Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

Gastovski

Thriller bez duše! Měla to být "severská krimi", ale Amíci onu specifičnost těchto filmů nedokáží zachytit. A bylo až vtipné, jak moc se o to snažili. Knihou jsem netknutý, tudíž jsem měl problém se hlavně u vedlejších dějových linek chytat, proč a jaký mají pro příběh smysl. Nemluvě o zmatečném skákání do minulosti za Kilmerem. Atmosféra byla nulová (když pominu vždy fungující zasněženou bezútěšnost), vraždy se odehrávají vždy "za zavřenými dveřmi" a imbecilní konec ani nebudu komentovat. Kromě obstojných herců toho ve filmu moc nefunguje. ()

Money_too

,,Velký špatný". Naprosté odchýlení od knižní předlohy. Jako fanda knih s HH a Jo Nesba jsem zklamán nevyužitým potenciálem příběhu, naprostou změnou pointy a spoustu wtf momentů ( kde je nějaký vyšetřování, linka s Katherine, prostor ostatních postav... ). I když co jiného se dalo čekat, když chtějí přes 500 stránek knihy a nějakým seznámením s postavami nacpat do 119min. Aspoň že ti Lovci hlav se zfilmovali řádně. Jedinné plus je Fassbender, který je, až na tmavé vlasy, celkem uvěřitelný Harry Hole. V tomto případě doporučuji číst knihu, než tento film. Anebo restart. A začít pěkne od Netopýra a ne sedmou knihou v pořadí. Příklad by si tvůrci měli vzít ze zfilmovaných 4 knih Jussi Adlera-Olsena. ()

mh.mail

40% — Nepřehledný film. Podivné postavy, včetně klišoidního rozvedeného a chlastajícího detektiva, podivná retrospektiva, jejíž smysl mi zůstal utajen. Nakonec jsem se spolehlivě dozvěděl jenom KDO vraždil (což mě asi v polovině filmu napadlo, nikoliv logickou dedukcí – nebylo moc z čeho, ale náhlým podezřením), ale PROČ vraždil, už bylo naznačeno jenom vágně (jistě, asi to měla být nějaká pomsta všem matkám). Stejně tak nebylo vysvětleno více věcí — smysl již zmiňované retrospektivy, jakým způsobem si pachatel tipoval oběti (opravdu k němu všechny chodily jako k doktorovi? Jistě to víme jenom o té poslední) a asi by toho bylo víc, ale nechci příliš spoilerovat. Opěvovaná severská detektivka se jaksi nekonala. Původně jsem chtěl dát o hvězdičku víc, ale když jsem si při psaní komentáře uvědomil, co všechno mi vadilo, snižuji hodnocení na dvě. ()

anatheman

Jako já nevím, ale já jsem s filmem spokojen. Ačkoliv jsem knihu nečetl, nehodlám používat klišoidní frázi, že je knižní předloha nabitější než film. To je přeci v 90 % zřejmé, není-liž pravda? Sice mě film nepřesvědčil tak, abych chtěl onen kousek od Nesbøa mermomocí přečíst. Nicméně sám o sobě byl snímek velmi dobře zpracován. Je pravda, že velkou roli hraje norské zasněžené prostředí. Ale proč by tomu nemohlo být? O horor se také patrně nejedná, ale mysteriózní prvky nepochybně najdete. A příběh sám o sobě? Sám za sebe mohu říci, že mě velice bavil. A to nejsou kriminálky mým nejoblíbenějším žánrem. Zároveň mě potěšilo, že dění není překombinované, ale celkem adekvátně přehledné. Rozhodně tedy nerozumím tezím, že T. Alfredson zhmotnil těžkou nudu. To opravdu ne. Hudba také nebyla špatná; patrně hlavním lákadlem je ale ovšem herecké obsazení. Bender nezklamal, mile potěšila Ferguson a ocenil jsem i krátkou přítomnost mé milé Sagy z Mostu, tedy Sofie Helin. O dalších jménech nemá cenu příliš psát, jelikož i ony samotné představují záruku kvality. Celkově tedy hodnotím snímek slabšími 4 hvězdičkami. ()

