Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

departed

Není to úplně špatná adaptace, protože až na pár výjimek se knížky drží chválihodně, ale u knížky jsem se zkrátka bavil víc. A že to je dobrá knížka! Plná napětí a detailního vyprávění. To film samozřejmě za dvě hoďky nestihne a ani nemůže, ale podat ten příběh barvitěji a víc vykreslit postavy by bylo možná lepší, než je odbýt jen jejich jmény a povoláním, obrazně řečeno. Avšak vizuální zážitek byl krásnej, kór pohled na norskou krajinu. Ale Sněhulák bohužel zapadne mezi ostatní kriminálky, který jsou dobrý na jedno zkouknutí, ale do druhýho dne zapomenete, o co v tom vlastně šlo. ()

maramashi

Temné a veľmi nudné a ťahavé ale vyrovnáva si to svojou mysteriozitou ale vedel predstaviť napríklad pod rukami M. Night Shyamalamana alebo by sa s týmto príbehom mohol vyhrať Christopher Nolan a aj herci mohli byť výraznejšie spracované. Premárnený príbeh . ()

LuW

Jestli jste nečetli knihu, film s největší pravděpodobností nepoberete. Minimálně vám bude chybět dost reálií, které logicky doplní příběh. Snažili se tu o jakési umělecké obrazivo, a nedopadlo to. Kniha je geniální, film mohl být s takovým hereckých obsazením taky. Škoda. ()

J.e.r.e.c

Vlastně nemám žádné racionální vysvětlení, co mi zrovna na Sněhulákovi přišlo natolik zajímavé, že mě ani mizerné (nejen) zdejší hodnocení neodradilo od jeho zhlédnutí. Možná ta hvězdná sestava před kamerou? (Mimochodem, Kilmer vypadá, jako by byl už po smrti, a takový to býval fešáček.) Možná zvědavost kvůli předloze od slavného Nesba? Od toho jsem sice nečetl ani řádku, ale podle shrnutí děje několika jeho knížek na wiki jsem dospěl k závěru, že jejich síla nepochybně spočívá v něčem jiném, než v samotném ději plném dementně překombinovaných zápletek o sériových vrazích. A úplně stejně je na tom i tenhle film – jako smysluplná detektivka neobstojí (těch logických lapsů a podivností je tam na první pohled celá řádka), ale jako atmosférická pohlednice z čarokrásného i mrazivého Severu funguje úplně v pohodě. A sledovat, jak se asociální Fassbender s alkáčskými kruhy pod očima potýká kromě vraha i se svým neurovnaným životem, mě vlastně bavilo víc, než bych čekal. Snad jen ten závěr nemusel být tak stupidní. 70 % ()

papadoce

Čo je to s vami vy idioti? Snehuliak je parádny thriller na severský spôsob, s excelentným Mišom Fassbenderom a krásne predkloniteľnou Bekou Fergusonovou, plný napätia a surového násilia. Už prvá scéna mi ukázala, že miestne dementárium to zase raz posralo a poslalo do kytek další skvelý biják. V Snehuliakovi sa jedná o parádny prienik Purpurových riek a oddelenia Q, s výbornou atmosférou a zimou až v obývačke. Dobre, možno to nie je najoriginálnejšie vzhľadom na Qéčko, či Millenium, ale stále vysoko kvalitné a dobre natočené. Jedinú výtku mám ku občas zmätenému strihu, ktorý ma stavial do pozície nechápajúceho osla, ale inak ma príbeh z Osla bavil, uveril som mu a okrem spomínaného Miša s Bekou ma potešili aj J.K. a na staré kolená totálne hnusný Val. Asi tu už fakt ničomu nerozumiem. Dávam 4 ale kľudne by som uvažoval nad piatimi mať to normálne strihy. A má to vynikajúci záver čo nebýva samozrejmosťou. Určite to patrí suverénne nad 70%. Byť na mne, tak vám pred dom postavím snehuliakov, jebkovia. A aj strihačovi. Tomu aj dvoch. ()

Pravek007

Zklamání. Jako velký fanoušek Jo Nesba jsem měl možná až moc vysoké očekávání. Každopádně, důležité prvky, které jsou v knížce a které vyvolávají napětí úplně chybí, tak jako další zásadní věci. Už jen to že si scenárista dovolí pozměnit konec, kdy vrah není zatčen ale umírá. Vypovídá to o neznalosti další tvorby, poněvadž vrah Sněhulák pak vystupuje jako vedlejší postava i v další tvorbě Jo Nesba. Těžce průměrný thriller. ()

