Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

PORTER44

Tak nevím jestli J.Depp nebyl v tomto filmu doopravdy celou dobu pod vlivem protože taková zmatlanina,nepomohly ani ty jeho pokusy o vtipy a gagy,z těch hereckých postav mě přišel nejnormálnější P.Bettany ten si alespoň chvílemi užil a moc toho nenakecal. ()

Vinteuil

Po dvojím zhlédnutí nechápavě kroutím hlavou nad tím, jak může Méďa a Méďa 2 tak skórovat a toto být hodnocené jako odpad pokud možno s více než jedním vykřičníkem. Je jasné, že dějová linka (hledání nalezeného a ukradeného Goyova obrazu různými aktéry) tu slouží postavám a ne naopak, a tudíž nemá smysl si nějak zoufat nad její laciností, průhledností, nedomyšleností... Je tu rozehráno klasické jeevesovsko-saturninovské schéma: kdo má vše víc pod kontrolou, sluha, nebo pán. S trochu menší úctou k všemu britskému než v kanonických dílech tohoto žánru (a je otázka, jestli je to jen filmem samotným, nebo i jeho knižní předlohou, kterou ještě neznám). Depp mě tu po dlóóóuhé době neurážel dojmem, že si jen potřeboval doplnit rodinný rozpočet, a tuhle jednohubku vystřihl jako malinu. Paul Bettany se typově trefil do černého a Paltrow se slečnou Barborou sdílela jen to nejlepší, zejména neochotu sedávat v koutě a dělat tomu všemu ozdobu. Ve vedlejších postavách to scénáristicky vázne zejména u Ewana McGregora (naprosto neinvenčně monostrunný), a pak u těch Rusů – kdy jste naposledy viděli někde ve filmu Rusa, který by měl nějaký skutečný charakter a nebyl jen snůškou stereotypů? Mělo to být ještě absurdnější, vyšplhalo by to o hvězdu výš. Každopádně knír a palec nahoru. ()

nolitimere

Nuda striedala nudu , ale občas som sa pousmial hlavne nad hláškou ,, vajca ven ,, ... upršaný humor ,ktorý nesadol mne ,ale ani džeJ. D.ýmu v tak slabej forme som ho snáď ešte nevidel táto úloha mu podla mňa proste nesadla ... ok pozrel som si a som presvedčený že naposledy. ()

clark12

Tento film mě nijak zvlášť neoslovil. I když mám Deppa velmi rád, hlavně kvůli spolupráci s Timem Burtonem, tady mě začal po chvíli nudit a to, co mělo být vtipné bylo spíše nudné. Tento film bych doporučil nenáročnému divákovi, který od něj nic neočekává. ()

kratajirka

Grandiózní ano, ale Gwyneth!!! Lecjaká dvacítka jí nesáhne ani na malíčky. A film? Nač zbytečně plýtvat slovy nad tak tragickým snímkem. Depp je jako sinusovka - jednou je ten film propadák a jednou zas megalomansky dobrý. Tohle je propadák. ()

Kiksa18

Jakožto milovník filmů, řídím se prostým to pravidlem a to ničeho přes příliš. I proto také já zastávám názor, že filmy komediální, jež se snaží pobavit v každé větě, jsou spíše nudné než vtipem oplývající. I proto berte na vědomí, že tento kousek, je lehká špetka suchého britského humoru smísena ve skvělé kombinaci s americkým činoherectvím a šíleností. Neb Mortdecai: Grandiózní případ (v hlavní roli s králem všech šíleností J.D.) je vskutku kousek mistrovský s tématem to hlavním : MUSTACHE ! Proto nehleďte na ponižující hodnocení i hned zřete na vlastní oči ! ()

