Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Satan

Na půdorysu drahého naleštěného blockbusteru svěží vítr, který má geniální premisu a zápletku chytře variuje a mění dle potřeb a škatulek žánru. Do toho skvěle padla dvojice Cruise-Blunt a celek ještě povýšil střih, který filmu dodává patřičný rytmus a tempo. Má to své eye-candy momenty a atraktivní audiovizuál, přesné herecké obsazení a hlavně fungující scénář, který ví, kdy má zatlačit na pilu, kdy překvapit, kdy pobavit a podívat se na celou situaci s nadhledem nebo kdy naopak ždímat emoce, popř. zvýraznit nevyhnutelnost situace. Dokonale namíchaný blockbuster moderní doby. [Přesná stopáž: 113 min] ()

Vančura

Rozjezd mi přišel velice slušný a hlavní nápad filmu hodnotím jako velmi zdařilý - scéna, v níž se vysvětluje, že Zemi napadla mimozemská rasa schopná manipulovat s časem (a především si vše z minula pamatovat!) je velmi působivá. Od prvního opakovaného procitnutí hlavního hrdiny však mé nadšení z tohoto nápadu začalo rychle opadat a můj zájem o film postupně klesal - závěr jsem již sledoval dosti otráven pod intenzivním dojmem, že scénář představuje směsku porůznu sesbíraných motivů z podobných filmů posledních let (jejich výčet by byl velmi dlouhý a vlivem mé nízké náklonnosti k podobným blockbusterům obecně je pro mě velmi těžké od sebe podobné filmy vůbec odlišit a dlouhodobě si z nich něco uložit v hlavě - většinou se spíše vykouří z hlavy až nepříjemně rychle). A když nad tím tak přemýšlím, celý ten film je vlastně založen na té schopnosti pamatovat si v současnosti to, co jsem zažil v budoucnosti, což se jaksi vzpírá mému chápání - přece když se v čase vrátím zpět z budoucnosti do současnosti, tak si nemůžu nic "pamatovat", protože se to ještě nestalo! (A jsem tedy nucen to prožít zcela identicky znovu). Ale oukej, chápu, že tato připomínka by položila nejen tento, ale půlku všech filmů, v nichž se cestuje v čase, takže nezbývá než se s tím smířit, a sledovat, jestli si tenhle film i po pár týdnech udrží své postavení v TOP 300. Podle mého názoru tam rozhodně nepatří a za sebe nemůžu hodnotit výše než slabými 4 hvězdami. ()

liskam

Tak jak začít... Není vůbec lehké napsat koment na takovouhle pecku. V první řadě bych chtěl zmínit střich, scénář a hudbu. Myslím, že díky těmhle třem věcem, se z tohohle filmu stává jeden z mých nej.! A teď k drobnostem, bez kterých by se na to asi také nešlo koukat... T. Cruise podal od začátku až do konce parádní výkon. E. Blunt byla po dlouhé době žena, které jsem opravdu věřil, že si dokáže poradit opravdu s čímkoli (naposled jsem to věřil Conorové a Ripleyové) a to už je sakra pár let. Pokud máte rádi sci-fi, mohu film jedině doporučit. Pokud máte rádi filmy jako "Na hromnice o den více" tak také doporučuji. Pokud ale nemusíte až zase tak moc filmy s emzákama, vůbec to nevadí. I když je jich hafo, jsou dostatečně promakaní a opravdu nebezpeční, ve filmu jsou v podstatě jen jako stafáž, takže opět doporučuji. Pokud vás serou filmy, kde je halda amerických vlajek a nanicovatých patriotistických keců, hůrá na tenhle film, tady se tyhle stačky v podstatě nekonají. Vypadá to, jako by to byla dokonalá podívaná co.? Jo jo, je to tak. Faktem je, že na to do kina půjdu na 100% ještě jednou, pak si film stáhnu a až bude dvd v prodeji koupím si ho. Tenhle film se totiž jen tak neokouká. V tuhle chvíli jen doufám, že bude i Directors'cut která bude mít alespoň o 20 minut více. Protože než se tohle sestříhalo do kin, muselo být natočeno obrovské množství hodin. A já chci prostě VÍC. Za mě 100% a jasných 5 sluncí. ()

