Projekt X sleduje tři zdánlivě nenápadné studenty 4. ročníku, kteří se snaží zviditelnit před svým odchodem z vysoké školy. Jejich myšlenka byla zcela nevinná – uspořádat večírek, na který nikdy nikdo nezapomene. Ale na to, co je čekalo, nebyl připraven nikdo. Zprávy se šíří rychle, sny jsou v troskách, pověst poskvrněna a na konci všeho se zrodí legendy. (oficiálny text distribútora)

Marqta

Takže na rovinu, rozhodně se nejedná o hlubokomyslný film se skvělou pointou, spoustou nepředvídatelných zápletek a dokonalými hereckými výkony. Dalo by se říct, že přesně naopak. To ale nemění nic na tom, že jsem se už hodně dlouho u žádného filmu takhle nepobavila. Moje zkušenosti s filmy- "párty typu" jsou vesměs tragické a to tak, že to většinou pro naprostou debilitu a absenci děje ani nedokoukám. Proto jsem byla hodně zvědavá na tenhle film, který si všichni tak chválí a i tady má celkem vysoké hodnocení. (momentálně 67%). A musím říct, že jsem rozhodně nebyla zklamaná. Když řeknu, že vás film vtáhne do děje tak to ani není úplně pravda, protože děj je naprosto minimální- takže spíš jen připne k obrazovce. To co je jednoznačně nejlepší na tomhle filmu je hudba k tomu nemám slov...A nakonec chci okomentovat svoje hodnocení - děj -*, celkový dojem -****, zpracování-*****. Takže tak nějak celkově - silné tři hvězdičky. (I když to jediné co vážně stojí za zmínku je ta hudba a celková atmosféra + vizuální stránka.) ()

zdenotvor

Zopár zábavných momentov,ale naozaj iba zopár.Zasmial som sa možno 3 krát počas celého filmu. Čakal som ovela viac kedže mi tento film ospevovalo veľa ľudí, ale výsledný efekt bol dost slabý. A tá kamera ma iritovala celú dobu . Pozitívom tohto filmu boli pekné slečny, ktoré sa nehanbili čo to ukázať,pobavil ma agresívny trpaslík zavretý v trúbe,auto v bazéne a baviaci sa starší chlapík ... Dalo sa na to pozerať,ale nebolo to nič svetoborné ... Lepšie 2* ()

Wiikii

Věřím, že za 20 let se mě tenhle film už nijak nedotkne, ale teď je to pro mě hustomegaprýsnej mejdan ... A jak se zde často v komentářích píše "Projek X" je jen pro určitou generaci, nebo spíše sortu lidí, kteří minimálně jednou do měsíce musí navštívit diskotéku a jestli patříte mezi ně, budete hodnotit 5* ... Já už pomalu stárnu :).. takže HODNOCENÍ: 82% (4*) ()

Aljak

Z teenage-party komédií som už zrejme vyrástol, lebo na tom bezduchom ožieraní sa a úletoch s bohvie s kým mi veru nepríde nič zábavné. Skôr je to smutné, že potom mnohým ľuďom to dáva zlý príklad a myslia si, že takéto správanie je v rámci normy. Ale OK, koniec moralizovania. Film samotný nebol až tak úplne zlý, niektoré scénky a hlášky stáli fakt za to, a pohľad na toho psa ako odlieta na balónoch mi prišiel najzábavnejší zo všetkého + ešte niekoľko ďalších scén. Malá oslava 18.narodenín sa zvrhla na celomestskú akciu, kde prišlo niekoľko stoviek ľudí z celého okolia a celý dom a majetok bol vydaný na pospal ich "oslavovaniu". Takže tak, nebolo to najhoršie, ale na viac ako 2* to veru nevidím. ()

shyster

Autoři až moc chtěli, aby to byla ta nejvíc cool party, co kdy kdo viděl. Bohužel nám ale podávají jen videoklipový sled scén, který mají tento pocit navozovat, ale tento pocit se nedostavuje. Ani ústřední trojice není ničím zajímavá, ikdyž občas prohodí slušný fórek. Lepší hodnocení dávám za skvělou hudbu a vlastně i za to, že takhle si asi každý přál, aby jeho party vypadala. ()

Rocky88

Nuda to není, kalba je to kulervoucí, kozének je tu taky habaděj a po celou stopáž je to přinejmenším úsměvné. Takže zlatá střední cesta za 3 hvězdy. Kdo chce nenásilně zabít hoďku a půl, tak tohle je ideální volba :) ()

