Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

90125

P.S. Hoffman je herec, ktoreho obdivujem a ktory ma asi nikdy nesklamal. Jeho vykon je to, co drzi tento film akotak nad vodou. Inak je to čajovy, dajme tomu priemerny pribeh, ktory len dost lacno kopiruje svoje velké spionazne vzory. Namiesto suspense a pocitu nebezpecia som dostal viac-menej nudu. Pribeh sa odohrava v Nemecku, kde sa nemecke postavy rozpravaju medzi sebou po anglicky ? Aká autenticita. Ti americkí herci ani len nevedia vyslovit svoje nemecke mená. Toto ma vzdy nasere. Vlastne stoji za rec len skvely PSH, ktory aj z hovna bič upletie. Daleko, daleko lepsia teroristicka spionaz je Traitor (2008). 53 % ()

AmunRa

Špionážní drama plné kontrastů. Ocenit určitě musím pointu, práci s detailem, atmosféru a kameru. Philip Seymour Hoffman byl vynikající herec, ale v této roli vypadal, že se sotva drží na nohou. Film selhává ve vyprávění a gradaci - stručně řečeno je i na špionážní drama extrémě pomalý a neudrží pozornost diváka. ()

Tomulka

Philip Seymour Hoffman předvedl skvělý výkon a tím přidal filmu jednu hvězdu. Rachel McAdams a Willem Dafoe podali také dobré výkony. ()

gizi

Určitě není pro široké masy, které to úplně neocení. Pro menšinu zajímavé, ale občas se až moc táhne. Občas taky není moc přesvědčivé. 70% a 3*. ()

Bogrant

Mrzí ma, že je tento film odsúdený k nepoznaniu. Je totiž tak vyspelým spôsobom natočený a podaný, nikam sa neponáhľajúci, rozvážne konajúci, vykalkulovaný a v závere (ne)pochopiteľne vygradovaný, že ho veľa ľudí nedokáže pochopiť, akceptovať a vnímať súvislosť postáv. A už teraz je jasné, že to nebude najhľadanejší film na svete. Corbijn ako režisér vyzerá veľmi sľubne. ()

len.tilka

"PO 24 HODINOVYM RUSKYM VÝSLECHU BY SE PŘIZNAL KAŽDEJ" Myslím si, že už tu hodně dlouho nebyl takovej thriller. Líbí se mi, jak je jinej, neuvěřitelně pomalej, vláčnej, jak postavy mluví v klidu, neřvou na sebe smršť slov, jako by pečlivě uvažovaly každé, které vysloví. A taky to, jak nikdo nikam nespěchá, jako by měli času habaděj. Líbí se mi, jak tu nikdo nešermuje zbraněma, jak jsou všichni upravení a vědí, za čím si jdou. Líbí se mi, jak tu slovo "fuck" zazní asi pětkrát a proto se vždy do té situace hodí a má tu správnou váhu. Líbí se mi ta atmosféra co z toho sálá., jak prostě nevíte, co se bude dít. Líbí se mi, jak se kamera tak lehce třepe, máte pak pocit, že furt někde za Hoffmanem čucháte kouř z jeho cigár a vykukujete za Rachelinými vlasy. Líbí se mi, jak se za celý film témeř nikdo neusměje. Líbí se mi ten typicky nehollywoodskej konec. Líbí se mi, jak z toho jsou všichni zmatený, protože to má vlastně jednoduchej děj, akorát pořádně a pečlivě rozpracovanej což na dnešní uspěchanou a akční dobu je něco neobvyklýho. Jo, tenhle film se mi líbí. ()

Dunric

Velmi dobrý "politický thriller", který nad vodou vedle precizního zpracování drží herecké výkony a noir atmosféra (viz vtipné pomrknutí v autobazaru). Výtky že se ve filmu "nic neděje" jsou absolutně liché, od začátku do konce je děj hutný a neustále se odvíjí vpřed jak klubko bavlny. Diváci očekávající divoké přestřelky a honičky nebo prvoplánový děj a polopatické vysvětlování budou asi zklamaní. Nejvyšší hodnocení nedávám, protože mi trochu vadilo jak málo vykreslená a vlastně i málo uvěřitelná byla postava "teroristy" a také tím, že jsem nebyl překvapen odkrytým pozadím příběhu ani šokován závěrem. Hezké, ale na jedno použití. To už je ale asi osud takových filmů. ()

Petulka46

Rozhodl jsem se že budu dávat komentář krátký a lehce srozumitelný pro každého spotřebního diváka a moje recenze k tomuto filmu je asi taková: Pokud si na film počkáte doma k televizi tak o nic nepřijdete, protože skoro celý film jsem si říkal kdy se tam konečně něco stane a ono se tam něco stalo v poslední minutě filmu, takže asi tak :) ()

Martin_K.

