Most - Série 3

(séria)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, 2015, 10 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Maria Kulle, Dag Malmberg, Sarah-Sofie Boussnina, Nicolas Bro, Katrine Greis-Rosenthal (viac)

Tretia séria sa opäť začína po trinástich mesiacoch. Na švédskej strane mostnej konštrukcie, sa nájde telo mŕtvej ženy, naaranžovanej do obrazu tradičnej rodiny. Obeť je identifikovaná ako Helle Ankerová, dánska občianka, známa lesbická aktivistka, ktorá mala za manželku švédsku ženu. Známa bola tiež ako priekopníčka prvej dánskej škôlky, založenej na neutralite pohlavia. Dánsko-švédske prepojenie opäť privedie k sebe medzinárodný tím vyšetrovateľov na čele so Sagou Norenovou. Tá bude so svojím novým dánskym partnerom vyšetrovať ďalší zložitý prípad a nateraz sa možno bude musieť pozrieť hlbšie do svojej minulosti. (STV)

sh4ris

Prvně jsem si nechtěla připustit, že Martin nebude součástí týmu. Postupem času mi ale klidný a umírněný Henrik přišel vhod (a zásluhu má určitě i Saša Rašilov). Tato série je jedna velká deprese, ač ani ty předešlé nebyly zrovna růžové. Opět se řeší sériový vrah, který nám chce něco sdělit a své činy má dopředu promyšlené. Také vidíme opět spoustu postav, které jsou nějakým způsobem propletené, ač některé jsou velmi okrajové a pro příběh dále nedůležité. Některé smrti trochu zamrzely, ale overall to byla za mě dost povedená řada. ()

stret

Thure Lindhardt nahrádza tak trocha priblbého Martina a zvyšuje sám o sebe hodnotenie série najmenej o jednu hviezdičku. 3. séria sa rozbieha pomaly a nezáživne. Ale rozbehne sa do pekných obrátok k fajn záveru. 3. séria prekonáva nielen slabú druhú sériu, ale aj celkom kvalitnú prvú sériu - viacerými rozpracovanejšími vrstvami. ()

eva1984

Nějak se nemůžu ubránit pocitu,že to bylo víc o Sage a jejím kolegovi než o případu,nicméně se mi to i přes to líbilo,takových kvalitních seriálů je málo a bohužel jdou jen v noci... ()

lineker

Takže Sága Norénová do třetice, nyní již bez ( všichni víme proč ) standardního parťáka z předešlých dvou sérií. Možná trochu méně krimi a trochu více nitra robotické policistky, ale proč ne. Vždyť celé tři řady stojí a padají právě na její postavě, kterou si se vší parádou vystřihla skvělá Sofia Helin. Opět ovšem je jen málo co se dá této sérii vytknout. Severská krimi má prostě neskutečně vysoko nastavenou laťku a já se jdu plný očekávání pustit do Forbrydelsen. ()

Hynais

Nevím, jak to ti seveřani dělají, ale MOST III je úplně jiný než první dvě série a přitom zase o "level" výše. Sága se z mírně zábavné postavičky stává osobou, kolem níž se semele takové množství věcí, že vás to uvrhne na samotné dno lidskosti a budete fyziky cítit její utrpení. A přesto mě to bavilo - a tentokrát nejen dějem a strhujícími (byť chladnými) dialogy, ale i vývojem postav... a pobrečel jsem si... Dokonalá hudba, dokonalé scenerie a strhující pomalá atmosféra (a to fakt není protimluv!) ()

kreyson13 odpad!

Na začátku třetí série měli na tom slavným mostě střelit do palice a nechat spadnout do moře tu asociální, emočně mrtvou a fakt velmi nesympatickou robotickou osobu, která by u psychotestů k policii neprošla ani vrátnicí a dal bych i hvězdu. Takhle ani nic.Jedinej, kdo tuhle věc držel, byl Martin Róde. Róóóde! ()

Ekdahl

špičková záležitost, brilantně vystavěná detektivka/thriller kombinovaná s existenciálním dramatem, velmi přesvědčivý.. klobouk dolu ()

pallok

Saga Norenová polícia Malmö. Nespočetne krát a stále dokola. Aspergerov syndróm ako z učebnice lekárskej vedy. Má často problém „prečítať“ druhých ľudí – je pre ňu ťažké spoznať a pochopiť pocity a zámery druhých, ale aj vyjadriť svoje vlastné pocity. Aj preto sa v sociálnom svete stráca, pôsobí necitlivo, vyhľadáva čas osamote, najmä ak ju kontakty s inými preťažia, necíti sa dobre s inými ľuďmi, správa sa zvláštne, istým spôsobom spoločensky nevhodne. Nadväzovanie priateľstiev je pre ňu náročné, chce nadväzovať vzťahy a priateľstvá, no netuší ako na to. (Chceš mať so mnou sex?). Okrem týchto „učebnicových vlastností“ je ešte Saga najlepšia policajtka v Malmö. Aj keď sa to javí ako nepredstaviteľné spojenie funkč a disfunkčnosti ono to funguje. Jedine čo si neviem vysvetliť je občasný brutálny výpadok sebaovládania, keď Saga vypína autopilota a robí to čo naozaj chce. Druhá séria bola dejovo veľmi pestrá, jednotlivé časti boli nápadité, viac-menej napínavé a čitateľné. V tretej sérii sa hráme v desiatich kapitolách sériovým vrahom so špičkovým mentálnym vybavením a po druhej línii riešime súkromných kostlivcov zo skríň Sagy Norenovej i jej nového parťáka Henrika. U oboch tesne pod povrchom pláva nános psychicky nezvládnutej minulosti liečená drogami v súčasnosti. Už sa teším na ďalšiu sériu! 90% ()

VerJer odpad!

Martin je pryc a pribeh se ubira naprosto debilnim smerem. Plus samozrejme je potreba spoustu politicke korektnosti. Prvni dve serie 5 hvezd, tohle je odpad. ()