Rázlik

Bylo tam mnoho nevysvětlených vedlejších postav, které se vůbec nevázaly k hlavnímu ději a zbytečně tak natahovaly celý film. Hlavní zápletka byla nakonec málo propracovaná bez jakéhokoliv napěti. U filmu jsem se nenudil, ale zároveň mě za celých 120 minut nedokázal na plno vtáhnout do děje a vytvořit nějaké napětí. Kladně hodnotím prostředí, hudbu a výkon hlavních postav. ()

lemonova

Kvôli niektorým zainteresovaným osobám nedávam nižšie hodnotenie, lebo si to podľa mňa nezaslúžia.. keď je však scenár tak doslovný, že by ho pochopilo aj dieťa z materskej školy a vy nad ničím nemusíte rozmýšľať, asi je niečo zle. Atmosfére nepomohla aj podobne popisná nešťastne riešená hudba, ktorá akoby zaspala dobu.. ()

chrispe

Viděno v kině (bohužel). Hodnotím nízko a vůbec nezastírám, že je to hlavně z naštvanosti. Protože co mě dokáže doopravdy naštvat je, když se něco tváří jako film podle knihy a přitom má film a kniha společné akorát jména postav a název. Nikdy tohle nepochopím a beru to jen jako tah producentů nalákat blbečky co se na to chytí (jako jsem já) do kina (divák zaplatí a to je hlavní) a taky jako naprostou neúctu jak k dílu, tak k autorovi. Zde jsem měla pocit, že NIKDO kdo se na filmu podílel knihu nečetl a rozhodl se to zfilmovat na základě toho, co mu řekla sousedka, která tu knihu sice taky nečetla, ale slyšela o ní od trenérky pilates, která děj zaslechla u jedné klientky, co to vlastně taky vůbec nečetla, ale zaujal ji obsah knihy, který překládala z ruštiny, jež se jako samouk vášnivě učí. Pokud pominu tedy to, že si scénáristi dělali prakticky co chtěli a to ne moc dobře a nebyli schopni dodržet aspoň charaktery postav - Harryho doopravdy nedělá Harrym jen to, že chlastá - tak film postrádal atmosféru a závěr s pořádným spádem. SPOILER!! No tak se nám vrah za Harryho bezmocného přihlížení propadl do ledu... hm... hurá? Hlavně to už ukončit. // K Fassbeenderovi jsem byla jako k Holemu skeptická, ale nejspíš vzhledem ke scénáři, dělal, co mohl. Ostatní hodnotit nebudu, popravdě si ani nejsem jistá jak, herecky nejspíš ok. Překvapuje mě, že je to koprodukce VB, USA a Norska + švédký režisér! Myslela jsem, že je to čistě americký počin a amíky za to proklínala. Zkrátka… doufám, že se toho ještě ujmou čistě seveřané a ukážou, jak to má vypadat. Hole si to SAKRA zaslouží. Skvělý komentář od Jeremy.jk. ()

