Keď Walt Disney podľahol prosbám svojich dcér, aby sfilmoval ich obľúbenú knihu P. L. Traversovej Mary Poppins, netušil, že mu to bude trvať 20 rokov... V snahe získať autorské práva Disney narazí na tvrdohlavú a nekompromisnú spisovateľku, ktorá v žiadnom prípade nechce dopustiť, aby jej čarovnú románovú postavu opatrovateľky zničila ziskuchtivá mašinéria hollywoodskej filmovej továrne na sny. Až keď predaj jej knihy a tržby poklesnú, Pamela neochotne súhlasí s cestou do Los Angeles, aby si osobne vypočula Disneyho plány. V roku 1961 počas krátkych dvoch týždňov Walt Disney vytiahne pred autorkou všetky svoje tromfy. Vyzbrojí sa nápaditými storyboardmi a veselými pesničkami talentovaných bratov Shermanovcov. Waltov totálny útok však spisovateľkou ani len nepohne. Bezmocný Walt už takmer kapituluje, keď zrazu Traversová pomaly začína povoľovať zovretie nad svojím majetkom aj autorskými právami. Prečo až teraz? Aké tajomstvá žena skrýva? Walt Disney jej porozumie, až keď sa v spomienkach prenesie do svojho vlastného detstva... (TV JOJ)

lucky.loo

Velmi jednoduchoučký příběh, kde velice slušně zahrála především Emma Thompson. Na mě emoce tohoto filmu fungovali na jedničku a hodnotím proto vysoko. **** a půl Hodnocení: 79% ()

Guran

Námět, který asi nešel zpracovat lépe. Film s vynikajícími hereckými výkony od Toma Hankse a Emmy Thompson. Začátek možná trošku zdlouhavý a nudný, ale postupem času získává snímek vizáž a děj konečně nabere spád. Příběh se vlastně odehrává ve dvou dimenzích. Jedna se odehrává v šedesátých letech před zraky Walta Disneyho a dospělou Traversovou a druhá část snímku se odehrává hluboko v minulosti, kdy paní Traversová byla ještě dítě a právě zde si střihnul roli i Colin Farrell. Hodnocení sice není tolik velké, ale po shlédnutí jsem si rozhodně odnesl zážitek, který však u tohoto snímku stačí zažít jen jednou. Film zas tolik nenabídne, kromě vynikajících herců a průměrného příběhu. ()

Sharleen

O čo viac som tento film odkladala, o to milšie ma prekvapil. Emma Thompson je pani herečka..tá neskutočná mimika, neverím, čo všetko ňou dokázala vyjadriť. V tomto prípade jej naozaj len sekundujú štandardne dobrí Tom Hanks a Colin Farrell. Celkovo veľmi pekná oddychovka. ()

AgnesDee

Úžasná Emma Thompson hraje upjatou a protivnou britko-australanku naprosto famózně, až je to občas i vtipné, Tomu Hanksovi role Walta Disneyho opravdu sedne a krásně se zde prolíná retrospektivní záběry s přítomností. Bohužel, pro člověka, který Mary Poppins neviděl, je to nevhodné a proto je lepší si před tímto filmem pustit Mary Poppins. ()

subic

Abych byl objektivní, tak super hudba a za ní velikán Thomas Newman, obsazení Tom Hanks, Emma Thompson a Colin Farrell bylo parádní, ale co dál? Přiznám se, že muzikál Mary Poppins (1964) jsem snad ještě nikdy neviděl a tohle pojednává o událostech před natočením muzikálu a co by na to řekl Walt Disney? Uf je to straaašně se táhnoucí a u toho jeden lehce usne. Ve druhé polovině dostane více prostoru Colin Farrell, který tu hraje fotříka nemocného tuberkulózou, tak jak ho viděla jeho dcera. 52% ()

LukeKiller

Film ktorý začnal ako rozvleklý, nie celkom dobre uchopiteľný príbeh sa od druhej polky nečakane preklopil a začal ma neuveriteľne baviť. Veľmi zaujímavé spracovanie "výroby" filmu Mary Poppins v podaní Disneyho a neznesiteľnej autorky knižnej predlohy. Ktorej dôvody neznesiteľného chovania sú od istej doby uchopiteľne a všetko začne dávať zmysel. ()

ostravak30

Vynikající Tom Hanks a Emma Thompson sami o sobě k vyššímu hodnocení nestačí. Že jsou tito dva skvělí a že se jedná o příběh dle skutečnosti, dávám tři hvězdy. Scénář je kvalitně průměrný. Jsou místa, kdy se dá tleskat a pak hubenější části. Nicméně musím autory obdivovat. Nacpat do více jak dvou hodin příběh o tom, jak jedna spisovatelka léta odmítá vydání knihy a pak souhlasí je obdivuhodné. Nemůžu říct, že jsem se nudil, ale nepřipadá mi to jako vhodně zvolené téma k natočení celovečeráku, tím spíše více jak dvou hodin. Celé by se to dalo zkrátit na polovinu a bylo by to ještě zajímavější. Dalším důvodem pro tři hvězdy a ne nižší hodnocení byly návraty do spisovatelčina dětství. Takovýhle návrat, pakliže je kvalitní, a tenhle kvalitní, i díky hereckým výkonům byl, je dost podstatnou složkou filmu. Mary Popins jsem nikdy neviděl a možná se na ni někdy podívám, ale ne díky tomuhle filmu. ()

