Projekt X sleduje tři zdánlivě nenápadné studenty 4. ročníku, kteří se snaží zviditelnit před svým odchodem z vysoké školy. Jejich myšlenka byla zcela nevinná – uspořádat večírek, na který nikdy nikdo nezapomene. Ale na to, co je čekalo, nebyl připraven nikdo. Zprávy se šíří rychle, sny jsou v troskách, pověst poskvrněna a na konci všeho se zrodí legendy. (oficiálny text distribútora)

BoPo

Jsem sám doma, párty začíná. Ten, co mě zná, ví, co to znamená. Jsem sám doma, párty začíná. Ten, kdo mě zná, tak hned tam utíká... Blair Witch pre všetkých naivných rodičov. Ak máte chuť na jeden dlhý videoklip z MTV, tak Projekt X je presne pre Vás. ()

GeusX

Pseudodokument o jednom narozeninovém večírku. Pouze prodloužená verze a "trochu" větší účast na mejdanu než v jakékoli jiné teenagerské komedii. Jaksi nechápu to vysoké hodnocení a některé nadšené komentáře. Nic tak originálního, zajímavého nebo mimořádně zábavného jsem na filmu neshledal. Zřejmě je ideální pustit si film na nějaké party pro náctileté, dát si čtvrtou vodku s džusem a říkat si "jo, tam bych teď taky rád byl..." - potom to může vypadat jako super film. Za střízliva nikoli. ### 2*/40% ()

Tommassi3

"Hej, J.D., co to děláš ??" - "Koukám, jestli tu tvůj táta nemá gumy !! Mám tam dole něco načatýho.." - "Jediný, co máš načatý, je diabetes.." ;) ()

Terva

Strašně jsem se toho bál. Nemám moc v lásce roztřesenou kameru. Nakonec jsem se obrnil a královsky se bavil. No tak ne královsky, ale prostě bavil. Scénář: Michael Bacall a Matt Drake. Kamera: Ken Seng ()

ChArLeNe

Celý film som čakala, kedy sa to konečne rozbehne. Počas párty iba básnili o tom, aká super tá párty je, keď sa tam vlastne ani nič nedialo - iba kopu ľudí, pár výstrelkov, ale nič vzrušujúce. Hviezda za soundtrack. ()

JohnCZ

BEST FUCKIN' PARTY EVER! Project X je ve svý podstatě nehorázna kravina, ale ku*evsky zábavná kravina. Příznivci intelektuální zábavy si jistě rádi kopnou, ale ostatní se jistě budou skvěle bavit. Já se bavil fakt královsky a hezky z tepla postele s pivkem v ruce si tenhle nadupanej film užíval. Ten malej sráč, co tam všechny řachal do kulí absolutně neměl chybu, stejně tak závěrečné texty o osudech hrdinů. Rozhodně se ale nejedná o nějaké přelomové dílo, to rozhodně ne. Project X chce hlavně bavit a to se mu rozhodně daří. Ruku na srdce, kdo by takovou párty nechtěl zažít, že? ()

Skrk odpad!

Nereálná vymývačka mozků, u které chyběly snad už jen Transformeři, ale dětem nebo nerdům se to bude líbit. A generační to může být jak chce. ()

Suzie05

Film je celkem fajn a dobře se na to koukalo, ale má jednu zasadni chybu, díky které prostě nemůžu dát víc než 3*. Je to naprostá absence hezkých chlapů. A párty takového kalibru s nehezkýma amíkama nikdy nebude dostatečné terno. ()

