Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Triple H

Vynikajúca záležitosť. Konečne adaptácia Johna le Carrého, ktorá mi po všetkých stránkach sadla. Je pravda, že Tinker, Tailor, Soldier, Spy sa v komplexnosti vyžíval omnoho viac - Most Wanted Man je určite prístupnejší a polopatistickejší. Dobre napísané, zahrané, precízne a pritom stále civilné a striedme. Film nemá potrebu okázalo hrať na efekt či lacno tlačiť na pílu - skrátka klasa. Hoffmana je veru veľká škoda - ako rozlúčka mu ale Most Wanted Man vyšiel krásne. Kamera tiež stojí za pochvalu - chladná mestská paleta môjmu oku vždy lahodila. ()

chelseaman22

Gerhard si střihl poslední roli před dobrovolným skonem a stálo to za to. Je věru roztomilé, jak ten slizký blonďák hladí své chlapečky - informátory a současně jim do kapes cpe cumladla od Hariba. Současně je věru interesantní postoj buchty McAdmas, jež pomáhá z bryndy povalečům a sovětským Kurdům. A dopadlo to věru idylicky, tož se nedivím, že se na štaci mezi živými kolega akademik vysral. ()

Eglantine

Lehké spoilery. Po dlouhé době film, u kterého jsem při závěrečných titulcích a Hoist That Rag zůstala nehybně srostlá se sedadlem. Fascinuje mě, jakých emocí a vnitřního napětí dokázal Corbijn dosáhnout bez jediného výstřelu (vycvičena americkou produkcí jsem ho podvědomě očekávala), bez jediné scény násilí (s výjimkou rány v hospodě), bez vypjatého zvyšování hlasů ("klidně trochu hysterči, když to bude přirozené"). O postavách se téměř nic nedozvíme, ale přesto vzbuzují zájem, vztahy jsou načrtávány v jemných, ale výmluvných náznacích, jejich motivace dávají smysl, aniž bychom se zdlouhavě museli seznamovat s rodinnými či jinými traumaty, kterými prošly. Konec nemá nic společného s typickými a často nesmyslnými twisty, nicméně i tak je nečekaný až šokující. Hoffmanův odchod ze scény mi v tomhle filmu a v kontextu jeho smrti připadal až bolestný. ()

Jizni Tlapa

Rozhodně nadprůměrné.Né však výjimečné. Dějově vláčné není ta hlavní slabina tohohle snímku. Je to dějová předvídatelnost, kdy průměrně fimově nakoukaný jedinec prostě ví dopředu co bude následovat. Mírné zklamání a konstatování 70% bijáku ()

Tosi

Poslední velká role pro P.S.H. je až překvapivě dobrá, snad hříčkou osudu vysvětlující, že "darebáci nejsou úplně špatní a dobří lidé nejsou tak úplně dobří". Jemný a pomale plynoucí thriller, kde největšími zbraněmi jsou odposlechy a bezpečnostní kamery, a kde nejvíc vzrušující, a nervy drásající scéna nezahrnuje nic víc než...podpis listu papíru. ()

Honzíno

Ještě že jsme tady všichni opravdoví tajní agenti a víme, jak to ve světě chodí, a můžeme tudíž tento snímek označit jako realistický. Určitě je však civilní, jestli to takhle chodí v reálu si představit nedokážu. Corbijn je z toho znát na míle daleko, jeho styl vyprávění a režie mi sedí, ale Clooney mě v Američanovi vzal trochu víc, stejně tak i celý film. ()

ecceHOMMO

Ono v každom prípade ide o kvalitný snímok (po každej stránke), ale pocitovo ma proste nedostal, skôr naopak paradoxne miestami nudil. ()

Mrkvič

Ze života tajných vládních organizací. Ze života plného zrady a úskoků. Ale také ze života nudného, zdlouhavého, pro oko běžného diváka neúnosného. Kdyby se na scéně neobjevil Willem Dafoe, tak bych to vypnul už po půl hodině. Druhou polovinu filmu jsem projel za pět minut a bylo to tak akorát. Kdybych to neudělal, musel bych se po tomhle závěru proklínat, že jsem zahodil další hodinu svého života. ()

LiborGondek

Velmi dobrý film, ale zbytečně moc dlouhý a nudný. Konec také nepotěšil. Přesto má to něco do sebe. Nejhledanější muž se mi vlastně líbil, i když bych rád řekl, že to tak není. 65% ()

