Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Ravi

I když film ke konci ztrácí dech a nabírá béčkově-akční otáčky, není to béčko. Film přináší prakticky vše, co název, obsazení a námět, slibují. Další expendablovka jak vyšitá, ba dokonce jedna z těch lepších. Pobavil jsem se u Arnieho německého monologu, pořád to zní jako němčina. 80% = 4/5 ()

Kosmik 1

Breslin: "Něco od tebe potřebuju." Rottmayer: "A proč bych ti měl jako pomáhat, co z toho budu mít?" Breslin: "No...pokud chceš utéct..." Rottmayer: "A co bys jako po mě chtěl?" Breslin: "Nemusíš to ale dělat." Rottmayer: "Tak už to vyklop!" Breslin: "Potřebuju kus železa, tak 8cm dlouhého, oblého." Rottmayer: "Jo tak to můžu sehnat, nechám si ho vyrobit v železářství!" Tyhle dva borce já prostě žeru. Když jsou spolu je to nářez a i z dementního filmu by snad dokázali udělat lahůdku. Jejich dialogy vždycky pobaví a Arnie i Sly tu jsou v parádní kondici (na "staříky"). Příběh se mi hodně líbil a ikdyž má spoustu skulinek, tak s těma dvěma je mi to úplně šumák a vychutnával jsem si každý moment, když byli na scéně. S normálními herci by to byl naprosto průměrný film. Ale Arnie a Sly jsou prostě extra třída a film hned nabývá úplně jiných rozměrů a hlavně kvalit. Jeden ze závěrečných dialogů, při kterém jsem se musel hodně usmívat: Rottmayer: "Doufám, že se vidíme naposledy" Breslin: "To zabolelo." Film s neskutečným nadhledem, vtipem a elegancí. 95% ()

Bagr_007

Ty důchodci pořád uměj. Škoda, že to jsou pořád jenom vzpomínky na filmy z jiné doby. Vypadá to levně, ale přesto celkem stylově. Bavil jsem se, ale mozek nechte někde stranou. ()

Kurikmoon

Objektívne prekvapivo dobrá troječka. Možno pritiahnutá za vlasy, ale mňa to s tými dvoma starými borcami bavilo celú stopáž. A tak im to prepáčim a dám ešte kozmetickú hviezdičku. Síce neobjektívnu, ale vďačnú. ()

mirec88

Je to proste pecka. Špičkový thriller, kde sa dve najväčšie akčné hviezdy 80. a 90. rokov stretli a naplno bodujú. Aj napriek tomu, že sú už dosť starí, stále sú to chlapi ako sa patrí a tento film je fakt pecka. Tak prečo "len" 4 hviezdy? Neviem, niečo mi k plnohodnotnému zážitku chýbalo. Ale som rád za ten film. ()

Dagoussek

Viděno podruhé a zvýšeno skóre. Vždyť je to super akčňák s legendami: Stallone a Schwarzenegger. Spolupráce jim šla velice dobře. Mít za povolání útěky z vězení je neobvyklé, ale ve filmu dost napínavá podívaná. ()

drackula

Sly a Arnie ako za starých časov. Pokiaľ človek príliš neanalyzuje logiku a dokáže odpustiť občasné scenáristické barličky, ide o kvalitné béčko ktoré skvele zabaví. Zapol som si to, lebo som mal na presne tento druh filmu chuť a zafungoval skvele. 70% ()

Styxos

Když zapomenete na to, že je James Caviezel nezajímavej záporák, že dozorci vypadají kvůli maskám jako ze S/M filmu a že se to celý natáčelo v nějakým skladišti plným divných skleněných beden, dostanete fajn thriller v béčkovým balení. Sice vás ničím nepřekvapí, ale rozhodně dobře pobaví, protože tu jsou dvě legendy, na který je radost pohledět. A to v sobotu večer ke spokojenosti úplně bohatě stačí. Možná jen dvě poznámky: Arnolda už nikdy nechci vidět s takovýma vousama, vypadá s nima dost divně. Zadruhé - Stallone by neměl hrát geniální chlapíky, co dokážou utéct z basy/zamčenýho sklepa/kanálu. Je to totiž skoro to samý jako kdyby měl hrát Othella ()

navorski

Nebylo to bezchybné, ale nelituji. Za ty dvě hodiny to stálo a něco málo jsem si i odnesl. Vždyť o takovém duelu jsem snil už před 20 lety! Bohužel, ani teď není jasné, kdo z nich dvou je silnější... ()

Pecival

Budˇ nejsu takovej fanboy, za kterého se považuji, nebo si prostě tyhle fláky starých bardů umím užít jenom doma sám s flaškou pivka k tomu. Jinak si moc neumím vysvětlit, že nejvíc sem si asi užil stalonovu Kulku, na které jsem jediné nebyl (resp. nemohl být - děkuji pěkně) v kině. Pár světlých momentů to samozřejmě má, ale akce je spíš až na konci a není to prostě ono. O tom, že scénář je teda docela divočina se asi netřeba příliš zmiňovat. Málo hlášek a celkově zapamatovatelných momentů, hodně rychle vyšumí. Bohužel, trošku zklamání. ()

voleman

Velmi slušný osmdesátkový akčnák, se slušným i když někdy až moc přehnaným příběhem. Jako film, který by se měl brát vážně, tohle asi nevznikalo a brát se to tak proto nesmí. Jděte na to jako na takové připomenutí oldschoolových akčních filmů, kde hlavní je akční zábava a příběh má až vedlejší roli. Plán útěku stojí hlavně na dvou akčních legendách jejichž potenciál zde byl poměrně dobře využit, a sami herci si role skvěle užívají a myslím že i berou s jistým nadhledem. Potěší třeba i přítomnost Sama Neilla nebo Vinnieho Jonese. Stallone a Schwarzenegger se konečně potkali v hlavních rolích v jednom filmu, který se až na drobnosti povedl, což je zcela jistě pro každého jejich fanouška velmi potěšující zpráva a povinnost navštívit kino. 80% ()