Raziel_cz

Alfredson u Tinker Tailor Soldir Spy ukázal, jak vynikající je režisér, ale z tohohle bordelu nevybruslil. To se asi stává, když nestihnete natočit 15 % scénáře. Po technické stránce, celkovým feelingem a nakonec i sněžným zasazením je to "velká" kriminálka (asi to původně měla být detektivka, ale tu to víceméně samo sabotuje) na úrovni I Want to Believe. Problém je, že na rozdíl od I Want to Believe tu máme nic moc hrdinu (i když je fajn vidět, že v hollywoodském filmu zase může protagonista chlastat a zapalovat jednu od druhé) a vlastně i ostatní postavy (hlavně tedy proto, že se chovají jak trotlové a vedou nereálně polopatistické dialogy, aby všichni, ale opravdu fakt jakože všichni věděli, co se zrovna děje), nejhorší greenscreeny od The Room, hnusné CG (Kilmer s brokovnicí...), slepé podzápletky a samozřejmě nulovou logiku. Ještě bych byl ochotný přejít, že Harry Hole dostane novou kolegyni, vyšetřující starý případ, den předtím, než se ve městě objeví sériový vrah ze starého případu. Ale kurva, že celé to její vyšetřování paralelní s hlavní dějovou linií zabere čtyřicet minut a dají si v něm camea tři známí herci nepovede vůbec nikam, bude mít jen vágní vazbu na hlavní případ (kterou si navíc musíte sami odvodit, což z vás dělá lepší detektivy, než jsou zdejší psotavy) a ještě failne jako prostředek expozice, to už je vyloženě k smíchu. Takže rozložení filmu je ve výsledku: 60 minut hlavního pátrání, 40 minut slepá ulička a 15 minut závěr. Těch prvních šedesát minut je docela snesitelných. Prostředek jsme si vysvětlili. Těch posledních patnáct minut všechno dobré zabije a pak už jenom kope do mrtvoly. Odhalení vraha je naprosto WTF a stejné tak jeho konec. A motivace. A modus operandi. A cíl. A to, že je vždy všude, má všechny insiderské informace a všechny sleduje a provokuje a chystá na ně pasti. Zbývalo osm minut stopáže a já jsem vážně doufal, že film stihne vysvětlit aspoň něco. Místo toho jsem dostal výkop k novému případu, který je předpokládám mrknutí na čtenáře knižní série a výkop k něčemu, co by měl Harry nejspíš vyřešit v úvodu dalšího dílu, než začne hlavní případ. Ovšem pochybuju, že po tomhle maglajzu nějaký další díl bude. Smutné je, že jsem si celkem schopný odvodit, jak to celé mělo vypadat a které motivy na co navazují, ale to proto, že mám nakoukáno, ne že mi k tomu The Snowman dal prostředky. Předpokládám, že kdo četl předlohu, bude se orientovat v pohodě. A taky předpokládám, že ho úroveň tohohle filmu pořádně nasere. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy aspoň za obsazení a pěkné scenérie, ale ne. Ty bych si neobhájil ani sám před sebou. Absolutně promarněná šance rozjet velkou detektivní sérii. ()

Ben Nevis

Špatně převedená kniha na plátno. Harryho jsem si představovala víc neotesaného, ale to je ten nejmenší detail, co by mi vadil. Hlavní problém je, že představili řádku podezřelých, ale nevysvětlili, proč mají být podezřelí. Že pocházejí ze stejného městečka? Takže chaoticky vyřazujeme jednu postavu za druhou, až zbude ta poslední. V knize jsem uhodla vraha v polovině, protože náznaky fungovaly dobře. Ve filmu to mohl být klidně samotný Harry. Nejvíce jsem postrádala napětí. Sněhuláci měli být strašidelní, ale vždyť tvůrci odkrvili i mrtvoly. ()

Folky

Průměrný scénář a slabá režie. Jediné co se dá pochválit je Fassbender, který do role skvěle sedí, ale tím to hasne. ()

xmy

Těšil jsem se na pěknou severskou krimi, nevyplnilo se. Sice se dostavilo pár hezkých záběrů na norská města a krajinu, i atmosféra ušla. Dějově nic moc, postavy též a horor to není ani náhodou. Knihu jsem nečetl, ale věřím, že by mě bavila více, časem ji možná zkusím. 2*- ()

BOURQUE

Dobré prostredie, napínavý príbeh. Herecké karty v podstate perfektne rozdané. Ale všetky tieto ingrediencie akoby padli z rúk pána Alfredsona. Ten príbeh je trošku prekombinovaný a záver nie je na takej úrovni, akú by zaslúžil. P.S.: Chudák V. Kilmer bol už aj v lepšej forme. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rockerman

Mám pocit, že už jsme těch severských kriminálek přesycení a namlsaní. Možná, že ambice, které film měl tak úplně nesplnil, ale mě se to líbilo. Podle mne tomu chybělo více napětí. Jinak ale byl příběh psychopata, který je naštvaný na všechny skutečné nebo potenciální matky vystavěn velice dobře a nechybělo ani hezké překvapení. Jistě, ten závěr mohl být vyřešen lépe a ne tak lacině. Jednoznačně se ale ukázalo, že znát knižní předlohu není vždycky výhoda. 70% ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)