Qitek

Napodruhé lepší než prvně (dal jsem za tři). "Rozuzlení filmu" přímo zdrcující ve své chladné realitě, stejně jako zdánlivě o ničem politická hra, která ukazuje prostředníček všem těm vysokooktanovým spy movies. Pokaždé, když vidím Hoffmana, uvědomuji si, jak tento velikán schází. ()

terunka003

Tajné, zmanipulované, intrikářské, špionážní, dramatické, napínavé. Výborné drama o špionáži a manipulaci s lidmi, zejména ve věci terorismu. Příběh, který začíná u zarostlého přistěhovalce, který je napůl Čečenec a napůl Rus, se rozvíjí velice zajímavě a poutavě, nenudila jsem se a konec je jak jinak než napínavý. Philip S. Hoffman - všechna čest, škoda to dopadlo jak to dopadlo.. ..jakože takové věci nemusím, páč jim nerozumím, tak tohle bylo srozumitelné i na mě.. ()

uhlajz

Šíleně zdlouhavý, ale v závěru naštěstí gradující. Ve finále to ve mě překvapivě zanechalo celkem silné pocity, ale nikomu z přátel bych ten film rozhodně nedoporučil... ()

venison

Umím si představit, že v knižním podání by tento špionážní příběh vyzněl daleko přehledněji a napínavěji, ale knihu jsem bohužel nečetla. Film „Nejhledanejší muž“ není ani tak zajímavý, jako je nudný.. Chybí mi vyhrocené scény, dramatická hudba a svižnější tempo.. Philip Seymour Hoffman je možná výborný herec, ale na vytvoření alespoň minimální atmosféry bohužel nestačil.. ()

asirtes

Au. Vďaka Corbijnovi bard P. S. Hoffman naposledy zamáva všetkym svojim, aby sa mohol zabetónovať vo svojom New Yorskom byte a vpáliť si poslednú. R.I.P. Philip. Tento film nejde okolo horkej kaše, je o tom podstatnom! Je zhoda okolností, že tento významný odkaz nám a ďalším generáciám je poslednou veľkou rolou tohoto enormne nadaného chlapíka? Nepochopený film, ktorý bude mať na csfd a podobných databázach 80%-90%, ale až tak o 10-30 rokov. ()

hroubek

Parádní pomalá podívaná se skvělým hereckým obsazením. Anton Corbijn natočil velmi zajímavý film, který má sice pomalejší tempo, ale parádně napsané postavy a prvotřídní atmosféru. Moc dobře tomu pomáhá, že se film odehrává v Hamburku. Líbilo se mi, že Corbin nikam nespěchá a pečlivě buduje atmosféru a pomaloučku nás seznamuje s postavami, aby následně rozehrál svoji vysokou hru patriotů. Funguje taky, že postavy mají mnohem více vrstev, než se na první pohled může zdát. Philip Seymour Hoffman opět podává prvotřídní výkon a jeho postava je skvěle zahraná a je radost na něj koukat. Rachel McAdams mě ze začátku vůbec neseděla, ale s každou další minutou co byla na scéně mě bavila čím dál více, a líbilo se mi jakým směrem se posouvala její postava. Willem Dafoe předvedl velmi slušný výkon, přesto jsem od něho čekal trochu více. Nina Hoss a Robin Wright mají méně prostoru, i tak ale dokážou své postavy a scény prodat. Nakonec jsem si nechal druhé nejzajímavější herce filmu a tím je Grigorij Dobrygin, který v sobě má tu správnou dávku tajemna a zarputilosti a ke všemu umí dobře hrát. Tempo filmu je pomalé, ale nikdy nudné, občas by to chtělo trochu přidat, a dát některým postavám trochu více prostoru. Trošku mě zklamalo, že finále není tolik vygradované, jak by mělo být, přesto není špatné. Nejhledanější muž je velmi dobrý a zajímavý film, který potěší diváky, kteří mají rádi pomalejší filmy. ()

Diego

Většina vyzdvihuje nevstřícnost vyprávění či snad, že právě nulový přiběh dělá velký přiběh. Přijde mi to jako jedna parafrázovaná seminárka na na téma, k němuž bylo napsáno už mnoho a lépe. Vždyť každá postava ve filmu je klišé, které jsme už viděli a svým chováním ničím nepřekvapí. ()

Trustme

Anton Corbijn nebyl nikdy opravdový režisér, ale spíše skladač obrazů. Minimalistický vypravěč a pokušitel atmosférična. Klade si ovšem stále vyšší cíle a tím doposud nejfilmovějším počinem geniálního fotografa a hudebního klipaře je A Most Wanted Man. Oproti jeho artovému The American je to film méně psycho a více logický, ale také v tomto žánru až hyper realistický. Skupinu pro boj s terorismem tak tvoří vesměs ženy a hubení mladíci vedení kancelářsky rozsezeným šéfem. Metodika pátrání jsou otcovská a přátelská, tím pádem divácky neatraktivní. Hra o kořist, hra kočky s myší, právo silnějšího, nekalá vysoká hra patriotů, bezpečnost strážena Velkým Bratrem, který určí kdo a jak je moc zlý pro něj a jak pro svět. Herecký a kuřácký koncert pana Seymoura. Snad to jeho úmrtí nemají na svědomí tajné služby... ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)