Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

marekspanel

Byl jsem v šoku z té obří lodi, která si sedla pomalu přes půl planety :O Zbytek nuda, kýč, trapas. Scénář nula, průhledný jak sklo. Jeff to občas podržel, ale zbytek herců křeč. Ti dva hejsci si z nelogických důvodů daj po držce, aby jako se pak usmířili..OMG kde jsem to jen viděl..?Že by v dalších stovkách filmů..?!! Chlapec mladší náhražka za Smitha? Strnulým arogantním výrazem to nedoběhneš! A ta byť hezká asijská vojanda, to radši nebudu ani popisovat. Herci to hodili totálně do outu, režisér by měl vyndat z hlavu z písku, na kterém jsme se opalovali tak před 20 lety. Proboha! Za ty efekty a celkem slušnou akci to ale není taaak velký odpad ještě. ()

Franki69

Tak nejdřív doporučení….jo! Jo! jo! koukněte na to!! Tedy pokud jste obeznámeni s nahráváním viru do emzácké mateřské lodi v Emmerichově jedničce v minulém století. Pak vám to bude dávat smysl, jako třeba slezina třídy po 20 letech. Dostaví se většina starých známých, notně prošedivělých, ale za to připravenějších. Pokud jste ale pyšní na své IQ a i od scifi filmů očekáváte hluboké myšlenky, společenský komentář a mnohovrstevnaté poselství, pak se tomuhle filmu vyhněte širokým obloukem. Den nezávislosti: Nový útok je vymazlená čistokrevná zábava, s poselstvím asi jako G.I. Joe nebo Ninja Turtles. Kosmické lodě kličkují nad Temží mezi levitujícími tankery, přistávající loď emzáků „tradičně“ zabrzdí u White House právě tak daleko, aby poškodila americkou vlajku a v které se před patřičně obludnou emzáckou Harvester Queen prchá pouští školním autobusem plným dětí, které si to točí na mobily. Doufám, že se dožiju trojky, tohle je super úlet a pobavil jsem se náramně! Dávám 90%. ()

imaginer21

Staré dobré tváře ten prů*er nezachrání :( Jednička měla aspoň nějakou atmosféru a dobrý džouky, tohle je jen vykrádačka všeho, co jsem v jedničce odsuzoval. Ach jo :( ()

endrix

Den nezávislosti byl úžasná sbírka klišé, která ale perfektně šlapala. Ale čo bolo, to bolo. Líbil se mi motiv, že jsme dvacet let nezaháleli a hodně se posunuli. To není úplně pravidlem v podobných pokračováních. Ale to je asi tak vše. Snad ani jedinou z postav (včetně těch z minula) jsem si neoblíbil a bylo mi úplně putna, jak dopadnou. Ničení metropolí vyznělo tak nějak naprázdno. A vůbec celé to nefungovalo. Kéž by se ufoni poučili a nechají už navždy Zemi být. ()

Skylwalker42

Tak o tohle MEGA pokračování snad nikdo nestál. Nechápu, proč na to přikývli původní jiz známí herci. Jedině Will Smith zůstal normální a nešel do toho. Vesmírné lodě jsou větší... výbuchy větší...vše je zkrátka větší....a filmový průser největší. ()

Dawe2

Jedna královna vládne všem. Jako pohádka s efekty dobrý, jinak celkem nuda a nic moc nového. Nestojí to za dvě hodiny. ()

PTuranyi

Klišé, klišé, klišé. Sladký hrdinovia odvážne bránia zem. Žiadnemu zvieraťu ani dieťaťu nebolo počas natáčania ublížené :) ()

