Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

stanyko

Neskutocne debilny a nudny film, ktory nie a nie skoncit. Zbytocne zabite 2 hodiny. Z popisu vyhadzujem Krimi, Thriller, Drama, Psychologicky, lebo pribeh je o hovne zo spravodajskeho prostredia. ()

Dawydov

Věcný, seriózně pojatý pohled na to, jak probíhá špionážní činnost. Zábavnost filmu nespočívá ani tak v tom, že by se dělo něco až tak spektakulárního, ale spíše v tom, že to působí velmi uvěřitelně. Zabýváme se detailně každým rozhodnutím, sledujeme každý krok, dějově to dává smysl. Postavy jsou realistické, herci přesvědčiví. Zaujme pohled na profesní vztahy mezi agenty a jejich organizacemi navzájem. Nadhazuje se pár zajímavých témat, ale některá jen tak v náznacích. Vyznění nedoslovné, vlastně málomluvné. Celkově spíše pomalé, ale ne nudné. Teatrální ne, dramatické ano. Solidní 4* ()

Gregor_Samsa

Parádní Corbijnova věc, velmi stylová, velmi vtahující, s Hoffmanem v jeho labutí písni. Byl jsem tenkrát v kině dost nadšenej, špionáž do thrilleru a naopak, někdy dám ještě doma, až se mi to celé vykouří z hlavy a pojedu to nanovo. [90%; 2015 někde v kině] ()

hloupej

Takhle prosím ano! Stará škola, správný špionážní thriller. Zatuchlý Hamburk se vznikající islamskou komunitou a protiteroristická jednotka. Možná vám bude chybět větší spád, ale celé to funguje fakt perfektně. Jeden z mála filmů, které si prostě budete moci pustit kdykoli. A ten konec! Nepamatuju si, kdy naposledy ve mně nechal film tolik otázek. ()

foils

V Nejhledanějším muži Corbijn pokračuje tam, kde Američan skončil, respektive Nejhledanější muž je naboostovanou verzí Američana. Jednoduchý příběh z italského venkova tak vystřídal propracovanější děj s větším množstvím postav, odehrávající se v Hamburku coby globální megalopoli, George Clooneyho tři nebo čtyři herecká esa, naopak z romantické linie, kterou jste mu tady posledně tak zkritizovali, tentokrát zůstaly jen drobné náznaky. Přihodil trochu protiamerické kritiky, připomněl, že západní Evropa má máslo na hlavě, zkrátka uvařil vcelku chutný politicky korektní guláš (nechce se mi použít přece jen příliš pejorativní výraz europudink), který ovšem servíruje způsobem tak líbivým, že se mu těžko dá něco vytknout - kromě oné líbivosti (nevím, jestli je úplně žádoucí, když ve vás drama o hledání teroristů zanechá coby dominantní dojem: "Chci okamžitě jet do Hamburku!"). Ať už Corbijn spolupracuje s kterýmkoliv kameramanem (Martina Ruhe tentokrát nahradil Benoît Delhomme - Pokoj 1408, Proposition, Ztráta sexuální nevinnosti), vždy z toho vyjde typicky corbijnovská pastva pro oko i ucho. Sledovat poslední film Antona Corbijna je nepochybně větší zážitek než Zero Dark Thirty nebo třeba seriál Homeland, jestli toho i víc sděluje, si však nejsem úplně jistý. ()

Jevablo

Snaha o vytvoření originálního filmu vedla podle mého skromného názoru k totální překombinovanosti scénáře. Plus, na úkor "drsných" hlášek chybí rozumně znějící jednoduchá, lidsky podaná vysvětlení. Např. taková Rachel. Proč ta se v půlce filmu přidala k tajné službě, jejíž motivaci jí nikdo přesvědčivě (a znovu: jednoduše, lidsky) nevysvětlil, to mi hlava nebere. Jasně, divák ví, kdo je tu správňák, ale vžijte se do této postavy: když vás unesou, drží ve skleněném vězení a do toho vám tam furt někdo chodí, hulí do obličeje a vede trapné monology, no pomohli byste mu? Rachel ano, proč ale, bůh suď. Já bych takové "kamarády" poslal někam, minimálně do doby, než mi řeknou přesně, o co jde. Celá konstrukce s nasazením Čečence na Araba je navíc natolik nepravděpodobná a složitá, až v reálu neproveditelná. Nebylo by fakt jednodušší prostě přivést nějakého agenta, kdo se bude za dárce jen vydávat? Byl by to takovej problém? No nic. Kromě výše uvedených nesmyslů poměrně dobře koukatelný film. Pointa je ovšem bohužel dost předvídatelná. ()

