Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Misterioso

Iñárritu mi tímhle filmem splnil sen, o kterém jsem netušil, že ho mám. Tedy ne že by mě překvapilo, že mě zaujme dobrodružný survival western částečně šmrncnutý indiánskou tématikou, ale tady se zkrátka všechno sešlo dohromady v tak podmanivém provedení, že si živě vybavuji své opojení z kino projekce při každém dalším zhlédnutí tohohle masterpiecu. Ale nejen tématika samotná je tím, co mě k tomuhle vábí. Samotné provedení pod taktovkou režijního perfekcionisty - ať už je to dokonalá kamera E. Lubezkiho, podmanivá hudba, výprava i exteriéry, fyzické herectví Lea DiCapria i pro diváka nezapomenutelná postava Fitzgeralda ztvárněná výborným Tomem Hardym či mnoho zapamatování hodných scén (úvodní přestřelka, grizzly, závěr…), které zvednou ze sedačky. Asi bych s těmi superlativy mohl pokračovat ještě dlouho. Příběh - ne zbytečně složitý, poměrně přímočarý, který zřejmě někoho může iritovat tím, "jak tohle mohl všechno přežít," pro mě však poutavý a ani chvíli nenudící. Mohu vidět kdykoli, díky Alejandro. ()

Fender

Myslím si, že Leo zde převedl solidní výkon, který ale nebyl na získání Oscara, měl rozhodně lepší role. To ovšem nic nemění na tom, že tento film je skutečně výborně natočený. Nemohu si pomoci, ale těch 5 hvězdiček dát musím a důvodů je mnoho - přes skvělou práci s kamerou, úchvatnou atmosféru zimní, kruté krajiny a podařenou akci, předně tedy moment s medvědem. Vizuální stránka filmu je velkým tahounem, jenž ze snímku dělá impozantní dílo. ()

Lendak

"I ain´t afraid die anymore. I done It already."_______ Toto je dačo neskutočné. Neverím, že sa toto podarilo natočiť bez CGI. Proste nie. DiKapor a Pán Vytrvalý tu predvádzajú svoje životné výkony. S nádhernou, právom ocenenou, kamerou, bezchybným strihom a dychberúcou, minimalistickou hudbou je toto jeden z najsurovejších a najautentickejších filmov, možno aj vôbec. A tie prekrásne zábery na hory (ktoré mi až veľmi podozrivo pripomínajú Tatry), sú proste neopísateľné. Alexander, ktorého meno ani za boha nevyslovím, je jeden z tých tvorcov, ktorých tu žalostne chýba. Toto je proste poctivý človek, ktorý sa nebojí donútiť hercov, aby sa plavili v ľadovej vode, alebo aby sa vopchali do vypchatého koňa. Po technickej stránke to je jednoducho dokonalé. Ale po tej príbehovej už veľmi nie. Mňa proste nebavilo sa dve a pol hodiny pozerať na to, jak sa polomrtvý dicaprio plazí po zemi. A okrem drsného stretu s medveďom a ešte drsnejšom finále tu nieje nič, čo by nejak zaujalo moju pozornosť. VERDIKT: Užasne natočený film, ktorému chýba len lepší scenár. 8,5/10. ()

Matei

Surový snímek po všech stránkách. Od lidských vztahů přes velmi detailně natočené střety (boj s medvědem nebo závěrečný souboj) až po nemilosrdnou přírodu, která přežití ani v nejmenším neusnadňuje. Pro někoho nudné a zbytečně dlouhé samotářské putování DiCapria lesy, pro mě naopak jedna z nejlepších částí filmu, kdy jsem si vychutnával každou minutu jeho dobrodružství. Zároveň jeden z nejlepších filmů, co se týče záběrů a kamery. Jediné co bych vytkl, by byla neuvěřitelná nesmrtelnost právě DiCapria, která nebyla lidská a patřila by někam spíš do kreativního modu v Minecraftu. Přitom stačilo párkrát ubrat na smrtelných akcích a všechno by bylo ok. ()

PTuranyi

Úžasný film o zápase človeka o život, proti prírode, proti vlastnému druhu, proti vlastnej rase. Od začiatku je to drsné a kamera sa prekonáva dlhými zábermi bez strihov ako z dogmy. Ocitáme sa v Severnej Amerike v čase keď pionieri prenikajú na západ. Hugh Glass sprevádza výpravu prospektorov kožušín, ktorých prepadnú indiáni. Caprio si to musí oddrieť v podmienkach kde by som to vzdal po prvej minúte. Dej striedajú nádherné zábery drsnej americkej prírody podfarbené adekvátnou hudbou, vytvárajúcou mrazivú atmosféru. 100% ()

F2003F

Dĺžka pôsobí primerane, nenudí, obzvlášť ak si prečítate ako to celé natáčali. Leo sa akoby zaryto rozhodol, že po Vlkovi si pre toho Oscara pôjde kľudne aj na hranicu života. Hrať dve hodiny so vzdychaním bez slov chce obrovský talent a guráž. Výnimočné umelecké dielo zásluhou mnoho mnoho talentovaných ľudí. Najmä brutálny Iñárritu a Lubezki (v niektorých záberoch ohrozená či dokonca snehom ofrkaná kamera), Tom a Leo  ofc. Nakoniec si ale vždy radšej dám toho Vlka, toto ani po druhom neni môj šálok. 5 len z úcty a rešpektu. Nedať filmu, ktorý pravdepodobne nebude, nechce, nepokúsi sa, nedokáže nikto tak delikátne a divácky úspešne byť schopný zopakovať by bolo nehorázne šialené. ZÁVRATNÁ CENNOSŤ DEKÁDY FILMU ()

raikonen16

Spojení A.G.I, DiCapria a Hardyho zafungovalo nejlépe, jak mohlo. Hlavně Hardyho vedlejší herecký výkon předčil všechny ostatní tenhle rok. navíc k tomu přidejte "slovynelzevyjádřit" kameru, skvělou atmosférickou hudbu a máte kandidáta na film roku. Skvěle! PS: Scéna s medvědem se zapíše do historie. ()

