Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

MickeyStuma

Severské detektivky svoji atmosférou stále ještě nemají u nás na růžích ustláno, jak by si zasloužili. Jde především o poklidnou atmosféru s lehčím dramatem a naopak větší konverzací. Týká se to i tohoto snímku, který je u mnohých diváku bohužel více než rozporuplný. Velice obsáhlý knižní děj, který v tomto případě napsal velice známý Jo Nesbø, je vždy velice složité do filmového zpracování přepsat a nejinak to bylo i u tohoto titulu. Jako lákadlo na onu knihu je však snímek solidní. Lepší by samozřejmě bylo zpracování do televizního seriálu, ale film je prostě jen film mající svou určitou stopáž a tak to podle toho také vypadá. Pokud se dá příběhu určitá volnost a ponoří se do převážně konverzačního děje, vyjde z toho vcelku vkusný filmový příběh neoplývající určitým napětím. Takže nic pro méně pozorné diváky, neboť složitost děje a jeho vývoje jinak vede ke zmatenosti a nepochopení. A to je právě ten největší škraloup celého filmového díla. V tomto směru škoda. ()

Eluin

Tenhle film, to je něco strašného... Knižní předlohu (snad díkybohu) jsem nečetl, ale také to musí být pěkný "výkvět". Ve výsledku se jedná o pořádnou slátaninu plnou nebetyčných klišé. Žánrové zařazení "horor" (výše) můžete brát jen jako nějaký trochu přidrzlý vtip. Dějově to je slabé a předvídatelné až hanba. Vraha jsem byl schopen odhalit už někdy po první půlhodině, a to tedy nejsem zrovna nějaký Sherlock. Naopak, pan H. Hole zde působí jako trochu retardovaný policista, který se ke konci celého případu doklopýtal jen díky neschopnosti hlavního záporáka. Samozřejmě kýčovitá omáčka plná všech "osvědčených" severských žánrových propriet je zde podávána v nebývale velké porci. Napříště se podobným věcem radši vyhnu obloukem. ()

Faila

Někde jsem četla, že měl být tenhle snímek původně delší, ale nakonec jim došly peníze nebo čas nebo obojí a tak museli některé scény nechat nenatočené. To by nejspíš vysvětlovalo to, proč jsem ze Sněhuláka (s jehož knižní předlohou jsem neměla tu čest) byla místy dost zmatená. Děkuji tvůrčímu týmu za obsazení Fassbendera, do role Hola mi docela sedí a upřímně doufám, že ve stejném obsazení budou následovat další zfilmovaná díla od Jo Nesbø. Vím, že některé věci se musí přičíst na vrub autorovi knižní předlohy (občasná přehnanost a přehršel pitomin) a ve výsledku mi filmový Sněhulák vůbec nepřišel tak hrozný. ()

burton

Pěkně tady, mrmlalové, opisujete jeden od druhého, jak je děj nepřehledný a někteří z vás dokonce dokonce tvrdíte, že to je bordel. Absolutně nesouhlasím! Knihu jsem četla. Je skvělá a zrovna tak film. Bordel to není ani náhodou. Děj má spád. Jestliže zapojíte mozkové závity a nebudete jen tupě čučet a bučet, budete mít i možnost sledovat jeho linku, která je naprosto jasná. Hole tady není žádným Bohem na podstavci. Je naprosto lidský,omylný, a tím pádem zranitelný a velice čitelný. Ještě ke všemu tedy chlastá, což kupodivu není na škodu, ale spíš mu to bystří smysly a ve filmu na to není kladený nijaký důraz. Prostě - chlastá a občas se vzbudí na lavičce, zasněžený a trošku ztuhlý, v parku......mrkněte se. Je to super mrazivý, plný hnusně se usmívajících sněhuláků, skvělý thriller. ()

Qeo

Znám jeho knihy i když sněhuláka jsem nečetl. Ale tady někdo krutě šlápnul vedle a celá atmosféra se vypařila stejně jako sněhulák na jaře. ()

helloween93

Kde se stala chyba? Tenhle film měl velké předpoklady pro úspěch, poměrně velká základna čtenářů série o Harry Holeovi (moje mamka třeba), kvalitní casting a přitažlivé norské prostředí. Zápletka jako taková mi od počátku zaujala, ale způsob, jakým je divákovi vyprávěna je kámen úrazu celého filmu. Scénář by se dal opravdu nazvat zoufalstvím. Děj občas nešťastně přeskakuje z jedné roviny do druhé, Fassy by měl táhnout film a vůbec nemluví (přitom co tu čtu, tak Hole je ukecanej cynik), spousta postav tu je zjevně na okrasu a jejich úloha jd nevysvětlena (podivná smrt Rebeccy Ferguson, co s J. K. Simmonsem, proč byl odstraněn Val Kilmer?). To nám scénáristé prostě nevysvětlili. Motivace vraha velmi podivná a finále nechám raději bez komentáře, protože o nějaké gradaci děje nemůže být ani řeč. Universal v závěru roku 2017 pohřbil potenciální sérii podle knižní předlohy už v jejím počátku. 1500. ohodnocený film. 2* ()