mzss1

|30%| Shlédnuto v kině. Zvolil jsem si verzi 2D. Trojrozměrné převedení mě poslední dobou pěkně pije krev. No a nyní k filmu. Použiju větu, která je už trapná a ohranná, ale přesto: „Co tím chtěl básník říct ?“ Asi nic nebo to nevěděl ? Opravdu jsem byl po skončení filmu v rozpacích a celkem vyčerpaný. Moje hodnocení je jasné a názor na tento snímek také. Možná jsem až moc krutý, ale jinak to prostě nejde než na velmi slabé dvě hvězdy. Nedávno mě Cruise nečekaně překvapil filmem Nevědomí, kde jsem bez váhání plný počet udělil. Samozřejmě se to nedá srovnávat s tímto filmem, ale přeci jenom jsem si řekl, že je toto nové sci-fi s Cruisem, tak to může být dobré. Vysoké hodnocení na csfd, recenze atd jsou mi ukradené jako vždy. Největším problémem bylo, že to bylo poměrně dost zamotané a vidět mnohokrát furt stejně se opakovací scénu (samozřejmě pokaždé trochu jinak upraveně) mě moc nebavilo. Vše jsem víceméně chápal, ale přesto má film dost nelogičností. To mi nikdo nevymluví. Nebudu spoilerovat, ale vypadá to, že jedna z postav umře už na furt, pak, že ne, na závěr je to úplně jinak atd. Prostě to mělo na mě vliv, kdy film slábnul a slábnul. Nevím jak to mám dále popisovat. Rozpočet zde byl velký. Nějaká akce tu byla, což ani tak o ní nešlo, třeba ke konci filmu byla pěkně natočená, i když mě moc nezaujala. Nápad tu byl, to ocenuji, ale spracován a pojat tak, že se mi to vůbec nelíbilo. Originalita, fajn – tvůrci přišli s něčím novým, tak asi proto zavírám všechny oči, co mám, abych tu druhou hvězdu dal. Hudba byla mizerná, neříkám úplné peklo, ale hudební skladatel je amatér. Poslouchat známé hudební variace zkopírované od Zimmera mě nebavilo, ani základní hudební ton, který by se v tomto snímku objevoval, tu není. Herecké obsazení. No, Tom Cruise zahrál standart, v Nevědomí mě bavil o dost víc teda. Emily Blunt mě zaujala víc – zahrála nenáročně a přirozeně. Zbytek herců o ničem. Nějaké napětí či tempo – to tu také chybělo. Takže, následující dny po projekci tohoto filmu v kině jsem neustále přemýšlel a lepší hodnocení dát nemůžu. Je mi to líto, ale fakt mi to nesedlo. Víckrát už to nechci vidět, jinač bych fakt dal jen jednu hvězdu. Zbytečný film. Toť vše. ()

