Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

c.tucker

Nesbøa mám načteného a prostě to žeru, ale zrovna Sněhulák mi i v knize přišel asi nejvíc odhadnutelný a jedena z míň zajímavých knih. Zato Levhart, na kterého je vábeno na konci filmu s bodnými ranami v ústech, je prostě třešinka na dortu. Na filmu je hloupé, že se jedná o adaptaci 7. dílu knižní předlohy a musíte být seznámeni s postavami, které už familiérně znáte. Proto mi film přišel hodně zkratkovitý a nedokázal tak dokonale vytvořit atmosféru. Jednou z věcí, co mě zklamalo, bylo to že smyčka kterou vrah řeže nebyla rozpálená do ruda a při vrcholné scéně neseděla oběť na tajícím sněhulákovi se smyčkou kolem krku. Chápu, že nejde narvat všechno z knihy do filmu, ale tohle bylo hodně cool a vůbec by to ve filmu nevadilo. Celkem byl plochý a moc negradoval a v podstatě jen tak prošuměl. V knize jsou super Harryho pomyslné komentáře a ty jdou do filmu špatně přenést, takže skoro celý film nic neříká a jen kouká. No nic, podle prvních recenzí jsem to čekal ještě horší, ale jelikož to byl můj neočekávanější film už hodně dlouho, tak jsem zklamaný. Co nadělám, asi si raději půjdu zase pustit Lovce hlav. ()

dr.fish

Vůbec mi nevadilo, že se ten film tváří a chová divně. Všecko v něm bylo jinak než bych chtěl a čekal. Než jsem se dokázal z adaptovat, byl konec. V té chvíli mi došlo, že to bylo dobré. Takže nesdílím zdejší zklamání. Trochu studené, ale velmi nekompromisní. Možná zklamal dost čitelný závěr, ale cesta k němu byla rozhodně zajímavá. 75% ()

angel74

Knihu jsem nečetla, takže nejsem zatížená potřebou srovnávat, zda byla literární předloha dobře zfilmována, či nikoliv. Zaujala mě atmosféra, kterou snímek bezesporu má, a to hlavně díky mrazivému prostředí zasněžené severské krajiny, v jakém se odehrává. Dramatická hudba, o níž se zasloužil Marco Beltrami, zase významně napomáhá v budování napětí. Horší je to s logikou příběhu a taky mi vadí, že pohnutky vraha k jeho zrůdným činům nejsou zrovna dvakrát jasné. V závěru navíc pachatel působí tak trochu jako břídil. (65%) ()

HorrFi

Koukam, že lidi na týhle databázi mě začínaj systematicky provokovat.. knížku jsem nečetl a upřímně je mi to fuk, takže jsem byl nezaujatej divák a možná z toho důvodu se mi Sněhulák líbil.. začátek hrozně pomalej a nic se tam nedělo, ale pak se to už rozjelo a změnilo se to v celkem solidní řemeslo.. nebyla to typická kriminálka, ale viděl jsem v tom norsko britskej styl, což je dobře.. těch 57% je podle mě fakt málo.. ()

octopuska

Knížku jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Každopádně myslím, že si film takové nízké hodnocení nezaslouží. Atmosféru studeného Norska a jeho zvláštní naturel vystihl Alfredson skvěle. Šedá obloha, těžká mračna ze kterých se neustále sype sníh, obnažené domy, do kterých je vidět, jak do výloh v obchodě, anebo morbidní samoty, které vyloženě svádí ke spáchání nějakého toho zvráceného zločinu, vyšinutým vrahem, toho si divák užije habaděj. Je to krásná země, ale žít bych tam asi nechtěla. Herecké obsazení vcelku povedené a velké díky za Dencika, jehož slizouni jsou parádní. Fassy zvládl Holea dobře a cílem bylo natáhnout do kin diváky na hvězdné jméno. Nicméně stále mám neodkladný pocit, že kdyby se na filmu podíleli tvůrci oddělení Q, nebo Jensen a film se osázel jeho oblíbenými koňmi ( Kaas, Thomsen, Pilmark....) mělo by to asi ještě úplně jiné grády !!!! ()

