Captain America: Zimný vojak

• Česko Captain America: Návrat prvního Avengera (viac)
USA, 2014, 136 min

Predloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (viac)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (viac)

Captain America bojuje s profesionálnymi zabijakmi, ktorí majú umlčať jeho snahu odhaliť obrovské sprisahanie skupiny zloduchov proti celému ľudstvu. V boji proti presile sa spojí s Black Widow, ďalšou superhrdinkou z tímu Avengers. Po odhalení skupiny sprisahancov a ich diabolského plánu na zotročenie všetkých obyvateľov Zeme požiadajú o pomoc nového spojenca, okrídleného superhrdinu Falcona. Čoskoro sa však ocitnú zoči-voči nečakanému a neporaziteľnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier.

Po katastrofických udalostiach, ktoré ochrancovia Avengers prežili v New Yorku, sa Steve Rogers, čiže superhrdina Captain America, utiahol do ústrania, pokojne žije vo Washingtone a snaží sa prispôsobiť modernému svetu. Keď však dôjde k útoku na jeho kolegu z organizácie S.H.I.E.L.D., zapletie sa do pavučiny intríg okolo pripravovaného sprisahania skupiny zločincov, ktorí si chcú podrobiť celú Zem. Spoločne s ďalšou superhrdinkou Black Widow, v súkromí Natashou Romanoff, sa Captain America pokúša odhaliť chystaný globálny útok, ktorého cieľom je zotročenie celého ľudstva a súčasne na každom kroku čelí útokom profesionálnych zabijakov, ktorí ho majú umlčať. Keď odhalia skutočnú šírku zákerného plánu nepriateľov Zeme aj ich identitu, Captain America a Black Widow povolajú na pomoc svojho okrídleného spojenca Falcona. Čoskoro sa však ocitnú tvárou v tvár nečakanému a veľmi zdatnému nepriateľovi, ktorým je maskovaný bojovník Winter Soldier. Pod maskou bojovníka na strane zla sa však skrýva muž, ktorého Captain America dobre pozná z minulosti, ba dokonca boli kedysi najväčší priatelia... Problém je, že jeho súčasní velitelia mu vymazali pamäť, aby zabudol na minulosť a on už nikoho nespoznáva. (TV JOJ)

Sarcasmgirl

Capitan Amecica je večerníčkem dnešní doby, je superhrdinou, co je tak sladký, až se mi z něj kazí zuby. Pár vtipů a odhlehčených scén by filmu dodalo jakousi jiskru a nedělalo by film nudnou kulisou nabádající k jakékoli jiné činnosti, než je sledování obrazu. Hlubokomyslná záplatka se snaží hrát na city, ale nějak to nefunguje. Efekty přeplácané, ale postrádající takový ten správný komiksový šmrnc. Capitan America je pro mě ten nejnudnější patron. ()

KaZbunda

Rozhodně lepší prvního dílu, kde mi přišlo, že si to Marvel teprve zkouší. Na ty čtyři to možná úplně není, ale je potřeba obodovat Scarlett :). Jinak v sestavě Marvelu jsou lepší kousky.... ()

Renie42

Je to skvělé pokračování, čekala jsem a dočkala se. Na Steva tu čekají intriky ve vlastních řadách, stále má myšlenku v dobro, ale musí se očistit, musí také přijít na to, co se děje uvnitř SHIELDu. Nezklamalo. ()

Dopikasan

Po jednicce kapitana, ktery pro me byl ze vsech avengeru nejhorsi a taky proto jsem na dalsiho kapitana nesel do kina, winter soldier neskutecne bavil a po 2 hodinach jsem si rekl, sakra to byl konec? Vzdyt to melo mit pres 120minut! Tesim se na avengers 2! ()

konysua

Kapitán se nám konečně pochlapil a dostat od něj pecku, tak už není cesty zpět. Pravděpodobně ten nejdůležitější příběhová linie, za kterou se rozhodně nemusí stydět. 8/10 ()

