Most - Série 3

(séria)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, 2015, 10 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Maria Kulle, Dag Malmberg, Sarah-Sofie Boussnina, Nicolas Bro, Katrine Greis-Rosenthal (viac)

Tretia séria sa opäť začína po trinástich mesiacoch. Na švédskej strane mostnej konštrukcie, sa nájde telo mŕtvej ženy, naaranžovanej do obrazu tradičnej rodiny. Obeť je identifikovaná ako Helle Ankerová, dánska občianka, známa lesbická aktivistka, ktorá mala za manželku švédsku ženu. Známa bola tiež ako priekopníčka prvej dánskej škôlky, založenej na neutralite pohlavia. Dánsko-švédske prepojenie opäť privedie k sebe medzinárodný tím vyšetrovateľov na čele so Sagou Norenovou. Tá bude so svojím novým dánskym partnerom vyšetrovať ďalší zložitý prípad a nateraz sa možno bude musieť pozrieť hlbšie do svojej minulosti. (STV)

markotter

Asi nejslabší co se týká hlavní zápletky. Hrozně postav, strašně zamotané a motivace hlavního vrahouna mi přišla tak neuvěřitelná, že nechápu, proč by měl zabíjet tolik lidí a tak složitě. Most ale není jenom hlavní zápletka - tentokrát přibyla zápletka se Ságou a její matkou, Henrikem a jeho rodinou a některé další, které byly velmi zajímavé a daly sérii zvláštní emocionální nádech, který u těch předchozích nebyl. Takže celkově zase super série. A mimochodem - sociální interakce (jak říká Sága) mezí ní a Henrikem byla naprosto super a možná pro mně ještě lepší než s Martinem. ()

waska

Říkal jsem si, jak bude seriál fungovat bez Martina, trochu jsem se bál. Zbytečně. Náhradník je stejně tak dobrý, navíc nese břímě minulosti, které krásně zapadá do ponuré atmosféry této série. Napětí je vystupňované až do samotného závěru. Brilantní ! ()

Lupes

Jak napsal gudaulin: "Diváka musí fascinovat pachatel, který bez mrknutí oka zvládá roli porodníka, špičkového snipera, svářeče, zápasníka, kutila všeho druhu, umělce i designéra, člověk se potom nemůže divit, proč si severské státy vedou tak úspěšně, když mají mezi sebou takové šikuly." Ano, je to pohádka, k realitě policejní práce daleko (nechce se věřit, jak málo se v srdci EU šustí papíry), navíc je stále více zahleděná do sebe a posedlá temným osudem hlavních postav. Jenže to dělá skvěle a např. z bezútěšné prázdnoty po zmizelé rodině Henrika mrazí - jeden z vrcholů této série. Za mne stále skvělá krimi, atmosférou temná a odkazující k noir, střihově dynamická, byť oproti počátkům mnohem méně soustředěná na vyšetřovaný případ samotný. ()

RedRose

Ne... Zbavit se Martina a Hanse byl hodně špatný nápad... Vzhledem k tomu, že ostatní postavy jsem moc nemusel, poklesl i můj zájem. Obzvlášť náhrada Hanse je fakt nepříjemná příšera, která se často sere do čeho nemá... Na první sérii se už žádná další nedotáhne, ale přesto je to stále výborná podívaná. ()

pekas

Nejdřív pozitiva - nový vyšetřovatel je rozhodně plus a Saga začíná něco cítit, je to vůbec možné?!? Za negativa považuju opět hodně temnou atmosféru, nespočet vražd a celkově drsnost série. A za vůbec největší zklamání? Jednoznačně, že Sofia Helin si ji neholí! 80% ()

subic

Vizuálně slušný seriál, kde i když svítí slunko, pořád je to vše takové potemnělé. Rituálních vražd tu není zrovna málo. Přesto mě seriál moc nenadchnul, ale koukatelné to je. Od začátku mi vadí, že vín, kdo je vrahem. 51% ()

mirkath1

Mnohem lepší než 1.serie-pomohlo hodně, že změnili hlavního mužského vyšetřovatele. Jen ty případy byly kapánek překombinované-leč hodně napínavé.Natočeno grandiózně :) ()