sir-dave

Tohle šlo dotáhnout nejspíše do daleko lepšího zážitku, sám režisér přiznal problém s dotáčkama a scénářem. Kupodivu jsem si moc hluchých míst nevšiml, víceméně nic nebylo až tak neuzavřené, dokonce hezky vysvětlili z prvu nic neříkající scénu ze začátku filmu. Trochu bych přidal na atmosféře. Fassbender hrál ztroskotaného poldu pěkně. ()

alisa.upir

Takhle - knížku jsem nečetla, ani nehodlám. Michael Fassbender je fakt skvělý herec, ale bez něho by to prostě byl fajn béčkovej film. Někde od tý části, kdy se spolu potkali ve vlaku, a borec vykládal, na jakou jede konferenci či co, a ještě byl na Harryho strašně hodnej, mi bylo jasný, kdo ty sněhuláky staví. Takže když dvě třetiny filmu jsou absolutně prediktivní, a navíc to fakt přesně tím směrem jde, tak vás to prostě přestane bavit, s tím nic neuděláte. ()

Deyw

Herecky,vizualne krasa..ale je to tak zmateny a nezazivny..a za ten konec by se meli obesit..! kurva je to fakt skoda..cekal sem dalsi kvalitni flak jako se7en, vypadalo to fakt naslapane..ale proste neco tam chybelo..hodne slusnej nadprumer, ale ja cekal pecku jako svine..no dame repete a mozna prihodim hvezdu nebo necham nebo seberu..fasbendre..stebou to de pekne dolu kamarade! a to sem te mel rad! ()

Radiq

Nevim, jak na tom byla knížka (určitě dobře), ale film se mi docela líbil a to nízké hodnocení je moc kruté. Divná byla na začátku ta náhoda, že dostal dopis od sněhulákovýho vraha a pak jede k případu, co s tím souvisí. A taky logika někdy přeskočila odněkud někam moc rychle (kdy měl vrah čas Harrymu furt dávat ty vodítka sněhuláků atd.). Ale jinak mi to přišlo v pohodě. Dost překvapil Val Kilmer, kterej nějak extrémně vyhubl, že jsem ho skoro ani nepoznal - neni nemocnej? Každopádně do role se hodil. Stejně tak Michael Fassbender - dokážu si ho klidně představit i v případném dalším pokračování, které na konci tak pěkně nakousli. Ještě by mohli trochu zapracovat na gore efektech. ()

vesper001

Člověk musí mít v hlavě bramboračku, aby dávno před finální pračkou a nadraným detektivem i ve vánici poznal, kdo, co a proč. Ale uvidět ráno sněhuláka, jak mě šmíruje ze zahrady, začnou mi v kouli strachem lítat vločky. ()

Lachtaan

Severské kriminálky mě kvůli Larssonovi a jeho Miléniu táhnou spíše knižně než filmově, avšak z časového hlediska stíhám pouze ty obrazové adaptace. O Nesbøvi jsem doposud neslyšel navzdory tomu, jak slavné knižní tituly má. Na Sněhuláka jsem se ale po obeznámení se s příběhem a posléze trailerem začal skutečně těšit, přeci jen nikdo z nás nadšenců nečekal, co se z připravovaného thrilleru vyklube. Zde na CSFD schytává dle mého až nezaslouženou bídu, ale přiznat musím, že jsem dnes šel do kina se zcela jiným očekáváním. Závěrečné rozuzlení se obrátilo ve velmi ohrané klišé, které prostě nelze přehlédnout. Od temnoty v ukázkách jsem přepokládal, že bude filmu vládnout, ne jej jen tahat za pačesy, aby se konečně vzpamatoval a nenutil nás usínat. [viděno v Kino Šumava Klatovy 12.10.2017] ()