Rathalos

Napriek hereckemu obsadeniu strasna nuda,na patkrat som pri tom zaspal a az potom sa mi to podarilo dopozerat,viac-menej ani neviem,co mam v tomto filme vyzdvihnut ako plusy,takze to radsej necham tak a dovi dopo...:-) ()

Huguette

Já se tak těšila, ale přišlo zklamání...ne proto, že bych po filmu chtěla věrné převyprávění knihy, to ne...ale například: Harry Hole má být legenda, zmiňují to, kdo četl, ví proč...ale ve filmu mi to přijde jen jako povinnostní poznámka a ani jednou se podle mě neprojevil nijak výjimečně (v úsudku ani jednání). Měla jsem z filmu pocit , že se tvůrci snažili vymanit z knižní předlohy, ale ta je jaksi táhla dolů a brzdila, jako by se báli odpoutat, být víc sví, a nakonec se tedy nerozjelo nic...Ke konci příběhu jsem měla pocit, že někdo nehlídal čas a najednou si uvědomil: "Tý jo, už bychom měli končit" a přišlo rychlé, nutné a nudné uzavření příběhu - rychle říct proč, rychle zkusme napětí, to by stačilo, záchrana a pojďme dopadnout vraha...a nebo ne, nechme to na náhodu...a ještě si otevřeme vrátka pro druhý díl. Konec. Tohle se mi moc nelíbilo. Pokud filmu křivdím a něco mi v něm uteklo, ať už z nepozornosti nebo mé omezenosti, omlouvám se. ()

GOREGASM

Sněhulák se velmi nepovedl, což je zčásti způsobeno tím, že jak jsem se dočetl, Alfredon nestihl natočit cca 10 - 15% scénáře a film opravdu drhne v řadě míst způsobem, kdy si říkáte, že tady jako někdo něco vystřihl, respektive v tomto případě nenatočil. I přes absentující stopáž se ale nemůžu zbavit dojmu, že ani ostatní dílky filmové skládačky Alfredsonovi nefungují. Napětí zde nečekjte, protože zde žádné není, na herecký koncert se netěšte, protože postavy jsou bezkrevné a v nezvládnutém příběhu se topící a jediné, co pravděpodobně potěší divákovi smysly, je krásná norská příroda. Papírové ambice Snnowmana se ani zdaleka nepodařilo naplnit, naopak jde o tvůrčí Alfredsonův propadák. 35% ()

sadlokan

Bezútěšná severská atmosféra sněhuláka z polystyrenu.Sněžilo,všechny byly vdané a měly děti.To je vodítko,na kterém by Sherlock Holmes přivedl psa z basketbalu. ()

Ema57

Cl3ricK * - fakt vás to bolelo? Tak si dejte Ibalgin a bude to dobrý. Já jsem to ráda viděla. Kritizovat je sice co, ale hodně to srovná požitek z napětí, z charismatického Fassbendera a plus mají i neokoukané dámské obličeje a severská atmosféra. Dávám 5x*, aby se Nesbo nenaštval a psal dál. ()

Bystrozraký

Na Sněhuláka jsem se těšil od první chvíle, co jsem zpozoroval, že bude vůbec natočen. Asi bych se měl přiznat, že jsem knižní předlohu před zhlédnutím filmu nečetl. Když jsem se dozvěděl, že role detektiva Harryho Holea byla svěřená do rukou Michaela Fassbendera, tak jsem trošičku znejistěl. Fassbender není špatný herec, akorát poslední dobou si všímám, že hraje skoro všude, ale nakonec jsem byl s jeho výkonem spokojený, jako vždycky. Příběh mě dokázal zabavit, místy dokázal být i napínavý, akorát byl neskutečně zmatečný, přišlo mi, že se skoro nic neobjasnilo, nic jsme se nedozvěděli, akorát každou minutou vznikaly další a další otazníky, které na konci nejsou ani nijak vysvětleny. A ke konci byl příběh hodně odfláknutý, hodinu a půl vás film napíná a během deseti minut se všechno objasní, všechno se vyřeší, všechno se vyvraždí a je konec. Ani vedlejší postavy nebyly nijak zvlášť zajímavé. Přijdou, není pořádně vysvětlen jejich původ, jejich motivace, nevíte o nich vůbec nic a zase někam zmizí. Technicky bych filmu nic nevytkl. Na závěr bych chtěl říct, že mě Sněhulák nakonec bavil, i přes všechny nedostatky, co jsem jmenoval, mě film celou svoji stopáž dokázal zabavit, akorát mě mrzí, že ten výsledek nedopal tak, jak jsem si představoval. No což, aspoň mě ten film přesvědčil, abych si tu knihu přečetl. ()

