Ve světle nedávných událostí a konfliktů musí Saga Norenová od případu odstoupit a jít na nucenou dovolenou. Na její místo přichází Rasmus Larsson, ambiciózní kriminalista, který ale v předchozím vyšetřování ekoteroristických vražd kvůli své zbrklosti vážně pochybil. Zatímco policie hlídá Freddieho Holsta coby potencionální příští oběť, pachatel se zmocní Jeanette. (Česká televize)

Frajer42

Tak konečně se potvrdilo, že mě můj zrak nešálil, když jsem v záběrech na zakamuflovaného vraha pozoroval pohyby mladého všeználka umění. Stejným způsobem jsem odhalil vraha v první sérii. Před pár epizodami to byl ovšem pouze odhad, protože jsem si ho nedokázal spojit ani s vybranými oběťmi a ani chystaným dítětem. Prostě byl jen divný a jeho řeč těla a koníčky se shodovaly s potenciálním vrahem. Tvůrci toho někdy odhalují zbytečně příliš. Takže po dramatické odbočce, kdy se rozvířil prach a vina mohla padnout skoro na každého, už zde máme definitivní rozuzlení. Pomale mohu pouštět z hlavy myšlenku, že vrahů bylo více, protože mužská postava do role vraha pasuje skvěle. Nezbývá než tvůrce pochválit, protože po předchozí epizodě jsem si nebyl jistý vůbec ničím. Těším se na finále. Lepší 4 kousky. ()

Necrotongue

V předposlední epizodě třetí série jsem se dočkal mírného zklamání nad tím, že tvůrci nechali vyšetřovatele sledovat evidentně falešnou stopu, i když divákovi muselo být jasné, že je všechno jinak. A právě to mi vadilo. Zatímco mě seveřané dosud rádi překvapovali, tentokrát bylo jasně patrné, že zvolili jiný postup, a místo toho, aby mi v závěru dílu spadla brada překvapením, dala by se má reakce vyjádřit asi takto: "Hmmm, no jo, no..." Ale kromě těchto záporných dojmů musím uznat, že atmosféra byla opět skvělá, napětí se také dostavilo, ač bylo podmíněno výše zmíněnými rozhodnutími tvůrců, a i přes své výhrady jsem si celou záležitost vcelku užil. / Poučení: Jsi dárcem spermatu? Připrav se na návštěvu po letech. ()

castor

Na Henrika jsem si někde v půli série zvykl a nakonec mi jeho postava přirostla k srdci. Podezření se přelévá mezi životním koučem Claesem a fanynkou jeho přednášek Annikou, nakonec to bude ale všechno jinak. Vyšetřovatelé mezitím objeví ztvárnění poslední vraždy – trojnásobné. S ohledem na okolnosti musí Saga od případu odstoupit. Rád se dopředu natlačí Rasmus Larsson, ambiciózní ucho, které beztak zase něco pokazí. Graduje to náramně. ()

Anderton

Plný počet si už asi nechám až na poslednú epizódu, ktorá snáď všetko dokonale uzavrie. Tvorcovia opäť otočili všetko hore nohami, teda aspoň čiastočne, ale koho by pri Moste nenapadlo, že keď sa zdá, že je všetko jasné, tak pravda bude zase niekde inde. Len či to nie je potom už zbytočne prekombinované, najmä na úrovni vyšetrovania, ako celok série zločinov a motívov to zmysel zdá sa dávať bude. Krásne sa nám otvárajú témy rodičovstva a všeobecne vzťahu rodičov a detí na viacerých úrovniach, vrátane dejovej línie Sagy a jej rodičov, predovšetkým matky. Lepšou hláškou preto tento diel skončiť ani nemohol. ()