Marek1991

V komentári sú aj popísané dejové udalosti. Párty vždy boli a zrejme aj budú spojené so stredoškolskými a vysokoškolskými časmi, no a sem tam ich niekto spojí s rozlúčkou so slobodou, aspoň to je takto v mnohých amerických filmoch, kde sa nájde vždy nejaký chlapec, ktorému sa páči nejaké dievča, dosť často blondína a aby sa jej zapáčil, tak si musí prejsť cez poriadne bláznivé udalosti, až to vyvrcholí udobrením dvojice, ktorá sa takmer vždy predtým poháda. Opäť sa tu nejednalo o vyspelý scenár, opäť je tým americkým snom zažiť proste len obrovskú udalosť bez ohľadu na následky, no napríklad tu to filmovanie malou ručnou kamerou sedelo. Pre mňa je to na úrovni prvého dielu Vo štvorici po opici, na úrovni filmu Noc je ešte mladá, ktorý bol s vyspelejšími, no rovnako bláznivými postavami, navyše bol romantickejší, či na úrovni druhého dielu Prci, prci, prcičky, ktorý bol symbolom trošku staršej generácie. Samozrejme tu bolo aj veľa podobných filmov aj z tej série, boli tu aj vážnejšie diela na túto tému, či už z USA alebo napríklad zo Srbska, ale táto téma je vo filmoch príznačná najmä USA. Často sa vo filmoch objavuje okrajovo napríklad vo filme Eurotrip, často ide o komédie, kde je partička pubertiakov, červené plastové poháriky, zábava, ktorá sa zvrtne naivným organizátorom do domu, kde sa mnohé zničí, bláznivé susedstvo a tak podobne. Treba uznať, že toto bola párty so všetkým možným, čo sa v takýchto filmoch vyskytovalo a ešte tomu aj pridali, jednou z mojich obľúbených bude asi tá tichá scéna pri príchode policajtov. To s tým trpaslíkom a následným útokom s plameňometom môžme pripísať bláznom, ktorí sa v USA tak často zviditeľňujú a preto sa už ani týmto veciam nedivím. Nedivím sa ani tomu klišé, že zas ľudia prichádzali vo veľkých počtoch a nakoniec tam bolo príliš mnoho ľudí a začali ničiť zariadenie domu, ešte aj trpasličí chlapík tam nechýbal a pri tej scéne s autom a sociálnymi výčitkami len ukázali, že tam bude snáď všetko, čo ich napadne, ešte aj helikoptéra, trápne rozhovori medzi tým tučkom, ktorý dievčaťu trápne ponúkal víno, medzi synom zbohatlíkov a navyše mudrlantom, medzi naivným "vyhúkaným" chlapcom, ktorý tam mal byť za správneho a ako vždy si to takí zlíznu, tak aj on, no navyše ako oslávenec takmer podviedol svoju priateľku s povoľným dievčaťom, aké časté v takýchto filmoch. Tento film je vlastne megalomanstvo, ide iba o to poukázať, kam sa môžu veci zvrtnúť, o moralite radšej pomlčím, lebo tá je mnohým "ukradnutá" aj v lepších filmoch. Divím sa, že mnohí toto dielo kritizujú ohľadom nejakej novej generácie, ktorá sa zabáva aj cez sociálne siete, internet, to je akoby závisť, no tí dnešní mladí na to budú spomínať podobne ako staršie generácie na tie svoje zábavy a žiadne teda neboli nejak správne, občas skrátka zakázané je pokušením a v starobe sa na to spomína, tak už to býva, aj keď by sme asi všetci boli radi, keby tie párty prebiehali inak, rozumnejšie, no odviazať sa nie je na škodu. Ja som ešte mladý, zažil som pár párty trocha iného druhu, mám rád zábavu, no nie zas každú chvíľu a tento film bol obstojný aj keď súhlasím s názorom, že radšej tam byť ako to len takto pozorovať ako film. Bol to skôr väčší úlet, než komédia, no svojím deťom by som to pustil po nejakej hranici ich veku, aby vedeli, ako to nemá vyzerať a ako sa nesprávať ako hlupák. Párty skrátka bývajú plné klišé, to že tam nie je pridaná hodnota to možno zráža, no išlo o stupňujúcu sa udalosť. Škoda len, že to nie je inšpiratívne dobrodružstvo, film novej doby, ktorý by veci posunul a že sa dá inšpirovať akurát tým, čo na párty by nemalo chýbať a tým, čo by tam byť nemalo. () (menej) (viac)

Hoyt

Po prvních docela nudných 25 minutách se to dobře rozjelo a až do konce to udržovalo slušné tempo. Filmově se nedá nic hodnotit, ale jako zábava to byla dobrá. Nejlepší byly ty sestřihy a k tomu celkem pěkné songy. ()

khedy

Z toho co slýchám kolem sebe, tak pro současné teenagery se jedná o "naprostou pecku". Kdyby mi bylo 15, tak to ne mě působí najspíš stejně. Takhle jsem měl možnost vidět tuctovou komedii bez nějáké větší zápletky a pointy. Handycam mě překvapivě vůbec nerušila a vcelku mi tam i seděla. I když je Projekt X film "o ničem", nemůžu říct, že bych se nudil. Jedna z těch lepších komedií svého druhu. ()