LukeSharp

Knižní předlohou nepolíbený jsem se mohl vžít do role nezávislého pozorovatele a vychutnat si tak film bez jakýchkoliv předsudků. I když vychutnat......on to byl totiž kardinální průser. Místy až úmorná, nudná, zdlouhavá ptákovina (mít květnatější vyjadřování, tak použiju výraz píčovina jak mraky). Milion dějových linek, které mi připadaly úplně zbytečné, jelikož si nejsem vědom, že by někam vedly či měly nějaký důležitý význam. Postavy na ránu, místy až tupé a Rebecca Ferguson ztvárnila asi nejblbější vyšetřovatelku co jsem za poslední dobu viděl. Fassbender je můj oblíbenec, ale tady mi bohužel radost neudělal. Na to, že měl být geniální detektiv, působil příliš často jako idiot, kterému je vlastně totálně u prdele co se děje. Zbyla pouze aura alkoholika a jakási karikatura sebe sama, která žila z vlastní slávy a pocitu, že jen díky tomu se může chovat jako totální hovado. Další postavy absolutně nevyužité a u většiny vlastně ani netuším proč tam byly. Finále už je pak opravdovým výsměchem, který by pasoval tak maximálně do kolumbijské telenovely a ne do rádoby seriozního snímku. Zklamání po všech stránkách a tuším, že kasovně to taky nebude žádná sláva a Sněhulák tak zůstane prvním a zároveň i posledním snímkem ze série. A je to tak asi nejlepší. ()

whysoserious

Hvězdička za Michaela Fassbendera. K filmu můžu jinak říct jen to, že to bylo tak utahaný, že jsem v kině chvílemi skoro usínal. Mimochodem moc nechápu proč je v popisku filmu mezi žánry horor- hororového není ve filmu vůbec nic. Spíš je to detektivní thriller. Ale bohužel tomu absolutně chybí nějaké svižnější tempo. Ale líbil se mi Fassbender a hudba filmu. Soundtrack si určitě seženu. ()

AgnesDee

Atmosféra? Ano. Napětí? Na konci ano. Začátek filmu? Co to sakra bylo? Střih byl tak šílený, nepřehledný a chaotický. Nechápala jsem vůbec, co se děje. Harry Hole není ani zdaleka tak dobrý detektiv jako Sherlock Holmes nebo Hercule Poirot. Nedal mi jediný důvod k tomu si myslet, že je dobrý, když dobré otázky kladl až na konci filmu a ani moc nevím, jak k jeho dedukcím došel, jaká motivace ho vedla k jeho činům a proč se vlastně chová tak jak se chová. Co vlastně z tohoto filmu víme o Harrym? Že je alkoholik, měl přítelkyni a je dobrý ve své práci. Ale proč pije, čím se tak proslavil? Kdo mi na to odpoví, když nebudu chtít číst knihy? ()

Loreleis

Byl by to dobrý film,kdyby nemel v podtitulu podle Jo Nesbo . Nechapu ,proc někdo natočí film podle knížky a z původního příběhu tam necha tri stranky,ktere jeste ke vsemu vytrhne z ruznych části .ale krasne scenerie a uzasni herci . ()

lusa

To nemalo ani hlavu, ani pätu, ani logiku, ani pointu, ani atmosféru.. Prvotný dojem, že no ok, vystriedalo podráždenie, pretože kopec vecí som nechápala, nebolo dotiahnutých, vysvetlených.. 1* za čarokrásne Nórsko. ()

pestak

Dost jsem se na to těšil, už od první ukázky o to víc jsem byl zklamaný, že film nekorespondoval s atmosférou knihy. Fassbender nehrál,( Harryho Holea) špatně, ale na hubeného, několikrát léčeného alkoholika s jizvami na tváři, jak ho popisuje( Jo Nesbo ), zdaleka nevypadal. Za mě, ale celkem průměrný na jedno podívání. ()

vipeerr

Z traileru jsem očekával úplně jinej náře, napětí a vše co k tomu podle mě mělo patřit. Dostalo se nám dvou hodinové znuděné čekání na vraha který to měl ještě k tomu za sebou během pár minut. Harry Hole mi byl jako postava sympatický, bohužel jediná pozitivní věc na filmu. 3* dávám jen za ten příběh a zajímavě pojatého padoucha. ()

soviczka

O čem ten Sněhulák vlastně byl...? Přesně na to bych se asi ptala, kdybych nečetla knižní předlohu. Z té toho ve filmu totiž nezbylo téměř nic, dokonce ani ten cynický geniální detektiv Harry Hole. Toho tvůrci osekali na přiblblého nemluvného alkoholika. Vrahův motiv si divák musí domyslet stejně jako význam spousty dalších momentů, které na první shlédnutí působí důležitě, ale při závěrečných titulcích vám dojde, že to byla jen vata. Nejzajímavější na celém filmu pro mě bylo krásné prostředí Osla, které ve mně vyvolalo příjemné vzpomínky na dovolenou. Jenže to jsem si rovnou mohla doma u dvojky bílého prohlížet fotky a nemusela bych u toho umravňovat neustále se tlemící teenagery... ()

eredin

Alfredson měl jednou mokrý sen, že je David Fincher a že si může troufnout i na Nesba. Na place se ale ukázalo že je to jen další severský packal a nudič. Natočil "film" zhruba na úrovni slabší epizody libovolné CSI kriminálky a to mhouřím obě oči protože Fassbenderův Harry, i když je to charismatický vágus, na Grissoma nemá. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)