Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

Cryptkeeper

Nepochopitelné,nudou a zmateným vším nasáklé filmové dno. Tohle je absolutní král mezi kino trashem za rok 2017 a že konkurence byla veliká. ()

Kingjiri

Filmařina slušná, ale režie s dramaturgií slušnej průšvih. Překombinovaný, místama nepřehledný a pro zbytečný scény nebo postavy (Arve Stop nebo Rafto) se nechodí vůbec daleko. Finále v podobě odhalení vraha zklamalo - jeho motivaci jsem marně hledal a charisma měl nulový. Opatrně lze chválit Rkovej rating zužitkovanej při pohledech na výsledky vrahova "snažení" (byť se přijde vždycky k hotovýmu, aniž by bylo blíž z pohledu oběti nebo vraha naznačeno, jak k činu došlo). Občas došlo na úspěšný pokusy o tvorbu atmosféry (hodně udělala výprava po Skandinávii v časech drsný severský zimy) a malym plusem je i casting, kterej však nemá co hrát. Po slibnejch trailerech velký zklamání, přičemž jsem po recenzích fakt moc nečekal. ()

Torgal

Pár rokov dozadu som čítal predlohu a síce mám na ňu len hmlisté spomienky, určite to ale nebola taká zmätená nuda ako ju prezentuje tento film. Obsadenie je pritom bez problémov - Fassbender mi sadol a Rebecca Ferguson je super ako vždy. Kamera super, aj atmosféra je slušná, ale rozprávanie príbehu je otras. Budovanie napätia absolútne nefunguje, zorientovať sa v chaoticky dávkovaných informáciách je veľmi náročné a všetko je to zaklincované stupídnym vyvrcholením. Bieda, a to som sa tak tešil. 4-/10 ()

DAPDO

Nevím, co k tomu říct...severský krimi mám moc rád, jsou většinou výborný, ale Sněhulák se nepovedl. Nepochybuju o tom, že knížka, podle který je film natočenej, je úplně něco jinýho a kvalitou jinde. Nemívám problém se scénama z minulosti, tohle ale bylo natočený tak trochu bez ladu a skladu, moc mě ten příběh neupoutal. Dalo se to poskládat a natočit určitě líp, škoda, potencionál to rozhodně mělo na víc. Neupoutal mě ani nikdo z herců, celkově bych to shrnul, že to je taková nedokončená šukačka. ()

Kitcat

Natočen podle detektivní série Jo Nesba. Pokud jste knihu Sněhulák četli nebo snad jste četli jakoukoliv jinou knihu z této série a Harryho Holea dobře znáte, s největší pravděpodobností budete zklamaní, zklamaní stejně jako já. I přesto, že Michael Fassbender patří mezi mé nejoblíbenější herce a Skandinávie je moje srdcovka, film postrádá podle mě tempo a napětí. Také chemie mezi Ráchel a Harrym moc nefunguje. Pokud jste knihu nečetli a nemáte ponětí kdo by mohl být Harry Hole, film si nezamilujete, Harry Hole jako detektiv postrádá svou výjimečnost, což je obrovská škoda, protože námět tam je, jediné co měli za úkol je to zrežírovat a to se vůbec nepovedlo, alespoň ne tak, aby divák chtěl pokračování Harryho Holea. Což se u knihy Jo Nesboea nemůže stát. ()

AngelG

Už dlouho jsem neviděla tak otřesné poskládání děje, jako je tomu zde. Naprosto zmatený bordel provází celý film a nepustí ani v závěru. V čem všem mohl film selhat, tak selhal. Nemá to absolutně žádnou atmosféru, herci jsou všichni průměrní, vraždy nijaké, soundtrack otřesný, efekty příšerné a to sestříhání je naprostá katastrofa. Skáče to ze scény do scény, jak kdyby to samotný film chtěl mít rychle za sebou. Scéna vraždy po pár minutách střídá scénu na zápase, ta střídá scénu na stanici a tímhle stylem je to po celý film. A pokud film dokáže být neskutečně nudný i přesto, že se scény střídaly jak na běžícím páse, tak to už je fakt problém. Přitom samotné téma, prostředí (stejné jako ve Wind river, kde zase naopak ta atmosféra pracuje dokonale), způsob vražd a obsazení mohlo z tohohle udělat skvělou detektivku. Opravdu promarněný potenciál. ()

misbos odpad!

Domělý alkoholik pátrá, radí, zasahuje - aneb - hvězdně obsazený nesmysl. Je mi líto všech, co v tom hráli, protože jejich snaha je v tomhle dílku naprosto dokurvená. ()

Razzor_82

Severský noir film s ponurou atmosférou. Alfredson si film udělal asi po svém a asi mu Sněhulák tak trochu roztál pod rukami.. Ono ale nacpat 500.stran do dvou hodin filmu nebude asi zrovna moc jednoduché. Škoda slabého finále.  6/10 ()