kingik

Na hraně sympatické brakové srajdy (ano, nemám problém to takhle napsat), s tvůrčí vyzrálostí a s pořádným loupením z jiných, a ne vždy spřízněných filmů, vtrhl na plátno scifi spektákl s neúnavným padesátníkem v čele. Tom Cruise musí x krát zemřít uvězněn v časové smyčce, aby zachránil nejistou budoucnost před krušnou přítomností. Má však vůbec smysl zachranovat předem prohraný boj s emzáckým neřádem, se kterým pátým rokem svádí lidstvo krvavou válku s vysokým počtem obětí?! Hned zkraje chci zdůraznit, že z filmu nejsem tak nadšený, jak zbytek světa. Nepokládám ho za tak proklatě sofistikovaný, avšak umí zatáhnout za bombastické nitky, ačkoliv kdo čeká dechberoucí bojové scény s vetřelci zvanými Mimic, kteří připomínají všechno možné jenom ne kdesi uváděný hmyz, bude zklamaný, protože je film trochu odsunul stranou. Není vše úplně ztraceno. Přece jen několik scén z ohniska bojiště i mimo něj, je k vidění. Podstatné je to, co se děje kolem majora Williama Cage. Ten je hned v úvodu převelen nesmlouvavým generálem ze svého úřadu do bojové vřavy, se kterou nemá do té doby prakticky žádné zkušenosti. Sotva se stačí rozkoukat a zjistit svoje možnosti pro přežití, tak po jednom nepřátelském útoku umírá. A jak ke svému překvapení zjistí, bude si svoji smrt opakovat až do zblba, protože se ocitl v časové smyčce, která je však klíčem k poražení záludného a silného nepřítele. K tomu se však musí spojit s jistou vnadnou četařkou, která jako jedna z mála ví, o co asi tak v jeho případě jde, nebot o tom ví své, a spolu s trochu excentrickým vědátorem, se pustí do spřádání plánu, jak přelstít časovou smyčku a její kontinuitu a využít ji a její možnosti ve svůj prospěch. A když jim to nevyjde jednou, tak není problém se třeba nechat úmyslně zabít a celou situaci tak úspěšně restartovat. A pak už je to v rukou osudu i šikovných tvůrců. Nikdy bych nevěřil, že najdou odvahu napasovat námět z levné komedie "Na Hromnice o den více" do mimořádně drahého blockbusteru, a ještě to na přilepšenou mixnou asi tak desítkou dalších filmů, z nichž bez uzardění vykrádali, co se dalo (Vetřelci, Hvězdná pěchota, Terminátor 2, Správci osudu, Černá hodina, Transformers aj). Nicméně, i přes tenhle loupeživý nájezd film velice dobře funguje, je nečekaně přehledný, bohužel zbavený krvavých záběrů, což se dalo čekat a vlivem časové smyčky a dopředu znalých situací hlavního hrdiny, je i tak trochu vtipný. Major Cage tedy pořád dokola prožívá jeden a ten samý den, ví neomylně, co přijde, ví čemu se má vyhnout, zná zpaměti věty, které pronášejí nic netušící přítomní vojáci jeho cyklického dejavu a je frustrovaný a otrávený, že si nadrotmistr Farell na něho zasedl a vychutnává si ho, jak to jen jde, ačkoliv je nižší hodnosti. Z této opakující se smyčky plynula celá řada absurdně legračních situací, až se tak trochu pozapomnělo na rozsáhlé a okázalé bojové scény. Akce se spíše rozmístila do úseků, kdy mimozemští vetřelci náhle zaútočí, avšak vlivem časové smyčky a dodržování její posloupnosti už hrdinové vědí, kde je mají tušit. Napětí na slabší úrovni. Oproti tomu technická část filmu je vybroušená. Nejintenzívnější útok přišel ve finále, ale naštve, že tvůrci si zvolili závěr odehrávající se ve tmě. V něm film gradoval a doháněl napětí, které nijak výrazně do příběhu nezasáhlo. Tom Cruise předvádí špičkový herecký výkon a je naprostou jedničkou filmu. Na paty mu šlape úlisný Bill Paxton, který si vychutnává jeho šikanu. Zbytek ansáblu se trochu ztrácel v přemíře špičkových efektů. Emily Blunt, která byla spojenkyní hlavního hrdiny a současně i zastupovala ojedinělý ženský prvek, tak nějak selhávala v urputné snaze dostat do své postavy živočišnou sexuálnost. Některé sekvence byly až moc (střihově) zběsilé a emzáky jsem si, pro jejich hektičnost, ani nestačil dostatečně prohlédnout. Přesto Cruise a spol. odvedl velmi dobrou práci. Doug Liman je postupem času zdatným akčním režisérem, který umí i stejně zdatně vyprávět příběh, a to přehledně a s vyváženým citem. Vykrádání jiných snímků se dá částečně ospravedlnit nedostatkem kvalitních a originálních scifi námětů, a proto se musely podniknout jisté kroky, aby se to v této oblasti pohnulo nějak výrazně z místa, což se podařilo. Film však totálně zabijete, pokud se na něj budete dívat z rozplizlého camripu. Tenhle snímek jednoznačně patří svým špičkovým technickým zpracováním, a také z větší části zajímavě a netradičně řešeným příběhem, jednoznačně na velká plátna kin. Jedině tam vynikne jeho vizuálnost, a tam je jeho síla. Není však také dobré přistupovat ke snímku s přehnaným očekáváním a jen s vidinou totální bombastičnosti. Inteligentní zpracování je zde přítomno, ale je stejně tak sporné, jestli příběh je tak nutně sofistikovaný, když je o mimozemských intruderech. Přece jen do první padesátky nejlepších filmů, kam na této databázi (zatím) spadá, bych ho až tak vehementně netlačil. Je v něm i porce nedomyšleností, akce není tak okázalá, jak se proklamovalo a příliš originality také neskýtá. Rovněž pozitivní závěr je poněkud v rozporu s tím, čím se před ním prezentoval. Jenže (bohužel) lepší scifi snímek zatím letos do kin nedorazil. A divák do kina zavítající jednou za Babišův rok by investovaných peněz za vstupenku neměl litovat, protože je to (téměř) vyzrále zpracované. Mé hodnocení: 80% () (menej) (viac)