KafuR

Ze začátku se o žádný průser nejedná a dá se říct, že první půlka severskou krimi nezapře jak depresivní krajinou, pomalými záběry, tak patřičnou bezútěšností. S blížícím se koncem se však celý děj sesypává jak domeček z karet, až z filmu na konci nezůstane nic kromě slepence chaotických scén a absolutně neoriginálního klišoidního závěru. Nepotěší ani nedořešení dalších načrtnutých dějových linií, stejně jako až příliš nedůvěryhodná proměna notorického alkoholika ve spořádaného detektiva soustředícího se jen a jen na případ. ()

Torpid

Tomas Alfredson toho zas tak moc nenatočil, přesto mu ve filmech hrají ty největší hvězdy. To je dost zajímavej úkaz zvlášť, když jeho filmy nejsou žádný stroje na prachy. Asi je to do jistý míry ovlivněný slavným otcem a především bráchou , autorem původního Millénia. Já sem hodně zpozorněl u Tinker Tailor Soldier Spy, kde se mi osobitá režie s důrazem na atmosféru , načasování a detail hodně líbila. Tady se jede podle stejných pravidel, která narušují zaběhlý lineární způsob vyprávění. Dost lidí tady na ČSFD to irituje a dokonce to čtou jako neschopnost scénáristy a režiséra. Já to vnímám jako 100% záměr, předkládat vyprávění ve zlomcích a detailech a tím nutit diváka aktivně se zapojit do procesu pátrání - vyprávění. Myslím si, že stejného názoru na přístup režiséra jsou ty největší herecké hvězdy dneška a dokonce i největší inťoši zdejší ČSFD databáze /Douglas/. Naopak obhájci pouhé "zábavy" jako např.Verbal tento kousek rozporují do extrému jenom proto, že neoblíbení uživaté chválí. Mám tě rád Verbale , ale někdy jseš kilometr za hranou egoistickýho dementa. ()

Kissak

Nepovedený nebo špatný film, to jsem se dočetl v některých recenzích. Proč? Knihu jsem četl a že bude něco jinak mi bylo jasné, vždyť to tak bývá více či méně u všech zfilmovaných knih. Čekal jsem jen trochu akčnější děj, ale jinak vcelku dobrá kriminálka. Trefit se do představ čtenářů bývá obvykle těžké a číst kritiky zase někdy ztráta času. ()

Dementra

Když se díváte na film založený na knize, kterou jste už četli, je to vždycky takové zvláštní možná trochu nudné, protože víte, co se stane a jak to skončí. Nuda je tu ale bez hranic, a to i když se díváte na uřízlou hlavu postavenou na sněhulákovi. Promarněná šance. ()

Charlie84

Jediný Nesbo, kterého jsem nečetl, takže jsem se těšil. Nejvíc ve mě zůstal gumový Val Kilmer, který už by skutečně neměl hrát. Ne, že by teda tady nějak zvlášť hrál. Což bohužel platí o většině zúčastněných, Fassbender si jen přišel pro výplatu, ostatní, by snad mohli zvládnout víc, ale to museli mít ve filmu víc než párminutový štěk. Některé dějové linky jsou zde čistě proto, že jsou v knize a vycházejí z předchozích dílů nebo děj směřují k dalším. Pro nečtenáře knih to musí být ještě větší bordel, protože chytit se nejde ani hlavní zápletky, která...která by stačila, nikdo od tohoto žánru nečeká víc než macho detektiv vs. magor. Je svým způsobem sympatické, že Fassbenderův detektiv určitě není macho, by dokonce je to takový obyčejný packal s lahví, kterému občas něco vyjde, občas ne. Takže to snad ještě...ale záporák. Když pominu fakt, že se zabije sám tím, že omylem šlápne do díry v ledu (wtf??), za celý film např. není vysvětleno, proč vlastně stavil ty sněhuláky. A to ve filmu, kde sněhuláků plná...a který se podle nich jmenuje? Přísahal bych, že dokonce trailer je plný záběrů, které pak ve filmu nejsou, což zřejmě souvisí s na poslední chvíli přizvanou Thelmou Schoonmaker, která ze zoufalého materiálu měla sestříhat film. Nepovedlo se. Fakt ne. ()

Eduardo

Prvej polovici veľmi nie je čo vytknúť. Super atmosféra, výborná kamera, dej vyzerá nádejne, atď... ale v druhej polovici som sa jednoducho začal strácať, zmysel Kilmerovej a Simmonsovej postavy som absolútne nepochopil a vyvrcholenie je také nijaké. Veľká škoda, mohla z toho kľudne byť fakt dobrá kriminálka keby to malo nejaký funkčný scenár. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)