Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

Nýdnol

Anton Corbijn po Control opět ukázal, že umí být víc než dvorní fotograf a režisér klipů Depeche Mode a spol. Nejhledanější muž je velký pokerový hráč. Celou dobu vás nechává v nejistotě a když to nejmíň očekáváte vyloží karty na stůl, shrábne výhru a v klidu si odkráčí. R.I.P. Philip Seymour Hoffman. ()

Snakefinger

Celou dobu se dělo to, že se nic nedělo. Ostatně jako všechny špionážní thrillery nudné, utahané a v neposlední řadě do sebe sobecky zahleděné. Nepopírám, že asi dobře zahrané ale tady forma vítězí nad obsahem. To byl sto pro záměr, který šel bohužel mimo mě. Ale jedno poučení jsem si vzal. Nevěř za žádnou cenu americkým židům . ()

Primus tesla

Moje loučení s Philipem Seymourem Hoffmanem. Ten příběh je relativně prostý a závěr předvídatelný (tedy já ho nečekal). Film je pomalu tekoucí řekou, žádný James Bond. Ale mě chytil od prvního záběru. Hoffman tradičně skvělý. ()

ElVory

Opravdu hodně pomalý děj až jsem si říkal: " jde tu vůbec o něco ". Zpětně mi to začalo docházet až po půlce filmu a to pomalé vyprávění nebylo pro nic za nic! Ze začátku nezáživný dlouhý děj...ale poté se vše začalo proplétat a konečně to nabíralo nějaké prvky dramatu. Pokud si ze začátku budete připadat znuděně, nezoufejte ,hlavní děj vás teprve čeká v druhé části filmu a opravdu to stojí za to. 75% ()

psycho.ta

Brilantní drama o práci tajných služeb. Hutná silná atmosféra Vás pomalu vtáhne do děje a sama Vás nechá pochopit komplexnost a složitost celé problematiky. Chválím vynikající herecké obsazení i výkony. Naopak za slabší závěr nemohu dát plný počet bodů. Zasvěceným (i alespoň minimálně) v této problematice muselo být při pochopení smyslu a účelu celé akce zcela jasné, že pan Bachmann je na dotažení celé této věci do úplného závěru příliš "malá ryba". I přesto si samotný závěr příběhu zaslouží pochvalu za svůj zvrat, pro většinu nečekaný, pro mě bohužel ne. Nemohu si odepřít absolutní nesouhlas s hodnocením filmu od mistra verbala a dalších jež film ohodnotili stupněm 1 a méně. Musím upozornit na fakt, že jste film a jeho účel zřejmě nepochopili. Doporučila bych, aby jste zamysleli nad jasně popisným charakterem filmu. Jeho snahou o přiblížení a "seznámení" veřejnosti s prací tajných služeb. Pak Vám jeho délka a to slovo "nudný" třeba dá ten správný smysl. 4**** ()

mammutcz

Věrná adaptace knihy ještě neznamená, že je vše OK. Za mě díky tomu závěru celé dílo ztratilo smysl. Pojednání o tom, jak jedná tajná služba podělá jinou by stačilo tak na 10-15 min k rozvinutí zápletky, na které by se dal vystavět dobrý příběh. Ale postavit příběh, který po bezmála dvou hodinách zcela otočí, a možná i degraduje, závěrečná akční scéna, na mě působí jako ztráta času. JInak PSH je excelentní, to je fakt. WD taky, ale to je taky všechno! ()

Mark1983

Pro mě nic moc, je to dost průtahové až nezajímavé pro mě. Čekal jsem thriller,a místo něj jsem obdržel tuhle politickou nudu. ()

frana3

Čtyři hvězdy hlavně za Hoffmana, tohohle chlápka je opravdu škoda.Jinak to mohlo být přece jenom trochu víc akčnější. ()

TetraDog

007 s umaštěnýma vlasama a panděrem jako starý Homoloka. Jediné co nástupci Bonda chybí je právě to konečné 07. Jediné co chybí filmu je smysluplný děj. ()

ardeas

Depresívna a komorná atmosféra, v pomerne dosť pomalom tempe naproti ostatným filmom tohto druhu, ktoré radšej vsadia na dynamiku, aby diváka viac napli a vtiahli do deja mi zo začiatku dosť chýbala, no herecké výkony postáv toto manko pomaly začali stierať. Záver svojím spôsobom prekvapil i neprekvapil, nakoľko USA majú prsty takmer vo všetkom a ked nie si s nimi, si proti nim, takže tú ich paranoju dokonale vykreslil. Za 5*, zaslúžene. ()

Great.Gatsby

Netradičná gradácia deja, spravodajské prostredie, Hoffman mňa osobne prekvapil keďže som ho až tak nemusel. Napriek počiatočnej pomalosti sa to rozbehlo a po skončení som si uvedomil, že to bolo iné, niečo nové a hlavne to bolo natočené inak ako väčšina filmov tohoto žánru. Určite odporúčam. ()

zekon

Zpočátku to vypadalo na slušný klon Clancyovky, jenže to tak nějak začalo drhnout a přibývalo divnoherců. Já si připadal jako když sleduju film produkce DDR jako za komančů a nejvíc mě v tom utvrzoval otřesným hraním Hoffman. Zvrat je zajímavý. jenže některé myšlenkové pochody mi taky moc neseděli. ()

anaad

To, co v prvních okamžicích vypadá jako klasické špionážní drama, se rychle mění na psychologický souboj o budoucí život jednoho člověka... Celý příběh je celkem nedramatický, zato však precizně vyvážený a postupně nám nabízí stále detailnější a citovější pohled na jednotlivé postavy, až k nečekaně symbolickému závěru - završení Hoffmanovy kariéry. 4,5 ()

Johgas

Zdánlivě pomalý, rozvláčný film o "rejdech zpravodajských služeb". Které samozřejmě mají obrovskou a nekontrolovanou moc rozhodovat o lidských osudech, to je jasné nám všem. Taky tady v tomhle filmu je pohled do zákulisí, co se asi tak může dít...pomůžeme mu nebo ho obětujeme pro vlastní ego? Působilo to na mě spíš jako dokument - a to je hlavní plus toho filmu, je to zdánlivě civilní, tudíž dost přesvědčivé. Žádní supermani, jen mravenčí analytická práce, kterou ne všichni z tajných služeb oceňují. Někteří totiž raději rovnou střílejí. Ke konci to člověku dojde, že se nejedná o boj proti terorismu (nebo jakémukoliv jinému -ismu), ale o vnitřní boje v tajných službách a s tím spojené ocenění a masáž ega. A že u toho někdo zařve? A co jako... vlastně to byl strašně smutný film. ()

rakosabasta

Jedinou vadou filmu je "národnost" a "jazyk". Chci říct, vím, že když koukám na dabovaný film, tak vůbec neřeším, jestli je hlavní hrdina Němec a přitom mu jazyk sviští v češtině; jenže když je to vyloženě o styku cizích občanů s jinými cizími občany, tak by ty rozdíly měly zůstat rozdíly (např. v německém týmu má hlavní představitel mluvit německy, v mezinárodním anglicky)... já vím, že jsem hnidopich, ale tady mě to prostě nějak moc praštilo do uší. Jinak skvělý scénář. ()

Signore

Civilní a realistický špionážní art-thriller; zcela jiné filmově-vypravěčské pojetí než v případě "Jeden musí z kola ven", ale obdobná kvalita. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)