Keď Walt Disney podľahol prosbám svojich dcér, aby sfilmoval ich obľúbenú knihu P. L. Traversovej Mary Poppins, netušil, že mu to bude trvať 20 rokov... V snahe získať autorské práva Disney narazí na tvrdohlavú a nekompromisnú spisovateľku, ktorá v žiadnom prípade nechce dopustiť, aby jej čarovnú románovú postavu opatrovateľky zničila ziskuchtivá mašinéria hollywoodskej filmovej továrne na sny. Až keď predaj jej knihy a tržby poklesnú, Pamela neochotne súhlasí s cestou do Los Angeles, aby si osobne vypočula Disneyho plány. V roku 1961 počas krátkych dvoch týždňov Walt Disney vytiahne pred autorkou všetky svoje tromfy. Vyzbrojí sa nápaditými storyboardmi a veselými pesničkami talentovaných bratov Shermanovcov. Waltov totálny útok však spisovateľkou ani len nepohne. Bezmocný Walt už takmer kapituluje, keď zrazu Traversová pomaly začína povoľovať zovretie nad svojím majetkom aj autorskými právami. Prečo až teraz? Aké tajomstvá žena skrýva? Walt Disney jej porozumie, až keď sa v spomienkach prenesie do svojho vlastného detstva... (TV JOJ)

brasek

Príbeh ponúkaný týmto snímkom nie je pre mňa zaujímavý (striedanie prítomnosti a minulosti tiež nepridáva k pútavosti). Mary Poppins som videl niekoľkokrát v rôznych verziách, ale nikdy neznamenala pre mňa toľko aby ma uchvátila. ()

Tomas_PO

Príjemný príbeh so skvelým hereckým obsadením v podobe úžasnej Emmy Thompson, Toma Hanksa a výborného Colina Farella, ktorému táto úloha sadla ako ušitá. Ešte aj detská herečka Annie Rose Buckley bola výborná. Nebyť tohto obsadenia, asi by to bol len podpriemerný príbeh ťažiaci so slávnej knižnej predlohy, no vo finále to je mierny nadpriemer za 4 hviezdy. Pre úplnosť príbehu - a byť fanúšikom muzikálov - chcelo by to pozrieť aj pôvodný muzikál Mary Poppins, či moderného pokračovateľa z 2018. ()

prengel

Veľmi pekne a citlivo natočené, až som mal chuť si tú Mary Poppins aj prečítať (alebo aspoň pozrieť tú Disneyho verziu).Garantujem, že po vzhliadnutí ani jedno ženské oko nezostane suché. Southport 29.11.2013 ()

MyFairLady

Saving Mr Banks odhaluje, preco sfilmovanie Mary Poppins trvalo dlhych 20 rokov - pre jeho autorku to bol prilis osobny, signifikantny pribeh odhalujuci jej vztah k milovanemu otcovi, alkoholikovi (vyborny Colin Farrell). A hoci obcas chceme nemat radi hlavne postavy (P.L. Travers pretoze je posobi neznesitelne a W. Disneyho pretoze znivocil intimitu a silu povodnej predlohy), nejde to, pretoze ako maloktory film, Saving Mr Banks vykresluje postavy, ktore nie su uplne ploche a jednofarebne. A hoci sa niekomu moze zdat, ze opak je pravdou a vsetko je prisladke, nie je to pravda - len sa treba pozriet blizsie. A nepresnosti v pribehu? Preco nie, ved film je fikcia, nie dokument... ()

Mates Hradecky

Vtipné i dojímavé. Hanks, Emma Thompson a Giamatti tradičně výborní, překvapením byl výkon tří herců coby scénaristů a skladatelů písní. Film mé krevní skupiny, některé scény jsem si ihned po skončení filmu přehrával znovu. Za nějaký čas se rád podívám znovu. ()

ABC1

Skvělá Emma-.ostatně jako vždy-na konci filmuje je slyšet, jak dokonale napodobila autorčinu intonaci!!!výborný Tom, velice mile mě překvapil Collin. Ve filmu převažuje suchý anglický humor a objeví se trochu amerického kýče. ()

