Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

petra79

Skvělé. Dobře jsem se bavila. Dobrá a vtipná oddychovka se skvělou angličtinou, úžasným Johnnym a suprovým Paulem Bettanym. ()

CarlaBrunn

Pri prechadzke po Maxe mi niekolkokrat padol pohlad na reklamny spot filmu Charlie Mortdecai. Na pohlad nezaujimavy film, opakovala som si stale, po precitani recenzie rovnavke pocity. Az pred par dnami som zmenila nazor. Johny Depp v trocha netradicnej postave ma uputal dokonale. Aj napriek 5. kriziku na chrbatiku vyzeral bozsky. V hlavnej ulohe si zahral obchodnika, ktory s patricnou nadsazkou riesil najma tie krizove situacie, z ktorych i tak elegantne vykluckoval (chudak sluha-naj bola scena pri rezani prsta o stenu) :D Najst v dnesnej dobe tak verneho partaka je o drzku. Celkovo film hodnotim ako mierne "ujety" ale kazdopadne pobavi, prinajmensom dialogmi medzi Charliem a jeho sympatickou manzelkou, mimochodom mojou oblubenou hereckou Gwynneth Paltrow. Uloha jej tiez naramne sekla, aj napriek tomu ze pri tejto herecke som zvyknuta na uplne ine filmove zanre (historicke filmy , ci srdcedrasajuce romantaky). Celkovo ide o vynikajucu lahku komediu s prijatelnou davkou vtipnej akcie aj pre narocneho divaka ako som ja. ()

FocusForcePi

Tržby: 30,4 miliónov dolárov Kamery: Arri Alexa XT, Panavision E- a G-Series objektívy (niektoré scény) Red Epic, Panavision Primo, E- and G-Series objektívy Pomer strán: 2.35 : 1 Rozlíšenie mastra: 2K ()

Péča

Ale jo jako, Johny je prostě šovinista jak se patří a Gwyneth nám stále více roste do krásy. A další plus je za slouhu Bettanyho, ten neomrzí. Určitě doporučuju, stojí za shlédnutí. ()

Cre-A-tive

Gwynethka je ve své roli opět příjemná jako smirkový papír. Hrůza a děs. V polovině filmu jsem se divila, jak to že film nemá tři hodiny. Alespoň mně to tak připadalo. 2* za důstojný výkon Johnnyho Deppa. NOMORE ()

Gagin

Johnny se stále snaží těžit ze své bláznivé role Jacka Sparrowa, ale řekněte mu, že to jinde zkrátka nefunguje. Vtipné to nebylo, místy trapné, nudné a asi jen pro fanoušky Johnnyho. ()

Foofie

Za mě plný počet. Už dlouho jsem se tak nezasmál a opravdu si nedovedu představit v hlavní roli někoho jiného než Johnyho Deppa. V jeho podání je lord Mortdecai přesně takový aristokrat. Trošku zženštilý, ulítlý, ale v případě potřeby dostatečně vyčůraný na to, aby v konečném důsledku dostal přesně to, po čem touží. A jeho dávící reflex? Bomba...:) ()

Bassko

Veľmi príjemná komédia, je to často zmätočné, nezmyselné, ale keď sa nad dejom až tak človek nebude zamýšľať, zabaví sa. Mne sa to podarilo, určite to zvládnete aj vy. Silné tri hviezdičky. ()

Maila

docela jsem se na to těšila, ale přišlo velké zklamání. Johnnyho tvorba bohužel poslední dobou hodně upadá. Potřeboval by nějaký další boom jako s piráty. Tohle byla suchopárné a nezáživné až hrůza. ()

lukas.frydry

Čistě z nouze jsme si pustil dnes tenhle film, obyčejně se příliš často na komedie nekoukám, nicméně tohle byla taková hovadina, až to bylo vtipný, jenže tenhle film se celou dobu jako hovadina i tváří a tím pádem mi to ani nevadí a baví to :D ()

dedavena

Ten dluch by moch nahradiť prstik. Navic hrozi Čarlimu insolvenca. Ma dluhy dokonca u kralovny. Každy chlap by mjel měť jakehosi Žoka aby ho tahal z problemuf. Čarlimu nězbyva, něž najsť pro klijenta gojuf obraz. Jedna za Gvinet, kera je furt pjekna a navic fajně zpiva. Bo inač to je naprosta kokotina. ()

Mishi

Napriek kvalitnému hereckému obsadeniu ( a zišlo sa ich tam pomerne dosť) tento film " padá dole vodou " už od začiatku pre jeho veľmi slabý e "bezduchý" scenár, ktorý nič nezachráni. Takže je zbytočné , že vidíme takých hercov ako Johnny Depp, Ewan McGregor či Paul Bettany v zaujímavej komediálnej pozícii ( na Deppa sme zvyknutí viacej ), keď sa to tam doslova rúti strhmlav dole hlavou :) Škoda peňazí, už nikdy viacej nechcem vidieť :) ()

Zuzanka23

Já si nemůžu pomoct, ale tanhla fim mi až velmi nápadně připomínal Gambit a Grandhotel Budapešť. A to nejen zápletkou, ale i stylem humoru. Musím ale přiznat, že u tohohle filmu jsem se smála mnohem víc. ()

Simbo

Parádní oddechovka. Nepřináší nic než vtípky a hlášky, které se však v pobavené mysli drží dlouho a zanechávají hlubokou stopu. Jistě, z pohledu Deppa je to role a lá "co by se stalo, kdyby Jack Sparrow byl Brit", což ovšem nemění nic na tom, že se jej nemohu nabažit. Interakce s Gwyneth jsou výborné a Bettanyho Jock je skvělá kapitola sama pro sebe. Víc v tom nehledejte a užívejte! ()

mad.dog

Kdyby Mortdecaie natočili Britové echt po britsku byla by to jiná podívaná. Bohužel američani se toho chytili a dopadlo to tak napůl, kdy chvíli film funguje jak má a je super, ale pak se to zvrhne v nechtěnou parodii s křečovitou snahou o britský humor. Celkově to ale není takový průser, jak to tady na csfd vypadá. A jako pitominka na ulehčení mozkovým buňkám výtečné. ()

majorzeman13

Tuctový,průměrný,nenáročný,celkem vzato dobrýýýý filmeček ! PS: 2,5 hvezdičky = 3 ,ale hodně slabé. To jest mé hodnocení tohoto bijáku ! A ta třetí hvězda je za Johnnyho Deppa - mého oblíbeného herce ! ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)