filmmovier

No, nakonec to nebylo tak pitomé, jak jsem čekal. Adaptace je to ovšem totálně zprasená a geniální knížce se to fakt nemůže rovnat. Charakter Harryho je ve filmu nějaký podivný, je tam hromada nelogičností, postavy se chovají nesmírně podivně, je tam několik dějových linek, které nejsou nijak ukončeny ani neospravedlňují svou existenci v tomto filmu, stejně tak postavy, které tam jsou, ale vůbec se nedozvíte proč a co tam vlastně dělají (kupříkladu J.K. Simmons. Nebo Toby Jones. Nebo Val Kilmer. Nebo.. no, to je fuk). Je to osekané a s knihou se to fakt nemůže měřit. Proč takovému bordelu tedy dávám tak vysoké hodnocení, ptáte se? Inu... já nevím. Možná proto, že jsem fakt čekal větší průser. Možná proto, že Fassbender to fakt výborně táhne a za mě je to fakt dobrej Harry. Možná proto, že atmosféra je luxusní a prostředí přenádherné. A možná proto, že to docela rychle uteklo a nakonec se mi to sledovalo velmi, velmi příjemně a po dosledování jsem necítil potřebu se jakkoliv rozčilovat ani stavět sněhuláky. Budu ale upřímný - ten náběh na Levharta na konci mě fakt docela vyděsil, protože je ještě mnohem lepší, než tenhle případ. Hudba dobrá. Finále v poslední čtvrthodině neskonale debilní, nezajímavé, směšné, podivné a absolutně nepochopitelné s prapodivným vysvětlením. Já vím, že tenhle komentář nijak nevysvětluje mé vysoké hodnocení, ale já fakt čekal mnohem větší průšvih - a užil jsem si to. To jsou asi fakt ty nejpádnější důvody. A Fassi, samozřejmě. 70%, takže jen těsně. ()

chelseaman22 odpad!

I přes skvostné obsazení film hoří ve scénáři, který je děravý jako ementál pohozený ve sklepě. Film vůbec nedává smysl. Divák nechápe, proč že se děje tohle a proč nikdo neřeší tamto. A nejhorším na tom všem je skutečnost, že ze závěrečné scény vyplývá, že bude pokračování. Doufejme, že s jiným režisérem a scénáristou. odpad! ()

jedna_vrana

Človek musí mať tú správnu náladu a nastavenie, či už ide pozerať komédiu alebo thriller. To bol asi ten prípad, pretože som bola so „Snehuliakom“ spokojná. Okolnosti môjho vysokého hodnotenia sú asi tieto: 1. Snehuliaka v knižnej podobe som mala prečítaného (ale našťastie dosť dávno, aby som si pamätala detaily). Jo Nesba čítam rada, páčia sa mi jeho detektívky. 2. Za oknom máme asi 20 cm snehu, čo pochopiteľne prispieva k atmosfére filmu. 3. Vo všeobecnosti mám rada škandinávske prostredie, prírodu, vzťahy, kde si navzájom „nevylievajú“ city. Kde – tu sa však nájde nejaké telo. 4. V hlavných úlohách síce boli neseverskí herci, ale Fassbender. Simmons, Gainsbourg patria k tým, ktorých výkony ma bavia a som na nich zvedavá. Mala som problém len s V. Kilmerom, nejako nám nestarne do sympatickej podoby (možno som ho len dlho nevidela). 5. Áno, možno by sa dalo vyčítať príbehu, že nebol až taký originálny. Ale načo, keď ako celok ma to bavilo. ()

UhLee

(5,5/10). Sněhulák měl našlápnuto na mrazivý thriller plný hereckých opor. Navíc kniha Jo Nesba měla věhlas jako prase. Proto mě dost zaráží a mrzí, že je Sněhulák pouze průměrným thrillerem na který divák za pár dní navždy zapomene. Zásadní problém vidím především v rozháraném scénáři a způsobem vyprávění. Ošklivé střihy do minulostí a současností v divákovi vyvolává dost rozpačité pocity. Chápu, že snímek chce být tajemný, ale jde to udělat i jinak. Navíc ta konečná satisfakce absolutně nepřišla. Naopak je konec předvídatelný, plytký a místy až hloupý. Abych pořád jenom nenadával, tak musím vyzdvihnout celkovou atmosféru, která byla mrazivá, svízelná a soundtrack tomu dodával krásný kabát. Natáčecí lokace byly zvoleny opravdu dokonale a tohle se snímku povedlo. Bohužel Sněhulák nevyužívá pravý potenciál, neprodává herce a příběh. Celkové zklamání. ()

