Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

Mrkvič

Ani si nejsem jist, za co vlastně dávám jednu hvězdičku. Kdybych nečetl knihu, nepochopil bych ve filmu asi nic. A přitom od knihy se film už skoro ani víc lišit nemohl. Motivace postav (vraha, detektiva, některých obětí) úplně schází. Závěr jsem doufal, že bude oproti knize rozumnější, a jak jsem se krutě mýlil. Takováto smrt padoucha se teda jen tak nevidí. Maximálně v nějaké parodii. ()

viperDavid

Snažili se o solidní krimi, ale bohužel závěr filmu se moc nevyvedl. Nebylo to zase špatné to ne, ale taky ne úplně nejlepší. Atmosféra mohla být lepší a trošku akčnější a byl by z toho slušný trhák ()

Sfinkter

I přes některé neduhy nejde o špatnou detektivku, čekal jsem to horší. Angličtina v Norsku bije do očí a sráží autenticitu prostředí. ()

Johnny.ARN

Tak neviem, ale asi som videl iný film ako ostatní. Nuda? Samozrejme! Zima? Ano! Ale čo máte všetci proti dejovým linkám a záveru? Veď nenatočili 15% scenára!!! Ženy miznú, vrah úraduje. Notorický alkoholik s rozpadnutou rodinou ho za pomoci mladej peknej policajtky loví a do toho zasnežené nórsko a odjebané hlavy. No a čo že niečo nebolo dopovedané, keď celá linka bola nepodstatná? A záver ponúkol vysvetlenie na všetko. Samozrejme, netvrdím, že sa mi to úplne páčilo a samozrejme, oproti švédskym detektívkam je to chudobný bratranec, ale pozeratelné to bolo. 3 z 5 ()

Hillock

Děj byl nepřehledný a zkratkovitý. Myslel jsem si, že jsem jediný, komu to tak přišlo, ale jak vidím, je nás víc. Vraha jsem uhádl. Ono těch podezřelých tam moc není a vrah většinou bývá ten nejméně pravděpodobný. Jinak to zasněžené prostředí na mě působilo blahodárně, ale ono to na kvalitní film nestačí. ()

plechulka

Film má hvězdné obsazení a evidentně velký rozpočet, ale vyprávění je velmi zmatené a roztříštěné - nakonec se mi nejvíc líbily záběry norské krajiny... ()

Ryuuhei

Což o to, až do konce jsem celkem napjatě čekal, kdo bude oním zahradníkem. Bohužel mi nesedl zmatečný styl vyprávění, v němž jsem měl problém zcela pochopit souvislosti a v celém tom zasněženém bordelu jsem se brzy ztratil. Závěr a odhalení pravdy poněkud zklamalo. ()

oveckaoa

Asi takhle v Norsku někdo vraždí ženské,které mají buď před porodem nebo se chystají na potrat. Případ je charakteristický tím, že je vrah sleduje a pak před jejich baráky postaví sněhuláka nebo udělá sněhuláka z nich (pouze v 1 případě) a dostane ho na starosti detektiv ,který věčně chlastá (mužská verze té alkoholičky z Dívky ve vlaku, ale tak o 60 procent méně hodnověrná) a navíc má problémy ve svém vztahu. Pomáhá mu s tím jakási policistka,která si myslí, že k vraždám docházelo i dříve a její otec to taky vyšetřoval a umřel při tom. 20 procent hodně slabý thriller ( s hororem to nemá nic společného s mysterióznim taky ne žádné nadpřirozené prvky tam nejsou), který se neskutečně táhne prvních 30 minut bylo hodně velké utrpení (třeba úvodní scéna žádný člověk nebude chtít spáchat sebevraždu stylem, že pojede za někým autem pak zkoprní a přestane řídit a utopí se v knize to možná funguje tady ne) s totálně nepodařeným závěrem (máme zde chytrého vraha co třeba ho nechat umřít pod ledem). Film tak zachraňuje pouze 1 vražda z cca 5 a 2 ustřelené hlavy,které díru v žánru určitě neudělají. I takové Ryde https://www.csfd.cz/film/539435-ryde/komentare/ ,které jsem viděl před tímto filmem má lepší atmosféru a příběh než tohle P.s. bacha na trailery 90 procent scén tam není ()