PlayEasy

Tak tohle hořkosladké drama tedy nadmíru vyšlo a nejen díky skvělým výkonům Toma a Emmy, ale i díky té úžasné atmosféře, která byla chvílemi příjemná a chvílemi lehce dramatická jak to má být. Jako celek tento film funguje a má nám co říci a pokud i dospělí v sobě naleznou dětského ducha tak si tento film také určitě užijí a ještě víc nás natěšil na film Mary Poppins na, který se velmi brzy chystáme. Je to prostě krásný a příjemný film! 75% ()

PlysovyMacko

Pacilo sa mi ako mohla taka prisna a uskoprsa zena napisat detsku knihu plnu fantazie aj to kde vzala inspiraciu. A Walt Disney vyzeral byt velmi mily clovek. ()

yatan

Toto je druh filmu, pre ktory europsky divak nema ocenenie, lebo mu nerozumie. Su tam sice predcasne osvietenia, ale na konci citi, ze citi len skvelu Thompson a Hanksa. Film, ktory nic neda ani nezoberie, ale vyprsi rychlejsie, ako jemnucko mrholiaci Newman v zaverecnych titulkoch. Lacny, sentimentalny z mojho pohladu zbytocny film. 5/10 ()

mArtinko5MB

Jameson Empire Awards 2014: Najlepšia herečka - Víťaz (Emma Thompson) Slabé 4 hviezdy viac menej len za herecké výkony hlavných hrdinov. Príbeh ma akosi veľmi nezaujal, ale film má plus za spracovanie, keďže som ho vedel spozerať na jeden krát 67%. ()

Facerr

V podstatě se v tomhle filmu moc neděje. Celou dobu jsem čekal, že hlavní dějová linie teprve nastoupí, ale nedočkal jsem se. I tak ale má tahle podívaná svoje velký kouzlo a to včetně výbornýho Farrella a taky neuvěřitelný Emmy Thompson. Btw. hlavní Mary Poppins melodie mi brouká v hlavě ještě teď. ()

candie254

Kdo má rád Mary Poppins, bude prostě milovat i tenhle film. Krásná a hlavně dojemná pocta autorce knižní předlohy, která byla navíc výborně ztvárněna Emmou Thomson. ()

pafka

Rozhodne svet mladi spisovatelky je skvele natoceny, kamera je skvela, Colin je skvely a R.Wilson taky. Kdezto svet s Emmou Thompsonovou byl proti tomu slaby. Chapu, ze tento rozdil tam mel svuj duvod, ale nevim, proc novejsi doba byla vcelku nudna. Tam se nic moc nevyvijelo a kdyz, tak jenom trochu, jinak se to tocilo jen kolem Emmy T. a jejich napadu, prudeni. A ke vsemu me nejak Emma nejak nepresvedcovala.Snazila se, ale nic. Nebyt toho koloritoveho detskeho sveta, nenasel bych na tom nic moc zajimaveho. ()

blondboss

Saving Mr. Banks je vskutku zaujímavým filmovým počinom, ktorý diváka na jednej strane aj zaujme, avšak na druhej aj dosť unudí. Aspoň u mňa to tak bolo. Viac sa mi páčili výjavy z minulosti ako to neustále handrkovanie medzi Traversovou a Disneym. Každopádne Tom Hanks je fantastický herec a tu to opäť ukázal, Emma Thompson mu slušne sekundovala, ale miestami mi už prišla otravná, čo sa ale od jej postavy asi žiadalo. Celkovo to hodnotím ako priemerný film, ktorý ma obsahovo veľmi nezaujal. 60 % ()

Simo16

Emma Thompson je úžasná, a hoci tento príbeh nie je nabitý emóciami, bolo krásne sledovať aká je občas cesta tŕnistá, kým človek získa to, čo si zaumieni a v čo dúfa. ()

lobo87

Prekvapujúco zaujímavý film. Očakával som rutinný životopisný film, ale Hancock ho dokázal natočiť v dvoch dejových rovinách tak zaujímavo a s takými pestrými postavami, že ma to veľmi bavilo. Samozrejme dominovala Emma Thompson, ktorá bola vo svojej odpornosti až neodolateľná. Dobrá práca... 75% ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (viac)

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (viac)