Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Ceberus

Přepadení indiány lze přirovnat syrovému vylodění v Normandii z Ryana. Přepadení medvědem je pak kategorie syrovosti úplně mimo škálu - byli jste varováni. :-) Z toho důvodu je to jeden z těch filmů, který je sice velmi kvalitně udělaný, ale nebude to film, který bych si s radostí pouštěl dokola. ()

gemi

Zmrdvýchvstání. A zmrd tam byl teda pořádnej! Brutální survival, který místy až bolí sledovat. Pro zvýšení autenticity zážitku doporučuji promítání uprostřed tuhé zimy v době hluboké energetické krize. DiCandátio si to natáčení musel fakt protrpět, i kdyby po každé scéně okamžitě mazal do vytopeného karavanu. Oscala má zaslouženě. CGI špičkový, ale zamrzel ten sníh. Kdekoliv kdokoliv uprostřed té široširé pustiny šel ve sněhu, tak bylo vidět, že je to asi patnáctý záběr. Sníh byl udusaný desítkami nohou a v nejlepším případě rozhrabaný. (Druhé zhlédnutí, první 31. 1. 2016) ()

Hellknight12

Na úvod poviem, že tento film rozhodne nie je pre každého. Chápem aj dôvody prečo by niekto nemohol mať, tento film rád. Upozornenie môžu sa nachádzať spoilery! Film som videl 2x. Prvý krát som to videl ešte v 2016 a pamätal som si len scénu s medveďom, takže v podstate premiéra. Dnes som som si to pozrel z BRD. Za mňa rozhodne skvelý filmový zážitok. Škoda, že som ho nevidel v kine. Film má 156 min ale mne to neprekáža ale chápem prečo by to mohlo niekomu vadiť a dosť. Dôvod? Dej filmu je síce jednoduchý a pochopiť to nie je problém. Skôr by som povedal, že by sa film dal skrátiť aj o polovicu, keďže príbeh je úplne jednoduchý a jediná vec, ktorá môže ľuďom vadiť sú natiahnuté scény a zábery. Napríklad máme tu zábery na krajinu, ktoré namiesto toho aby trvali 10s trvajú cca 40s a veľa ľuďom to môže prísť skôr ako dokument než oscarový film. Mne tieto zábery práveže vychovali. Máme tu skvelé herecké výkony, hudby, ktorá perfektne ladí s tým, čo sa deje a hlavne krásne dodáva atmosféru, ktorá je miestami poriadne depresívna. Film hlavne miery na city ako na akciu, ktorej je tu pomenej na dĺžku filmu a je tiež pekne spracovaná, hlavne čo sa týka samotnej kamery. Ja osobne by som tu ešte pár veci rozobral, keďže to je skrátené, je to načrtnuté ale prečo to nechať takto, keď to môže byť úplne rozobraté ako vlastne hlavná téma filmu, ktorá je rozobratá do detailov. Vidieť príbeh chlapa, ktorý je na pokraji smrti a ešte mu zabijú syna a celé Revenant je o tom ako sa z veľkej časti postaví sám na nohy, dá aspoň trochu dokopy a pomstí sa vrahovi. Film môžem odporučiť každému, kto má chuť sa pozerať na pomalší ale hlavne citovo zameraný príbeh. Ak zbadáte akciu tak to rozhodne nie je pre vás, keďže je jej tu málo a hlavne nie je rýchla ale pomalá a to platí aj o konci filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