k212

Jako tohle je pro mě čistá sci-fi zábava, blockbuster kterej můžu kdykoliv znova a vím, že se u něj budu fantasticky bavit. Se mi při sledování furt vtíral silnej pocit, že tohle je odpich z osmdesátkovýho Cameronova Vetřelčího období (prostě Bill Paxton no :). Ale vlastně ne, je to pořádná PS pařba! 80% ()

topr harley

Jedno z nejlepších, možná nejlepší scifi tohoto roku. Oceňuji to, že tam nejsou v hlavních rolích pubertální výrostci řešící vlastní emociální problémy na pozadí záchrany světa. Tady nechybí nic. Akce, svižný děj a dodržovaní scifi prvků. Takových filmů by měli točit víc. ()

IQ Tiqe

No vida, po čase konečně zas nějaké nápadité sci-fi. Tváří se jako nekonečná počítačová hra, která nemá „savy“, takže si po chvíli začnete říkat, že se vlastně vše bude opakovat do té doby, dokud to nedopadne dobře, jenomže nápaditost tkví právě v tom, že děj není tak čitelně přímočarý a leccos se dá vymyslet. Mimochodem, emzáci jsou jak zkopírovaní z Crysis. # [kino] # příběh **** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znova **** ()

HoneyBunny

Nejlepší sci-fi za poslední dobu. Chytlavý nápad (i když, přiznejme si, ne úplně originální, napadá mě přirovnání k Na Hromnice o den více po vojensku), solidní herci, skvělé akční scény, nabušený rozpočet a jako trešnička na dortu humor, který vyplívá z toho, že hlavní hrdina prožívá stále znovu stejné situace. Mohla bych se nimrat v tom, že některé věci jsou přitažené za vlasy (umístění Omegy, závěrečný boj, který se jede na ostro atd.), ale nebudu - Na hraně zítřka má takový drive, vtip a onu magickou ingredienci, která vás donutí mít určité filmy rádi. Při závěrečných titulcích jsem měla ten unjikátní pocit, že o mnoho lépe už to udělat nešlo, a tvůrci mě dopřály dvě hodiny pětihvězdičkové zábavy. A to, přátelé, je dneska vzácnost. 90 % PS: Ten japonský vliv je vidět na designu emzáků a troufám si říct, že i v hraní si s vypravěčstvím a la počítačové hry. Cool. ()

Jordan

celkom to funguje, bluntová ako nová "full metal bitch" je adekvátnou pokračovateľkou hollywoodskeho fem-kultu drsných žien (ripley-ová, connor-ová...), mimozemšťania vyzerajú celkom dobre a námet kombinujúci source code s "na hromnice o den více" je dotiahnutý do konca. príjemný ľahko nadpriemerný hollywoodsky letný blockbuster; ()