Berty00

Po pozretí obydvoch dielov za sebou som mal divný pocit.Od druhého dielu som oćakával viac ako od prvého.Captain America bojoval v 2. svetovej vojne toto nieje preňho.1. ednotka sa mi páčila viac kôli tomu prostrediu....2. Velmi "zvláštne" kaskadérske kúsky na motorke...3.Prvý diel je viac dojemnejší...4.Divák ktorý nevidel prvý diel ani o veľa nepríde pretože to sú ako keby dvaja odlišní hrdinovia a dve odlišné príbehy avšak potešila ma spletitosť medzi organizáciami Hydra a S.H.I.E.L.D. .5. S.H.I.E.L.D. má až príliš veľa peňazí... A stavím sa že v Captain America:Civil War bude zase Nick Fury ťažko zranený no opäť to prežije..Je to predsa velitel S.H.I.E.L.D.-u!...Taktiež tam boli strašné vizuálne efekty...Myslím to tak že trištvrte s tých efektov bolo nereálnych...Marvel .mám rád,veľmi rád no týmto filmom vykročil zlou nohou....Taktiež bz som chcel podotknúť na komentár užívatela ASSBURGER....Marvel má dosť penazí no sú ako keby zatvorený na jednom mieste....Na Zemi...Presne pre toto je Guardians of the galaxy najlepši film od Marvelu....A taktiež ak by sme mali vybrať niekoho od Avengers tak je to Thor kôli presne tomuto dôvodu...nestráca čas na zemi a aspoň sa Thor 2:The dark world neodohráva v New Yorku...A taktiež ma fajne oblečenie... ()

Guran

Druhý díl Kapitána Ameriky nezaujme a ani nezklame. Jednička také není žádný trhák, takže jsem od tohoto pokračování nečekal zázračný film. Už kvůli tomu se divím, jak to tady může mít tak veliké hodnocení. Herci, kamera a efekty jsou v poho, co už je trošku horší je příběh. Lehká předvídatelnost a nepřekvapivé zvraty vás rozhodně nenadchnou a kromě špičkových akčních scén a jejich efektů vás film ničím nezaujme. ()

AgnesDee

Nemůžu uvěřit, že má druhý díl vyšší hodnocení než první. Abych pravdu řekla, první se mi líbil o mnoho víc. Možná je to tím, že jsem moc nedávala pozor nebo nevím, ale já vůbec nerozuměla tomu, na co koukám, bojové scény pro mě byly příliš chaotické a obecně mi film nebyl moc sympatický. ()

JosefTomas

Dvojka dostala dva talentové režiséry, kteří se nebáli riskovat. Příběhově vám tam občas padne nějaká blbost. (Třeba že Hydra je celou dobu v SHIELDU a nikdo o tom neví), ale akce vám to vynahradí tak solidně, že vám těch pár blbostí nebude vůbec vadit. ()

JackBurda

Nejlepší z Avengerů je zpět a to sakra stylově. Narozdíl od ostatních marvelovak je tohle spíš akční thriller, ale to je jeho největší plus. Působí to neokoukaně. Hlavní hrdinové super, záporáci nic extra, líbil se mi Bucky, líbil se mi Grillo ale jejich šéf stál za prd a příběh zajímavej. A teď to nejlepší v tomhle filmu, akce. Jsou to nějaké honičky a přestřelky, na pg-13 jsou fakt dobrý, a teď bitky, jsou KUREVSKY BOŽÍ. Jedny z nejlepších bitek, co jsem kdy viděl, rychlý, mistrovsky zchoreografovaný, surový a přehledně natočený řezačky. Dal bych 4*, ale ta akce je tak úžasná, že musím na 5*. ()

DoNotCross

S klidem nejlepší marvelovka. Mluvit o špionážním thrilleru je hodně nadsazené, pořád je to obyčejná komiksárna. Ale tyhle špionážní prvky ji dodávají právě to něco navíc, čím se významně odlišuje od konkurence. Zápletka je zajímavá, Kapitán je dostatečně dravý a sympatický, aby mu člověk držel palce, ačkoliv snad trochu zamrzí, že se nevěnuje více času na jeho zvykání si v novém století. Ale na to asi není v podobných filmech místo. Akce je naprosto fenomenální, fyzická a úvodní stealth mise dává vzpomenout na Splinter Cell tak mocně, až z toho bolí staré hráčské srdce. Od tohohle momentu už mě měli tvůrci v kapse. A naopak blbnutí okřídleného černouška v závěru je taky neskutečně super. Rozhodně ukrutně zábavný biják, který má význam vidět vícekrát. A to marvelovky zase tolik nežeru. ()

