Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (viac)

Jestliže vás obslouží, neznamená to ještě, že vás mají rádi. Snímek Mladí muži za pultem vypráví o dvojici pohodlných obchodníků, kteří štvou zákazníky, hádají se o filmech a hrají hokej na střeše obchodu. (oficiálny text distribútora)

Eldrick

Natočit tuhle nudnou, černobílou konverza(sra)čku v dnešní době, tak by Kevin Smith skončil v zapomnění a pochybuju, že by prorazil. Tomuhle se říká mít štěstí na dobu. Kvalita obsahu mi uniká. ()

easaque

1* po dlouhé době obrovské zklamání, od kterého mě neodradili ani spřízněné duše a naopak většina hodnotila tuto černobílou komedii dost vysoko. Je to totální amatérský nezávislák jak Brno, kde jen nekonečně tlachají a "filozofují" dva pobudové o cigaretách, sexu, blbých zákaznících a k tomu spousta pošuků. Od začátku mi lezla na nervy a přemýšlel jsem jen co ostatní na tom zaujalo, že i na festivatelech to mělo úspěch. Možná kdybych to viděl ve svých -náctinách, tak by měla šanci, ale teď kousek před padesátkou, už je mi na míle daleko a bylo to téměř utrpení dokoukat do konce. V podobném duchu je třeba seriál Black Books, ale ten je několikanásobně lepší. Nakonec dávám jen jednu hvězdu za hodinu a půl ztracenýho života a druhý díl si můžete strčit kam chcete ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Svižná vtipná konverzačka, která už trochu zestárla, ale explicitní humor a postavy stále fungují. Rozhodně doporučuji původní verzi "theatrical cut" oproti "extended cut" verzi, protože extended verze nemá tak svižné tempo kvůli zařazení slabších vystřižených scén. ()

raffspIn

Po shlédnutí "Flákačů" a "Dogma" musím říct, že pan režisér neumí točit zajímavé filmy, řekl bych, že se snaží zaujmout originalitou. Ale nakonec z toho vznikne nudná blbost. ()

M.i.k.e

mě osobně se líbila spíš dvojka Clerks...k jedničce sem přistupoval už předem s velkým očekáváním vzhledem k pomalu už kultovnímu statusu,ale nakonec se dostavilo docela zklamání...dost možná,že na podruhé by to bylo lepší,ale zatím k tomu nebyla příležitost ani chuť. edit : poté co se mi docela líbila trojka sem po třinácti letech seznal, že bych se měl znova podívat na jedničku, která mě kdysi dávno dost nebavila a k mému překvapení solidně dozrála. Spoustu věcí sem si vůbec nepamatoval a některé dialogy jsou a scény jsou dost vtipné a zábavné.Spíš je pro mě zarážející, že když sem viděl Clerks poprvé (a zklamali mě), měl sem k věku hlavních hrdinů podstatně blíž (a tudíž by měla být větší šance, že mě Smith tímhle osloví), než dnes, kdy mě sledování opravdu bavilo...80% ()

Hees

Jednotka je pre mňa solídny začiatok,ktorý robí predohru k lepšej a farebnej dvojke napriek tomu,že film číslo jedna má v tomto momente môjho komentáru lepšie hodnotenie.Humoru je tu dosť ale herecké výkony proste ešte len "dozrievajú" pre budúcnosť. ()

Martin741

Clerks je krasny priklad toho, ako velmi je US styl humoru vzdialeny tomu europskemu. Nie je to dobre ani na pochopenie americkej mentality. 30 % ()

kaposlav

Tak celkom bieda. V roku 1994 asi ešte na divokom západe nepoznali farebný film, alebo bola núdza o peniaze, tak spotrební materiál kupovali vo výpredaji. Otravná hudba tomu tiež moc nepridala. 81%? Keby to bolo farebné, tak by to atakovalo Top 10 že? ()

Mefistofelle

Pokud by byl ve slovníku výraz "scénáristický orgasmus", jistě by pod ním bylo právem uvedeno jméno tohoto filmu. Nestává se zas tak často, že by se hned první režisérův film stal legendárním, ale Kevinu Smithovi se to povedlo. Některé hlášky by měly být tesány do kamene. Herecky je vše zvládnuté jen s pár výhradami na výbornou a i když se nedočkáme žádných extra kamerových kouzel, ale čistě statických záběrů, byla jsem přilepená na obrazovku takřka od začátku do konce. P. S.: Jay s Silent Bob - k těm není třeba dodat víc, než že jsou naprosto perfektní :). ()

joker.george

Měl jsem problém Clerks dokoukat, a to jsem viděl delší, pomalejší nebo nudnější filmy. Tento bych však zařadil k těm nejzdlouhavějším a nepřekvapilo by mě, kdyby stopáž byla dvojnásobná. Přitom snímek má nemálo hlášek, překvapení a spoustu vtipných či absurdních scén a potenciál zaujmout diváka není malý. Kvůli vyvrcholení, které možná k ničemu nevedlo, nakonec asi stojí snímek za zhlédnutí. Pro mě se však nejedná o životní zážitek a nedivil bych se, kdyby to tak zůstalo. (Netflix) ()

ad

Neuvěřitelně vypiontované vtipy. Už scénář byla jedna velká hláška a přesní herci a nepodbízivá režie tomu všemu jen přidali. ()

