Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

fr3ak

Děs, běs. Jednička taky nebyla nic extra, ale aspoň fungovala a postavám člověk fandil - tady jsem tak nějak doufal, že emzáci nakonec vyhrajou, protože mi byli všichni ukradení... ()

BOURQUE

Po 20 rokoch sa vrátil na obrazovku pokračovanie známej sci-fi armageddonu. Pokračovanie dnes už trošku kultového prvého diela však už neprekvapí ničím výnimočným, ako kedysi. Všetko je vyspytateľný, celý scenár má staro-nový kabát. Druhé dielo je založený na základnom kameni toho prvého s veľkým počtom odkazov. Potešilo ma, že som opäť mohol vidieť starých dobrých tvár (až na niekoľko výnimiek), ktorý ma presvedčili, že právom patria do tohto príbehu. Musím priznať, že aj „nová generácia“ zvládla svoju úlohu. Napriek všetkým nedokonalostiam som zvedavý na to, že ako sa to celé skončí. Pre mňa stále najväčším frajerom je J. Goldblum. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

GOREGASM

Dobře vypadající blbost, která z původního invazního kulťáku replikuje vše, co je v duchu přimhouření všech tělesných otvorů tolerovatelné a všechno je zde opravdu jen větší a větší a ještě větší, než byste čekali. A na to svým přebubřelým přístupem celý film naráží, a pokud nedisponujete mozkem po lobotomii, bude Vás tenhle přístup relativně brzy, tak jako se stalo mně, štvát. Přitom to pomrkávání skrze většinu postav z jedničky funguje, horší už je to s novými postavami, které absentujícího Willa Smitha nedorovnají a chatrné oslí můstky scénáristovy jsou i díky jejich nevýraznosti pro diváka mé náročnosti překonatelné jen s prožitkem vysokohorské nevolnosti. Ale dost bylo metafor, Po dvaceti letech jsem čekal hotový materiál, kdy se jen čekalo, až si všechno sedne k realizaci, ale místo toho vidím nečekanou rychlokvašku, která má velké oči, vizuálně se snaží uzemnit, ale neakceptovatelně nereálné a zároveň hloupé rozuzlování celé mimozemské invaze postupně bere každému pozitivu vítr z plachet. Takže teď už konečně věcně a stručně. Pěkně se na to kouká, ale bolí z toho hlava. 50% ()

figliar

Po dvadsiatich rokoch rozmýšľania, či vôbec má zmysel spraviť pokračovanie kultu 90tych rokov, si stojím za názorom, že táto zmeska rýchlych, nezmyselných a trápnych záberov mala zostať len na papieri. Film sa snaží ťažiť z toho, v čom bol prvý diel originálny. Ale vôbec to nefunguje. Celé je to akosi bez emócií, dej strašne rýchlo vrcholí a potom razom skončí, opakovaný vtip tu už nie je vtipom a hlúpy koniec tomu dáva iba klinec do rakvy. Úplne zbytočný film. ()

strikeman

Příště ty prachy a scénář dejte raději mně. Angažuju nějakého žáka 9. třídy ZŠ, aby napsal dialogy, Zdeňka Trošku, aby to zrežíroval, Mádla a Issovou obsadím do rolí ústředního "love-dua", křoví bude dělat naše elita z českých telenovel (hvězdy super.cz) a kvóty splníme povoláním Radka Bangy do funkce velitele letky (dostane určitě Českého lva, protože jeho rodiče trpěli...). Triky asi nebudou tak cool, ale kvalitativně takový můj projekt vyjde vcelku nastejno a mně zbude ještě spousta škváry na pohodlný život někde na Islandu ... :-) 15% ()

Wallis3

On nástup té máster hyper big boss lodi byl óbr, to jóóó, královna by z vetrelčí matky vyprcala i to poslední véco s fejshagrem, to jóóó, ale že tam musela být všudypřítomná omladina, nacpat tam kydy z nepovedené komedie a celý to působilo tak nějak papundeklově to nééé + ten buzerantskej výpotek mezi těma doktorama u koule co vypadala jako hlava robota s depresema ze Stopařova průvodce po galaxii a vyznání lásky ebenovýho diktátora a ňoumi, mi vehnalo zvratky do úst. Ale na trojku bych kouknul taky ;-) ()

Rockerman

Typický Emmerich, dějově plytký, ale technicky dokonalý. Nejméně devadesát procent dialogů už každý z nás někde slyšel a to vícekrát. Nejčastěji právě v dílech pana režiséra. Neustálé omílání týchž slov a spousta patosu, ale také úžasné vizuální triky. To přistání obří mimozemské lodě je fakt perfektní a užil jsem si ho. Na jedno podívání to je. ()

Luk Skywalker

Zas tak zlé to nebylo. Už kdysi dávno jsem chtěl pokračovaní ve stylu invaze těchto mimozemšťanů na Zemi, tady se to zčásti splnilo. Jinak vše je větší, epičtější, ničivější, na efektech se nešetřilo, některé scény vám dají vzpomenout na jedničku. Zem je jakože sjednocená, což je hezká představa a samozřejmě se počítá s Čínou (to je změna po dvaceti letech). ()

