mimo kontext filmu. ()

Korbitch

No, dá se říct, že roli srabáckýho přizdisráče si Johnny náramně užíval. Bohužel ten film je sterilnější než hlídač skládky jaderného odpadu s notebookem v klíně. Za pana Deppa jeden shuriken navíc. ()

ivishka

S těžkým srdcem oboduji tento film s oblíbenci - Johnnym Deppem, Ewanem McGregorem a Gwyneth Paltrow průměrnými třemi hvězdičkami. Líbilo se mi jak film spojovaly zajímavé letecké záběry a nějaké ty situace - jako dávivý reflex nebo třeba přestřelka apod. Ale na co jsem si už delší dobu odvykla je suchý britský humor, který místy chápu, ale spíše po delší době si připadám jako hlupák, který ho natolik dobře nedokáže strávit. Ovšem spíše než to, že film obsahoval spoustu britského humoru mě podivilo to, že Johnny Depp byl ve své roli skoro k nerozeznání. ()

javak810i

Trailer na Mortdecaie mě hodně navnadil, ale po zhlédnutí filmu samotného musím bohužel konstatovat, že obsahoval chytrý střih těch vtipnějších scének a díky tomu působil tak dobře. Gentlementské komedie s excelujícím Deppem v hlavní roli jsem se tedy moc nedočkal. Místo toho jsem dostal jen lehce nadprůměrnou komedii parodující vše anglické, kde kromě Deppova knírku vyčnívá už jen slabý, místy až stupidní scénář. Jako nebylo to špatné. místo to bylo i vtipné, ale čekal jsem víc. 3* ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)