junxi91

Dobrodružný příběh o jednom lovci a stopaři jménem Hugh Glass, který musí po útoku medvěda a zradě svých kolegů sám a polomrtvý cestovat zimní krajinou, aby se zachránil a vykonal svou pomstu. Děj se odehrává v roce 1823 na území amerických Dakot, kde skupina lovců v čele s kapitánem Andrewem Henrym loví bobry na kožešiny. Členem lovecké výpravy je také Hugh Glass a jeho poloindiánský synek Hawk. Jejich tábor je přepaden bojovnými indiány Arikara, kteří chtějí získat zpět Powaqu, dceru jejich náčelníka. Většina mužů je pobita a zbytek uniká na lodi po řece, a pak putují lesy směrem do Fort Kiowa. Bobří kožešiny nechají u břehu řeky. Posádka loví zvěř a Glass zažije velice nepříjemné setkání se samicí medvěda grizzlyho, která hlídá svá mláďata. Glass je podrápán, pokousán, medvědice s ním vláčí jako s kusem hadru, ale on ji na druhý pokus zabije. Pak jej objeví ostatní a trapper John Fitzgerald tvrdí, že ho musejí nechat napospas svému osudu, aby unikli Arikarům. Henry souhlasí, ale nechce nechat polomrtvého Glasse osamoceného, ale ani nemá sílu ho zastřelit. Místo toho nabídne peníze tomu, kdo zůstane s Glassem a kdo jej po smrti pohřbí. Toho se ujme Hawk a Jim Bridger, a Fitzgerald zůstane taky, protože chce získat peníze ze ztráty bobřích kožešin. Fitzgerald je ovšem bezohledný šmejd, pokusí se Glassa udusit a pak zastřelí jeho syna, následně přesvědčí Bridgera, že musí Glassera opustit a nechají ho polomrtvého v mělkém nezasypaném hrobě. Fitzgerald a Bridger pak v pevnosti lžou Henrymu o tom, že je Glass mrtvý. Toho čeká strastiplná cesta divočinou, musí unikat před Arikari, pak se dá dohromady Pawnee uprchlíkem Hikucem a díky němu se dostane k masu a také je částečně vyléčen. Francouzští lovci však Hikuce zlynčovali a znásilňují Powaqu, a tak je Glass zpacifikuje a společně s ní ukradne koně. Pak musí utíkat přes Arikary a sněžnou bouři přečká ve vykuchaném koni. Jeden francouzský přeživší se dostane do Fort Kiowa a Bridger pozná Glassův nůž, a Fitzgeraldovi dojde, že je pro něj pevnost příliš malá a raději uteče. Henry zorganizuje pátrací skupinu, a nakonec přece jenom Glasse najde. No a pak už to půjde celkem rychle… Film, ve kterém nechybí lovci kožešin, mezi kterými jsou hodní a zlí jedinci, indiáni, kteří jsou také hodní nebo zlí, podle toho, jestli jim zrovna bílé tváře něco neprovedly, nasraná samice medvěda grizzlyho, sníh, vítr a obrovské otevřené rány. Hnusu je ve filmu dost, ale jinak je to celkem napínavé dobrodružství. A ta příroda všude okolo! ()

DjangoDoe

Revenant je jeden z mála dnešných filmov, pri ktorom sa aj napriek celkom priemernému survival deju tešíte najviac na tu syrovosť a minimum digitálie. A preto pri už prvej zmienke o záujme Iňarrita a DiCapria nám bolo jasné, že dostaneme to na čo sme čakali takú dlhú dobu a havne na čo čakal filmový priemysel, pretože ruku na srdce, film tohto typu najmä s R ratingom sa nemohol dočkať veľkého komečného úspechu, ak by na plagáte v hornom rohu nesvietili mená ako DiCaprio, Hardy a Iňarritu. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na kamerového virtuóza Lubezkiho, ktorý nám ponúka dychberúce a krvilačné zábery, z ktorých aj silným žalúdkom prejde husia koža po tele. Taktiež ústredná dvojka DiCaprio ako pomstiteľ, ktorý každých 15 minút vyfakuje smrtke do očí a podlý napolskalpový Hardy v roli slizkého grázla sú dostatočne presvedčiví a žeriete im každé slovo, vetu, dialóg. Jediným malým záporom je stopáź, ktorá občas dokáže človeka spomaliť a tak sa čiastočne vytratí aj napätie, ktoré je budované v podstate od prvej minúty filmu. No aj napriek tomu si myslím, že pamätné scény útoku nedigitalizovaného (že vraj) medveďa alebo "stanovanie" v mustangovi sú dostatočné nato aby sa tento film zaril do pamäti filmových kritikov a zaslúži si minimálne jedného zlatého plešouna. ()

