Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Henk

Když filmu odpustím všechny nelogičnosti,kterých jsem byl svědkem,musím říci,že jsem se docela bavil. Půl hvězdičky bych přidal Páně Emmerichovi za prozíravost s kterou v závěru přestěhoval další díl série na jinou planetu. Kdo by probůh zvládl za dvacet let vystavět půlku zdevastovaného světa. Už se těším na ten "Den závislosti 3", jak zmasakrujeme třeba Mars,nebo Venuši. ()

Pythonator

Polibte si všichni prdele. Emmerich dostál svého jména a ukuchtil pořádně zábavný blockbuster. Pravda, rozjezd byl trochu pozvolnější a iluminátská NWO snaha natlačit tam ten multikulturalismus je až nechutně okatá, ale pořád je to setsakramentská velkorozpočtová sci-fi zábava. Překvapení s královnou bylo stejně potěšující jako překvapení s malýma Godzillátkama tenkrát v Godzille. Co na tom, že královnu měli už vetřelci? Díky této megakrálovně a díky tomu, že Emmerich krásně rozpracoval svůj druh emzáků do větších biologických a politických podrobností, dávám za pět a ani o hvězdičku míň. Samozřejmě, že už to není tak dobré jako jednička, ale proč nedat pět, když je to pořád o hodně lepší, než drtivá většina podobných bezduchých blockbusterů. Kam se serou Transformers, když je tady Emmerich? Fuck off plechovky, fuck off BAY. Ať žije velký Roland, pán blocbusterů. ()

Zeuke odpad!

Ach muj boze!! Neskutecna slatanina s nulovym dejem a pripitomelima kecama...zato 20ti letych vlastencu co byli v 96tym jeste v plinkach a nic si nemuzou pamatovat,tech tam bylo pozehnane a jak panecku umeli vsechno ovladat,vcetne mimozemskych zbrani a stihacek ktery v zivote nevideli.A ty lekarske zazraky! Po 7000 dnech v komatu hned litat po zakladne a dva mrtvi prezidenti najednou? Nevidane! A tresnickou na dortu byla koule mluvici libeznym zenskym hlaskem.Za me des a hruza...nemuzu jinak. ()

JJaannee

Ne..ne..už další díl nedělejte :-) tohle bylo asi tak 50% dívatelnosti a 50% nudy..trochu mě to zklamalo, ale co no..to už tak u pokračování bývá.. ()

acrylic

Dlouho jsem to odkládal a věděl jsem proč. Říkal jsem si, že hodnocení pokračování dnu nezávislosti bude třeba hodně přísné, ale naopak - mělo by být ještě horší! Strašná slátanina. Jen vaření z vody a slávy jedničky. Přibylo jen víc stíhaček, mimozemšťanů a oslovení: "pane prezidente". A třešnička na dortu byla vševědoucí koule. Za mě hodně špatný a dvě hvězdy jen z úcty k jedničce. ()

Mates Hradecky

Digitální peklo. Celková ztráta času: 120 min. Vydržel jsem do konce, abych seznal příčinu obsazení Charlotte Gainsbourgh do tohoto snímku. Tentokráte však ani nepředvedla oblíbené "double penetration", tak to bylo double zklamání. Třeba to dají do vystřižených scén na DVD. ()

Noah07

Čekal jsem pecku film,bohužel je to zbytečně komplikované. Ty dvě hvězdy jsou jen za efekty,ale je to ten typ filmu na.který se kouknete jen jednou a do budoucna nemáte důvod se na něj znova podívat.Film Bitevní loď je o 70% lepší pokoukání. ()

Kuchna

Předělaná jednička, všechno je větší, nafouklejší a snaží se to být epičtější. Bohužel tady se nezadařilo. V jedničce bylo USA nejlepší a nejchytřejší, nyní všechny země dohromady jsou blbější. Žádné vtipné fráze(spíš trapné), akce celkem záživná, ale nedomyšlená a scénář si asi vycucali s prstu. Vše se vyhrává díky štěstí, to je asi hlavní moto tohoto filmu. Jednička je srdcová záležitost dětství, tak i proto se mi druhý díl celkem líbil, ale pokles kvality je o 30%. Ani zdařilé efekty to nezachránili, jediné místo kde si film užijete, je kino.. ()

Pavlo

Napodiv som sa dobre bavil a čas ubiehol bez častých zívnutí. Blockbuster ako má byť - nič a nikoho si neberie vážne, hlavne sú tam často výbuchy, sci-fi prvky, sem/tam vtípek a nábeh na vykreslenie a vývoj postáv. Trocha zamrzí, že sa nezišlo viac hercov z prvého dielu. ()

johankazarku

Ja som sa proste nenudila...áno dejové klišé ale zrejme tvorcovia vsadili na vizuál pretože efekty super! Vadili mi trápne srandičky počas vážnych scén. A niekedy je menej viac, akosi za 20 rokov stihli toho veľa! ()

Mr.Nobody

Obvykle se snažím o sofistikovanější komentáře, nicméně tady to vezmu zkrátka a věcně. To je tak tragicky komický film, že se asi střelím do nohy. Hlavně ten závěr. ()

Ariella

Dej nestoji za moc, lehce odhalitelne, co se bude dit. Davam ** diky uzasnemu Williamu Fichtnerovi, ktery v 60 letech vypada lepe, nez za mlada. Jeste bych chtela videt Williama v uskutecnenem pokracovani Invaze. (Omlouvam se, ze pisu bez hacku a carek, muj mobil to jinak neumi) ()

draxxi

Za me dobry. Bavil jsem se celou dobu. Jen ty vlastenecky reci jsou hrozny, ale to uz k tem amikum tak nejak patri... Vizualne parada... 80% ()

sousenk

"A: Máš srdce bojovníka. B: To je to nejhezčí co mi kdo kdy řekl.".....aaaach můůůůůůůůůůj bože :) To je tak typicky americké. Efekty špatné nebyly i když jich mohlo být více, promarněný potenciál jedničky škoda. Závěrečný příslib třetího pokračování mě spíš vyděsil. ()

CheeseFigure

Nepriateľ je zase vyspelejší a zase sú naše šance na prežitie na nule, zase máme len pár minút od úplného vyhubenia a zase sú naši hrdinovia riadne drsný, nahláškovaný (možno je to dabingom) a nad sebaobetovaním dvakrát nepremýšľajú a hneď sa do neho vrhajú. Jediná vec, ktorá ma zarazila, bola tá sci-fi guľa, ktorá mi v konečnom bode prišla úplne zbytočná, čakal som od nej viacej interakcie, keďže mala byť ,,hrozným" nepriateľom úhlavných zlých ufónov. Ale čo už. Ideálne béčko na zabitie nedeľného večera. ()

VaLLiK

Vizual moc pekny,ale plytke dialogy o nicem a klasicky patos ke konci snimku,kdy si vsichni protagoniste poplacaji vzajemne po ramenou a hlavni hrdinove na sebe dulezite pokyvuji, srazilo hodnoceni. Za me 45% ()

Monyfik odpad!

Znechucen množstvím Asiatů, Afričanů, stupidních klišé, postav, zvratů vypnuto po 40 minutách, větší slátaninu jsem již dlouho neviděl a vidět nechci. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)