Urukhaj98

Udělat z chválené knihy jednoho z nejproslulejších autorů krimi současnosti takovouhle nezáživnou nudu, kde uhodnete vraha někde v půlce stopáže, tomu se říká um. 3/10 ()

kondor77

Rasistická kriminálka (v žádné z vážnějších rolí se neobjevil muslim či černoch, přičemž film se odehrává v  inkluzivním Norsku!) v níž není zastoupena ani polofašistická organizace Barnevernet (ne náhodou byli Norové po dlouhou dobu spojenci fašistického Německa). A už vůbec nechápu proč cynického alkoholika nahradil přemýšlivý a  kontemplativní detektiv bez koulí. ()

bono22vox

Jo Nesbo a jeho Harry Hole je pro mne velkou srdcovkou... Tohle je tragédie epickych rozměrů, nejhůř odflaknuta kniha, co jsem kdy viděl. A ani Fassbender to nezachránil. Neříkám, že jsem chtěl vidět 100% přepis knihy, to taky nemám rád a dokážu pochopit, že některé věci nejdou dělat podle knihy. Ale když mám předlohu, která je skvělá, napínavá, strašidelná a hlavního hrdiny, kterého budete nenávidět i milovat, tak proč vymyslím přepis příběhu, který je pak přesně opačný? Kamera na jedničku, vše ostatní je průměr až podprůměr... Bohužel... Jen už prosím nic dalšího netočte... ()

Henry Morgan

Upřímně... nevím, no. Vizuálně pecka, záběry z dronu a letadel nádherný. Mělo to atmosféru, ačkoliv absolutně odlišnou od knihy. Nesbo platí za špičku, přestože se často parafrazuje, takže mi ani moc nevadilo, že ho někdo uchopil jinak. Od Holea jsem čekal jinou šťávu. Genius ala rocková hvězda se vytratil někam mezi mlcenliveho stamgastu a zadumciveho impotenta. Ale jinak ok, pokud si odmyslíme srovnání s knihou. Prostě poutavé krimi. Škoda toho konce, který byl ukvapeny. Ale musím souhlasit, že linka Arve Stop byla divná. Snad to rozseknou příště. ()

smack

Je evidentní, že nešlo vše podle plánu. Jak může trailer obsahovat něco, co se nakonec ani ve filmu neobjeví, respektive objeví, ale trochu jinak. Bez čtení předlohy je to suchý krimi-thriller, který zaujme maximálně nelogikou. Ve chvíli, kdy se na to dívá někdo znalý předlohy, srdce krvácí. ()

Petula009

Nejsem příznivcem severských detektivek a Nesba jsem nikdy nečetla. Ale mám pocit, že kromě kamery se u tohoto filmu povedlo jen málo co. Děj je v některých částech velice zmatečný, postavy nepropracované a v mnohých případech končí úplně k ničemu? Líbila se mi atmosféra a naproti všemu docela i casting, ale všechno to shodil slabý konec plus vše ostatní, co jsem popsala. Škoda. ()

Acrobat

Nečítal pre boha živého, nečítal!! V podstate so zodpovednosťou svedeckej výpovede / teda pod potencionálnou hrozbou priestupku/ môžem vyhlásiť, že málokedy sa severská krimi tak dobabre ako tu. Je neuveriteľné ako ani v pomalom deji sa nedá precízne vyprofilovať situácia, motív, postava. Šlendriánstvo kde len pozrieš a na zábery nórskej prírody si môžem dať dokument na Discovery. Z väčšej časti zle, chaoticky natočené s neznámym radením scén, kde miestami som mal problém s orientáciou. Lenže tá pochádzala nie z nevedomosti, ale z výčitky že prečo tak. Zo slovenského jazyka máte nedostatočnú ak vám vypadne štruktúra kostra vety, slovosled. Tento film je príkladným zlyhaním vo svojej stavbe. Čo to vlastne je ? počujem otázku od vedľa sediacej. Ako jej to vlastne vysvetliť ? Škoda, že v zamrznutej krajine sa varí teplá voda a nič v nej nie je. Prázdny film, kde motív postavy ale je vysvetliteľný. Priznám sa, očakávania boli veľké. Dostavila sa Chabá miestami až zúfalá filmárčina. (videné 18.12.2017, BDrip) ()

Badmarshall

Ty to do--bali!!! Knihu jsem četl, vlastně všechny s Harry Holem a nemůžu říct, že by nějaká byla špatná. Nevím, proč začínali až od této, ale vůbec nevystihli atmosféru a bylo to hrozně rozkouskovane, že ten kdo to nezná musí být zmaten. A navíc tam zabili postavu, která je v dalších knihách. Prostě mě nas-ali. Ještě, že jsem nešel do kina. : - ((( ()

Likan7

Přemýšlím, jestli jsem někdy viděl fádnější kriminálku. Knižní předlohu neznám (shodou okolností jsem přítelkyni včera knihu koupil k Vánocům), ale tak nějak vím o co jde. Jak nudný a špatný film to je je vidět na Fassbenderovi. Skvělý herec, který je vždycky to nejlepší na place tady jednoduše nemá moc co hrát a 2 hodiny mu zahloubaný a alkoholem poznamenaný kriminalista nevystačí. Možná to funguje v knize, ale ve filmu to je jedno velké nic. A podobně je na tom i moje oblíbená Rebecca Ferguson. Bohužel Sněhuák je další důkaz toho, že dobře a věrohodně převést (údajně) skvělou knihu na filmová plátna se podaří jen málokdy. Ve všech zbylých případech to dopadá jako tady. A jako bonus mam tak nějak pocit, že, ač jsem se snažil, jsem nepochopil všechno, co se v tom filmu stalo. To si mam jako přečíct teď knihu pane režisére? ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)