Shredder

Uz zas vidim, ako bude plny internet komentarov typu: „DAJTE LEOVI OSCARA!!!" Uprimne nemyslim si, ze toto bude ten film za ktory ho ziska, alebo za ktory by si ho najviac zasluzil. Toho revu, fucania, peny z ust a vrcania sme sa uz napozerali dost a po x-ty krat to nie je take posobive, ako ked to uviedol ako nieco nove. Zaujal ma skor Hardy, ktory bol v scene s Poulterom pri ohni fantasticky a opat dokazal, ze dokaze pracovat s minimalizmom. Hodnotit Revenanta je pomerne tazke. Uvodna scenka je skvela a navnadi divaka, no potom prichadza vytriezvenie. Praca s kamerou je uzasna, Inarritu ukazal pevnu rezisersku ruku, DiCaprio s Hardym hraju dobre, no zase ako celok to uz tak posobive nie je, kedze az prilis sa spoliehalo na uchvatne zabery panenskej kanadskej prirody a nejak sa zabudlo, ze toto nie je 4K dokument o planete Zem z produkcie BBC. Ploche postavy (zakerny survivor, pomstitel), ziadny dej, ziadne dialogy. Reziser aj herci sa dusovali, ze chceli natocit film, ktory priblizi ludom ducha doby a predvedie ako vyzeral zivot v tych casoch, ale v realite sme dostali len krasne a drsne natocenu epizodu Bear Gryllsa. ()

Milda003

Takže teď budu SPOILEROVAT! Takže kdo nechce vědět zbytečně moc dále nečtěte. Týpka rozmrdá medvěd tak, že plave v řece života a smrti, ale spíš plave na druhou stranu řeky. Je tak v hajzlu, že ho nechaj v lese aby si tam chcípl, ovšem tím že mu před jeho zrakem zabijou syna ho tak namotivujou že se den plazí v lese a pojidá si trávu, broučky, žížaly.. To ho tak zesílí, že druhej den už vstane ale kulhá, tak jde do řeky a holima rukama vylovi rybu, tu sežere zaživa sirovou, vyspí se a už chodí - sice mizerně - asi ta ryba byla málo výživná, cestuje dal, sežere vnitřnosti nějakyho buvola nebo čeho a hurá jedem do tábora zabít toho zmrda co mně tu nechal skoro v plné síle.. Aby to přidalo na věrohodnosti skočí že skály s koněm kterej chcipne ale on ne, tak ho vykucha a přespí v něm a to ho už zcela zoceli.. No a dal už je to všem jasný.. pomsta byla sladká :D :D.. Co se týče zpracování tak jako joo hezký, ale mně osobně ty Alejandrovi dlouhý záběry bez střihu připadají jako opakovaný vtip a není to žádná slávie, spíš jsem u toho klimbal. ()

TSZ

Leo se zřejmě nechtěl učit moc textu, takže si pro svůj útok na Oscara vybral roli o rozsahu cca 50 slov. Velkou část děje tedy zabírají epizodní scénky typu "Leo sežere syrovou rybu", "Leo přepere medvěda" a moje oblíbená "Leo si vyrobí spacák z vykuchaného koně". Skutečně mi někdy připadalo, že sleduji VIP epizodu nějakého survival seriálu, ve které hostuje hollywoodská hvězda. Kdyby se to o cca hodinu zkrátilo, vznikne pozoruhodný dirty western, zbavený jakýchkoliv romantických klišé, takhle však jde o nastavovanou kaši, v níž najdeme mnoho zbytečných ingrediencí. Škoda. ()