Welsiot

Syrové drama bez zbytečných dialogů. K čistým 4* musím jednu přidat, jelikož se nikde (k mému úžasu) neobjevily ani hvězdy ani červeno-bílé pruhy.85% ()

lajkus

SPOILERY Když máte syna míšence, kolegy v práci na hovno a ke všemu vám fasádu pochroumá něco, co vypadá jak moje ex, máte sto chutí to zalomit a na všechno kašlat.... Donatello di Caprio se ale nevzdává a hodlá si najít Špinavého Maxe a zabít jej.... Syrové, špinavé, dechberoucí, zároveň ale dlouhé a veškerá akce je ukázána v traileru.... Ale i přes to za 5.... možná někdy snížím.... ()

Malinko

Nečakala som, že celý film je taký smutný.. Leo vynikajúci Hardy taktiež... Veľmi ťažký film.. Pre mna obrovský zážitok.. Celý dej bol pre mna dychberúci.. 5* jednoznačne. Samotný Dicaprio opäť siaha po Oscarovi... ()

Tumbik

O můj bože! To je nádhera, to je krása! Ty emoce, které jsem během filmu prožíval jsou absolutně nepopsatelné. Nejlepší film roku je to bezkonkurenčně. Leonardo DiCaprio zde zahrál naprosto skvěle a myslím si, že tohle je jeho životní role. Jestli za tohle nedostane DiCaprio Oskara, tak už nevím, za co jiného by ho měl získat. Úplně nejvíc na celém filmu se mi líbil závěrečný souboj mezi Glassem a Fitzgeraldem - ten byl naprosto dokonalý. Opravdu jedinečný film, který bude už opravdu velmi těžké překonat. Tak nadšený jako jsem byl při sledování právě tohoto filmu jsem už dlouho nebyl a nejspíš ani ještě dlouho takto nadšený nebudu. Poslední půlhodinu filmu jsem byl strašně nervózní a několikrát jsem byl velmi překvapen. Bylo téměř nemožné předvídat nějaký děj, což je u filmu tohoto kalibru absolutně vynikající. O Iñárritovi slyším po tomto filmu poprvé, ale když vidím, jak skvělou práci zde odvedl tak se musím podívat i na nějaké další jeho filmy, protože si myslím, že to je vynikající režisér. Kdybych nedal pět hvězdiček tak bych se styděl až do smrti. :) ()

ceftax

Kdyby film trval jen 75 minut tak by to bylo pět hvězdiček bez pochyby. bohužel přesně po té době se z naprosto dokonalého filmu stal naprostý výsměch. Vytratila se realičnost a nahradily ji záběry přírody, sice pěkné, ale děj bohužel natolik zpackaný až k neuvěření. Tak jak si první polovinu filmu užíváte, přesně tak se u druhé nudíte a čekáte když už proboha bude konec...ale nic moc nečekejte, žádné zlepšení v té druhé půlce už není. 60% ale jen za to jak dokonalý skvost to byl ze začátku. ()

james11

Pohled na americkou přírodu v zimě je sám o sobě pěkná podívaná, film a příběh, který nám vypráví, není špatný, ale nejedná se o nějakou dokonalost. Otázka, která se však po shlédnutí nabízí, tu ale pořád je. Dostane Leonardo konečně Oskara, kterého si očividně tak přeje. Je pravda, že k tomu bohatství, krásným holkám a luxusu mu chybí jen tohle, jako třešnička na dortu. Nominace ho jistě ani tentokrát nemine, ale jestli si pro zlatou sošku konečně dojde až na pódium, si netroufám říct. ()

Bondík

Opravdu skvěle natočeno. Opět role, která Leovi dokonale sedla. Musím říci, že u tohoto filmu mi byla opravdu zima a po závěrečné scéně, kdy jsem polknul naposledy jsem si šel napustit teplou vanu. Paráda. ()

Lasa

Po delší době film,na který jsem se těšil už od spatření traileru a nezklamal mě...Výborné herecké výkony a obsazení,dobrá kamera,krásné prostředí natáčení a docela morbidní scény bez cenzůry.Velká spokojenost ()

prostemartin

Krásný vizuální zážitek, nádherná hudba, výtečná atmosféra, malebná příroda, výborně technicky zvládnuté, špičkové efekty a ztvárnění divoké doby... ALE!!! Naprosto nesmrtelný hlavní hrdina, snad v žádném filmu jsem neviděl takovou porci nesmrtelnosti jako v tomto díle. Vypalování ran jako v Rambovi. Hlavní hrdina imunní vůči jakékoliv infekci, mrazu, zranění a vlhkosti. Pár nelogičností - několik výstřelů ze zbraní, které jsou pouze na jeden náboj. Rozdělávání ohně bez jakéhokoliv přístupu ke dřevu. V poslední fázi filmu pronásleduje hlavního padoucha jen dvojice, místo celé party. A plno, plno dalších. Nechápu jak někdo s takovým rozpočtem, jménem a zkušenostmi dokáže tahle popravit film. ()

kotrlak

Neprůstřelnej Dykapr se hojí skoro jak terminejtr. Ale co mi přišlo na tomhle flicku úžasnýho je syrovost a drsnost přírody i lidskýho elementu a kompaktnost děje. Země, kde to vypadá že jediným ročním obdobím je zima, osadníci, který nemít flintu v ruce tak vypadaj jak parta neandrtálců. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)