Ironfood

V podstatě ještě větší zklamání než Arnieho Konečná, ve které je sice ještě méně hlášek, ale alespoň se na rozdíl od Plánu útěku ani na chvíli netváří vážně. Snaha o vytvoření originálního vězení přináší jen řadu nelogičností, které naprosto dorazí závěrečné "nečekané" rozuzlení. ()

DeathTheKid

Subžánr - Útěk z vězení...cílová kategorie - senioři. Ano, sraz legend opět na place a i to je důvod proč bych Escape Plan hodil do TOP10 roku 2013. Nebylo to nějak zvlášť originální (takových námětů tady bylo), ale byla to dobře udělaná slátanina akce, humoru, trochu takové té sviňárnosti (Caviezel byl k nezaplacení) a samozřejmě velice sympatické obsazení. A v rámci tohoto roku, co se týče braků, které letos rozleptávali plátna v kinech, to bylo velmi svěží, taková Shrelockovka nebo jak to říct. Jednoduše to bylo vše správně namixované a celkový dojem mi dal pěstí jako pravý vegetarián. ()

Hollohlaway

Slušná akční jednohubka s ucházející zápletkou. Ke konci to je sice trochu kostrbaté a průhledné, ale těm dvěma staříkům se nedá nefandit. ()

manonfire

Zatímco jste ve starém Kriminálu se Slyem doslova dýchali a empaticky jste vnímali jeho definici hrdiny tak, jak jí on mínil...tady Vám po emocionální stránce nezůstane v duši ani hovno. A to je vzhledem k jedné vyjímečné okolnosti, kterou je jen tak mimochodem setkání dvou největších akčních hrdinů......bolestivé zjištění. Pokud jde o humor, ve filmu není....pár Arnoldových levných provokaček na muklovu matku, ani kresba aktu věnovaná řediteli věznice to rozhodně nevytáhne. Pro příznivce akce má film co nabídnout a sám o sobě není špatně natočen. Tyhle dva borce jsem ale chtěl spolu vidět v něčem obsahově epičtějším, než je tato místy nápaditá, několikrát však těžce přehnaná "hi-tech" podivnost. 60% ()

Georgex

Jako skalní fanoušek obou hlavních protagonistů asi nemusím dlouze rozepisovat, jak jsem vždy snil o tom, že si Arnie a Sly zahrají spolu v jednom pořádném filmu. Sen se stal realitou a po dvou oťukáváních v Expendables se konečně dostavil ten pravý "orgasmus", akční snímek Escape Plan. Musím konstatovat, že jsem byl k tomuto jejich setkání v důchodovém věku, zprvu poměrně skeptický, nicméně hned první půl hodina mi rozzářila úsměv na tváři. Oba hlavní aktéři za ta léta neztratili nic ze svého kouzla a nevím, jak to dělají, ale jakoby vůbec nestárli a nevypadají o nic hůř než v jejich nejslavnějších létech. To ani nemluvím o tom, jaké famózní výkony podávají, nicméně musím uznat, že je skvělými výkony doplňují i ostatní aktéři, za zmínku rozhodně stojí Vinnie Jones, James Caviezel, ale i Sam Neill. Příběh chlápků, co se snaží utéct z vězení, je sice starší než Arnie a Sly dohromady, přesto se tvůrcům povedlo natočit velmi originální a překvapivý snímek, který v napětí hltáte po celou jeho dobu. Pochopitelně, že akční stránka filmu je víceméně limitována prostředím, ve kterém se děj odehrává, přesto jsem si jako fanoušek akčních filmů přišel i v tomto ohledu na své. Nezbývá mi než doufat, že se tyto akční legendy neviděli ve filmu naposledy. Moje hodnocení 80% ()

jefff

Ty dva mě fakt baví. Možná víc než za mlada. Arnie vtipně (ne)hraje, Sly zase hází suchý hlášky. Dvojka, která bývala snem každého fandy akčních filmů. Plán útěku není nic světového, ale má to šťávu i slušný spád. Z ústřední dvojice prakticky nesleze kamera, takže celek závisí právě na charisma akčních veteránů. No a ti ho stále mají na rozdávání. ()

tommmy89

Spojenie Stallonea a Schwarzeneggera je odjakživa klasika. Obvykle sa s nimi stretávame v bojových klasikách, akčných frajerinách, ale tento kúsok zanechal na plátne niečo nové a zaujímavejšie. Tento krát vsadili na kartu, ktorá im vyšla a priniesla taký istý úspech, ako keby natočili "Expendables remake", či inú akčnú "srandu". Koniec koncov v rukách mali zas zbrane i keď to nebolo pointou celého filmu. Hlavnú pointu a zámer filmu sprevádzala väzenská tématika, ktorá zabárala svoje dlhé prsty do "Prison breaku", no len čiastočne. Veľa týchto filmov si prirovnávam priamo k tejto sérii. Každopádne film nenudil, bol akčný, zaujímavý a mal čo ponúknuť 4* ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)