Jedna z posledních rolí mého oblíbeného herce, Philipa Seymoura Hoffmana, rozhodně nezklame, spíš naopak. Mentalitu tohoto typu tajného policisty zvládl naprosto bravurně a jako na herce na něj budu rozhodně vzpomínat. Film jako celek velmi kompaktní, založený především na silné atmosféře. Nevlídné prostředí Hamburku prosvětluje vždy krásná Rachel McAdams. ()

72Nihlus

Film, ktorý divákovi do 3/4 stopáže ani poriadne nevraví o čo tu vlastne ide (čo je paradoxne super) a až do konca niesú jasné ani myšlienkové pochody oporných postáv. Avšak keď už sa začne schyľovať k jasnému cieľu, príde v poslednej minúte totálny mindfuck záver.... Vynikajúci herci, pomalé tempo, pochmúrne reálie Hamburgu,... Atmosférou veľmi ťaživý špionážno-psychologický thriller, ktorý opisuje skutočné fungovanie tajných služieb, namiesto zbesilých prestreliek a výbuchov. ()

hujerita

Výborný film a výborným P.S. Hoffman-om. Atmosféra z filmu len sála a je vidno aká jue ponurá. Koniec vás dostane a len utvrí, že každý sa hrá na svojom piesočku a ke´d nie ste king tak môžte hrať tak akurát druhé husle. takých filmov viac. Myslím že kniha môže byť ešte viac super. Škoda len niektorých vecí na filme, ktoré mi doslova nevadili a ani nebili do očí, ale mohli byť lepšie. Takmer Full House Stars. ()

Pierre95

Další oscarový adept! (Zatím mám tři - Zmizelá, Mapy ke hvězdám a toto). Herecky naprosto v pořádku a velká škoda Philipa Seymoura Hoffmana. Rachel McAdams by si mohla jít taktéž pro Oscara (Proti Rosamund Pike, Julianne Moore a další, možná Amy Adams (Big Eyes - 2014), no uvidíme). Každopádně je risk toto téma vytahovat, ale povedlo se. Naprosto strhující a ohromující film, který vás donutí se zamyslet. Doporučuji. ()

Igwar

Po filmovej a umeleckej stránke určite na jednotku, ale ako thriller to moc nefunguje. Že to nie je dynamické a plne naháňačiek a prestreliek, nie je vôbec prekážkou, skôr naopak. Ale od thrilleru sa očakáva dramatickosť, napätie...niečo, čo vtiahne diváka do deja a táto zložka filmu absolútne chýba. Súhlasím s inými komentármi, že je to nedivácke a asi pre väčšinu ľudí nudné plus k tomu tá premrštená dvojhodinová stopáž.. SPOILERSPOILERSPOILER Aj tá údajne geniálna pointa na konci je len o tom, že jedna taná služba vyfúkne zatýkaného druhej tajnej službe. ()

Harak

Film je značně atypický, volí pomalejší tempo, občas snad i nudil, nicméně atmosféra je velmi hutná. Značně k ní přispívá i ponuré zobrazení Hamburku. Ve výsledku je to skvělý špionážní thriller, který ale není pro každého. ()

1normalny

jedna vec je vyborny herecky vykon Hoffmana ako prehuleneho chraplaveho vysetrovatela - drsnaka s absolutne nezdravym zivotnym stylom, ktory by priemerneho cloveka nepustil cez 40ku a druha absolutne nezvladnuty koniec filmu, ktory urcite neospravedlni nejake klise ze "kruta realita"... ()

smoukii

Tomu filmu nemám absolutně co vytknout. Tak od půlky jsem čekala ten vždypřítomný "hollywoodský" zvrat, který rozjede akci, a jen jsem doufala, že to nebude zvrat příliš hloupý (nebo hůř - pět hloupých). Před koncem už jsem si byla na 100% jistá, co to překvapení bude. A ono ne. Bylo to nečekané, frustrující a naštěstí nečekaně dobré. No a P.S.H. byl samozřejmě vynikající. ()

Sunti

Krásný příklad špionážního snímku, jak má být, se vším co má mít i s prostředím, které má mít. Ulice Hamburgu, jsou ideální pro takovýto výtvor. Je tu krásně vidět souboj mezi tím co je "správné" v zastoupení (Philip Seymour Hoffman) a kariérního, až vychcaného, protekčního chování jeho nadřízeného. Snímek patří k nejlepším dílům tohoto roku. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)