Karbos

Scénář odpovídající reklamě na Azurit z devadesátých let. Většina nejdementnějších scén začínalo slovy...." zahajuji odpočítávání".....nebo "máma je mrtvá". Dvě hvězdy jen za některé původní postavy a celkem povedené efekty. ()

hloupej

Na meetingu zaznělo: každý napište první blbost co vás napadne, dáme to do klobouku a jak to budem postupně losovat, tak bude vznikat příběh. Stejná metodika se použila i při psaní scénáře k Age of Ultron (vzpomínáte si na ten létající návěs kamionu, že?). A stejně jako v reklamě musíme i tady vytěžit roztomilost štěňátek a děťátek. Mám nápad! Co kdyby starý dědek jako jediný přežil tsunami a pak ta děcka zachránil a pak zachránil další a pak by oni všichni dohromady ve žlutém školním autobusu by pak málem zmařili obranu matičky země? Upřímně je to ale top blockbuster léta. Spousta cgi, spousta nesmyslné akce, množství debility mimo tabulkové hodnoty, nelogickýé kroky manažerů juniorů v podání nejen prezidentky a dopředu odhadnutelné události. Film pro prosté lidi. Na začátku si budete říkat "WTF", ale pak mozek vypnete a vžijete se do role občas senilní šéfové USA a frajera s vesmírným bagrem, který šuká kolegyni, a začne to odsejpat. Tady je prostě všechno. A je to boží! ()

WilliamMW

Mily zamestnance, vydelej, jinak poletis! - Sakra, no, tak jo. Takze nic originalniho zkouset nebudeme. To je moc velky risk. Natocime radeji remake. Ne, remake je dneska vlastne sproste slovo. Ok, tak natocime pokracovani. Pokracovani a pro jistotu jej udelme jako remake, protoze, co si budeme povidat, originalni pokracivani taky nevydelava... Chce to neco s nostalgii, akci a politicky ok. To lidi zaplati, i kdyby to byla totalni picovina... ; no a takhle nejak to v Holywoodu dneska funguje. Jursky svet, Hvezdne valky, Krotitele duchu, vyberte si. Vsechno bezduche vykradacky puvodniho dila. Den nezavislosti neni vyjimkou. Nechodte na to, pokud nesnasite vlastenecke projevy, do oci bijici nelogicnosti a koukani se na neco, co uz jste videli milionkrat. Vylozeny pruser ala nove SW to ale taky nebyl. Stopaz utikala rychle. Nikde jsem nepocitil zadne zbytecne nastavovani casu, odkazy nebyly za hranici unosnosti a melo to slusne efekty. Samotnou myslenku musim take ocenit. Presne takhle bych ocekaval, ze by se svet po invazi zmenil. Rozuzleni prekvapilo a konec, ackoli byl na facku do cela, se mi libil. Jde vlastne o to, abyste si uvedomili, ze je to popcornak. Hlavne se bavit a nepremyslet. 70% ()

Davidamper odpad!

Asi jsem byl po práci unavenej, asi jsem neměl chuť na blockbuster, asi bylo v kině vedro, asi jsem očekával příliš, asi se všichni bavili víc než já, asi jsem zažíval nejvíc WTF momentů a asi jsem na to neměl chodit.. asi nejhůř utracený eníze tento týden.. ()

Ginger_G

Předem upozorňuji že se nejedná o zbytečný film. Tedy pokud měl Emmerich za cíl značku Den nezávislosti zmuchlat a zahodit k odpadům jako jsou Babicovy žebroty, Žraločí tornádo a kanadským katastrofické filmy... Nerad přiznávám, že jsem se na tento titul opravdu těšil, celý týden mi utíkal pomalu... Dojdu do kina, koupím lístky, pringly za 75 a kolu za dalších 40... Ze začátku se film tvářil, že se možná (ALE OPRAVDU JEN MOŽNÁ) rozjede na něco, co by se dalo hodnotit na pomezí 60-80%, čekal jsme zvrat. Ovšem s časem byl film horší a horší. Do traileru se v podstatě vlezly jediné dobré scény. Celý příběh postrádal hlavu a patu, emoce, zápal, jakoukoli lásku k režii a filmu. Abych objasnil po palbě dvě hvězdičky, efekty nebyly strašné a v nudný nedělní večer bez plánů, cílů na život a s tím, pokud jste všechny koukatelné už viděli, je toto ,,dílo" akceptovatelné. ()

KreeDmaN

Pokud jdete na film s tím se pobavit, shlédnout masivní destrukci na velkém plátně a rozšířit si universum prvního dílu, budete spokojeni. Nechápu "hate" všech okolo. Co čekali, že to má oscarové ambice? Super oddychovka. 3,5* ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)