DavidWebb

Len v krátkosti: Leo je jedným z mojich obľúbených hercov ale po prečítaní zaujímavostí k filmu sa mi pôvodný zámer na jeho postavu javí ako zaujímavejší (Christian Bale). Leo má vo svojom veku na účte už toľko charakterov, že mu to proste neverím. Snímok je nesmierne realistický zobrazením doby a dobových reálií - žiadne farby, len špina, šeď a hnedá. Režisérova láska k metafyzike mi je síce sympatická, ale v tomto prípade možno až prehnaná. Myslím, že na odľahčenie mohol použiť len jeden jediný komický moment, snímku by to pomohlo. Aj keď si tento filmík rozhodne zapamätám, do svojej topky ho nedám, rovnako ako nemám chuť okamžite ho vidieť znova. Záver bol podľa mňa strhujúci a s Hardym som takmer fyzicky bojoval za Lea. 90%. ()

john.h

DiCaprio a jeho agenti maj neuvěřitelnej talent na výběr filmů. Od TItaniku není snad film s ním, který by šel na jistotu, že to bude pecka, která se bude líbit kritikům i divákům. Vše mohlo skončit fiaskem. Vše je ale bomba. Jednak má kliku na dobrý režiséry, a také on sám přidává filmům svými výkony o level víc. Nějakou sošku už si zasloužil dávno. A jestli ji nedostane za výkon v tomto filmu, tak nevím kdy. Když navíc přihlédneme k jeho dřívější kariéře, tak by si ji zasloužil, i kdyby už ve filmu jen stál a nic neříkal, prostě jen za zásluhy. Samotný film je dost drsná podívaná v atraktivní přírodě, snad poprvé od režiséra Iñárritu s uceleným a snadno pochopitelným dějem. Byla mi zima, jen jsem se díval na tu krajinu, takže natáčení v tomto prostředí bylo jistě dost náročné. Ale režisér si to jistě vychutnával, protože dostal vysokej rozpočet a bylo vidět, že si s ním náležitě vyhrál. Třetí nejzářivější hvězdou vedle režiséra a DiCapria je Tom Hardy, který by se také za svůj ďábelský výkon mohl dočkat nějaké nominace. Ale on i všichni ostatní dělají DiCapriovi jen křoví. A to opakuju, že i tak to bylo v případě Hardyho na nějakou nominaci. Ano, až tak byl Leo dobrej. Formální a obsahová stránka nemá snad žádnou chybu, kterou bych objevil. Snad až na toho digitálního medvěda. Jasná plná palba. Top 3 film roku. Top hlavní hereckej výkon roku (a to třeba v Osmi hrozných byly výkony hodně lahůdkové). ()

DD

Inarritu je ten nejprecenovanejsi reziser soucasnosti a tenhle film to jenom potvrzuje. Jo, respekt za formu, ale jinak hrozna nuda a vubec toho Oscara pro DiCapria nevidim. I ten Deakins by si to letos zaslouzil vic nez Lubezki a uprimne Hardy mi prisel slusne mimozni. Stejne jako v Child 44. ()

RAFT

Když sem viděl ,kdysi dávno předchozí snímek Muž v divočině z roku 71 na ten rok není vůbec špatný .I když je tam sice menší stopáž filmu.Tak se natočil nový snímek s jinými herci.No co k tomuto dokonalému filmu jenom dodat.Režisér ,no jeho jméno tu nebudu psát, stejně si ho většina nepamatuje ,natočil alesponˇ pro mě ,kdysi dávno parádní film Babel ,pak měl nějaké menší projekty a tedka se vrátil na výsluní s parádním filmem .Tady musím uznat že, režisér si nastavil hodně vysokou latku a musím dát za pravdu že, se mu to povedlo.Dále řežisér nám ve filmu vypiloval tu nádhernou přírodu, podnebí a kdoví čeho ještě.Od první minuty až po konec filmu je dosti nádherná práce s kamerou .A nejlepší na filmu bylo to ,že se zase po 5 letech sešli moji dva nejlepší herci Tom Hardy a Leonard Dicaprio .Oni ty jejech role sou přímo dokonalé.Abych moc toho nespoileroval ,tak jenom napíšu že scéna s medvedem grizlim byla opravdu dokonalá .Hardy to byl dosti dobrý zmrd nu což.Hudba ve filmu pro mě dokonalá.A jestli herec Dicaprio nezíská oscara za nejlepšího herce ,tak to už se jdu picnout ,protože tohle je pro mě nejlepší film roku 2015 ,když nepočítám star wars .Už se těším až to uvidím po druhé a další to už nechám na kino.Za mě 100% ()