ConanVJ

Mak mě se tento filmek hodně líbil. Sice je to nereálná záležitost tvářící díky jedné kameře jako skutečný záznam z párty, ale pěkně mě to vtáhlo do děje. Zezačátku to vypadá jako párty na které se sejde trošku víc lidí, ale v průběhu filmu se to zvrtne v pekelnou noc. Mě se filmek hodně líbil a dávám mu 85% :) ()

F.man

Film o monstrózní párty a F.man mu dá dvě hvězdičky? Že bych přeci jen stárnul? Ne, on je jen Project X prostě hloupou krávovinou. Film který nemá děj, nikam se neposouvá, o nic v něm nejde, nemá žádnou náladu, nic ve mě nevyvolává... Přišlo mi to spíše jako přístupné porno pro současnou teen generaci. Dívat se hodinu a pul na ožralé puboše, kteří to přeženou mi nic moc neříká. Zase abych nebyl moc pes, na ty dvě hvězdičky za několik dobrých scén to při přivření obou očí bylo. Škoda, dovedl bych si v tomhle prostředí představit vážně skvělé zápletky. Thanks Thomas. I had a really fun time. You'll be alright. ()

PauloZ

Nejmegalomanštější kaša blato párty, jakou jsem kdy viděl a ano rozhodně bych takovou ekšn neminul. Jen škoda, že ta realita je trošku jiná. Nehodlám tu něco rozebírat, protože film o párty nemůže být bez chyb. Když se nad tím ale zpětně zamyslím, tak je to v několka místech tak moc na oko vykonstruované a vyhnané do extrému, aby to vypadalo epic, až mi to nesedělo. Navíc i přes tak obrovskou kalbu, je prostřední část celkem nevýrazná. Plamenomeťák tu realitu úplně zabil, no a konec s "pochvalou" od taty a jednání některých účastníků párty jsem fakt nechápal (proč bych se u někoho houpal na lustru? :-), ti američani jsou fakt vybůchaní :)). Obsazení je taky skvělé, soundtrack peckový a bitches na výbornou. 3,5*. Obstojná jednohubka. ()

Kryton

Trailer nabízí ukázku z megakalby a přímočaré a jednoduché komedie pro fejsbůkaře. No a film dopadl ještě hůře! Přirovnání s Hangover, Superbad či Prciček okamžitě smažte. Tohle je akorát přetáhnuté virální video o jedné párty, kde se ukazují prsa, pije a skáče. Jejda a on tam má být příběh? Není! Má tam být hlavní sympatické duo či trio? ANO TO TEDA MÁ! Film má naprosto nejhorší hlavní hrdiny, jaké v tomto žánru (i přes točení na handcam je to stále teen komedie) lze nalézt. Všichni jsou neoblíbení právem! K samotnému jádru pudla či oranžového psa. Samotná party je nezábavný sled sestříhaných scének, které nemají ani jednu WTF scénu. Ba co více! Project X se snaží být další z řady legendárních či kultovních komedií. Ta přemíra snahy je vidět a nezachrání to ani utopený méďa v bazénu. Plamenometná scéna pak totálně zavře i tu malou díru pro unik. Pro mě totálně pronuděných 88 minut! Pro absolutně mladší a ty všechny lajkaře to možná bude ucházející komedie. Tohle byl slušný mistake. DONT LIKE! ()

FFilipCZ

Tak přesně tohle nechcete vidět v pátek nebo v sobotu večer když sedíte doma na prdeli. Tahle párty se tak "trošku vymkla kontrole". Možná je to primitivní, nemá to žádnej moc propracovanej děj, myšlenku atd. Ale čert to vem, to nikdo nepotřebuje!. Stačilo mi "být tam" vtáhnout se do děje a do té párty. JÁ SE PROSTĚ KRÁLOVSKY BAVIL. U většiny filmů končím se slovy "joo bylo to dobrý" a nebo něco jako že jsem spokojenej nebo ne, ale tady jsem končil se slovy "No doprdele!". To asi mluví za vše ()

hous.enka

Měla to být taková malá party pro dvacet lidé, skončilo to ovšem bouřlivě. Na můj vkus asi až moc, ale byla to sranda. Hlavně T-Rick a momentky ze života Mily (Milyho?), zbytek je ale taková vata, že to do pár minut zřejmě zapomenu. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)