Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Dslike

Krásne scenérie kanadskej odysei, brutálna kamera pri ktorej som mal miestami pocit, že hrám video hru alebo pozerám game play. Nebol to podľa mňa leov životný výkon, užil som si ho viac v iných filomoch keďže väčšinu tohoto filmu chrčal, vzdychal, stonal a fučal no zahral to aj tak vynikajúco. Dlho som premýšľal, či 3 alebo 4*, no vravím si, že na 3* to bolo moc dobré. Je to niekde medzi, prikláňam sa ku slabším 4*. ()

Blenny

Jeden z nejsyrovějších filmů co jsem kdy viděl. Nádherná kamera, překrásné lokace. Intenzivní zážitek až na dřeň. ()

Tico

O REVENANT jsem slyšela hodně názorů typu "Čekal jsem od toho víc, když to má tolik nominací na Oscara" atd. Když jsem snímek viděla, bylo mi hned jasné, proč na něj lidé mají takový názor. V dnešní době jsou ve filmech zvyklí na šílené zvraty, výmysly, šokující fakta a další prvky snažící se za každou cenu (v některých případech nutno dodat bohužel) uchvátit. V tomhle jde ale o naprosto čistou kvalitní práci, bez všech těch populárních vylepšováků příběhu. Jedná se o velmi silný příběh zasazený do krutého, ALE skutečného světa, herci jsou naprosto skvělí, o výpravě ani nemluvě, velmi mě zaujala také kamera a hudba. Jedním slovem prostě kvalita, kterou ale v dnešní době v záplavě mnoha "fantasmagórií" ne každý dokáže plně ocenit. Tohle je přesně film, který si všechny své nominace opravdu zaslouží. ()

vitac.

Můj Iñárritův třetí film a konečně bez debat za čtyři hvězdičky. Fyzická, syrová a živočišná palba. První řež bych mohl vidět několikrát dokola a pořád bych se jí asi dostatečně nenabažil (pokud by tedy za mnou opět nějaká kravka leknutím nehekala při každém zabodnutí šípu do živého:)) Nebo medvěd... úžasné. Kamera a snímaná příroda si zaslouží absolutorium a je potěšující, že jsou "jen" výraznější součástí skvělého celku. Pár mušek by se našlo - za sebe bych se určitě klonil ke kratší stopáži a ruku v ruce s tím k mírným úpravám děje:), ale to už bych si asi vyloženě vymrčoval. Čtyři a půl. (Kino Blansko, 25. 1. 2016.) ()

knihovna

Tak to jsem užil - opravdová paráda, skvělě natočené a ta scéna z medvědem - pro mě dechberoucí. Nevěřím tomu, že to je animace! Navrhuju toho grizzliho na Oscara za vedlejší roli:-). Ale vážně, podobně jako pan Vláčil i tady je Pan režisér, který dokáže převést příběh naprosto skvěle až autenticky na plátno, člověk má pocit, že je tam s ním. A to je sakra velkej kumšt. Leonarda jsem kdysi měl za hezounka, ale je dobrej chlapec. Mimochodem - ve skutečnosti Glasse napadl medvěd, když si šel přes zákaz natrhat švestky, medvěda zabili jeho kolegové.Syna mu nikdo nezabil, buď proto, že ho neměl nebo tam s ním nebyl. Po cca dvou týdnech co ho opustili poslední dva ho zachránili indiáni a Fitgeralda nikdy nezabil, protože ten vstoupil do armády a byl tedy chráněn. Ovšem opravdu došel k pevnosti, kde Fitgerald byl a tam na něj do jeho klobouku vybrali vojáci (protože už byl legenda) asi 300 dolarů - tehdy docela jmění. Taky zajímavý příběh, že? ()