Heavyman

Dokonalý příklad žido-americké propagandistické vymývárny mozků. Mimozemšťani všech galaxií třeste se, protože i když máte lepší techniku, my máme negra s mačetou 😉 ()

helloween93

Pro mě největší zklamání blockbusterové sezóny a možná i celého roku 2016. Na film jsem se hrozně těšil, jedničku jsem měl jako dítě rád. Před projekcí dvojky, jsem si první díl znovu pustil a nabaitil se tak na Resurgence, o to větší zklamání mě čekalo. Studio Fox s Emmerichem natočili za 165 milionů neskutečně nudný sequel dnes již kultovního katastrofického blockbusteru. Vůbec se nedivím, že film v kinech vyhořel, protože na něm není vůbec nic zajímavého. Námět vykradený z jedničky, povinný patos a proslovy, CGI orgie, letecké bitvy jako by z oka vypadly SW, scéna s magnetem hodně podobná trhání země z Emmerichova snímku 2012. Slabou útěchou jsou známé tváře z prvního dílu. Logika v příběhu šla podobně jako u jedničky hodně velkým obloukem, jenže u původní Independence Day měl zábavnou akci, což Resurgence nemá ani omylem. Pokud je u blockbusteru nudná akce, potom padá celý film. Což je přesně tento případ. Závěr sice odkazuje na trojku, ale ta po fiasku dvojky naštěstí nebude. Je vidět, jak se Emmerich filmařsky nikam za ta léta neposunul a dokáže vytvářet pásové a bezpohlavní blockbustery s tupým příběhem, které neumí vůbec ničím překvapit. 2* ()

Lyžař

Ale nojo. Člověk hodně čeká, málo dostane. Je to dvojka, co vlastně nemá s původním filmem nic moc společného. Ať se koukám kamkoliv. Snaha je, ale ono to prostě nefunguje. A tentokrát ani nemůže. Originál je jen jeden. A chystá se trojka? Stejný režisér a má chuť do stejné řeky vběhnout potřetí, to je odvaha. No uvidíme.. ()

Rathalos

Po 20-tich rokoch opat na Zem prichadzaju mimozemstania s dalsim utokom na ludstvo a musim povedat,ze som sa ani chvilu nenudil,viac-menej sa stale sa nieco dialo,o akciu nudza nebola,herci boli do pohody,vizualna stranka a triky super a nevadili mi obcas ani tie trosku trapne dialogy,ako sci-fi film to fungovalo dobre,takze opat plny pocet...:-) ()

Olík

Já jsem dítě osmdesátek a tak pro mne prezident Bill Pullman nebo kapitán Will Smith byli jednou z klasik mého dospívání….dokonce myslím, že jsem původní Den nezávislosti měl nahraný na VHSce. Ale co teď? Uběhly dvě dekády a já si nejsem zcela jist, jestli je úplně potřeba si pod stejnou „značkou“ dávat s emzáky další kolo v ringu. ()

Stíba

Emmerich už jinej nebude. Přeplácaná, klišoidní, megalomanská a superdrahá sci-fi slátanina, ve které něco občas nahodile zafunguje ale jako celek s přibývajícím časem nudí víc a víc. (Kino Benešov 3D - 19. 6. 2016) ()

Whitebeard

Větší rozpočet, větší mateřská loď, větší enemák, větší kanony, více herců a taky větší kravina, než cokoliv jinýho. Co se filmu nedá vytknout, to jsou vizuální efekty. Co se filmu dá vytknout je prakticky všechno ostatní. Ty kecy o obětování se, o ztrátách na životech, ale o potřebách se urputně bránit až do konce, to začne v průběhu filmu tak lézt krkem, až to hezký neni. Patos, amerikanismus, děs. Opravdu, dlouho jsem tak nelitoval peněz za kino. Tohle pokračování se šeredně nepovedlo a dá se pochybovat o tom, že Emmerich na to ve svym pokročilym věku ještě má. Tenhle film od něj je totiž dost ubíjející a obsahuje takový kvantum nelogičností a podivných střihů, až hanba. Za efekty a sem tam kvalitní hlášku dávám 2* ()

Eduardo

Ráno som si zopakoval jednotku, večer v kine pozrel dvojku a teda ten rozdiel v kvalite je (v prospech jednotky) poriadne veľký. Resurgence sa snaží byť neustále vtipný, aj keď mu to vychádzalo len možno na každý piaty pokus, dialógy sú väčšinu času neskutočne dementné a o chovaní postáv (v mnohých prípadoch totálne zbytočných) radšej ani nehovorím. Má to pekný vizuál a vrátili sa hádam všetky postavy z jednotky okrem Smitha (už sa nečudujem prečo odmietol účasť), ale to na dobrý film nestačí. Jednotka bola podstatne lepšie vygradovaná, každá postava mala v deji svoje miesto, akcia bola prehladnejšia a celé to jednoducho lepšie odsýpalo... Rád by som veril, že trojka bude lepšia, ale očakávam skôr porovnateľnú "kvalitu". ()