Libb

Bylo to trošku (hodně) americké, ale ten druhý příběh, který se ve filmu odehrával, byl velice silný. Jo, možná jsem nenáročný divák, ale mě to chytlo a líbilo se mi to! ()

Allein4

Velmi povodené, překvapilo mě to. Colin Farrell byl lepší než Tom Hanks, ale to i proto, že tyhle role mu vážně sedí. Skoro už mu ten alkoholizmus i věřím... A co film? Špička, paráda, pěkně udělané, někdy až zbytečně emotivní, ale to je holt to filmoameričtina... ()

steews

Mám ráda příběhy, z kterých se něco dozvím a které mě znalostně obohatí. Tento je o krátkém příběhu, jak vznikala kniha a následně i film Mary Poppins a jeho provázanosti s autorkou díla. Film je milý, příjemný se skvělými herci, ale ne vše mi přišlo dotažené do konce, bohužel. Co se mi ale líbilo byl kontrast anglického cinysmu a americké všelásky, to mě docela bavilo :). ()

Luufuu

Marry Poppins jsem nikdy neviděla. Příběh v současnosti mě nijak nerozechvěl, naopak příběh z její dětství byl úžasný, smutný, dojemný. Raději bych shlédla celý fílm jen tě části. ()

gael83

Módní vlna filmů "Jak vznikl film" má další zářez, je pravda že Marry Poppins je "legendary" a zaslouží si tuto více než zdařilou poctu skrze pocity její tvůrkyně v podání superotravné a krásně nesnesitelné Emmě Thompson, bytostně osobní příběh řízlý zlatými časy Hollywoodu, Tom Hanks už to dává trochu slaběji, ale pořád je to ještě v rámci, jeho staromilský Walt je až roztomile falešný. Sněme své sny a milujme své vnitřní dítě. ()

Iliss

Arogantní a zároveň šarmantní humor Mrs. Travers v podání bezkonkurenční Emmy Thompson je podle mého gusta. Skvělý střih umocňuje dva paralelní světy - dětství a dospělost. Stejný záběr užitý na začátku a na konci filmu pozpátku je krásným obrazem prolínání snu, fantazie a reality. ()

vladi3

Mozny SPOILER: Pokial by film nezanechaval v nezainteresovanom divakovi pocit, ze P.L. Travers sa film pacil, bolo by to za pat. Avsak zavadzajuci koniec jednu ubral. Film by sa absolutne nemal "pysit" privlastkom zivotopisny, ci hudobny. ()

camomilla

Coz o to, film je to pekny, ale nedava mi jediny duvod, proc bych si ho mela nekdy pustit znovu. Pokud budu mit chut na zivotopisny pribeh jedne spisovatelky, zarucene sahnu po Miss Potter. ()

Frodule

Dojemný příběh o dvou mimořádných lidech, jejichž osobnosti formulovala traumata z dětství. Prolínání časových rovin mi tu sedí, diváci tak můžou bezprostředně nahlédnout do nitra autorky Mary Poppins. Fanoušci Emmy Thompsonové budou nadmíru spokojeni, neboť tato flexibilní britská herečka opět odhalila další kousek svého hereckého talentu. Role přísné, osamělé a trochu zahořklé autorky jí sedla jako ulitá. Škoda jen té nepřirozené trvalé... Okouzlil mě také Paul Giamatti v roli řidiče a mladičká A. R. Buckleyová. Bohužel Tom Hanks v roli Disneyho nějak nezazářil. Chybí typická gesta - mohl si se svou postavou více vyhrát. I přes zmíněné nedostatky – 90% ()

Great.Gatsby

Veľmi pekne natočený, príjemnou hudbou podkreslený, nenútene sentimentálny pohodový film na večer. Tom Hanks opäť dokázal, že dokáže zahrať kohokoľvek a pritom inak. Emma Thompson - brilantne zahraná britská mrcha, ktorá musela v reáli asi množstvu ľudí pokaziť náladu. Na doplnenie vedomostí odporúčam zhliadnuť a užiť si tú kameru + strih. :-) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Protože letos překoná rekord v celkových ročních kinotržbách. Dosavadní nejvyšší tržby (3,791 miliardy dolarů) dosáhlo studio v roce 2010 zejména díky miliardovým hitům Toy Story 3 a Alenka v říši… (viac)

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (viac)