maoc

Špičkový seriál pomalu upadá. Může za to i má přesycenost a zmlsanost, protože z mnoha pohledů je třetí série Mostu výborná, ale přesto je pro mne zklamáním. Stačí málo - pokles uvěřitelnosti. V první sérii si tvůrci pohlídali skoro každý detail aby vše bylo uvěřitelné, a to včetně postavy (super)pachatele. Druhá série jde jinou cestou, ale třetí je, alespoň co se týká pachatele, dost podobná první. Jen ta realističnost chybí. Město je profízlováno kamerami, ale ne, žádná neumí spojit pachatele s místem a časem činu. Pachatel má mizivé předpoklady vše naplánovat a provést, přesto mu vše neskutečně vychází až do úplného konce. Pche! Fraška!! Od top class seriálu, kterým Most býval, očekávám o dost lepší výkon při konstrukci případu. Ale chci i pochválit... Výborně se povedlo prvních cca 5 dílů. Jakmile se ukázalo, kdo je Freddie Holst a vše se případ se začal točit okolo něj, šlo to do kopru. Nemohu říci, že linie, která se věnuje záležitostem hrdinů a oddělení vražd, a že jich v této sérii je požehnaně, by také nebyla dobrá. Jenže když budu chtít trochu dramatické emo, pustím si jiný biják. Já chtěl detektivku. Sice jsem zvědavý, jak vše obzvláště okolo Sagy dopadne, ale nechci kvůli tomu přetrpět trapnou detektivní linii. Summa summarum: Na Most se už dále koukat nebudu. ()

Vera2613

Tretia séria bola z môjho pohľadu asi najlepšia resp. bavila ma najviac. Zo začiatku mi Martin chýbal no jeho náhradník Henrik veľmi dobre zapadol a tiež sa vďaka nemu dostalo seriálu/Sage trocha svojskej romantiky, ktorá dej okorenila. Dej ako celok bol znova veľmi pútavý a zhltla som ho za dva dni. Saga ostáva stále fantastická. ()

MP17

Nemohu si pomoci, ale třetí série mi připadala dosud nejzajímavější. To platí i o novém parťákovi, sice také svým způsobem životní ztroskotanec (nikoliv ale vlastní vinou), ale jako policajt rozhodně schopnější a pro Sagu, coby podpora, určitě i platnější. ()

MovieMan7

Celá to je hodně psycho série. Rozhodně lepší než 2., o něco málo lepší, než 1. série. Já patřím k těm, kterým změna Sážina parťáka moc neprospěla, ale zvykl jsem si. Tentokrát jsem nestrhl hvězdu ani za poslední díl, také kvůli tomu, že jsem si myslel, že Sága pod ten vlak skočí. 97% ()

r007

Po prvním dílu jsem to málem odpískala, nevím, co tím sledovali, ale odpuštěno po druhém dílu ! Nový parťák se pomalu začleňoval do děje, a nevím proč, ( není to teda moc kladná postava...) stal se z něj sympaťák. Možná proto, jak bral Ságu, možná proto, že měl své slabiny. Když jsem ho pak srovnávala s Martinem, byl mnohem zajímavější. Moc se mi nelíbila postava Ságiny matky, měla malý prostor na to, aby divák dost dobře pochopil, jak to vlastně doopravdy bylo.Ale zápletka opět spletitá, a závěr nezklamal. Rozhodovala jsem se dlouho, jestli dám 4 nebo 5 hvězd, spíš je to někde na 4,5. Ale za to tajemno a vztah Ságy a Henrika dávám 5. Těším se na další sérii. ()

bonovox

III. séria je opäť dokonalá, od zápletky, zvratov až po dokonale vykreslené hlavné postavy, chýba síce Martin, ale jeho nasledovník je taktiež výborný. Ak bude štvrtá séria, už teraz sa teším a držím palce, aby sa tie dve dcéry našli živé a zdravé... ()

zigy

Tak Sága dostala nového detektivního partnera, a ten se k ní hodí ještě víc než předchozí, protože je taky blázen...bohužel případ už mi přišel až moc přitažený za vlasy a překombinovaný....takže to zachraňuje Sága a její osobní trable, ale ta permanentní depka už trochu leze na nervy. ()

Grázl83

Nový parťák skvělej. Scénář ale opět nedotaženej - spousta zbytečný dějových linek, povinně zakomponovaný LGBT, motivace vraha absurdní, stejně tak Sagy matka. No a policejní práce a vyšetřovací metody dost mimo. ()

ABC1

Výměna parťáka byla jediným pozitivním bodem třetí série. Jinak pro mě neskutečně překombinované, příliš vedlejších dějových zvratů, hnusné, surové vraždy, barvy a světlo nereálné, a ten poslední díl skutečně korunuje dílo... čekala jsem po druhé sérii ledacos, ale musela jsem se už jen smát....fraška!!! ()

motyka52

Bezpochyby nejkomplexnější série. Zdálo se mi, že to drží nejlíp pohromadě, i když těch figur bylo opět trochu moc. Budiž. Novému parťákovi je sice zapotřebí se dostat trochu pod kůži, pár epizod to zabere, ale na konci už jsem byl v jeho týmu jednoznačně. Trochu mě ale zklamalo, že si v poslední epizodě scénáristé opět nepohlídali klasický nešvar podobných kriminálek, kdy celou sérii bezmála geniální pachatel, který zvládá snad všechny profese světa, udělá v zájmu dějového zvratu naprosto banální chybu. A je rovněž pravda, že jsem čekal nějakým způsobem dohrání druhé série. Nedočkal jsem se. ()