Anderton

Vzhľadom na blokbasterovú konkurenciu jednoznačne za päť. Trochu pofilozofujem na začiatok o tom, ako je dobré si poriadne premyslieť, na aký mainstream sa vyberiete. Vážne nie je od veci si pozrieť, aké má film hodnotenia na všemožných zdrojoch na nete a počúvať, čo sa o ňom šušká. Dobrých veľkofilmov je málo a peniaze sú vzácne. Rovnako ako čas, veď aj ním sú. Na Edge of tomorrow ma príjemne prekvapili dve veci. Potom, čo som zistil, že je to vlastne celé vedomá blbosť a bude lepšie, ak človek nebude rozmýšľať nad tým, či takéto nekonečné opakovanie môže skutočne stále viesť cez tú istú cestu, som si uvedomil, že sa film neberie vážne, ak keď sa tvári ako dráma. Toto všetko dobre chápu aj tvorcovia. Za druhé ma potešil záver, pretože je presne taký istý, aký by som zvolil sám a to sa mi pri hollywoodskych filmoch často nestáva. Že to ústrednej dvojici náramne spolu sedí je niečo, čo som očakával. I keď je to logický nezmysel, dáva to stále v rámci vymysleného fikčného sveta zmysel a Liman z diváka nerobí nikdy hlupáka. To sa prejaví najmä v spomenutej pointe. Maximálne dynamický, zábavný a inteligentný veľkofilm, ktorý by bol možno ešte lepší, ak by tým veľkofilmom silou mocou byť nemusel a vystačil by si s takýmto hutným príbehom sám o sebe. ()

Carol Pifková

Aj ja chcem taký hustý obleček. Alfa mimozemšťan bol vážne fajnový som s ním spokojná. Tí druhí mi pripomínali Vel'koza, kto nevie čo to je nech nerieši. Emily Blunt nie je zrovna moja obľúbená herečka ale tu vyzerala naozaj skvelo a ten robokostým bol zvarený presne pre ňu. Pobavilo, žiadna emočne nervy drásajúca scéna, bolo to fajnové s tým vracaním sa v čase a ako postupne všetko poznal. Ale plný počet nedám lebo koniec bol na môj vkus moc happy endový. Ale inak spokojnosť dostatočná. ()

Frajer42

Se sci-fi se v poslední době roztrhl pytel. Tohle patří rozhodně k těm vydařenějším. Milovníci tohoto žánru nebo fanynky Tom Cruise budou ohromeni. Ostatním se bude film líbit taky. Věřím, že každý si zde zkrátka přijde na své. Emzáci jsou moc sympatičtí. Zničený svět také působí moc pěkně. Nápad s neustálým resetováním dne samozřejmě není absolutně orginální. Měl jsem to štěstí ho vidět už v mnoha podáních, ale rozhodně mi to nevadilo. Cruise mi také nevadí, což je trošku zázrak, protože zdejší hodnotitelé jím velmi často opovrhují. Navíc se mi zdá, že je Tomík film od filmu lepší. Semeno mi u snímku neukapávalo, ale bavil jsem se královsky. Akce je svižná. Nikde se moc nekecá. Plnohodnotný akční trhák se vším všudy, troufám si napsat. ()

boshke

Ježíša Krista Nazaretského, to byl nářez! Zcela vážně zvažuji druhou projekci, protože Edge of Tomorrow je prostě film do kina. Akce, co hrdlo ráčí, humoru (perfektního) tak akorát, inteligentní a promakaná zápletka (i když při nějakém hlubším hloubání by se v ní asi nějaké ďuzínky našly), skvělý herci - Cruise, kterého normálně moc nemusím, sexy Emily, Gleeson i Paxton. Nápad s resetováním starý, ale tady fungující jako nikdy předtím. Skvělé! 100% ()