Narayan

Emmerich je definitivně mrtvej. Tedy fyzicky ještě sice žije, ale režisérsky už se do něj pouští červi. Ne že by jeho kariéra režiséra byla v mých očích nějak závratně skvělá, sakra, je to jedna kravina vedle druhý. Nicméně jeho starší filmy byly alespoň svým způsobem zábavné. Dementní, patetické, plné "over the top" scén, ale byla prostě sranda u toho ten mozek vypnout. První Den Nezávislosti byl z těchto popcornových zhovadilostí zdaleka nejlepší. Super hlášky, legendární scény, zábavná akce...V druhém díle bohužel dostanete jen lehký závan nostalgie, jinak je všechno, co jsem měl na tom filmu rád, pryč. Děj je samozřejmě opět přiměřeně debilní, jenže už to z nějakého důvodu není vůbec taková sranda sledovat. Pryč jsou hlášky, postavy jsou najednou příliš vážné, především mladší část castingu je enormně gumová a nesympatická. A ta starší a původní se zde potácí očividně jen proto, aby u vás vzbudila onu nostalgii. Většina scén je totálně vykradených z původního filmu, jen jsou všechny tak nějak horší a nudnější. I ta apokalyptická část je taková odfláknutá, a člověka moc nenadchne. Celé je to takové sterilní, nudné, příliš vážné. Prostě jako když potkáte po X letech kamarádku ze školy, co byla největší kočka a střed pozornosti každý kalby, a zjistíte, že teď má 20 kilo nadváhu, 3 děti na krku, a už s ní zdaleka není taková sranda. Nostalgicky zavzpomínáte na staré časy, a to je asi tak vše. ()

joker30

slabé 3* , aj to asi len z nostalgie k prvému dielu. To americké národné hrdinstvo, prejavy, potlesky, náhodné stretnutia dvoch ludí na celej planéte, záchrana a odvrat konca sveta 2 sekundy pred koncom, to už je asi fakt oldskúúúl ako prasa a dnešný divák to len tak nezožerie. ()

Ivo odpad!

Všechna známá nejdementnější klišé bez skrupulí pečlivě poskládaná a nateplená na sebe (až do půli díla jsem se obával že snad bude chybět neodmyslitelná partička dojemně přemoudřelých hravých dětiček vesele a excitovaně prchajících a o centimentry bezpečně unikajících všem pádům domů i dupání netvorů - nechyběla ... a s nimi i obětavě zachránění pacienti se zvoláním "nezemřeš !" z úst nositelky titulu Nejoddanější zdravotní sestra roku 2016 atd.), k tomu četa pečlivě nagelovaných, barevně korektně zkombinovaných hrdinných buzíků-letců (samozřejmě 100% nezranitelných a nesmrtelných) bodře a rozjíveně v akci hláškujících jako na večírku chovanců pomocné školy ("jdeme nakopat těm emzákům prdel ! "), s nimi též pár odhodlaných, silně akčních a pečlivě nalíčených playgirls pilotek, vlastenecký chór, nějaký ten klaun a závěrečné hepi endové kopulační polibky všech zúčastněných ... to vše zabaleno do obvyklé již notně profláklé digitální megavaty, kúlově stupidních dialogů a jásavého jednopointového "příběhu" z dílny tvořivých klientů mentálního ústavu, kdy hustota sladce páchnoucích průjmovitých scénaristických hovínek postupem času graduje geometrickou řadou (vše samozřejmě příslušně podpořeno dojemnou a fznešenou chrdinskou hudbou). Celkově ve stylu - hele vole, skvěle se bavím na novém přístroji a koukej, letí sem zase nějací ti mimozemšťani, jdem na ně ! Ze stoletého kómatu se promptně probírající senilové přebírají vedení a migají si to vesele ve stíhačkách ... Emmerich už asi dostal těžkého alzheimera ... Škoda že je mimozemšťani všechny neodpálili ... to by byl jediný pozitivní bod celé téhle trapně iritující soap opery ... Podlý útok na základní důstojnost diváka ... avšak nikoliv z vesmíru .. ()

Greathawk

Opět a zase.....nikdy mě nepřestane udivovat, jak všichni místní znalci filmů nejsou schopni prostě pochopit, že né každý film se točí za účelem, aby vyhrával oscary, zapsal se do historie a prezentoval hlubokou myšlenku. Tenhle film je o nostalgii, připomenutí. A to dělá tak jak má. Myšlenka intergalaktické války by se klidně dala rozvinout do dalších dílů, popř. seriálu. Není to bůh ví jaké dílo, ale dá se na to koukat. Je to jiné než jednička. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)