Lopic

Kevin Smith je Bůh. Jak se mu povedlo natočit s minimálním rozpočtem, takhle skvělej film to nepochopím. Tolik vtipných rozhovorů a scének v jednom filmu se jen tak nevidí. Nejvíc mě pobavil rozhovor Danta(eho?) s jeho holkou o počtu bývalých partnerů hned ze začátku a hlavně její odchod z obchodu a Danteho výkřik za ní. ()

ifa

Ten film má do sebe neskutečně mnoho. Skvělé dialogy. Randal je na přední příčce oblíbených postav. Do toho krámu bych chtěla jednou zajít.100% ()

tomtomtoma

Velmi příjemně vtipně zábavné trampoty prodavače v obchodě během jednoho dne, i když měl mít zrovna volno. Dante (dobrý Brian O'Halloran) je celkem nespokojený: s tím, že musí do práce, i když měl mít volno, se svojí přítelkyní, protože tajně myslí na svoji bývalou, se svojí prací celkově, protože se domnívá, že má navíc. Je to půvabný snímek o normálním člověkovi, který většinou nemá žádnou odvahu k radikálním rozhodnutím a když už se je rozhodne udělat, většinou je to pod nátlakem jeho kolegy Randala (skvělý Jeff Anderson). Oba nesnášejí zákazníky, ale jen Randal jim to dává okatě najevo, chtějí si zahrát hokejový zápas, ale netrvá ani jednu třetinu. Je tu krásně ukázané pokrytectví ve vztazích. Nejdříve se Dante dozví, že jeho přítelkyně Veronica (Marilyn Ghigliotti) měla sex s 36 chlapy před ním, i když tvrdí, že jen se třemi a ostatní nepovažuje za nic a z počátku Dantemu vyčítá těch jeho 11 holek před ní. Pak vyjde najevo, že i když Dante chodí s Veronicou, plánuje se dát zpět dohromady se svojí bývalkou Caitlin (Lisa Spoonhauer), i když ta ho stále podváděla. No, že to tak asi nedopadlo je pak trochu jiný, ale za to ůsměvný příběh. A do toho všeho poflakující se párek dealerů drog Jay (Jason Mewes) a Mlčenlivý Bob (sám Kevin Smith), který řekl Dantemu pouze pravdu, aby pochopil. Je to půvabný příběh o tom, že lidé mají na druhé většinou mnohem větší nároky než sami na sebe, většinou jsou to větší, či menší pokrytci. Pouze Randal se z toho vymyká, protože ten každému dává hned najevo, co si o něm myslí. Film o jednom pracovním dni jednoho obyčejného a tak trochu nešťastného člověka s krásně humorným nadhledem. ()

TomikZlesa

Naprosto geni(t)ální prvotina Pana Smithe. Perfektní dialogy, šílený hlody a dnes již klasicky vybraný slovník. Dlooouho sem se filmu bránil kvůli černobílému provedení a dnes jsem pochopil jako blbost jsem udělal a před jakým náserem sem se schovával. "Vomáčkovej žralok" tuhle scému sem si řpehrál snad desetkrát dokud jsem nebrečel. ()

starbrejkr

Parádičkáá. Co víc dodávat, Clerks jsou suprovým dialogovým filmem, který snad může znepříjemnit den někomu, komu vadí větší množství vulgarit. Když se však přes to převznesete (jakože ono to stejně k tomu filmu sedí), čeká vás pohodová zábava obalená myšlenkami nad kterými se klidně dá i chvíli zamyslet. Stejně tak se v tom dá najít prostá story o jednom řádně posraném dni. Ať už tak či onak, jet o zkrátka super věc, která se sotva někdy přejí. Už se těším na dvojku! ()

DruidKarel

942. hodnocený film: Určitě by se mohlo říct, že není tomuto filmu co vytknout. Když ale napovím a předem řeknu, že filmu uděluji 4*, bude tu asi někde nějaký zádrhel. Ten zní nepřekonatelnost druhého dílu, která mě natolik fascinovala. Tenhle je jiný, svérárnější, drsnější, ale není vtipnější. Přesto si nemohu pomoct a musím říct, že jde asi o jednu z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. 4* jsou úplně zasloužené a nápad udělat film černobíle, jenom chválím. 4* ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (viac)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Kevin Smith se před pár lety pustil do trojky Clerks a dvojky Flákačů, ani jedno z těchhle pokračování to ale nedotáhlo k natáčení. Clerks 3 se sesypaly po odchodu jednoho ze čtyř stěžejních herců a… (viac)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)