BardDeLune

Jak mám dramata ráda, tak tento nebyl úplně pro mne, nicméně odepřít filmu jeho unikátnost, jak režisérskou, tak hereckou, to by nebylo v pořádku. Kamera ve filmu je radost pohledět a že si oba, jak DiCaprio tak Hardy, ale pozadu rozhodně nejsou ani Gleeson a původní američané, kteří ve filmu hrají důležitou roli, a kteří své uznání na Oscarech také nedostali, ale to nás asi nezajímá, protože diverzita má jen jednu tvář. Nicméně, rozhodně kvalita! ()

minima

Nevím, co přesně filmu vytknout, asi proto skončil s hodnocením 4* (bezprostředně po vidění to bylo tak na velmi silné 3*). Vlastně se mi to líbilo. A nelíbilo zároveň. Bylo to dlouhé, místy asi nudilo, ale vlastně ani ne, protože si zase všechny scény krásně vybavuji a i nadále ve mě zážitek přetrvává. Bylo to fascinující, dlouhé (a zase nevím, jak moc negativní to je, na místě mi to přišlo příliš, ale ono to asi nijak jinak být nemohlo...), krásné ve své syrovosti. Některé scény mírně k smíchu (svojí absurdností). No, jsem tím filmem celkem rozpolcena... DiCaprio byl skvělý ,ale osobně si myslím, že byl jinde lepší, nebo měl spíš více co hrát, tady to o tom moc v jeho roli není, to byl Hardy lepší. Film je po všech stránkách doladěn k dokonalosti (hudba, kamera...). Ale... No, jak říkám, nevím, co si o filmu mám myslet. A zatím nemám chuť ho vidět znova, abych to zjistila. 7/10 ()

Rapaport

Iñárritu se vzchopil. Po sušším Birdmanovi servíruje pořádnou porci sirovosti a dramatu. Z osudu hlavního hrdiny,skvělého DiCapria, opravdu bolí celý člověk. Kamera perfektní. Iñárritu opět sáhl po skvělé kameře Emmanuel Lubezkiho, který už v Gravitaci ukázal že sakra umí. ()

RafaKrakal

Po nadšených recenzích celkem zklamání. Bohužel celý film vyvrcholí po cca. po 3/4 hodině, kdy se DiCaprio utká s medvědem, pročež začne jeho kvalita stagnovat a až do závěrečných titulků se bohužel nezvedne. Celý film jakoby byl šitý na míru Leonarda, aby již konečně získal Oskara (kterého na 99% získá), což však značně ublížilo jeho kvalitě. Dicaprio sice hraje famózně ale po půl hodině jeho plazení, sípění a chroptění už stále stejné téma začíná poměrně nudit, pročež z nudy vytrhnou pouze scény s Tomem Hardym, který je paradoxně mnohem zajímavější postavou než trapper Hugh Glass v podání Leonarda DiCapria. Co však musím glorifikovat je kamera Emmanuela Lubeckiho, kdy převážná záběrů užitých ve filmu je pastvou pro oči. Bohužel však toliko famózním začátkem, výkonem obou hlavních herců a výtečnou kamerou nelze zhojit veškeré vady filmu, a to především slabý příběh, který diváka nevtáhne do sebe a utrpení hlavního představitele je mu tak v podstatě putna. Film určitě stojí za to vidět v kině neboť je natolik originální, že stojí za to ho zřít, bohužel však není nijak nadprůměrný a nemohu tak dát víc než 65%. ()

SmoldaMara

Absence širšího rozvoje příběhu (údajně dle skutečných událostí, avšak s ohledem na dlouhou dobu, spíše historky předávané po generace). Chybí mi také větší naturálnost, jak je tomu u evropských snímků. Pokud tento film dostane oskara, tak to bude velká katastrofa. ()

stone

Za těch pár otřesných hloupostí jen za tři. Ta největší je plavání Lea v kožichu. To jsem se mohl potrhat smíchy. ()

darthvader77

Svou krásnou divokou přírodou si mne Revenant úplně získal a díky výborně načasovaným a správně dávkovaným záběrům jsem se dokázal cítit, jako bych opravdu byl v lese, plaval v ledové řece nebo utíkal před indiány. Za to má zásluhu i kamera, která je bez odstupu přímo ve středu dění a doslova se lepí na postavy. DiCaprio má můj obrovský obdiv - moc herců, co by do tohohle šli neznám. A výkony ostatních pánů jsou fantastické Hardy je správnej hajz, Poulter splachovací zelenač a Gleeson spravedlivej a zásadovej kapitá - vše odehráno na jedničku, jmenování si i výborně sedli a jejich společné scény tedy dokážou z diváka ždímat ty správné emoce. A i ty lehce mystické vzpomínky, vidiny nebo sny mi ještě víc zpříjemnily okouzlení americkou divočinou. Díky tomu mi nevadí, že zápletka kopíruje Gladiátora, protože svou hloubkou ho dalece převyšuje. ()