Vasourek

P. S. Hoffman všechna čest... Aktuálnějších témat už moc není... Tam, kde by jiný film začínal, tenhle končí a ta kulervoucí pointa tomu dává tečku! ()

surprise

Aktuální problematika (excelentně zpracovaná) v sebekritickém pohledu západní demokracie, kterou už jen proto je třeba ochraňovat před šmejdy odkudkoli. Hvězdičku ubírá má nedovtípnost ohledně hlavního podezřelého. V čem byl vlastně tak nebezpečnej? ()

mahatma

Ano, božský Seymour! Nádherné dílo, které ve mně probouzí vděčnost za to, že jsem zaplaťpanbů Evropan. Nemyslím to kriticky, páč s tím nic nenadělám, koneckonců to natočili amíci. Trochu US promo, na kterém si opět a zase jinak, vyhoní tu svou subtilní emerickou národní hrdost, že když jde o "svět", tak sereme na naivní, chytré, staré a dobré = slabé, okolní národy. Stačí se zamyslet - copak by amíci, v rámci své filmové propagandy, mohli vypustit, že to tehdá v německu posrali? Vynikající film. ()

andysek07

Už je to hodně dlouho, co jsem sledovala tak napínavý film. Dvě hodiny utečou ani nevíte jak a konec mě úplně zničil. Odcházela jsem z kina s pocitem, že tohle mi přece autor předlohy nemohl udělat. Výborní herci. Velká škoda, že už Philip Seymour Hoffman není mezi živými. Velmi sympatický Grigorij Dobrygin jako Issa. O to víc Vás zasáhne konec. ()

chibeau

Úžasný filmový zážitek. V kině jsem byla sama + nějaký mladší pár, který prostě jenom chtěl jít do kina. V sále ticho jako v kostele, já přibitá do sedadla a dvě hodiny jsem snad ani nedýchala. A když jsem si uvědomila, že Hoffman prostě už nic dalšího nenatočí, slzička tedy ukápla. ()

Vinki

Ponuré, frustrující, tíživé a celkově to dává tušit víc, než by se asi spoustě lidem líbilo. Minimalistický příběh vyprávěný pomalu s kamerou, která člověka nenechá nikdy na pochybách, to tu dlouho nebylo. Když k nedořečenosti přidám herecké výkony a občas až odporně hutnou atmosféru, půjdu s hodnocením někam na 90%. Zaslouženě. ()

Kamil111

Oldschoolový špionážní thriller nejvyššího kalibru. Bublavé napětí pod povrchem, téměř žádná akce, ale těžko se odtrhnout. Famózní Hoffman, ale i ostatní jsou skvělí. Tom Waits v soundtracku během závěrečných titulků je přesným vyjádřením toho, co se během předchozích dvou hodin dělo. Po všech těch marvelovských sračkách konečně zase poctivý film. Na rozdíl od roku loňského se jich letos jaksi nedostává. ()

pepca72

Nenazval bych to thrillerem, šlo o docela nezáživné suché drama, herecké výkony mně nijak neoslovili, a nechápu, čím si tady zdejší odborníky získal herecký projev Philipa Seymoura Hoffmana, nebyl špatný ale taky nijak vyjímečný. Celkově film absolutně bez napětí,dramatičnosti, nevyvolal u mně žádnou emoci, bylo mi celkem jedno jak to dopadne. Velice nadhodnocený film. Slabé 3*. ()

Bluerider

Další povedený kousek A. Corbijna. Politicko špionážní thriler s výrazným existenciálním a společenskokritickým přesahem, který připomene evropskou žánrovou klasiku 70.let nejen pomalostí, důrazem na postavy a nedořečeností zápletky, ale také fenomenálním hereckým výkonem P. S. Hoffmana, který mi svou "rezignovanou odhodlaností" silně připomněl L. Venturu. Nepřímočarý a nejednoznačný příběh, který divák postupně rekonstruuje z náznaků a útržků dialogů, ztracených ve zdánlivé všednosti zachycovaných dějů nebude asi kasovním trhákem, mě (a asi i dalším staromilcům) ale udělal radost a zajistil zábavu na dalších několik sychravých večerů, kdy se k němu budu rád vracet. Jediné co bych filmu vytknul je jeho téměř výhradně anglická jazyková výbava. Chápu, že čečenský běženec bude asi s německou sociální pracovnicí mluvit lámanou angličtinou, ale jinak by měli Němci mezi sebou mluvit německy, Arabové arabsky atd. Na mě ta neustálá angličtina (turecká azylantka žijící v Německu mluví anglicky s německou právničkou!) působila rušivě. Je to ale jen drobný nedostatek, vynucený asi účastí velkých hvězd anglicky mluvící kinematografie. Pro mě jeden z filmů roku. ()

Bondík

Moje krevní skupina. Perfektně natočeno. Čekal jsem na tento film hodně dlouho a čekání se vyplatilo. Pro běžné smrtelníky vysoká politika, ale nejhorší na tom je, že je to bohužel realita. Perfektní počin hlavního hrdiny, bohužel jeho poslední. Musím dát pět hvězd. ()

raru

Teda,to bol teda výborný film.Príbeh o malej protiteroristickej jednotke v Hamburgu,kde všetky nitky postupne,nekompromisne,bez akýchkoľvek nelogičností vedú k rozuzleniu,ale k akému!Koniec ma udrel ako kladivo.To teda fakt a bez preháňania.Herecký koncert Philipa Seymur Hoffmana,výborná réžia,kamera a samozrejme hudba.Asi to najlepšie,čo som videl za posledných pár rokov z prostredia tajných služieb.Prosím,viac takých filmov! ()

TOPmoovie

dobry spionazny, nestandartny. poctivo natoceny. vyborna atmosfera. chyby: sef bankar robi prevody, navstevuje klientov, nema sekretarku, aj taxik objednava sam. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)