TerezD

Sněhulák byl pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního podzimu, ale bohužel nesplnil moje představy. Netvrdím, že je to špatně provedený film, naopak atmosféra a celková forma snímku je mrazivě skvělá, ale scénář a psychologie postav mi připadaly slabší hlavně v tom, že některé dějové linky vyčpěly někam do prázdna a postava Harryho Holea byla nedotažená (Michael Fassbender nebyl špatný, naopak! Chybu bych hledala spíše v nedotaženém a okousaném scénáři). Nemůžu říct, že jsem se vyloženě nudila, spíše jsem po zhlédnutí byla zklamaná. [Viděno v Cinestar Olomouc] ()

hanagi

Slabší tři hvězdičky jsem původně měla v plánu - hodně zmatené, asi mi něco uniká!, některé dějové linie vyšuměly bez vysvětlení..., ale atmosféra nemá chybu a Fassbender mi do role sedí. Jenže pak jsem dočetla knihu. A ta, na rozdíl od filmu dává smysl. ()

mickyreed

Panebože co to je?! ... Debilní střihy, napětí nula, atmosféra oničem a zahraný je to taky uboze. Nebo možná tam něco dobře zahranýho bylo, jen to kamera nezabrala nebo to zabily ty fofr střihy, který nebyly vůbec cool ani atmosférický, ale sakra lajdácký, odbytej a zabitej film... "Můžu si to nechat?" -"Ne." -"Můžu si to nechat?" -"Ano, pane." ... PROČ??? Takovejch what the fuck momentů bych napočítal nejmíň deset ... zklamání roku :( ()

venison

Trošku mi unikají všudypřítomné negativní recenze.. Já osobně nejsem zarytým fandou autora předlohy - Jo Nesbø.. Jeho knihy mne příliš pomalu vtahují do děje a zbytečně odbočují od hlavní zápletky.. Filmová verze je mi daleko sympatičtější, protože jde na přímo k tématu, kterého se pevně drží a nikam moc (asi díky pořádnému sestříhání) neodbočuje.. Příběh je uchopitelný, zřetelný.. Atmosféra je mrazivě štiplavá, jak je u severských autorů divák zvyklý.. Ač vypráví příběh o brutálních vraždách, tak tu není téměř žádná sadistická scéna, krev je pouze ilustrační a záběrů na zohyzděná těla je málo a pokud už nějaký, tak z velké dálky.. Fotky těl raději ořezává kamera mimo záběr.. V tom bych se trošku více pochlapila.. Hlavní herecký tahák je nepřehlédnutelně Michael Fassbender, který si každý peníz z honoráře opravdu precizně zasloužil.. Není můj typ, ale musím uznat, že v roli Harryho Hola byl snad nejvíc sexy, co jsem ho na plátně zažila.. Po chladných robotech a jiných ulízaných panácích si podobný charakter už sakra zasloužil.. Ostatní "křoví" jsou buď dobří vedlejší, přestárlí nebo dlouho neobsazovaní herci.. Všichni mají ale jedno společné - hrát umí moc dobře.. V rámci žánru nemůžu "Sněhulákovi" nic vytknout.. Jen si ho asi už po přečtení knihy a shlédnutí filmu znovu nepustím.. Každopádně, pokud to klapne, tak se s chutí podívám na nějaký jiný díl, pokud pojede ve stejné režii a obsazení.. ()

elanius

(8/2018) / Bál som sa, že to bude horšie. Fassbender je spolu s neprekonateľnou severskou atmosférou filmu jasný tromf. Stačilo len trošku upratať dej, doladiť scény a mohlo z toho byť aspoň nadpriemerné krimi. Stačí si ale len pozrieť Wind River a rozdiel v kvalite je obrovský. Namiesto Snowmana doporučujem napríklad aj Insomniu. (5/10) ()