AndyMagika

surovy pribeh, tvrda realita, kruta a podmaniva priroda, kamera doslova v centru deni, vyborny hudebni podkres, Leo doslova bojuje o zivot i o Oscara a tleskam celemu stabu,takhle vypada spravny a poctivy survival film! ()

DANAT

Kamera neskutocna, dychberuce zabery, proste nadhera ... a zhodli sme sa, ze na Oskara by mal byt navrhnuty nie Leonardo DiCaprio , ale medved ... :) ()

JosefTomas

Dvou a půl hodinové doplazení pro Oscara. Alejandro (zbytek jména nedám, už jen proto, že nevím, jak na klávesnici napsat to n s vlnovkou a kopírovat se mi to nechce) natočil až překvapivě jednoduchý a stylistický příběh o pomstě, jenž se v průběhu stává exhibičním pohledem na hereckou elitu, co své party odehraje s ledově realistickou přesností. Zážitek bez nutné potřeby ho zopakovat. ()

makakus

Pokud jde o námět, jedná se o klasický příběh pomsty, jaký tu byl v různých obměnách už tisíckrát. Zde je to příběh naprosto lineární, bez jakýchkoliv vedlejších motivů. Dvě hodiny sledujeme velmi strastiplné putování člověka, který se chce pomstít a nakonec se pomstí. Toto putování je velmi působivě a výjimečně natočeno, nicméně to už je věc skvělé formy, nikoliv obsahu. A já patřím k divákům, kteří touží i po silném, bohatém a originálním obsahu, nikoliv po zcela předvítalelných příbězích, kde jen čekám "až k tomu konečně dojde". Tady jsem jen čekal a čekal, sledoval věčně se plazícího chudáka, což pro mne bylo po dvou hodinách na hranici únostnosti, ne-li za ní. Tím nechci říct, že filmu vyčítám nedostatek akce, napětí, myšlenek, motivů a zápletek. Vyčítám mu, že je ryze formální podívanou, která neobsahuje žádné sdělení. V Birdmanovi byly pochybnosti, touha, humor, láska, cynismus, snění, naivita a já nevím, co ještě, tady je jen myšlenkově prázdný Caprio plazící se za vidinou Oscara. ()

kiros179

Alejandro je bezesporu velice zručný režisér a Leonardo výborný herec. Veliká škoda, že tentokrát vůbec netrefil míru co se týká celkové délky filmu. Revenant jednoduše nemá vlastní obsah na 156 min, tečka. Chrochtající, totálně vyčerpaný ale stále bojují Hugh Glass je fajn, ale jakmile se začnete po hodině a čtvrt dívat na hodinky, je něco špatně. Film vás u sebe nedrží tak, jak by mohl. Docela mě zarazila finální scéna, poté co vidíme jak se na pátrací akci vydají desítky lidí na koních, vidíme, že se pro vrahovi vrhnou dva (opakuji - dva) chlapy včetně samotného Hugha. Není to totální propadák jako Birdman, ale na druhou stranu žádný zázrak se nekoná. Pominu-li fakt, že se snad Leo konečně dočká Oskara a AGI získá opět sošku za nepříliš fungující film. Ale jestli má někdo v současné době patent, nato aby jeho tvorba byla až nesmyslně přeceňována, je to právě Alejandro González Iñárritu. Jeho poslední film, který si po prvním shlédnutí v pohodě po nějakém čase pustím znovu, je někdy z roku 2006. 60% ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)