Kothy

Po dlouhé době docela zajímavé sci-fi. Jeden z nejlepších cruisových filmů za poslední dobu. Doug Liman se opravdu vytáhl. I Emily Blunt svou první akční roli jako Full Metal Bitch zvládla dost slušně. :D Opravdu zajímavý nápad. Trikově je to taky skvěle zvládnuté. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je lidstvo napadeno neznámými mimozemšťany, kterým říkají Mimici. Vypadají trochu jak chobotničky a zvláštně se pohybují. Ti mají tu zvláštní vlastnost, že dokážou vracet zpátky čas a proto lidi pořáží. Celá Evropa je dobyta kromě Británie. Proto se všechny státy musí sjednotit v boji proti nim. Trochu se jim to podaří zvrátit díky speciálním oblekům, které zvyšují fyzickou sílu, odolnost a hlavně jsou vyzbrojené několika kulomety. Major Bill Cage (Tom Cruise) je vyslán do první linie. Strážmistr Farell v podání Billa Paxtona mu dává při výcviku pěkně zabrat. V boji je pak samozřejmě rychle umře, ale náhodou se mu podaří zabít jednoho z hlavních mimozemšťanů zvaného Alfa. Po smrti získá jeho schopnost vracet se zpět v čase. Toho využije v boji ve svůj prospěch, protože dokáže předvídat nepřátelské kroky. Zlom nastane ve chvíli, kdy potká Ritu Vrataskou (Emily Blunt,), která je válečná hrdinka a prožila si to samé. Ale svou schopnost časem ztratila. Ta ho poté začne trénovat. Snad nikdo nedokáže spočítat, kolikrát musel Cruise vlastně umřít. Časem se mezi nimi vytvoří pouto. Další zvrat nastane ve chvíli, kdy i Cage ztratí tuto schopnost. V tu chvíli si uvědomí, že už má pouze poslední pokus. Proto se se svou četou J vypraví na sebevražednou misi za zabitím hlavního Mimika zvaného Omega. Párkrát jsem se o Toma i bál. Konec je docela zajímavý. Závěrečná píseň od Johna Newmana film skvěle vystihuje. ;) "Přál bych si tě nepoznat." :) ()

MikeCool

Zpočátku se to jevilo jako tuctový příběh o ataku mimozemšťany, které hlavní hrdina dobře mířenou kulkou zlikviduje! Tohle zdání se díkybohu anulovalo, když se stejná událost opakovala (a opakovala, a opakovala, a opakovala, .....) pořád dokola. V tu chvíli musela každého diváka milující časovou smyčku polít láva filmové rozkoše a husí kůže po celém těle. Koncept scénáře doladěný výborně zvládnutou režií byli naprosto fenomenální a originální. Ovšem jediné co by se dalo vytknout je samotný sušší závěr v gradujícím ději. ___ (Cinestar, Hradec Králové), (Filmový víkend ČSFD 2014, Letní kino Turnov) ()

AllShallFall odpad!

Takže. Věci se mají takto. Jsem zklamán. A velmi. Opět jsem se přesvědčil, jak hovadiny, nemající hlavu ani patu, jsou neskutečným obdivovaným dílem. Blbost se schopností vracet se v čase byla tak neskutečně otravná a nudná. Ty opakované příběhy pro mě není žádný bezva motiv, ze kterého bych se posadil na prdel. Mimo toho, čekal jsem nějaké skvěle propracované mimozemšťany, nahánějící hrůzu a ne nějaké cyberchobotnice. Blbost prostě. Četl jsem tu komentáře, že se jedná o nejlepší sci-fi od doby Matrixu. Toto nemůžu ani dlouze komentovat. Matrix je kravina ve svém oboru a tato blbost těsně v závěsu. Opravdu. Od doby Matrixu žádná sci-fi kravina ještě nebyla. ()

Spinosaurus

Dávám plný počet hvězdiček, přestože prakticky nevím, co se ve filmu dělo, neboť jsem měl celou dobu upřený zrak na překrásnou Emily Blunt. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)