Krastom

Grandiózní případ jsem si pustil kvůli Johnnymu Deppovi a bohužel jsem byl zklamán. U několika scén jsem se zasmál, ale to mi ke spokojenosti bohužel nestačí. Z respektu k předchozím hereckým výkonům a kvalitnímu zpracování této grandiózní blbiny uděluji dvě hvězdy. ()

padawan88

Chtěl jsem, ale opravdu tomu nejde dát víc hvězd. Dokonce i ty 2 hvězdy jsou hlavně za výborný, leč nudný výkon Johnnyho Deppa, který známe již z jeho předchozích snímků, a, bohužel, nás nijak nepřekvapí. Za celých 107 minut však nebyl ani náznak pohybu v koutku, že bych se měl na nějaké scéně usmát. ()

artudytu

Po předchozích recenzích jsem nic moc neočekával. Byl jsem ovšem velmi mile překvapen. Je to střeštěné, plné anglického suchého humoru a i když občas trošku trapné, jindy to zas láduje jeden vtip za druhým. Záměrně píši "to", jelikož se film jen těžko žánrově zařazuje. Celkově bych jej zařadil někam po boku Může z Ria s Belmondem. Střeštěná podívaná s plejádou dobrých herců a Johnny si tu roli očividně užívá. Za mě cajk. ()

poppy75

vyborna zabava a film by bol SKVELY-ak by v nom nehral j. depp...lutujem,ale on to cele domrvil /cakam,kedy si uz niekto uvedomy,aky je tento clovek nadhodnoteny/...inak skvela blazniva komedia,s dokonalym sluhom :)-pre ludi,co sa sa dokazu stale pobavit na funesovi,britskom humore zmixovanym s grandhotel budapest a pod. ....jeden z najviac podhodnotenych filmov na csfd... ()

Varanka odpad!

Neuvěřitelná kombinace nudy a trapnosti. Většinou se snažím dodívat na každý film do konce, a myslím, že jsem celkem i vytrvalá a zvládnu shlédnout ledacos. Ale v tomto případě nuda a trapnost zvítězily na mojí vytrvalostí a já musel to strašnou pitomost po půl hodině vypnout. ()

Maratonec

Tak tedy nevím,ale zase jsem se utvrdil v tom,že zářící hvězda Johnny Depp definitivně zhasla.Jeho propad je evidentní, tohle je další špatný zářez do jeho bohaté filmografie.Od Rumového deniku kam spadl v roce 2011, jsem neviděl výkon jeho hodný.To je smutné konstatování a při pohledu na další bezbarvou pózu nemůžu uvěřit, kam až to ještě povede.Jedině snad v Transcendenci (2014) obstál, abych nebyl zaujatý, jinak jede z kopce dolů.. ()

Alagaesie

Prostě megahustokrutopřísnej knírač Johnny. Škoda vázy, která padne vedle. Ty velkoměstský předěly/přelety jsou bezva. Neholit... Hroznej podpantoflák. Bettany je boží! Martland byl naproti tomu hovado. Cynik. Ten pes připomínal Bohouše Sobotku (toho času již politickou mrtvolu naší Sociální demokracie). Solidní fascikl. Charlie, máš jasno. Ty Charlieho přirovnání... McGregor, kterýho mám jinak rád, hrál prvotřídního zmetka. „Nazdáár!“ Zmínka o lodi Skopčáckýho námořnictva potěšila. Až na fakt, že Bismarck museli torpédovat, ale co už... Sympatický dávivý reflex... Tlouštíkova knihovna byla solidní. To ta blbka nevěděla že: ‚My nesmíme ani naznačovat.‘ ? Toyota co? Chudák Jock. Bombová bitva o volant. Bod pro Jocka. Skvělá rekonstrukce. Charlie to asi neměl hodnotit. Kam ho sakra zmizeli? Na fakt, že – mimochodem skvěle hrající Paltrow – šla za vévodou, měl onen vévoda v bytě dost velkej m*dník. Charlie-zajatec? ‚Vejce ven.‘ Motorkovej chase neměl chybu. Jakou dá práci naučit se sjet schody se sajdou? Rozhovor Láhev vína versus seznam příslušníků pobavil. Bettany s Deppem jsou velmi výbušná směs. Paule, ty seš ale prevít... Ty přelety jsou kapitola sama pro sebe.. Jocku(!) Pornohotel... „Mám přece kurva sluhu.“ KNÍROKONKURENTI! Ten telefón... Tyvole, to byl kůň, pes nebo TELE?? Ale byl krásnej, to je fakt. Jock je geniální. U bazénu to bylo o Charlieho knír. Co teď?! Dobře... Historie obrazu. Vévodo, ty seš hlava. A zbytek je za blbce. Sheriden/Goya - úsměvné. Au - Jocku zmiz. Charlie, pomalejc to už nejde? Prodali. Knír zachován. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)