anyonecek

Některé postavy mě tu vyloženě nudily, mám rád Samuela Jacksona, ale tahle postava prostě není pro něj, přijde mi hrozně nudnej stejně jako Cobie Smulders alias jeho asistentka. Ani Scarlett Johansson nepodávala za poslední marvelovky takové výkony. Děj byl taky dost o ničem bohužel a vsadit všechno na efekty s nulovejma hereckejma výkonama a příběhem to se asi zrovna nevyplatilo. Zatim nejhorší marvelovka bohužel. ()

helrohir

Určite lepšie než "Prvý avenger", hlavne akcia dostala skutočné grády. Hoci C. America je pre mňa najmenej zaujímavý marvelovský hrdina, oproti takému Iron manovi a Thorovi má predsa len jednu výhodu, a tou je práve možnosť oveľa fyzickejšie a kontaktnejšej akcie, ktorú v tomto filme naozaj využíva. Postavy Furyho aj Black Widow sú opäť veľmi príjemným doplnkom a spestrením deja a aj záporák má čosi do seba. Samotný príbeh sa mi však zdá mierne chaotický a jeho vývoj je občas fakt na hlavu, ale celkovo vzaté, Marvel opäť nesklamal a dostáva solídne (slabšie) štyri hviezdy. 70%. ()

Demonn

To byla asi ta nejhorší snůžka nelogismů, "přeháněk" a hloupostí, jakou jsem kdy v adaptaci komiksu viděl. A to už je co říct protože dost filmových adaptací komiksů se nelogismy jen hemží. Za efekty a za Scarlett, na kterou se dobře dívá, dávám 55%. ()

subic

Noo dal bych i 4 frčky za efekty, a celkově vizuální stránku, ta je fakt vymakaná. Akce střídá akci, souboj střídá souboj. Ale on ten příběh zase tak poutavý není. Organizace S.H.I.E.L.D. chce tak nějak všechno a všechny monitorovat a řídit. Na konci taky dostane Captain America pořádně do rypáku. Ze všech Avengers není Captain America můj nejoblíbenější a ani Black Widow už není tak hustá, jak bývala, navleče si modrý kostýmek, svůj černý úborek si vezme až na samý závěr, navíc to mezi nimi nějak zajiskří. Dvojka Captain America je tak pořád o něco slabší než třeba dvojka o rok staršího Thora. 6/10 ()

PlayEasy

V Kapitánově případě by divák čekal velkolepou akci, americké vlajky, kam se podíváš a tunu patosu... Winter Soldier je naopak vzhledem k marvelovské produkci relativně "komornější díl". Tajemný zabiják, korupční společnost, Washington DC - to všechno už jsme kdesi viděli, na poli superhrdinským snímků se ovšem jedná o naprostou novinku! A navíc, objevil se tu Robert Redford a to nám stačí :) 80% ()

Mkartaylas56

Po méně úspěšné jedničce Kapitána Ameriky se režie ujmuli bratři Russoovi a dokázali natočit pro mě jednu z nejlepších marvelovských "sólovek". Akce byla výrazně propracovanější, strhující a bylo jí tam až až. Co bych chtěl velmi ocenit, je práce s postavami, která zde funguje na jedničku a dialogy mezi hlavními hrdiny jsou prostě boží. Samotný Winter Soldier, podle kterého je film pojmenován, se určitě nejen u mě řadí mezi ty úplně nejlepší záporáky v MCU a já ho v průběhu filmu strašně žral. Dvojka Kapitána Ameriky se tedy v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti zařazuje na vysoké příčky a rozhodně neváhám hodnotit 90%. ()

Nathaniell odpad!

Moc dobře si pamatuju ty titulky, psané zvláštní "hniranžovou" barvou, až podezřele připomínající řídkou stolici v cestovním autobuse: "Pokles z hovna pod nulu! Pokud někdy svět nosil kreténa, pak to byl on! Není blázen, maminka ho nechala vyšetřit! Ne, není to Sheldon!" Mohl bych pokračovat, ale má to nějaký smysl? Zde se členové CSFD nepochybně oddali plávce na bezduchém nic od Mrdwella. Pokud napíšu knihu: "Jak šel skutečný hřebík do světa." Už jen tím nadpisem dosáhnu vyšší úrovně než tenhleten paskvil. Heil ODPAD! ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Chad Stahelski (John Wick, 2, 3) má – jak vidíte – plné ruce práce s řízením jedné velmi populární akční série, to ale neznamená, že se mu mezitím v Hollywoodu nehrnou další projekty. Zejména po… (viac)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)