Franche

Zármutek a zloba. Emoce, které spustily samotnou lavinu. Do toho překrásná ale velmi krutá příroda a boj mezi zcela rozdílnými kulturami. Francie apod odsuzují přistěhovaleckou vlnu ale všichni víme, že osidlení všemocných USA taky nebylo zrovna čisté...očividně. Film, který krásně ukazuje, že krev mají na rukou všichni - z různých úhlů pohledu. Slabších 5* za delší stopáž ()

celticek

Tak jsem to viděl 2x ve 2 dnech. Počáteční nadšení trochu opadlo. Vadí mi "artové" prostřihy krajiny, naopak musím vyzdvihnout scénu s medvědem a "polet s koněm". Nemyslím ale, že by to Leo přežil, zima mi byla i při sledování televize:) Každopádně o Oscarovi může snít dál, za tento snímek ho nedostane. Kamera perfektní. ()

speedy7929

Western v zime? Môže byť..! Tématika westernu celkom nevídaná? môže byť.!! Lenardo DiCaprio a Tom Hardy v hlavných úlohách? Môže byť!!! Alejandro (pre mňa osobne priemerný režisér) tento krát spravil z kamienka veľký diamant. Dejovo ma film dosť prekvapil, ešte lepšie by to bolo keby som nevídal v kine trailere a tie najzaujímavejšie scény nevidel už v nich. Bál som sa, že minutáž filmu ma bude miestami nudiť, našťastie sa to nestalo a všetko klapalo ako švajčiarske hodinky. Uvidíme, či Leo konečne vyhrá Oskarka, myslím že zahral nadpriemerný výkon. /80% ()

departed

Čistá obrazová esence. Audiovizuální skvost, surrealistické podání, krutá příroda, litry prolité krve, boj o holý život, hon za pomstou, podmanivá hudba, dynamické skvostné kamerové hrátky v dechberoucí přírodě, vynikající herecké výkony, zvlášť od Lea, pro kterého je tohle snad už standard. Revenant má všechno, co si může fanoušek filmu přát. I člověka, kterého neosloví tématika, může film zaujmout ve spoustě jiných aspektech. Kinematografický žánrový milník, který zrovna nastavil laťku podobným filmům hodně vysoko. Fakt, že se točilo v extrémních podmínkách a ne před zeleným plátnem v teplíčku, je ta nejkvalitnější přidaná hodnota navíc. Obdiv všem zúčastněným. ()

mac000

Tak to je tedy skutečně nářez! Měl jsem možnost v krátké době po sobě shlédnout Hateful Eight a The Revenant a druhý jmenovaný vyhrává na celé čáře. Oba dva filmy nesou silný rukopis svého tvůrce, ale Iñárritu má jeden významný trumf navíc- úžasného Leonarda di Capria, který předvádí strhující herecký víkon a dodává věrohodnosti téměř neuvěřitelnému (scénář ovšem vychází ze skutečného příběhu Henry Glasse, který popsal v románu M.Punke). Ve filmu nebyly použité žádné počítačové animace či triky, vše se natáčelo v reálných exteriérech (Kanada, USA, Argentina). Je je to na něm vidět... ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)