noriaki

Nebudu si nic nalhávat. Pod dojmem dvou výborných filmů Thomase Alfredsona jsem čekal něco mnohem lepšího. Zpětně viděno, Snowman má charakteristicky obou dvou. Stylem vyprávění připomíná Tinker Tailor Soldier Spy, především pomalým tempem a množstvím slepých uliček. Drsnou, mrazivou atmosférou a zasněženými krajinkami zase dává vzpomenout na Let the Right One In. Děj je zamotaný a napínavý. Bohužel vrah je odhadnutelný, což je v kriminálkách téměř vždycky slabina. Druhá slabina paradoxně vyplývá z jeho velkého kladu. Impozantní herecké obsazení mluví spoustou přízvuků a to nepomáhá atmosféře. Místo aby režisér natočil autentickou skandinávskou kriminálku, působí jeho snímek internacionálně sterilně. To neplatí pro Fassbendera, kterému bych věřil, že se za severním polárním kruhem opravdu narodil. ()

Pavlínka9

To je tak příšerně natočený film :D :D Tak skvělý scénář, vynikající příběh, skvělá zápletka a tak odporně znázorněné. Vleklé, příšerně nenávazně sestříhané, uspávající a párkrát mě donucené se posunout na místě, abych neusla...Fassbender je super, ale přijde mi, že i jeho výkon byl takový "umělý". Je blbé se na film Sněhulák dívat v zimě, když sněží. Nechci vidět žádné sněhuláky, natož před svým domem :D :D Tak nechutně znázorněné ukončování životů tolika lidí...a proč? Proč? To potřebuji asi více pochopit přečtením skvělých knih Nesbo...abych tomu přišla více na kloub..protože po shlédnutí tohoto filmu to bohužel pouze házím do společného pytle s mnoha průměrnými filmy... ()

Steny94

Tlieskam marketingu! Propagačka k Snehuliakovi bola totižto super a trailer vyzeral presne tak, ako by som si ho podľa knihy predstavoval. Trailer však nie je film a tentokrát som sa naozaj nechal oklamať pozlátkom. Film je totižto absolútne nezaujímavou, nudnou, zabudnuteľnou záležitosťou. Z čoho som naozaj v šoku, pretože z tak úžasnej predlohy natočiť niečo tak mdlé, to je naozaj talent. Snowman je bez pochýb jedným z najlepších Nesbových počinov z úžasnej série detektíva Harryho Holea. Nie som teda prekvapený, že začali práve touto knihou, aj keď sa vlastne jedná až o ôsmy diel. Kniha má totižto vydarené zvraty, zaujímavé postavy a plno napätia. A áno, viem, že by som do tohto nemal knižku tak veľmi ťahať, predsa len kniha je kniha a film je film. Tento film však nemá ani jednu z vyššie spomínaných kvalít. Michael Fassbender je talent, no podľa môjho názoru rolu sympatického, nadaného no strápeného alkoholika Harryho absolútne nezvládol. Je to však skôr chyba scenára, než herca samotného. Harry vo filme totižto nie je ani z polky tak sympatický a tak strápený, aký by mal byť. Ďalej tu máme úžasnú Rebeccu Ferguson, ktorá získala naozaj zaujímavú rolu Katrine. Práve Rebecca je podľa môjho názoru ten najsvetlejší bod celého filmu, no dostáva príliš málo priestoru a jej knižný príbeh bol rapídne pozmenený s tým, že jej postavu podľa môjho názoru úplne zničili. Celkovo zmeny, ktoré scenáristi z knihy urobil tento film absolútne podkopli a dobabrali. Ak by mal tento projekt v rukách niekto iný, ako napríklad David Fincher, verím, že by sa jednalo o ďalšiu ikonickú kriminálku. Takto sme sa však dočkali projektu, ktorý do zabudnutia zapadne do roka a do dňa. Čo to trepem, pravdepodobne oveľa skôr, film som totiž videl včera večer a už teraz si mám problém vybaviť veľa scén. Skrátka nepodarilo sa to, čo je pre mňa osobne veľké sklamanie. Snehuliakovi som totižto držal palce. Čo už...radšej sa vrátim späť k úžasnej predlohe, pretože toto si môj čas už viac nezaslúži. ()

