Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

doriana.g

Už by to chtělo, aby si Depp zahrál někoho normálního. Jak ho mám ráda, tak to věčné připitomělé pitvoření ala pirát mi dost vadí. Obzvlášť tady. Ono by to vůbec nebylo špatné. Praštěný humor, skvělí Bettany, McGregor i Goldblum. Jen ten Depp mi do toho vůbec nesedl. Vlastně mě tam vyloženě sral. ()

brasek

Trápne a nechutné! Johnny Depp už nie je zárukou kvality a miesto relaxu tento snímok zosilňuje depresie! Osamelý jazdec už bola pakáreň a zvonec do Deppovho hrobu a tento snímok je ešte o level horší. ()

Ace.A.T.L.

Těšil jsem se a dostal jsem to, co jsem očekával(ne-li víc). Film je tak neuvěřitelně praštěnej, Johnny ještě praštěnější, že to dohromady tvoří luxusní podívanou. Paul Bettany tady exceluje a nebejt jeho, tak by Johnnyho role, byla asi jen poloviční. Chvílema se člověk fakt smál na plno a chvílema jen smál. Samozřejmě jsou i míň vyvedený scény, který ale ani zdaleka nemůžou pokazit celkovej dojem. Za mě zasloužený 4* a NEPOCHYBNĚ DOPORUČUJU ()

bonovox

Nuda a sklamanie, toľko kvalitných hercov a tak málo zábavy. Plytký príbeh a hlavne bez nápadu. Herci sú tu ako keby do počtu a nezachraňuje to ani žiaľ dosť v poslednom období nevýrazný Johnny Depp. ()

LencaN

Ztráta času. Ze slušnosti jsem dokoukala do konce, protože mi svědomí jinak nedovolilo, ne proto, že by mě zajímalo, jak to dopadne. Celé to hledání ukradeného/objeveného obrazu bylo o ničem. Nevím, jak předloha, ale bylo to bez akce, bez napětí a hlavně bez vtipu. Pokusů o legraci tady bylo požehnaně, ale nemohla jsem tomu přijít na kloub, všechno se mi zdálo otravné. Ani když jsem se na to podívala pohledem, že je to nadsazené, schválně přehrávané se suchým humorem, ani tak se to nezdálo o nic lepší. Depp se tady ksichtí víc než Jim Carrey v jeho nejulítlejších rolích, a to už je co říct. Byl zženštilý, s chováním a gesty mého homosexuálního exspolubydlícího a nechoval se jako chlap ani ve chvíli, kdy byl ve vaně s krásnou nahou ženskou. Blicí večírek byla ubohost sama, to tomu opravdu nasadilo korunu. V mých očích všechno shazovala i nezábavná záliba Mortdecaiova sluhy/bodyguarda v ženách a nymfomanská dcera toho boháče v LA. Bylo to tam absolutně k ničemu, jen to bylo ještě víc odpudivé. Jediné za co dávám hvězdu je vizuál (půl hvězdy) a Gwyneth Paltrow (druhá půlka hvězdy). Nechápu, že si Depp v poslední době vybírá tak hrozné filmy, kde ještě navíc sám o sobě vzbuzuje antisympatie. ()

esmoke

Krimi komedie s Johny Deppem, Gwyneth Partlow a Ewanem McGregorem. Film předcházela neuvěřitelně špatná pověst, takže nakonec jsem byl i docela překvapen, že nejsme ani zásadně zhnusen, ani postižen poruchou zraku. Nebylo to rozhodně nic co by stálo za to vidět v kině, ale doma z gauče je to ok. (2D dabing) Rozpočet: $ 60 miliónů, Tržby: $ 47,275 miliónů. ()

Anetulicek

Film mal nábeh na veľmi dobre hodnotenie a to aj, pretože sa tam objavilo veľké množstvo zvučných mien...ale...celkom nuda, by som povedala. Síce tam bolo pár záderov, ktoré však nepohli zvýšiť hviezdičky...asi viac ako Johny Depp hrali Gwynet Paltrow a Ewan Mcgregor a zabavala postava Paul Bettanyho..pozitivne sa da zhodnotiť a cestovanie medzi veľkymi metropolami. So 3* ()

Astonko

Ja som sa výborne bavil aj po druhýkrát a keďže pointu zabudnete rovnako rýchlo ako ju odhalíte, budem sa výborne baviť aj po tretíkrát. Plné divného humoru, na ktorom sa však zasmejete, v podaní obľúbených hercov je to, čo film drží na štyroch hviezdičkách. Duo Depp-Paltrow ešte aspoň raz niekde poprosím, pretože mi neskutočne sadlo a Zlaté maliny nechápem. 6.5/10 ()

Radek273

Předsudky díky ukradenému "poirotovskému" knírku, zbytečně bláznivém karikaturním chovaní postav (dobře zahraném, ale blbě vymyšleném od tvůrců) a mnohdy nadbytečným vulgárním slovům. Ty všechny hrály již od počátku výraznou překážku dobrému přijetí snímku. A přesto, výkony hlavních postav jsou v mnohých případech natolik komické, že přes do jisté míry stupidní průběh celého příběhu nelze nevidět značnou kvalitu. A ano, Paul Bettany tady prostě skvělý! ()

KukulienkaHO

"Mortdecai" má skvelé obsadenie. To je práve asi jediná vec, ktorá sa dá pokladať za výbornú. Samozrejme sa títo herci zmocnili svojich úloh na jednotku. Len u jediného ma sklamal jeho priestor vo filme, konkrétne sa jedná o Jeffa Goldbluma, ktorý sa tu objaví bohužiaľ iba v 3 scénach. Humor je vcelku podarený. Väčšinou som sa smial, ale boli tam aj trápnejšie momenty. Netvrdím, že David Koepp úlohu režiséra nezvládol, ale bolo tu strašne veľké množstvo vedľajších postáv, v ktorom som sa začal postupne strácať (vo väčšine to boli dôležité postavy, a preto to vidím ako problém). Najväčším problémom filmu sú však dejové trhliny a nedomyslenosti. Záverečný verdikt: Ako oddychovú záležitosť po ťažkom týždni alebo dni odporúčam. ()

ElisR

Nerozumím nízkému hodnocení. Komedie s krimi zápletkou a Johnny Depp v hlavní roli! Několikrát mě dané hlášky filmu rozesmály, Depp byl grandiózní! Mě to bavilo a mohu to doporučit ()

Majoslav11

Musím povedať, že mi nejako extra nevadilo nič z vytýkaného - ani Depp, ani zápletka. Humor nie vždy funguje, ale často je podľa mňa film vtipný (najmä Paul Bettany). Depp hraje Petra Sellersa alebo Stevea Martina a prítomný je snáď aj Hercule Poirot. Závan klasických detektívok je tu viac než mohutný, chýba ale trochu väčší vtip a nápaditosť. Na konci ostáva len pocit rozpačitej znudenosti, napriek dokonalému aristokratickému kníru. Priemer, za tri hviezdy. ()

Brunetka

Shrnu to takto, zápletka není nijak složitá, ale scény, kde se Johnny Depp a Gwyneth Paltrow líbají a pak mají oba dávivý reflex jsou opravdu k pobavení. Ale takových momentů je tam více a kdo se rád zasměje, až mu potečou slzy, tak ať na tento film jde. Nejsou to výkony na Oscara, ale to ani od takového filmu snad nebudete očekávat, ale určitě vás pobaví a zvedne náladu a proto ho i vysoko ohodnotím a basta! ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)