Pugo

Dá sa povedať, že takáto party je snom každého partychtivého teenagera (samozrejme keď sa na nej zúčastnuje ako hosť). Ono je to v podstate film zvládnutý a nakrútený obstojne vrámci žánru i deja, ktorý ponúka cieľovému publiku. Ostatným nemá čo dať, takmer všetko už sme niekde videli, vtipov tu mnoho nie je, humor má vychádzať primárne zo samotných scénok, ktoré sa odohrávaju aj v reálnom živote a hovoriť si pri nich - Noaže, toto poznám, haha, presne.- Polovica hercov je otravných a logika tu tiež nehrá prvé husle. A nechcem nejak moralizovať, ale zo záveru som si odniesol, že ak zničím všetko, čo moji rodičia budovali niekoľko desaťročí, tak si získam rešpekt medzi puberťákmi (možno i pár vysokoškolákmi, dokonca aj u otca) a vysnívané dievča. A možno aj pol kráľovstva. ()

Nach

Komedie o jedné velké pařbě, která se vymkne z kontroly. No a to je tak celý děj filmu. V podstatě rutinní práce s postavami, nic převratného ani šokujícího se nestane. Pokud hledáte nějaké rozptýlení a tento tip snímků vás zajímá, jděte do toho. Jinak je spousta jiných stejně průměrných filmů, které si vaši pozornost uzmou stejně jako tento. 60% ()

TommyLeeJape

I když si Project X asi zaslouží cenu za nejstupidnější námět natočený amatérskou kamerou, nemůžu říct, že by téhle mega epické kůl párty něco chybělo (teda kromě alespoň jedné jediné škaredé slečny, která ovšem nebyla postrádána). Žádné hlubší poselství film neskrývá, hlavní hrdinové jsou totální idioti, je to v podstatě celé o (chlastajících teenagerech) ničem, ale stejně, když se na to podíváte s kolosální dávkou nadhledu, možná se i pobavíte. Určitě doporučuju si nejdříve pustit trailer ať víte do čeho jdete. ()

enjoi

Tak takhle nějak asi probíhala Pařba ve Vegas, je to tak? Ne, asi ne. Tohle je totiž moc americky cool, řeší se tam problémy teenagerů... no prostě nic moc. A to davové šílenství ke konci filmu? Zase se mi potvrdilo, že lidi jsou ve své podstatě jen zvířata. 55 % ()

C0r0ner

Moc dobře si uvědomuji, že je to příšerná sračka a to jak scénářem (nicméně založeným na reálné události), tak z hlediska technického zpracování, ale já se prostě tak moc při sledování bavil, že i s těžkým srdcem profesionálního filmového kritika (snad si o mně nikdo nic jiného nemyslí) musím dát plný počet hvězdiček. 90% ()

campix

Největší filmová párty letošního roku a pravděpodobně největší filmová párty všech dob. Mokrý sen všech náctiletých američanů a zároveň noční můra jejich starostlivých rodičů. Jakožto ještě stále náctileté dokáži ocenit Project X a je mi líto těch ''postarších'' ,kteří si k němu cestu nenašli. Samozřejmě bylo tam několik WTF momentů jako naštvaný dealer s plamenometem a také ten typický pozitivní americký konec, ale já si tuhle párty užil snad stejně jako její protagonisté a dávám jednoznačně palec nahoru. ()

Pajky3

Velká pařba, jejíž hlavním problémem je, že ústřední trojice looserů je neskutečně nesympatická. Při koukání na tohle jsem rád, že naše akce se nikdy nezvrtnou, nikdy tam není víc než třicet lidí a že jsme na odlehlém místě. Protože ty následky, ty za to nestojí. Nikdy bych nechtěl být v kůži toho pořádajícího... ()

PavelVanekArt

Včera jsem si dal asi už desátou reprízu. A kouřil jsem předtím trávu. Tak intenzivní zážitek jsem nečekal! Najednou jsem to nebral jako film o jedné velké kalbě, ale jako příběh outsidera, kterého buďto šikanují nebo ho kompletně přehlížejí. Celkové budování pařby je skvěle dávkovaný. Lehký rozjezd na zahradě, pak v domě, další a další štětky přicházejí, všichni začínají být solidně pod parou, souloží se všude možně, luxusní dům dostává čím dál víc na prdel, objeví se drogy a do puntíku všechno jde do hajzlu. Představa, že bych byl na klučinově místě mě solidně zneklidňovala a jedině tím si film získal mé sympatie. Neberu to jako šílenou kalbu. Sonda do života outsidera, kterej sebral koule a udělal něco, čeho kolikrát lidé nejsou schopni. A to jen pro svůj dobrej pocit. A je to plný perfektní hudby. Plná palba 5*. ()

Juto

Projekt X je ohromujúci, superlatívny film o dospievaní. Je to brutálna, výrazná komédia o fantázii, ktorú si každé dieťa zo strednej nosí v hlave o tom, že je populárny, cool a milovaný. 7/10 ()

Ketchi

Co se týče found-footage stylu natáčení a "reálnosti" filmu, tak je Project X naprostým selháním. Nicméně kluci rozjeli docela stylovou párty, kde se pár vtipnejch scének našlo. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)