VasaX

Takže hned pro začátek - dvě hvězdičky jsou za to, jak je to natočené (bez ohledu na obsah) a jak to vypadá. Koukalo se mi na to moc hezky, to jo. Ale bylo to asi jako kdyby jste pozorovali dívčí aerobik tým v plavkách počítat na tabuli pohyb planet na základě frekvence přechodů přes jejich hvězdu a se zohledněním zakřivení gravitační čočky. Jako vypadá to jistě zajímavě a půvabně, ale co se to tam ksakru vlastně děje? Začátek mi nedával kontextuálně moc smysl, ale OK, časem to určitě vysvětlí. Zpustlý detektiv. Vraždy. Mladá detektivka. Bohatý podnikatel/politik. Kdosi. Cosi. Támhleto... Já se teda nepovažuji za nejbystřejšího člověka na světě, ale docela mi to občas i pálí. Ale tady jsem měl pocit, že je to film pro čtenáře filmu, kde producent nechal vizualizoval oblíbené pasáže z filmu a nějak je, občas i chronologicky, ale bez zbytečného kontextu, poslepoval dohromady. Mizející/ztrácející se/hluché dějové linky, občas navrch úplně mimo kontext zamotávají člověku hlavu. To divák tak trochu od krimi čeká. Ale tady je to asi jako když čekáte, že půjdete na kolotoč a bude se vám točit hlava, jenže ne díky kolotoči, ale díky rohypnolu, co vám slizký kolotočář hodil v nestřežené chvíli do pití. Takže Sněhulák - moc pěkné,ale na mě až moc dadaistické. ()

Yoda sama

V jadre je, pravdepodobne hlavne vďaka predlohe, skrytá zaujímavá zápletka, ale nebyť tej prenádhernej kinematografie a pulzujúcej hudby, ktorá tomu prestrihanému bordelu dotvára celkovú atmosféru, pravdepodobne by sa to rozsypalo ešte skôr, než v druhej polovici. Śkoda, v podobne hutnom, no tentokrát dokončenom pokračovaní by som si Fassbendera a spol. pozrel aj pri ďalších prípadoch. ()

hroubek

Obrovské zklamání. Trailery vypadaly famózně a já se na film těšil. Pak přišly recenze, které mé nadšení zchladili na bod mrazu. I tak, jsem se rozhodl že dám Sněhulákovi šanci a přistupoval jsem k němu bez předsudku. Četl jsem, že Sněhulák je špatný, ale že bude až tak špatný to jsem opravdu nečekal. Na tomhle filmu pracovali samí talentovaný a zkušený tvůrci, takže mě nejde do hlavy, kde se to mohlo až takhle posrat. Tomas Alfredson točit umí, ale zde krom krásných záběru na Norsko nic moc nepředvede, a kdyby nebylo alespoň trochu slušného tempa, tak by to bylo mnohem horší. Scénáristé a střihač by si zasloužili profackovat, protože film nedává smysl, postrádá atmosféru, nádech tajemna, nefunguje návaznost scén, nefungují postavy, záporák a samotná pointa, je tak směšná, že jsem fakt nevěřil, že tohle někdo schválil. Na filmu je vidět to, že se hodně stříhalo, ale to nemění nic na tom, že nefungují postavy a zápletka. Herecká sestava je parádní, jen kdyby měla co hrát. Fassbender, Ferguson, Gainsbourg a nebo J.K. Simmons, ti všichni jsou dobří herci, kteří zde nemají co hrát a fakt se v tom plácají. Obrovská škoda. Sněhulák mohl být jedním z nejlepších filmů roku a místo toho bude patřit k tomu nejhoršímu co jsem letos viděl. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)