Motinski

Mám rád Nesba, mám rád Fassbendera a mám rád krimi. Tri faktory ktorým som veril ajkeď som videl slabšie hodnotenie. No bohužiaľ, nevyšlo to. Snowman je v prvom rade nezáživný a úplne bez napätia. Jediná atmosférická scéna bola pre mňa prvý únos, a to je na severský triler strašne málo. Dej je až moc chaotický (verím že si to všimnete už na začiatku) a veľa postav úplne zbytočných. Niektoré rozhovory a detektívne pasáže vyzerajú ako lacnejšie európske kriminálky ala komisár Rex a snehuliaci vôbec nepôsobia ako niečo čo má vzbudzovať strach. No a záver nejdem ani komentovať. Príbehy odohrávajúce sa v zasneženych exteriéroch môžem, ale že to bude tá najjlepšia vec na celom filme som teda nečakal. Takto premhrtať potenciál predlohy je až neuveriteľné. Toto mal režírovať Fincher alebo niekto iný kto má s danou látkou skúsenosti. ()

Avathar

Nechápem to. Oceňovaná a vraj kvalitná predloha (nečítal som), skvelý cast, skvelé trailery, nápad za sto bodov. A oni to takto dokážu - s prepáčením - dojebať... Sklamanie ako prasa. Mizerný thriller bez napätia, bez zaujímavých postáv, bez motivácií. Fassbenderov detektív síce potenciálne zaujímavý, ale neprekreslený, Ferguson detto, navyše medzi sebou nemajú ani štipku chémie. Ostatní sú odprataní do pozície zbytočných figúrok (Kilmer, Jones, Simmons – WTF?!). Klišovité traumy z minulosti, zbytočné flashbacky. Idiotsky zostrihané, zmätené, dej nedrží pokope a objavujú sa v ňom naozaj prapodivné "náhody", žiadne sofistikované naťahovanie či prekvapovanie diváka. Miestami sa mi zdalo, že vrah ovláda teleportáciu a čítanie myšlienok. Režírované v polospánku a maximálne znudene (vrátane tých pár krvavších scén). Čakal som niečo, čo sa bude blížiť Fincherovi či Villeneueovi. Toto neobstojí takmer ani ako rozšírený diel televíznej kriminálky. Potenciál obrovský, ale totálne nevyužitý. Btw, je frustrujúce, keď vraha - vďaka mizernej práci s postavami - odhalíte prakticky hneď, ako vstúpi na scénu (!!!). Finále ako z Toma a Jerryho, fakt. Film bez atmosféry, bez mrazenia, bez smradu, bez zápachu. Hanebný fail. ()

oveckaoa

Asi takhle v Norsku někdo vraždí ženské,které mají buď před porodem nebo se chystají na potrat. Případ je charakteristický tím, že je vrah sleduje a pak před jejich baráky postaví sněhuláka nebo udělá sněhuláka z nich (pouze v 1 případě) a dostane ho na starosti detektiv ,který věčně chlastá (mužská verze té alkoholičky z Dívky ve vlaku, ale tak o 60 procent méně hodnověrná) a navíc má problémy ve svém vztahu. Pomáhá mu s tím jakási policistka,která si myslí, že k vraždám docházelo i dříve a její otec to taky vyšetřoval a umřel při tom. 20 procent hodně slabý thriller ( s hororem to nemá nic společného s mysterióznim taky ne žádné nadpřirozené prvky tam nejsou), který se neskutečně táhne prvních 30 minut bylo hodně velké utrpení (třeba úvodní scéna žádný člověk nebude chtít spáchat sebevraždu stylem, že pojede za někým autem pak zkoprní a přestane řídit a utopí se v knize to možná funguje tady ne) s totálně nepodařeným závěrem (máme zde chytrého vraha co třeba ho nechat umřít pod ledem). Film tak zachraňuje pouze 1 vražda z cca 5 a 2 ustřelené hlavy,které díru v žánru určitě neudělají. I takové Ryde https://www.csfd.cz/film/539435-ryde/komentare/ ,které jsem viděl před tímto filmem má lepší atmosféru a příběh než tohle P.s. bacha na trailery 90 procent scén tam není ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)